Groede Podium komt tot leven ITN'al 3ÏÏH Veteranen zijn boos op veteranen Nieuwendijk Axel 30 km-zone 50% KORTING SERRARENS wonen pzc Dinsdag 29 januari 2008 25 Attracties en centra recreatieknooppunt krijgen nu snel vorm. door René Hoonhorst GROEDE - Het geraamte van het doe- en informatiecentrum staat overeind. Binnen twee weken is het gebouw dicht, bezweert Wim van der Houwen. De projectleider van de gemeente Sluis laat ter plaatse zien dat Groe de Podium een eind op streek is. Niet alleen aan het doe- en infor matiecentrum wordt druk ge werkt, ook de tuinkamers in de di verse bunkers krijgen langzamer hand een gezicht. Het gebouw van Emergis wordt getransformeerd in een 'mobiliteitscentrum' en het zeshoekige onderkomen voor gei tjes, hangbuikzwijnen, konijnen en cavia's bij de kinderboerderij staat al overeind. Een loopgraven- doolhof en de motte (vliedberg) voor een kasteel zijn al aangelegd en duurzaam houten speeltuig met touwladders en hangbruggen is al zo goed als gebruiksklaar. Het hertenkampje net buiten het po- diumbos krijgt nog een nieuwe stal en nieuwe omheiningen. Aan bijna alle voorzieningen wordt druk gewerkt. Van der Hou wen stelt dan ook dat Groede Po dium voor het zomerseizoen al een toeristische attractie is. Het park is nu nog niet af, maar de ge meente kon wel op tijd aantonen dat de voorziene inspanningen worden gedaan. De subsidies van Rijk en provincie, bij elkaar zo'n 1,4 miljoen euro, zijn geen mo ment in gevaar geweest, benadruk ken Van der Houwen en beleids ambtenaar Tiny Maenhout. Maenhout wijst er op dat het er 'Het Podium is voor de regio ook een noodzakelijke slechtweervoorziening' vooral om ging de grond op tijd bouwrijp te krijgen voor de diver se attracties van Groede Podium. „Met Hemelvaart is het park echt helemaal in gebruik. Dan hebben we een bovenregionale attractie, die ook bij slecht weer recreanten naar de kust lokt", verzekert ze. Groede Podium met hertenkamp en vijver is straks een soort corri dor tussen het dorp Groede en het strand. Tussen strand en Podium verrijst een nieuwe (zeewerende) binnendijk. Fietsers en wandelaars hebben over een paar jaar vanaf die dijk een geweldig uitzicht rich ting kust en richting achterland. Maenhout en Van der Houwen zien helemaal voor zich hoe men sen zich in het informatiecentrum op de hoogte stellen van geschiede nis én natuurwaarden in de streek. Al dan niet op een bij het mobili teitscentrum gehuurd rijwiel kun nen bezoekers de vergaarde kennis zelf in de praktijk controleren en vooral ervaren. Aan het succes van het Podium twijfelen beide ambte naren geen moment. GROOT DEEL DAMES WINTERCOLLECTIE ALLE JASSEN,MANTELS (m.u.v. nieuwe collectie) GIMBRÉRE MIDDELBURG (KOOPZONDAG 3 FEBRUARI) BOBBE MODE VUSSINGEN www.gimbreremode.com Tenten en toiletwagens mogen wel in de straat breskens - In de 2e Zandstraat in Breskens mogen tijdens evenemen ten zoals de Visserijfeesten toch tenten, toiletwagens en soortgelij ke objecten staan. Dat mag echter alleen als er een vrije doorgang voor hulpdiensten van 3,50 meter over blijft. Het Sluise college besloot eerder tenten, toiletwagens en dergelijke niet langer toe te staan omdat de hulpdiensten dan niet meer door de straat zouden kunnen rijden. Na een gesprek met een onderne mer uit Breskens heeft het dage lijks gemeentebestuur besloten dit besluit te herzien. Hulst laat jeugd los op skatebaan Sint-Niklaas hulst - Voor de twee keer binnen een jaar stelt 'Hulst in Beweging' de Hulster jeugd in de gelegenheid om hun kunsten te tonen op de skatedag in Sint-Niklaas. De spor tieve excursie vindt plaats op vrij dag 8 februari. Iedereen kan mee. De bus vertrekt om 12.30 uur van af de Grote Markt in Hulst. Om 17.00 uur is de bus terug in Hulst. De kosten voor de dag zijn 5 euro. Omdat de belangstelling vorig jaar ontzettend groot bleek, moeten deelnemers zich nu wel aanmel den via de website www.hulstinbe- weging.nl. Er kunnen vijftig jonge ren mee. door Maurits Sep en Raymond de Frel TERNEUZEN - De Stichting Zeeuw se Veteranendag in Middelburg is verbolgen over de opvatting van de Stichting Oost-lndiëmonument Zeeuws-Vlaanderen dat Terneu- zen dé Zeeuwse veteranenstad is. Ook de Middelburgse burgemees ter Koos Schouwenaar wenst op heldering. Oud-Indiëganger Jan Roovers uit Terneuzen zei vorige week in deze krant dat zijn woonplaats zich ge zien de vele activiteiten de Zeeuw se veteranenstad mag noemen. „Het lijkt ons niet de bedoeling met elkaar te concurreren", zegt voorzitter Marcel Boogaard van de Middelburgse club, die op 5 juli voor de tweede keer de Zeeuwse Veteranendag houdt. Roovers blijft bij zijn standpunt. „Wij hiel den in Terneuzen de eerste Vetera nendag met de bedoeling het elk jaar in een andere Zeeuwse plaats te doen. Middelburg wilde deze dag liever zelf houden." Schouwe naar ontkent dat. „Buitengewoon merkwaardig vind ik dit. Wij hou den de veteranendag om hen te plezieren. De Zeeuwse veteranen zijn al een afsplitsing van de lande lijke club. Als er in Zeeland nog een afsplitsing ontstaat, wordt het onoverzichtelijk." door Conny van Gremberghe axel - De Nieuwendijk, de noorde lijke toegangsweg van Axel, wordt een 30-kilometerzone. Met die maatregel hoopt de Terneuzense verkeerswethouder de veiligheid ter plekke te verbeteren. Verder wil Van Schaik bij de toe gang tot Antoniusschool extra hek ken laten plaatsen en streeft hij er naar om dit jaar een reeks kleine ingrepen te kunnen uitvoeren aan wegen en rotondes in de directe nabijeheid van de Axelse basis school. Van Schaik bracht gisteren de leer lingen en verkeersouders van de school, die eind vorig jaar een boekje hadden gemaakt over de verkeersknelpunten in Axel, zelf op de hoogte van de maatregelen. „Ik vond het een leuk initiatief van de school. Als leerlingen en ouders zelf knelpunten in beeld brengen en zelf oplossingen aan dragen om zaken te verbeteren, kan ik niet nalaten om na te gaan wat wel en niet haalbaar was. Ik heb toegezegd om eind januari mijn verhaal te doen en dat heb ik gedaan." Volgens Van Schaik kost het gros van de ingreepjes weinig of niks. „Een 30-kilometerzone op de Nieuwendijk ligt wat moeilijker, maar we kijken toch of het kan." JAARLIJKSE BEWONERSBIJEENKOMST DORPSRAAD WESTDORPE Op woensdagavond 30 januari vanaf 19.30 uur in verenigingsgebouw Concordia in Westdorpe vindt de jaarlijkse bewonersbijeenkomst van de Dorpsraad Westdorpe plaats. Op de agenda staat onder meer: - Samenstelling bestuur - Financieel verslag en jaarverslag 2007 - Gastspreker: politie Zeeland, de heer M. Rijntjes - Overhandiging uitslag enquête coffeeshops aan het College van B&W - Gastspreker: ZLTO, de heer H. van Antwerpen over toegepaste technieken in de glastuinbouw Alle inwoners van Westdorpe zijn van harte welkom! De houten speeltoestellen van Groede Podium staan er al. foto Wim Kooyman Geopend: woe. t/m vr. 10-18 u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47