Ruud van Loon heeft het erg koud Boot en Buteijn waar anders? www.autoshak.nl Studio Sanérie M#l BPZC Dinsdag 29 januari 2008 j 23 AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermetstroat 38 0113-561381 Schreeuw om hulp van bewoner van woonboot in Stavenisse. door Mieke van der Jagt stavenisse - Ruud van Loon heeft het koud. Het elektrische kacheltje kan de stuurhut van de Define, het schip dat hij met een lening van de gemeente Tholen kocht, niet verwarmen. Hetzelfde geldt voor de slaapkamer in het ruim: ijskoud. Ruud kan de stroom niet betalen. In het kastje op de kade van de werkhaven in Stavenisse, groeit de energieschuld. Ruud is overspannen. Hij weet niet meer hoe het verder moet. De gedachten draaien maar rond in zijn hoofd. Over zijn kiespijn waar mee hij niet naar de tandarts kan: onverzekerd. Over de mogelijk heid om er een eind aan te maken; de dokter gaf hem genoeg pillen. En over opsluiting, die een oplos sing van verschillende problemen zou betekenen. In een psychiatri sche kliniek zou hij rustig kunnen moet eerst een andere plek voor de vrachauto's hebben. Het bedrijf heeft al een opslagloods en kan toor aan de Letlandweg in Vlissin- gen-Oost. Adviseur Sonke heeft goede hoop dat Boot en Buteijn daar extra ruimte kan krijgen voor de vrachtauto's. In Nieuwdorp is een sanering van het vervuilde terrein van Boot en Buteijn nodig. Het bestemmings plan moet ook nog worden gewij zigd. In de tweede helft van 2009 moet het zover zijn dat het gebied bouwrijp kan worden gemaakt. „Waarna", voorziet Krijger van NV Transportbedrijf Booten Buteijn verhuist na zestig jaar uit Nieuw dorp naar Vlissingen-Oost. Na sa nering van het terrein worden woningen gebouwd. worden, en in de gevangenis, mits de straf lang genoeg is, wordt de medische hulpverlening betaald. Wanhopig is hij. Niemand lijkt hem te kunnen helpen. Het is wel geprobeerd. De gemeente maakte een 'reëel toekomstplan' toen Ruud helemaal aan de grond zat. Hij was dakloos, woonde in een heel klein visbootje, waar hij niet recht kon staan, en was psycho tisch. Ook alcohol speelde een te belangrijke rol in zijn dagprogram ma. Wat hem op de been hield was de Oosterschelde, waaraan hij zijn hart heeft verpand. De oplos sing, althans een deel ervan, was de aanschaf van een schip. De eerste keus, een gebruiksklaar woonscheepje, was te duur. De De fine, die uiteindelijk werd aange schaft, bleek na aanpassing even veel te kosten. Bovendien voldoet de roestbak als woonschip niet. Ruud is van mening dat hij gewel dig bij de neus is genomen door het Hollandse bedrijf dat de aan passing deed. Het Thoolse bedrijf, waar hij om een offerte vroeg, was R B Wonen, „begin 2010 de eer ste heipaal de grond in kan." De woningstichting wil beginnen met het woonzorgcomplex waarin acht tien huur- en vijf koopapparte menten voor senioren komen. De appartementen dienen in principe ter vervanging van verouderde se niorenwoningen aan de Margriet straat in Nieuwdorp. Die zijn nog in bezit van zorginstelling Poel- wijck. R 8c B Wonen wil ze over nemen. Naast het woonzorgcom plex zijn in het gebied gepland: dertien vrijstaande huizen, veer tien twee-onder-één-kappers en negentien rijtjeswoningen. „De laatste kunnen starterswoningen zijn", aldus Krijger. Het is niet de bedoeling alles snel vol te bouwen. „Elk jaar vier a vijf woningen zou het allermooiste zijn." maar een fractie duurder en had een veel degelijker plan. Buurman Ian van den Berg, directeur van het sleepbedrijf in Stavenisse, meent ook dat veel te veel is be taald voor slecht en weinig werk. Ook maatschappelijk werk in Tho len heeft zijn best gedaan. T\vee jaar aan een stuk kwam de maat schappelijk werkster praten, maar voor Ruud is praten en schuld hulpverlening bij lange na niet ge noeg. De frustratie en teleurstel ling leidden ertoe dat Ruud in het 'Wat hem op de been hield, was zijn band met de Oosterschelde' kantoor van maatschappelijk werk de boel verbouwde: alle compu ters kapot. Hoewel hij al 25 jaar in valide is door een motorongeluk, is Ruud beresterk. Voeg daarbij de dreigende taal die hij uitslaat als het hem allemaal te veel wordt, en de angst die hij inboezemt is be grijpelijk. Maar als er iemand bang is, is het Ruud zelf Bang voor zich zelf, dat hij iemand iets aandoet, bang voor de dag van morgen en bang voor de vele satanische com plotten die hij overal vermoedt. Bij psychiatrische kliniek Vrede rust, waar hij enige tijd opgeno men was, werd hij weggestuurd: niet te behandelen. Het lijkt erop dat Ruud één van die mensen is, die door de com plexiteit van hun problemen altijd tussen wal en schip terechtkomen. Voor elk probleem is een instel ling, maar een instelling voor men sen met zoveel ellende, lijkt te ont breken. Intussen hebben omwo nenden er een hekel aan dat er zo vlakbij iemand zit te verkomme ren. De gemeente doet, 'vanwege de privacy' geen mededelingen over de zaak en maatschappelijk werk heeft daar weinig aan toe te voegen. Wie wel mededelingen doet is Ruud zelf, hij schreeuwt om hulp, maar wat voor hulp? Wie het weet mag het zeggen. Tholenaar Gottmers vanavond op televisie tholen - loop Gottmers uit Tho len staat vanavond centraal in het EO-televisieprogramma 'Het zal je maar gebeuren'. Gottmers heeft een turbulent leven achter de rug. Hij was jarenlang een verslaafde drugsdealer. Tegenwoordig gaat de geboren Rotterdammer voor de christelijke Stichting Voorkom! langs scholen om kinderen te waarschuwen voor verslavende middelen. De uitzending begint om 22.50 uur op Nederland 2. Kweker geeft lezing over hortensia's 's-cravenpolder - Hortensiakwe- ker Cor van Gelderen houdt don derdag in het dorpshuis in 's-Gra- venpolder een inleiding voor Groei en Bloei. Van Gelderen is ei genaar van een kwekerij in Oirschot, met de grootste collectie hortensia's van Nederland. Ook is hij mede-auteur van een horten sia-encyclopedie. De lezing begint om 19.30 uur. De toegang voor le den en hun familie is gratis. Overi ge bezoekers betalen vijf euro. Verwikkelingen rond een koopappartement ellewoutsdijk - De toneelgroep Schrabbekerke uit 's-Heer Abtsker- ke speelt zondagmiddag in Elle- woutsdijk het blijspel 'Driemaal verkocht'. De voorstelling wordt gehouden in 't Kerkje van Elles- diek. Het stuk gaat over komische ver wikkelingen rond de verkoop van een appartement. De toneelmid dag begint om 14.30 uur. De toe gangsprijs bedraagt acht euro. Re serveren wordt op prijs gesteld. Barbershopkoor in buurthuis Goes-zuid goes - Het Goese (heren)barber shopkoor Gaggling Ganders Gang treedt zondag op in buurthuis De Pit aan de Appelstraat in Goes-zuid. Het koor bestaat ruim twintig jaar en behoort daarmee tot een van de oudste mannelijke barbershop- koren in Nederland. Het concert begint zondagmiddag om 12.00 uur. Een entreekaartje kost vier euro. Donateurs van de Stichting Buurt werk mogen gratis naar binnen. Figuurcorrectie- en afslankcenter Met nog meer openingsuren -Thermo Fysische Methode (TFM) mét INFRAROObWARMTE (IR) - Persoonlijke begeleiding tijdens de oefeningen (+/- 30 min.) - Gerichte en plaatselijke figuurcorrectie (buik, dijen, heup); enz, - Revolutionaire verbetering door gebruik van Infraroodafslankcabine (snelle vetverbranding) - Voedingsadviezen (géén diëten, shakes, pillen e.d.) - Maximaal resultaat bij minimale inspanning - Gewaarborgde cm-garantie Bel snel: 0118-594098 www.studiosanerie.nl Openingstijden vanaf 4 februari: ma. wo. en do. 9.00-12.00 en 16,00-21.00 uur di. en vr. 9.00-15.00 uur Fort den Haakweg 15A, Vrouwenpolder Het lijkt erop dat Ruud van Loon door de complexiteit van zijn problemen tussen wal en schip is terechtgekomen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37