Skihal Terneuzen later open r 1 li r Dorp mag hopen op winkel T 0 'a H Jeugd mag de ramp '53 niet vergeten Wandelen over de wallen van Veere 50% KORTING Zeeuwse steden ruziën over titel veteranenstad BPZC Dinsdag 29 januari 2008 25 Opening in maart niet haalbaar nu procedures voor vertraging zorgen. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De kans dat skilief hebbers met Pasen in Terneuzen de lange latten kunnen onderbin den is bijzonder klein. De opening van de skihal, die begin maart vo- was voorzien, wordt waarschijn lijk opgeschort tot een latere da tum. Deze week krijgt Leisure De velopment Zeeland (LDZ), de ont wikkelaar van de skihal, van de ge meente Terneuzen te horen of er een vergunning wordt afgegeven voor de ammoniak draaiende sneeuwmaakinstallatie. Wordt die vergunning gegund, dan heeft het bedrijf volgens wethouder Adhé- mar van Waes (middenstandsza ken) zeker zes tot acht weken no dig om sneeuw te maken. De pro cedures rond de winkels die in het leisurecentrum aan de rand van Terneuzen moeten komen, vergen zeker nog enkele maanden tijd. Van Waes: „Op dit moment is het stedenbouwkundig bureau RBOI uit Middelburg bezig ons beleids uitgangspunt om grootschalige de tailhandel in de Koegorspolder toe te staan, ruimtelijk te onderbou wen. Dat stuk moet degelijk van kwaliteit zijn. We verwachten dat dit eind februari klaar is, daarna hebben we te maken met een reac tietermijn van zes weken. Pas daar na kunnen we als gemeente, als er geen bezwaren zijn, naar de pro vincie om daar te vragen naar een verklaring van geen bezwaar." Ove rigens kan de projectontwikkelaar wel besluiten om de winkels in het centrum te openen voor een verklaring van de provincie ver strekt is. „Het is aan de ontwikke laar of hij dat wel of niet doet. LDZ loopt dan wel het risico dat zaken op last van de rechter geslo ten kunnen worden. Zelf heeft de gemeente - mocht LDZ besluiten De skihal in Terneuzen gaat later open. De opening was gepland voor maart. Diverse procedures zorgen nu voor zoveel vertraging dat dit niet haalbaar is. om zaken dus eerder te openen - niet de intentie om handhavend op te treden. De rechter zal ons moeten dwingen", aldus Van Waes. Wanneer de detailhandels zaken de deuren openen is voorals nog volstrekt onduidelijk. Net zo als wie er uiteindelijk in het cen trum komen. Van Waes: „De al va ker genoemde bedrijven hebben nog steeds belangstelling. BCC, Karwei, Kwantum en Perry Sport staan nog steeds in het rijtje. De gemeente zelf is doende om een overdekte speeltuin in het cen trum te krijgen. Dat gaat lukken. Voor Terneuzen is het slagen van dit project van enorm belang. Het mag gewoon niet op een fiasco uit draaien." Uw Weydeland kaasspecialist Dé kaaswinkel in Goes! Ruim assortiment s Hollandse en buitenlandse kaasspecialiteiten, salades, wijnen, versgebrande noten en zuidvruchten. Relatiegeschenken en themapakketten. G. Kooijman Kreukelmarkt 5 4461 HW Goes TelVfax (0113)220 500 Email info@weydeland-goes.nl www.weydeland-goes.nl VEERE - De stadswallen beschermden de vesting Veere eeuwenlang tegen indringers. Tegenwoor dig zijn mensen van buiten van harte welkom. Veere gaat daarom de wallen toegankelijk maken via wandelpaden, zodat toeristen rond het stadje kunnen lopen. Veere neemt deel aan een Euro pees project dat als doel heeft historische verde digingswerken toeristisch aantrekkelijker te ma ken. De Veerse stadswallen zijn rijksmonument. De gemeente werkt samen met het waterschap om de vesten te baggeren en oevers te herstel len. foto Lex de Meester GROOT OEEL DAMES WINTERCOLLECTIE VAN DE ALLE JASSEN,MANTELS (m.u.v. nieuwe collectie) GIMBRÈRE MIDDELBURG (KOOPZONDAG 3 FEBRUARI) BOBBE MODE VLISSINGEN www.gimbreremode.com Veel historische gegevens in roman voor jongeren. door Piet Kleemans BRUINISSE - Zorgen dat jongeren van nu de watersnoodramp van 1953 niet vergeten. Dat is de opzet van 'Het hoge huis van Sion', een nieuw boek van schrijfster R. Hoo- gerwerf-Holleman. Van haar hand verscheen eerder 'Niets bij geval' waarin de lotgevallen van Rina Heijboer uit Sirjansland tijdens de ramp beschreven worden. Het boek is opgezet als roman, hande lend over de Bruse familie Polder man. Vader Polderman is na een bezoek aan de veiling in Yerseke te ruggekeerd naar thuishaven Brui- nisse, als de storm losbarst. De wind groeit aan tot orkaankracht. Op veel plaatsen breken de dijken, maar Bruinisse blijft eerst nog ge spaard. Polderman trekt er met zijn schip op uit, de ondergelopen polder in om te proberen mensen te redden. 'Het hoge huis van Sion' is het ver haal van Polderman, maar ook dat van wanhoop en machteloosheid. En dat van een rotsvast vertrou wen in hogere machten die alles bestieren. Geloof dat zelfs tijdens deze zware beproeving ongebro ken blijft. „Wat winden dat er waaien, wat regen dat er plast, Het hoge huis van Sion, staat onbeweeg lijk vast." De auteur beschrijft in het boek ook de wederopbouw van het zo zwaar door ongekend natuurgeweld getroffen eiland. De schijnwerper wordt daarbij vooral gericht op Bruinisse. Scherpenisse krijgt mogelijk supermarkt in woonzorgcentrum. door Rob Paardekam SCHERPENISSE - De kans dat in het nieuw te bouwen woonzorgcen trum aan de Laban Deurloostraat in Scherpenisse een kleine super markt komt, is groot. Woordvoer der Perry Bakx van woningcorpo ratie Castria zegt dat een bestaan de winkelier belangstelling heeft om deze te exploiteren. In een poging de leefbaarheid in het dorp een impuls te geven, doet de woningcorporatie er alles aan om Scherpenisse weer een levens middelenwinkel te geven. Daarin zou ook een rol zijn weggelegd voor Sjaloom, een instelling voor verstandelijk gehandicapten. Die zouden in de winkel kunnen wer ken. Eerst werd gezocht naar een bestaand pand, maar dat bleek niet haalbaar. Nu gaat Castria uit van een ruimte in het nieuwe woonzorgcentrum (wozoco). De mogelijkheid om samen te wer ken met Sjaloom bestaat volgens Bakx nog altijd. „Maar we praten ook met een bestaande winkelier, die mogelijk belangstelling heeft. Ik kan niet zeggen wie dat is, maar hij komt niet uit Scherpenisse." TERNEUZEN - De Stichting Zeeuw se Veteranendag in Middelburg is verbolgen over de opvatting van de Stichting Oost-lndiëmonument Zeeuws-Vlaanderen dat Terneu zen dé Zeeuwse veteranenstad is. Oud-Indiëganger Jan Roovers uit Terneuzen zei vorige week na de lancering van een veteranencafé dat de havenstad zich zo langza merhand wel de veteranenstad van Zeeland mag noemen. On danks het feit dat de Zeeuwse Vete ranendag naar Middelburg verhuis de. „Het lijkt ons niet de bedoe ling om met elkaar te concurreren. Dat er een café in Terneuzen komt juichen wij toe, maar dit is echt niet leuk", zegt voorzitter Marcel Boogaard van de Middelburgse club. Roovers blijft bij zijn stand punt. „Terneuzen heeft het groot ste monument, een veteranencafé en krijgt een gedenkboom."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39