Ruud van Loon heeft het erg koud Jeugd in de kou GEEN TIJD OM UW DROOM AUDI/VW TE ZOEKEN? LAAT ONS 'M VOOR U VINDEN... Opknapbeurt parkeerterrein waar anders? Studio Sanérie w PZC Dinsdag 29 januari 2008 23 Schreeuw om hulp van bewoner van woonboot in Stavenisse. door Mieke van der Jagt stavenisse - Ruud van Loon heeft het koud. Het elektrische kacheltje kan de stuurhut van de Define, het schip dat hij met een lening van de gemeente Tholen kocht, niet verwarmen. Ruud kan de stroom niet betalen. In het kastje op de kade van de werkhaven in Stavenisse, groeit de energie schuld. Ruud is overspannen. Hij weet niet meer hoe het verder moet. De gedachten draaien maar rond in zijn hoofd. Over zijn kiespijn waar mee hij niet naar de tandarts kan: onverzekerd. Over de mogelijk- Hangplek voor jongeren is in Koudekerke een witheet hangijzer. door Henk Postma koudekerke - Een simpel schuil hoekje op het Dorpsplein. Veel meer vragen ze niet, de Koudekerk- se hangjongeren. Maar krijg dat maar eens voor mekaar, verzucht wethouder laap Melse. Hij weet nu al dat sommige omwonenden zich daar met hand en tand tegen zullen verzetten. Vijftien jaar verschafte het buskot je op het dorpsplein opeenvolgen de groepjes jeugd een afdakje bo ven het hoofd. Tot het op oudejaarsdag tot drie keer toe in brand werd gestoken, en de brand weer het ten einde raad met de grond gelijk maakte. „Heel wat mensen zijn blij dat dat kot nu echt weg is", weet de wet houder. Maar in de dorpsraad gin gen maandagavond luide stem- heid om er een eind aan te maken; de dokter gaf hem genoeg pillen. En over opsluiting, die een oplos sing van verschillende problemen zou betekenen. In een psychiatri sche kliniek zou hij rustig kunnen worden, en in de gevangenis, mits de straf lang genoeg is, wordt de medische hulpverlening betaald. Wanhopig is hij. Niemand lijkt hem te kunnen helpen. Het is wel geprobeerd. De gemeente maakte een 'reëel toekomstplan' toen Ruud helemaal aan de grond zat. Hij was dakloos, woonde in een heel klein visbootje waar hij niet recht kon staan, en was psycho tisch. Ook alcohol speelde een te belangrijke rol in zijn dagprogram ma. Wat hem op de been hield was de Oosterschelde, waaraan hij zijn hart heeft verpand. De oplos- men op om er zo snel mogelijk een nieuw, en vooral degelijk af dak te plaatsen. Het hangijzer bleek zo heet dat er meer dan een uur over werd gesproken. Tot de wethouder uiteindelijk inging op een suggestie de kroeg in te dui ken. Daar gaat hij, samen met de jongerenwerker, proberen omwo nenden en hangjongeren nader tot elkaar te brengen. Want er moet nu eindelijk eens wat gebeu ren, vindt de dorpsraad. „Er is de jeugd al van alles beloofd, maar er gebeurt niets." Behalve dat de jeugd - nog voor de lente - enkele voorlopige sport- en spelvoorzie- ningen in de schoot krijgt gewor pen: een betegeld trapveldje en een pannakooi. En dat, erkent de dorpsraad, is beter dan niets. De dorpsraad van Koudekerke eist dat de gemeente eindelijk een aan de jeugd beloofd schuilhoekje in orde maakt, liefst weer midden in het dorp. sing, althans een deel ervan, was de aanschaf van een schip. De eerste keus, een gebruiksklaar woonscheepje, was te duur. De De fine, die uiteindelijk werd aange schaft, bleek na aanpassing even veel te kosten. Bovendien voldoet de roestbak als woonschip niet. Ook maatschappelijk werk in Tho len heeft zijn best gedaan. Twee 'Wat hem op de been hield, was zijn band met de Oosterschelde' jaar aan een stuk kwam de maat schappelijk werkster praten, maar voor Ruud is praten en schuld hulpverlening bij lange na niet ge noeg. De frustratie en teleurstel- vrouwenpolder - Waterschap Zeeuwse Eilanden knapt het par keerterrein Oranjezon bij Vrou wenpolder op. De werkzaamhe den begonnen gisteren. De tegels worden vervangen door asfalt en er komen parkeervakken met zoge noemde doorgroeiblokken. Dat ling leidden ertoe dat Ruud in het kantoor van maatschappelijk werk de boel verbouwde: alle compu ters kapot. Hoewel hij al 25 jaar in valide is door een motorongeluk, is Ruud beresterk. Voeg daarbij de dreigende taal die hij uitslaat als het hem allemaal te veel wordt, en de angst die hij inboezemt is be grijpelijk. Maar als er iemand bang is, is het Ruud zelf Bang voor zich zelf, dat hij iemand iets aandoet, bang voor de dag van morgen en bang voor de vele satanische com plotten die hij overal vermoedt. Bij psychiatrische kliniek Vrede rust, waar hij enige tijd opgeno men was, werd hij weggestuurd: niet te behandelen. Ruud schreeuwt om hulp, maar wat voor hulp? Wie het weet mag het zeggen. zijn stenen waar gras doorheen kan groeien. Door die aanpak ziet het parkeerterrein er volgens het waterschap straks groener uit. Het werk is voor 1 april gereed, de start van het toeristenseizoen, zo belooft het schap. Er is twee ton uitgetrokken voor die klus. Informatieavond over beschermde Noordweg SINT LAURENS - De gemeente Mid- delburg houdt een informatie avond over de beschermde status van de Noordweg en de gevolgen hiervan. Ook wordt de nieuwe kleurenbeleidfolder gepresenteerd. Sinds december is de Noordweg beschermd stadsgezicht. Bouwen moet altijd met vergunning en er geldt een kleurenbeleid. De avond begint om 19.30 uur in het wijkcentrum Van Cittershoff, Van Cittersstraat 64, Sint Laurens. Tholenaar Gottmers vanavond op televisie tholen - Joop Gottmers uit Tho len staat vanavond centraal in het EO-televisieprogramma Het zal je maar gebeuren. Gottmers heeft een turbulent leven achter de rug. Hij was jarenlang een verslaafde drugs dealer. Tegenwoordig gaat de gebo ren Rotterdammer voor de christe lijke Stichting Voorkom! langs scholen om kinderen te waarschu wen voor verslavende middelen. De uitzending begint om 22.50 uur op Nederland 2. Aanhoudingen op camping Biggekerke biggekerke - De politie heeft giste rochtend twee meisjes en een jon gen aangehouden die in een staca ravan op een camping aan de Val- ckenisseweg in Biggekerke lagen te slapen.Het gaat om een veertienja rig meisje uit Oost-Souburg, een veertienjarig meisje uit de gemeen te Veere en een achttienjarige Vlis- singse jongen. De drie zijn aange houden en worden ervan verdacht een stuk of tien stacarvans te heb ben opengebroken en daarin ver nielingen te hebben aangericht. Hortensiakweker geeft lezing 's-Gravenpolder 's-GRAVENPOLDER - Hortensiakwe- ker Cor van Gelderen houdt don derdag in het dorpshuis in 's-Gra venpolder een inleiding voor Groei en Bloei. Van Gelderen is ei genaar van een kwekerij in Oirschot, met de grootste collectie hortensia's van Nederland. Ook is hij mede-auteur van een horten sia-encyclopedie. De lezing begint om 19.30 uur. De toegang voor le den en hun familie is gratis. Overi ge bezoekers betalen vijf euro. Het lijkt erop dat Ruud van Loon door de complexiteit van zijn problemen tussen wal en schip is terechtgekomen. foto Willem Mieras AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermetstraat 38 0113-561381 Figuurcorrectie- en afslankcenter Met nog meer openingsuren -Thermo Fysische Methode (TFM) mét INFRAROODWARMTE (IR) - Persoonlijke begeleiding tijdens de oefeningen (+/- 30 min.) - Gerichte en plaatselijke figuurcorrectie (buik, dijen, heup), enz. - Revolutionaire verbetering door gebruik van Infraroodafslankcabine (snelle vetverbranding) - Voedingsadviezen (géén diëten, shakes, pillen e.d.) - Maximaal resultaat bij minimale inspanning - Gewaarborgde cm-garantie «UIT - Bel snel0118 -594098 www.studiosanerie.nl Openingstijden vanaf 4 februari: ma. wo. en do. 9.00-12.00 en 16.00-21.00 uur di. en vr. 9.00-15.00 uur Fort den Haakweg 15A, Vrouwenpolder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25