CDA zet in op Hockeyen én reinigen economische ontwikkeling Zegsman ondernemers Aardenburg vertrekt Duumpje heeft moeite met villa's Oostburg Appeltaart 22 I Dinsdag 29 januari 2008 pzc Z Statenfractie omarmt plannen Cadzand en Waterdunen. door Frank van Cooten groede - De Statenfractie van het CDA hecht veel waarde aan de eco nomische ontwikkeling van West- Zeeuws-Vlaanderen. Met name de ontwikkeling van Cadzand-Bad tot stijlvolle familiebadplaats en re creatie- en natuurproject Waterdu nen bij Breskens worden door de ze fractie omarmd. Dat bleek gisteren tijdens een werkbezoek van de Statenfractie aan de gemeente Sluis. Burgemees ter Jaap Sala deed een beroep op de CDA-Statenleden Cadzand-Bad te ondersteunen, nu het project op punt van uitvoeren staat. „Een heel gecompliceerd project met een zware historische belasting. Nu Breskens nagenoeg is afgerond, heeft Cadzand-Bad prioriteit." Fractievoorzitter Kees van Beveren kon dat alleen maar beamen. Wat hem betreft, loopt de uitvoering van het project gelijk met de aan pak van de zwakke plekken in de kustversterking. Ook recreatie- en natuurproject Waterdunen in de Oud-Breskens- 1^ De facelift van Cadzand en Wa- terdunen zijn belangrijke instru menten voor de economische ontwikkeling. Dat vindt de Sta tenfractie van het CDA. polder staat in direct verband met het kustversterkingsplan. In tegen stelling tot de CDA-fractie in de ge meente Sluis staat de CDA-Staten- fractie wel vierkant achter Water dunen, maakte Van Beveren duide lijk. Hij vindt het ook helemaal niet erg dat binnen het CDA dus verschillend wordt gedacht over dit recreatie- en natuurproject. Waar de lokale fractie en de Staten fractie het wel over eens zijn, is de vrijwillige grondverwerving. Dat boeren alleen op vrijwillige basis hun grond hoeven te verkopen, staat niet onder druk, benadrukte Van Beveren. Waterdunen is op ba sis van het kustversterkingsplan in 2010 of 2011 aan de beurt „We heb ben dus nog een paar jaar te gaan. Het is heel dom nu druk te zetten op de vrijwillige grondverwer ving", zei Van Beveren gisteren. Ook voor Sala blijft de vrijwillige grondverwerving van kracht. Het is volgens hem niet verstandig daar politieke druk op uit te oefe nen. „Grondverwerving is vaak een zaak van stille diplomatie." De CDA-Statenfractie gaat wel druk uitoefenen op 'Den Haag' voor de noodzakelijke aanpak van de N6i. „Dat het zo lang moet du ren, is een drama", zei Van Beve ren. Sala was gisteren blij met de toezegging. „In formele zin heb ben we weinig bevoegdheden. We moeten echter alle politieke instru menten gebruiken om druk uit te oefenen." door Frank van Cooten aardenburg - Jan de Ridder uit Aardenburg heeft met onmiddellij ke ingang zijn functie als woord voerder van Ondernemend Aar denburg neergelegd. De Ridder zou hij de mening van de ondernemers over de herinrich ting van de Markt en de toekomst van het gemeentehuis naar buiten brengen. Maar de verdeeldheid bin nen Ondernemend Aardenburg over de herinrichting van de Markt heeft hem doen besluiten te stoppen met het woordvoerder schap. „Ik wil en kan niet langer woordvoerder zijn van een groe pering die niet homogeen is. jammer dat het zo is gelopen, maar ik wil geen ruzie en spannin gen." De verdeeldheid kwam donderdag avond aan het licht tijdens een in formatiebijeenkomst over het aan gepaste plan. De Ridder voelde zich in zijn hemd staan toen zijn inspraakreactie namens de onder nemers opeens niet meer werd ge deeld door leden van de onderne mersvereniging. „Ik voel me ge schaad." Voorzitter Inge Landré van Ondernemend Aardenburg vindt zijn besluit jammer, maar heeft daar wel begrip voor. ZEEUWSE Met een zekere regelmaat is het zo ver: dan informeert de inwoner van Domburg zijn vriendin dat hij wel weer eens trek heeft in een lek kere punt appeltaart. Voor deze zeer geëmancipeerde jon ge vrouw is dat het teken om ap pels en deeg in te slaande taart vorm uit de kast te halen en aan de slag te gaan. Vso'ers krijgen meer op individuele toekomst toegesneden onderwijs. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De wc 'stonk een beetje', geeft Martijn beschroomd toe. Maar nadat hij nummer hon derd een grondige poetsbeurt heeft gegeven, kunnen de hock eyers van Olympia - of hun tegen standers - weer met een gerust hart naar het gemak. Scholieren van het voortgezet spe ciaal onderwijs Martijn, Kim- berley, Petra en Vincent (allen 18) maken deze vrijdag de kleedruim ten van de Terneuzense mixed hockeyclub Olympia schoon. Ook de bar wordt eens goed afgesopt. Een week eerder namen ze de vloer van het clubhuis - zoals een kantine bij hockeyers heet - onder handen en komende vrijdag vol gen de overige kleedkamers. Olym pia is de tweede competitiehelft zelden schoner begonnen. Bestuurslid Marjolein de Poorter heeft de schoonmaak van de ac commodatie onder haar hoede. Ze is blij met de hulp van de scholie ren. De schoonmakers van dienst - Joyce van groep 3 is ziek - zijn allen laatstejaars van De Wingerd. Kimberley, Petra, Martijn en Vin cent moeten zich zo goed mogelijk zelfstandig thuis, op het werk en/of bij hun vrijetijdsbesteding kunnen redden. Dat doen ze niet meer alleen op school tijdens les sen in een lokaal, maar ook in de praktijk. Ook in het voortgezet spe ciaal onderwijs wordt het onder richt steeds meer op de belangen en interesses van het individu ge richt, doceert directeur Aart Jobse van De Wingerd. Zo maken Teerlingen schoon in een beschermde woonvorm van Tragel en daar koken ze wel eens een potje voor zichzelf en hun be geleiders. Sommige scholieren leg gen zich toe op het verzorgen van dieren, het schoonmaken van stal len en het verrichten van andere werkzaamheden op een zorgboer derij. En net als bij Olympia ma ken Wingerd-discipelen ook de kantine van Terneuzense Boys schoon. Uit de samenwerking met de voet balclub kwam een G-voetbalteam voort. De bedoeling is om op ter- Docente Annelies, Kimberley, Petra, Martijn, persoonlijk begeleidster Miran da en Vincent (van links naar rechts) poseren even voor ze aan de slag gaan in de kleedkamers. foto Wim Kooyman Tip? redactie@pzc.nl Enkele uren later kan ze dan zijn lievelingsgerecht voorzetten. Hij te vreden. Maarzij ook. Want, zo bekende ze onlangs tegen enkele collega's, het maken van een appeltaart is voor haar een van de dingen die ze echt het allerliefst doet. „Wat appeltaart betreft, hebben wij echt een perfecte relatie." Woningen zijn in strijd met richtlijnen van Nationaal Landschap. door Frank van Cooten oostburg - De bouw van 35 villa's bij golfclub De Brugse Vaart in Oostburg zijn in strijd met de richtlijnen voor het Nationaal Landschap, vindt natuurvereni- ging 't Duumpje. In die richtlijnen staat onder meer dat in een dergelijk gebied in prin cipe alleen ruimte is voor wonin gen voor eigen inwoners, tenzij er dringende redenen zijn hiervan af te wijken. Volgens 't Duumpje is er sprake van geen dringende rede nen. „Mede gezien de al op stapel staande woningbouwprojecten als de Euregiotuinen en Cavelot", stelt 't Duumpje in een brief aan de ge meenteraad. „Doelgroep voor 'wo nen op de golf zijn onder andere mijn ook een gehandicaptenploeg bij Olympia op te richten. Net als bij het voetbal kunnen Wingerd leerlingen de basis leggen voor een stevig G-team. Scholieren van het vso maakten intussen kennis met knotshockey, een spelvorm met weinig kans op ernstige blessures. Bij knotshockey zit aan de onder kant van de stick een schuimrub beren knots. Die maakt het niet al leen makkelijker om de - grotere bal - te raken, maar levert geen pijnlijke ledematen op bij een mis- sertje. Omdat hockeycoach en -speelster Lotte Mous les geeft op 'Een dweil moet je niet met je handen naast elkaar, maar verticaal uitwringen' De Wingerd, ligt het in de lijn der verwachting dat de scholieren de spelregels én het spelplezier snel oppakken. Als het aan De Poorter ligt, heeft Olympia bij aanvang van het nieuwe seizoen al een G-team. Een jaar later kan dat team klaar zijn voor wedstrijden tegen andere Zeeuwse G-teams. Directeur Jobse kijkt nog niet zo ver vooruit. Hij ziet in het hockey een vorm van nuttige, zinvolle én leuke vrijetijdsbesteding voor zijn pupillen. Net als het voetbal bij Terneuzense Boys, de muziekoplei ding bij drumband Axelerando of de kunstlessen bij Toonbeeld. Het schoonmaken bij de hockeyclub is voor de een meer een nuttige tijds besteding en voor de ander serieu ze voorbereiding op de toekomst. Kimberley beseft dat als ze op zich zelf gaat wonen, ze ook het toilet schoon moet houden. „Maar", zo melden begeleiders Annelies en Miranda „je kan het ook leren om er later je beroep van te maken." Jobse: „Het is lang niet voor al on ze leerlingen weggelegd, maar som migen vinden een reguliere baan." Met het oog daarop doet Annelies Petra en Kimberley voor hoe ze een dweil ergonomisch verant woord - verticaal - uitwringen. „Niet zo makkelijk, want ik doe het thuis ook gewoon met mijn handen naast elkaar." bewoners van ver buiten de pro vincie." De ontwikkeling binnen het ge bied van het bestaande golfterrein vindt 't Duumpje nog enigszins ac ceptabel, maar de bouw van 35 wo ningen en de uitbreiding van de golfbaan in de Vijfhonderd in Be oosten Eedepolder verstoren het landschappelijke karakter in hoge mate. Ook de Brugse Vaart voegt iets toe aan de landschappelijke in kleding, maar het is wel erg makke lijk gesteld dat deze inrichting in zet op natuurontwikkeling, vindt 't Duumpje. „De doeltypes die summier worden verwoord, zijn niet haalbaar en daardoor mislei dend." De bouw van 35 villa's bij De Brugse Vaart in Oostburg en de uitbreiding van dit golfterrein verstoren het landschap, vindt na- tuurvereniging 't Duumpje. Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d. 18 januari 2008 blijkt, dat ten verzoeke van Anna Maria Paulina Gerarts, wonende te Westdorpe. gemeente Terneuzen, aan Erik Camiel Clothilde Callens. zonder bekende woon- en of verblijfplaats, danwel kan tooradres of vestigingsplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend een tweetal grosses van beschikkingen van de Rechtbank Middelburg, sector civiel recht, d.d. 21 maart 2007 en 19 december 2007, in de zaak van requi- rante als verzoekster en gerequireerde als verweerder, en waarbij tevens bevel werd gedaan om binnen twee dagen een som geld te betalen, en bij laatstge- melde beschikking werd tevens uitge sproken de echtscheiding van het op 20 december 1990 te Hulst, tussen partijen gesloten huwelijk. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s.Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN (0115) 613651

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34