Hulst draagt risico in Perkpolder Politie voert de druk op Laat op stap pzc Dinsdag 29 januari 2008 3 COMMENTAAR De actie voor vroegere staptijden slaat aan. Maar daarmee is de trend dat jongeren steeds later naar de cafés en disco's gaan niet gekeerd. Als de verontruste ouders hun zin krijgen en de horeca om twee uur 's nachts dichtgaat, zal de jeugd wel een alternatief vinden. Want nachtelijk stappen heeft een vaste plaats in de jongerencultuur. Die laat zich niet met harde hand bijsturen. Toch is er wel behoefte aan correctie. Want het gaat allang niet meer om zo af en toe eens een nachtje doorhalen, gewoon omdat je er zin in hebt. Het gaat om de inmiddels diep ingesleten gewoonte om altijd 's nachts uit te gaan. Met als gevolg dat jong Nederland avonden zit te wachten tot het laat genoeg is. En vervolgens het grootste deel van de volgende dag mist, want er moet toch geslapen worden. Het resultaat is dat de weekeinden buiten die nachtelijke uurtjes eigenlijk niets voorstellen. Ze vliegen om en ze sluiten slecht aan bij het gezinsleven en bij allerlei andere activiteiten. Ouders kunnen echter niet veel doen. Ze kunnen hun kroost hooguit wijzen op het mild-asociale karakter van hun gedrag. Verder is het wachten op het moment dat jongeren massaal inzien dat laat niet gelijk is aan leuk. Zeeuwse bureaus hele dag dicht uit protest tegen te laag loonbod. door Marcel Modde vussingen - De politie voert de druk op minister Guusje ter Horst voor een betere cao verder op. In zeker 12 van de 25 politieregio's, waaronder Zeeland, bleven de poli tiebureaus gisteren de hele dag dicht. Eerdere stakingsacties be perkten zich tot een ochtend of middag. De Zeeuwse dienders verzamel den in het trainingscentrum van de politie in Vlissingen-Oost. Daar konden ze zich laten registreren als staker en huiswaarts gaan. De meesten bleven echter hangen om gebruik te maken van een uitge breid sport- en spelprogramma dat actiecoördinator Guido Lampaert van de Nederlandse Politie Bond (NPB) samen met vakorganisatie ACP had geregeld. Blijft een beter loonbod van de mi nister uit, dan staakt de politie donderdag opnieuw, aldus Lam paert. „Dat betekent dat we ook nog steeds voor allerlei kleine za ken geen bonnen uitschrijven." De noodhulp wordt in alle geval len gegarandeerd. Op de bureaus blijven kleine teams paraat. Gemeente en provincie delen in de winst, maar ook in het verlies. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst en de provincie Zeeland delen in de winst maar ook in het verlies als Plan Perkpolder onverhoopt niet het succes brengt dat wordt ver wacht. Dat blijkt uit de kadernoti tie die is opgesteld als voorloper van de samenwerkingsovereen komst tussen de gemeente, de pro vincie en de projectontwikkelaars AM en Rabo Bouwfonds. Aanleiding voor de ontwikkeling van Plan Perkpolder is het wegval len van de veerverbinding tussen Kruiningen en Perkpolder. In het plan is ruimte voor een jachtha ven, woningen en een golfbaan. Beide overheden nemen samen met de twee bedrijven een belang van 25 procent in de op te richten Grondexploitatiemaatschappij. Deze zogenaamde risicodragende partijen werken volgens de notitie toe naar de ondertekening later dit jaar van een samenwerkingsover eenkomst met bijbehorende plan uitwerking en grondexploitatie. Het samenwerkingsmodel gaat uit van het principe 'samen uit, sa men thuis'. Eventuele aanbeste dingsrisico's zijn daarbij onder werp van een nog op te stellen aanbestedingsclausule in de samen werkingsovereenkomst. Mochten gedurende de verdere ontwikkeling van het plan de za ken anders lopen dan gedacht, dan spannen de vier risicodragende partijen zich in om samen oplos singen te zoeken. De Grondexploi tatiemaatschappij wordt beheerd door een op te richten besloten vennootschap (BV). Voor die con structie is gekozen om de aanspra kelijkheid van de partijen te beper ken. Als aandeelhouder van de BV is die aansprakelijkheid beperkt tot het ingebrachte kapitaal. De loop tijd van de grondexploitatie is tien jaar. In Plan Perkpolder komen wonin- gen, een jachthaven en een golf baan. Het gebied wordt ontwik keld om de Kop van Ossenisse een nieuwe impuls te geven. AM en Rabo zijn pas verplicht bouwgrond af te nemen van de ex ploitatiemaatschappij als zeventig procent van de te bouwen cluster woningen (15 tot 20 woningen per fase) in voorverkoop is verkocht. Tweede voorwaarde is dat vanaf de tweede fase alle woningen van de voorgaande fase zijn verkocht. Die clausule is opgenomen om bouwen voor leegstand te voorko men. De planning voor het bouw rijp maken van de grond is gericht op 50 woningen per fase en jaar. De kadernotitie staat ter kennisna me op de agenda voor de vergade ring van de adviescommissie Ruimte van de gemeenteraad. Die komt vandaag om 19.30 uur bijeen in het stadskantoor in Hulst. Babür Noerlandi (19), Middelburg „Dit weekeinde heb ik mijn naam gezet onder de petitie van het actiecomi té Vrij Uitgaan. In Middelburg kun je na 2 uur alleen nog naar De Rooie Oor tjes en Schuttershof. Om 2 uur naar bed gaan? Jaaah, dag! Drie uur is toch het minimum om het gevoel te hebben van: nou ben ik lekker uitgeweest. Als ik een avondje ga stappen met vrienden, spreken we bij iemand thuis af en gaan eerst een beetje chillen. Filmpje kijken, rustig bijkletsen, indrinken. Dan bedoel ik niet: fles achterover en zuipen zodat je al dronken bent als je het café nog niet eens van binnen hebt gezien. Sommige lui doen dat, maar daar heb ik een hekel aan. Nee, als ik het over indrinken heb, bedoel ik ge woon: één zwaar Belgisch biertje of twee lichtere, om een beetje in de stemming te komen. En dan om een uur of tien de deur uit. Eigenlijk net iets te vroeg, want dan zijn de cafés nog half leeg." foto Lex de Meester Johnny van 't Zelfde (17), Middelburg „Zaterdag ben ik nog naar de Vrienden van Amstel Live geweest. Toen was ik om half 1 thuis. Als ik moest kiezen voor één van die twee petities, was het die van verplicht om 2 uur sluiten. Da's toch prima? Midden in de nacht! Als je vrijdag gaat stappen en zaterdag een sportwedstrijd hebt, is 2 uur veel te laat. Hetzelfde geldt voor de zondag, als je maandag weer op school moet zijn. Ik moet zelf altijd zorgen dat ik om 1 uur thuis ben en dan ga ik ook. Als je het mij vraagt, betekent minder lang uitgaan automa tisch minder lang drinken, dus ook wat dat betreft ben ik het eens met die ouders. Eén keer heb ik vijf biertjes gedronken toen ik uitging. Foutje. Ik kon alles nog wel volgen, naar huis fietsen lukte ook wel en ik heb de deur gevonden, maar de wereld was toch anders. Veel drinken geeft hersenscha- de. Tegenwoordig hou ik het op een biertje of twee." foto Willem Mieras Monica Coris (16), Roosendaal „Ik heb nu twee verschillende petities voor vrije sluitingstijden onderte kend. Ik zit in Goes op school, maar stappen doe ik in mijn woonplaats of in de buurt ervan. In Breda sluit alles om 2 uur, met als gevolg dat iedereen tegelijk dronken op straat staat. Het is daar altijd vechten. Zelf ga ik altijd uit tot een uur of 4. Aan indrinken doe ik niet, ik ben voorzichtig met alco hol. Je ziet in de kroeg wel lui die echt dronken zijn en dan over de plee staan te kotsen...misschien dat door een vroegere sluitingstijd minder ge dronken wordt, maar ouders kunnen beter thuis goede voorlichting geven over alcohol. Over dat andere argument, dat hun kinderen de volgende morgen de hele dag in bed liggen: ik sta altijd om half elf op, omdat mijn vader speciaal broodjes gaat halen bij de warme bakker over de grens. Jus erbij...voor zo'n gezellig ontbijt kom je je bed wel uit." foto Willem Mieras I* WfP'k '4\ 3'WmWIÈmÊmmmËÊmL>w t 'm mufmmk Diandra Viswat (18), Zierikzee „Ik kom oorspronkelijk uit Maasbracht in Limburg. Maasbracht is iets gro ter dan Nieuwerkerk, alleen véél gezelliger. Je hebt er vier leuke kroegen die officieel sluiten om 2 uur, maar altijd langer doorgaan. Om een uur of 1, 2 wordt het pas echt gezellig. Persoonlijk vind ik het een idioot idee om zo vroeg de kroegen dicht te gooien. Alle kroegen verplicht tot 4 uur open, dat lijkt me een veel beter idee! Wat je nu ziet op plaatsen waar de kroe gen om 2 uur allemaal tegelijk dicht gaan, is dat er groepjes stappers op straat blijven hangen. Dat deed ik vroeger ook, want je wilde nog niet naar huis, je had niet het gevoel dat de avond klaar was. Ik ben een echte stap per en ga elke week uit. Eerst naar vrienden toe en voordrinken. Een stuk of twee, drie mixjes, Breezers of zo. Daarna verder drinken in de kroeg. En het doel is echt niet altijd zat worden hoor." foto Willem Mieras IP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3