Zeeland PZC Geen animo vestiging postkantoor Enquête onder gebruikers WMO SCHOUWEN-DUIVELAND 30 en 31 21 27 Aemstie krijgt vierde editie Nieuwe afdeling in ziekenhuis Appeltaart De Van Borseles sprongen er net een beetje uit Dinsdag 29 januari 2008 Leerlingen voortgezet onderwijs maken kennis met hogeschool Tip? redzzee@pzc.nl Postkantoren BV zoekt tevergeefs alternatief onderdak in Zierikzee. door Ali Pankow zierikzee - Postkantoren BV in Utrecht zoekt al twee jaar tever geefs naar andere huisvesting als al ternatief voor de eigen vestiging in de Poststraat in Zierikzee. „We hebben in de achterliggende periode al heel wat pogingen on dernomen om ons volledige dien stenpakket als een agentschap in een winkel onder te brengen, maar tot nu toe is dat niet gelukt", erkent woordvoerder Floris Sterk van Postkantoren BV. Volgens hem lopen de onderhandelingen onder meer stuk op de eis dat er circa 35 vierkante meter beschik baar moet zijn voor de inrichting van een postagentschap. „Het verbaast mij eerlijk gezegd dat het in Zierikzee maar niet wil lukken een ondernemer hiervoor te vinden. Landelijk hebben we daar betere ervaringen mee", zegt Sterk. Hij laat weten dat er in Ne derland inmiddels circa 550 posta gentschappen in winkels zijn on dergebracht en door die onderne mers worden geëxploiteerd. „Postkantoren BV geeft die exploi tatie dus uit handen, maar blijft wel zelf verantwoordelijk voor de invulling. Dat houdt in dat wij zor gen voor de interne opleiding en de aanvullende training van vaar digheden", aldus Sterk. De postagentschappen zijn vooral ondergebracht bij Bruna-winkels en zogeheten Readshops (tijd schriften, boeken, papierwaren). Winkeliers in Zierikzee tonen geen belangstelling voor het ex ploiteren van een postagent schap. Vestiging in Stadhuismu- seum is geen optie meer. Verder noemt Sterk succesvolle voorbeelden van voormalige werk nemers van Postkantoren BV die een eigen winkel annex postagent schap beginnen. In Zierikzee heb ben deze mogelijkheden zich ech ter nog niet aangediend. Wel is er overleg geweest met het gemeentebestuur over het onder brengen van een postagentschap in het stadhuismuseum in de Meel- straat. Wethouder W. Renden zegt daarover: „Voordat het defini tieve ontwerp voor de museumver bouwing er lag, hebben we daar over gesproken. De onderhandelin gen zijn stukgelopen op het feit dat Postkantoren BV na verloop van tijd de volledige exploitatie wil overdragen. Als gemeente gaan wij uiteraard geen postkantoor ex ploiteren. Nu is dat definitieve ont werp voor de museumherinrich ting er wel en is het hier dus over en uit met een postagentschap." Volgens Sterk gaat zijn organisatie voorlopig door met de zoektocht naar een alternatief voor het huidi ge postkantoor in Zierikzee. Het pand is sinds oktober 2006 eigen dom van J. van 't Leven van Life Design. Hij heeft Postkantoren BV toen drie jaar de tijd gegeven ver vangende huisvesting te vinden. ZIERIKZEE - Er wordt druk gebouwd aan Water- wijk in Zierikzee. Het project omvat 72 huurwo ningen en 263 koophuizen. „We hebben weinig regendagen gehad. Op de parkwoningen liggen al dakplaten," zegt makelaar Tonny Merle. Van de koophuizen, op de foto de parkwoningen, is zes tig procent verkocht. De oplevering begint na de bouwvakvakantie. In de huursector is het hoog ste punt bereikt van appartementencomplex La gune. Dit is geheel verhuurd. Van complex De Waterlelie (driekwart verhuurd) is aan de eerste bouwlaag begonnen. foto Dirk-Jan Cjeltema Gemeente wil weten of invoer nieuwe wet tot tevredenheid leidt. door Martijn de Koning zierikzee - Vijfhonderd gebruikers van WMO-voorzieningen op Schouwen-Duiveland krijgen één dezer dagen een enquête in de bus. Daarin wordt hen gevraagd naar hun ervaringen met de nieu we Wet Maatschappelijke Onder steuning. De WMO is een samenvoeging van verschillende wetten en voor zieningen en werd een dik jaar ge leden van kracht. De gemeente speelt er een belangrijke rol in. Al le voorzieningen moeten daar wor den aangevraagd. Het gaat daarbij bijvoorbeeld om gratis of goedko per vervoer, een bijdrage voor de aanschaf van een rolstoel of aan passingen aan de woning en het in schakelen van hulp in de huishou ding. De gemeente Schouwen-Duive land wil van de gebruikers van voorzieningen weten wat hun er varingen zijn. Ze selecteerde vijf honderd cliënten en vraagt die on der meer hoe behulpzaam en des kundig medewerkers zijn, of de procedure een beetje wilde vlot ten, of alles duidelijk was en of de aanvrager een zelfstandiger leven leidt dankzij de hulp. Invullers van de enquête blijven anoniem. Het onderzoek wordt uitgevoerd door onderzoeksbureau Scoop. Dat maakt er een rapport van dat in de zomer uitkomt. Invullers wordt gevraagd hun lijst uiterlijk 1 maart terug te sturen. BURCH-haamstede - Aemstie Alive IV komt er. Dat staat voor de orga nisatoren een dag na afloop van Aemstie III al als een paal boven water. Met een uitverkocht huis op de vrijdag en goede bezettingen op de zaterdagmiddag en -avond is de organisatie dik tevreden. „We had den zaterdagmiddag 500 kinderen en zaterdagavond 950 mensen. Dat is meer dan vorig jaar", zegt Hans Verduijn. Of het festival quit te speelde is nog niet bekend. door Martijn de Koning dirksland - Patiënten die voor een ééndaagse behandeling het zie kenhuis in Dirksland bezoeken, ko men vanaf nu terecht op een spe ciale afdeling Dagbehandeling. Di recteur P. van der Velden opent die vleugel vanmiddag. Het Van Weel-Bethesda Zieken huis breidde de afgelopen jaren al een paar keer uit. Dat is een gevolg van de explosieve groei van het aantal cliënten. Het leidde ertoe dat verschillende verpleegafdelin- gen soms vol waren. Patiënten werden dan doorgestuurd naar Rotterdam. Mensen die voor een dagbehande ling komen, worden nu 'weggefil- terd' van die verschillende ver- pleegafdelingen. Daardoor komt daar meer ruimte en rust. De vier medewerkers van de nieuwe afde ling Dagbehandeling zijn gespecia liseerd in kortdurende bezoeken. De afdeling heeft tien bedden en een aantal zorgstoelen, die meerde re keren per dag gebruikt kunnen worden. Het ziekenhuis in Dirksland krijgt jaarlijks twee- tot drieduizend pa tiënten van Schouwen-Duiveland. Dat is tien procent van het totale klantenbestand. Tip? redactie@pzc.nl Met een zekere regelmaat zegt de inwoner van Domburg tegen zijn vriendin dat hij trek heeft in een lekkere punt appeltaart. Voor deze zeer geëmancipeerde jonge vrouw is dat het teken om appels en deeg in te slaan, de taartvorm uit de kast te halen en aan de slag te gaan. Enkele uren later kan ze dan zijn lievelingsgerecht voorzetten. Hij tevreden. Maarzij ook. Want, zo beken- deze onlangs tegen enkele colle ga's, het maken van een appel taart is voor haar een van de din gen die ze echt het allerliefst doet. „Wat appeltaart betreft, hebben wij echt een perfecte rela tie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27