Op zaterdagavond zijn de cafés om tien uur nog leeg Zeeland Mogelijke nieuwe eigenaar Zijpe doet zelf berging van oude pontje Poezenkoppen ijgj De krant 5 weken voor 15 euro! PZC i 2 Dinsdag 29 januari 2008 PZC MARLEEN BLOMMAERT -' Jx Nadat er enige gepaste tijd verstreken was sinds het voor tijdige overlijden van Poes zijn we weer richting asiel gegaan. Voor mensen met een teer dierenhart is het niet de plek om te zijn. Wanneer je niet uitkijkt kom je in de schuldhulpverlening te recht omdat je je laatste cent besteedt aan de opvang en verzor ging van verschoppelingen. Castraties, sterilisaties, ontwormingen, inentingen, consulten, voer: het kost een klein vermogen. Ik laat de indirecte kosten dan nog buiten beschouwing: de vernielzucht; de verloren uren vanwege het zoeken naar de beestjes; het opruimen van herkauwde brokken; omgegooide verfpotjes. Maar ondanks al le contra's zijn we weer met twee kittens thuisgekomen. Volstrekt onopgevoed steken ze hun hoofd in glazen melk, slaan Volstrekt onopgevoed nage[s [n toevallig ontbloot vel slaan ze nagels in en maken het lezen van een krant volstrekt onmogelijk, toevallig ontbloot vel Ze houden iedereen uit hun slaap met nachtelijke achtervol gingen over bedden of plotselinge aanvallen van genegenheid omdat ze je verwarren met moederpoes. Badend in het zweet word je dan wakker met een halsketting van kitten om je nek. Ondanks al dat onaangepaste gedrag houden we van ze. Behal ve Oude Poes. Oude Poes niet, ze haat alle verandering. Oude Poes is het type dat een streng uitzetbeleid zou willen handha ven. 'Niet van hier, wegwezen' is haar motto. De jonkies weten inmiddels dat alles wat binnen een straal van anderhalve meter komt een doodklap krijgt. Oude Poes is ook een rasopportunist. Dus Oude Poes loopt nu met haar 15 jaar te stelen van de aan recht. Je ziet dat vaak bij types met vreemdelingenhaat: de mond vol van de vreselijke gewoontes van een ander, maar on dertussen.... Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Beveland-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Temeuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Steenstraat 37, Hulst, Tel: 0114-371379 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs, Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: een medewerker spreken Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur e-mail: lezersservice@pzc.nl postadres: PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Twee Friese moeders willen vroegere staptijden. Als het aan hen ligt gaan de cafés om 2.00 uur dicht. Meer dan 100.000 mensen steunen de actie op www.vroegopstap.nl. door Cornelieke Blok en Ondine van der Vleuten Zo'n acht jaar geleden zat bar De Klaroen in Kloosterzande elke za terdagavond om elf uur steevast stampvol. „Nu mag je blij zijn als de eerste klant binnen is", zegt eigenaar Frank de Kort. Hij juicht de actie van de Friezinnen daarom toe. Hij heeft op de website van het café zelfs een link gemaakt naar de handtekeningenlijst van vroegop- stap.nl. „Ik maak me zorgen. De jongeren gaan heel laat op stap. Ze blijven in de voetbalkantine han gen, of gaan thuis indrinken." Zijn vrouw Christel: „We hebben zelf vier kinderen. De oudste is twaalf Ik hoop niet dat zij straks ook tot twaalf of één uur wachten met uitgaan. Ik denk dat veel ouders tot in de morgen wakker liggen. En die jonge gasten liggen zondags tot vier uur op bed. Dan kan je 's avonds toch niet slapen? Het hele dag- en nachtritme raakt verstoord. Kunnen we dat niet be ter met z'n allen in één keer terug draaien?" Petra ('liever geen achternaam'), ook uit Kloosterzande, moet regel matig midden in de nacht haar vijftienjarige dochter en vriendin nen ophalen. „De bussen gaan hier niet meer na elf uur en een taxi moet je al voor twaalf uur 's nachts bestellen. Dan komt het op halen toch op de ouders neer. Nie mand vindt dat prettig. Ik ben al geen held in het donker en je kunt zelf ook niks drinken op de zater Waterbouwer heeft nog steeds belangstelling voor gezonken veer. door Marcel Modde ANTWERPEN - Waterbouwbedrijf Hye uit het Vlaamse Burcht onder neemt morgen een eerste poging om het oude pontje De Zijpe te bergen. Het schip ligt op zo'n zes meter diepte op de bodem in de haven van Antwerpen. Hye is ook de potentiële nieuwe ei genaar van het voormalige Zeeuw se veer. Dat zonk voordat de koop met een handtekening kon wor den bekrachtigd. Het bedrijf wil het in 1988 werkeloos geraakte dagavond. Ik vind dat die uitgaans- tijden best vroeger kunnen. Ik ben ook nooit wat te kort gekomen." Zelfs sommige jongeren balen van de late staptijden. Bart Mulder (19) uit Kapelle: „Ik vind het niet leuk dat ik de hele zondag kapot ben. Je hebt weinig kans om nog wat nut tigs te doen. Ik denk dat het pro bleem zich vanzelf oplost als de ca fés om twee uur dichtgaan. Dan ga je vanzelf al om tien uur uit, want dan is 't zinloos om pas om één uur te gaan." Toch zijn er ook flink wat tegenge luiden. Op drie verschillende web sites worden handtekeningen ver zameld van mensen die juist voor vrije openingstijden in de horeca 'Denk je nou echt dat die jongeren om twee uur uitgefeest zijn?' zijn. Zo staan op www.vrij-uit- gaan.nl inmiddels al 30.000 hand tekeningen tegen vroege sluitings tijden. De website is onder meer een initiatief van de Jonge Socialis ten (IS), de landelijke jongerenaf deling van de PvdA en wordt ook gesteund door de jongerenafdelin gen van de WD en Groen Links. De Zeeuwse jonge socialisten heb ben een andere mening. „Wij zijn niet meteen tegen, maar willen meer overleg met de jongeren", zegt voorzitter Sylvestro Loretto. André Verhoef, eigenaar van disco theek El Toro in Goes, is sceptisch. „Een sluitingstijd van twee uur zou het einde van mijn zaak bete kenen. Als dat gebeurt, gaan alle jongeren naar Antwerpen toe. Le vensgevaarlijk, met drank op in de auto. Ik vind het bovendien een slechte zaak als de regering nóg meer op gaat leggen. Ik zou ook heel graag willen dat de mensen vroeger komen, want ik lig graag om drie uur op bed. Maar ik wil óók wat verdienen. Dat moet ik in tweeënhalf uur tijd doen. Ik heb er alles aan gedaan om mijn tent schip in principe nog steeds inlij ven bij zijn vloot, aldus technisch directeur Tom T'Ioens. „Zodra De Zijpe weer boven water is, zullen we het grondig nakijken en zien wat er nog mee valt aan te vangen. Is het door toeval, een samenloop van omstandigheden gezonken of omdat de romp door en door rot is?" Duikers hebben volgens hem bij de voorbereidende werkzaam heden voor de berging een moge lijk lek gevonden. Toch durft T'Joens op voorhand geen uitspraak te doen over de oor zaak van de plotselinge ondergang van de pont ruim een week gele den. „Misschien zijn het wel kwa jongens geweest die een klep heb tussen tien uur 's avonds en twee uur 's nachts vol te krijgen: happy hours of gratis entree vóór elf uur. Het hielp allemaal niks. De men sen komen pas als ze weten dat het druk is." Ook eigenaresse Mirna Dekker van café Rock Desert in Middel burg heeft twijfels bij vroege stap tijden. „Op zich hebben ze wel ge lijk: het zou fijner zijn als het uit gaan eerder begint. Maar ja, toen ik jong was, ging ik ook tot vier uur uit. Die moeders zijn toch ook jong geweest? Ik denk bovendien dat het niks op zou lossen. Denk je nou echt dat die jongeren om twee uur uitgefeest zijn, als de ca fés eerder sluiten? Ik denk dat het alleen maar verschuift. Ze gaan thuis feestjes bouwen of op straat rotzooien. Dan ben je nog verder van huis." De PvdA-fractie Hulst wil dat de gemeente samen met onderne mers zoekt naar een oplossing. „We moeten ons vooral op jonge ren richten die niet over eigen ver voer beschikken", zegt fractielid Frank Smits. „We moeten zorgen dat er cafés zijn waar jongeren heen willen gaan en dat vroeger uitgaan aantrekkelijk wordt." Burgerinitiatief De Friese moeders Myriam Loo- nen en Hannie Gorter probe ren met hun actie de staptij den op de agenda van de Twee de Kamer te krijgen. Met een zogeheten burgerini tiatief kunnen burgers de Ka mer verzoeken om een voor stel te bespreken en er een standpunt over in te nemen. •- Daarvoor zijn 40.000 handteke ningen nodig mét naam, adres en geboortedatum van perso nen ouder dan 18 jaar en met de Nederlandse nationaliteit. Het is nog niet bekend wan neer de Tweede Kamer de vroe ge staptijden bespreekt. ben opengezet." Bij een bezichtin- ging van het schip voor de koop, zijn onder de waterlijn geen man kementen aan het licht gekomen. „Maar we hebben toen de planken vloer niet weggenomen. Het zou dus best kunnen dat het schip al water maakte." De Zijpe wordt gelicht door de openingen af te dichten en lucht in het ruim te pompen. Blijkt dat onvoldoende voor herstel van het d rij (vermogen, dan wordt later een hijskraan bijgezet. De Neder landse Onderwatersport Bond (NOB) wilde de pont ook hebben, om als duikobject onder Tholen te laten afzinken. Het schip is nu nog van de Antwerpse Havendienst. Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend' een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor €15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening 0e PZC gaai zorgvuldig om net persoonsgegevens. In hel colofon treft u nadere Informatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2