PZCI21 Skihal in Terneuzen later open Roger Spuesens opnieuw gered Clavis geeft flat een nieuw jasje Ex-werklozen kunnen eindelijk weer aan de slag coffeeshop wacht oordeel dorp Overleg met GS over afslag Axel 30 en 31 27 De Van Borseles sprongen er net een beetje uit Dinsdag 29 januari 2008 Leerlingen voortgezet onderwijs maken kennis met hogeschool Tip? redtern@pzc.nl Met name procedures rond hal en winkels duren nog wel even. door Conny van Gremberghe terneuzen - De kans dat skilief hebbers met Pasen in Terneuzen de lange latten kunnen onderbin den, is bijzonder klein. De ope ning van de skihal, die begin maart was voorzien, wordt waar schijnlijk uitgesteld. Deze week krijgt Leisure Develop ment Zeeland (LDZ), de ontwikke laar van de skihal, van de gemeen te Terneuzen te horen of er een vergunning wordt afgegeven voor de op ammoniak draaiende sneeuwmaakinstallatie. Wordt die vergunning gegund, dan heeft het bedrijf volgens wethouder Adhé- mar van Waes (middenstandsza ken) zeker zes tot acht weken no dig om sneeuw te maken. De procedures rond de winkels die in het leisurecentrum aan de rand van Terneuzen moeten komen, vergen zeker nog enkele maanden tijd. Van Waes: „Op dit moment is het stedenbouwkundig bureau RBOI uit Middelburg bezig ons be leidsuitgangspunt om grootschali ge detailhandel in de Koegorspol- der toe te staan, ruimtelijk te on derbouwen. Dat stuk moet dege lijk van kwaliteit zijn. We verwach ten dat dit eind februari klaar is, daarna hebben we te maken met een reactietermijn van zes weken. Pas daarna kunnen we als gemeen te, als er geen bezwaren zijn, naar De skihal in Terneuzen wacht nog op toestemming om sneeuw te maken. Is die er, dan duurt het nog zeker zes weken voor er ge skied kan worden in de hal. de provincie om daar te vragen naar een verklaring van geen be zwaar." Overigens kan de projectontwikke laar besluiten om de zaken in het centrum te openen voordat een verklaring van de provincie ver strekt is. „Het is aan de ontwikke laar of hij dat wel of niet doet. LDZ loopt dan wel het risico dat zaken op last van de rechter geslo ten worden. Zelf is de gemeente - mocht LDZ besluiten om zaken dus eerder te openen - niet van plan om handhavend op te treden. De rechter zal ons moeten dwin gen", aldus Van Waes. Wanneer de detailhandelszaken de deuren openen, is vooralsnog volstrekt on duidelijk. Net als wie er uiteinde lijk in het centrum komen. Van Waes: „De al vaker genoemde be drijven hebben nog steeds belang stelling. BCC, Karwei, Kwantum en Perry Sport staan nog steeds in het rijtje. De gemeente zeifis doen de om een overdekte speeltuin in het centrum te krijgen. Dat gaat lukken. Voor Terneuzen is het sla gen van dit project van enorm be lang. Het mag gewoon niet op een fiasco uitdraaien." axel - Het traditionele Roger Spue sens koersbaltoernooi is voor dit jaar weer gered. De negentiende editie van het toernooi (20 maart) verhuist van de Vlaanderenhal in Sas van Gent naar sporthal 't Spor- tuus in Axel. Vorig jaar kwam organisator Staf Martens al in de problemen, om dat hij geen kans zag om de meer dan tweehonderd ouderen te voor zien van versnaperingen. Omdat volleybalvereniging Savok vrijwilli gers aanbood ging het toernooi toch nog door. Daarna hing het op nieuw aan een zijden draadje, om dat de gemeente de huur van de Vlaanderenhal niet meer wilde be talen. Sponsor Makelaardij Spue sens heeft exploitant Peter van Acker van 'tSportuus bereid ge vonden mee te werken. terneuzen - Wooncorporatie Cla vis start binnen enkele weken met een grote onderhoudsbeurt aan een flat in de Vondelstraat in Ter neuzen. De flat overleeft op verzoek van de bewoners een grondige renovatie van de wijk Zuiderpark. De twee andere flats worden gestript en op nieuw opgebouwd. „De bewoners gaven aan ook een flat te willen be houden met het huidige prijs-kwa- liteitniveau. Het onderhoud heb ben we vanwege de renovatieplan nen steeds uitgesteld, maar nu gaan we vanaf februari tot de zo mervakantie aan de slag", zegt Cla- vis-manager William Dircken. De flat richt zich op jonge bewoners en wordt daarom voorzien van fel le kleuren en witte accenten. De acht nieuwe gezichten in de horeca bij Hooge Platen in Breskens. Project voorziet in opleiding op werkvloer bij Hooge Platen. door Frank van Cooten breskens - Acht langdurig werklo zen hebben na lange tijd weer een reguliere baan. Ze zijn gisteren aan de slag gegaan in de horeca van woonzorgcomplex Hooge Platen in Breskens. Dit is het resultaat van een intensieve samenwerking tussen Hooge Platen, Baanflex, het ROC Westerschelde in Terneuzen en de gemeente Sluis. De acht deelnemers krijgen een baan in de horeca en de catering en volgen de opleiding tot horeca- en voedingsassistent. Bij die opleiding hoort ook een stuk theorie, maar daarvoor hoe ven de deelnemers niet naar de schoolbanken van het ROC in Ter neuzen. Ze krijgen les van een ROC-docent van de opleiding ho- reca-assistent op hun werkplek in Hooge Platen. Ze kunnen de opge dane kennis dan gelijk in de prak tijk brengen. foto Wim Kooyman De acht deelnemers zetten giste ren hun handtekening onder een contract waarmee ze na lange tijd weer een baan hebben. Ze kregen bij die gelegenheid ook hun werk kleding van Hooge Platen uitge reikt. De bewoners van Hooge Platen krijgen dus hun natje en droogje van acht nieuwe gezichten. westdorpe - De Westdorpenaren zitten niet te wachten op een ver- plaatsing van de Terneuzense cof- f feeshops en zeker niet als dat rich- ting Westdorpe zou gebeuren. Die problematiek staat morgen cen- traal tijdens de jaarlijkse bewoners bijeenkomst van de raad in vereni gingsgebouw Concordia in West dorpe. Deze bijeenkomst begint om 19.30 uur. Ook een ander project dat door sommige Westdorpenaren als be dreigend wordt ervaren, de glas tuinbouw, komt tijdens de jaarver gadering uitgebreid aan bod. door Conny van Gremberghe axel - Diverse leden van Gedepu teerde Staten zijn geschrokken van de tirades uit Axel en Terneuzen tegen het voorgenomen plan om de afslag Axel van de Tractaatweg te schrappen. De stadsraad Axel, B en W van Terneuzen en tal van in dividuele burgers hebben GS te kennen gegeven niet van dit plan gediend te zijn. Verkeerswethou der Co van Schaik, die de stads raad negen maanden geleden al op riep bezwaar aan te tekenen tegen het voornemen dat toen al be stond, is tevreden over de respons. „GS beseffen nu dat dit idee te gek is voor woorden. Met gedeputeer de Toine Poppelaars zullen we op 14 februari over de kwestie pra ten", aldus Van Schaik.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33