Economie 'Dexia-schikking is nadelig' Je moet regisseur zijn van jouw film Is mijn succes ÉÊÊk voldoende verzekerd? HSI deOndernemer.nl Alles over verzekeringen en méér. PZC Dinsdag 29 januari 2008 15 Slachtoffers leaseaffaire lopen geld mis door Duisenberg-regeling. door Thomas Olivier DEN HAAG - Ruim 150.000 gedu peerden van de aandelenleaseafFai- re bij Dexia stemden twee jaar ge leden in met een schikking. Daar door loopt een groot deel van hen waarschijnlijk veel geld mis. Eind jaren negentig kocht Piet van Dortmont aandelenleaseproduc- ten bij Dexia, waarbij met geleend geld werd belegd. De rendemen ten die hij kreeg voorgeschoteld klonken goed. Tot hij na vijf jaar een brief met slecht nieuws ont ving. „Ik had een schuld opge- Bureau Toegepaste Wetenschappen biedt psychologische hulp door Jeffrey Kutterink GOES - „We spelen niet voor god. Wel voor gids, die proberen men sen handvatten te geven om uit hun problemen te komen." Jaap Stoutjesdijk is directeur van de vestiging Goes van het Bureau Toegepaste Sociale Wetenschap pen (BTSW). „Iedereen zit wel eens in de knoop. Psychologische hulp is geen taboe meer." Zowel volwassenen als kinderen kunnen bij BTSW terecht voor hulp bij bij- 'Zo lang je jezelf niet begrijpt, kun je niet veranderen' voorbeeld leerproblemen, burn out, angsten, fobieën en verslavin gen. Rini Stoutjesdijk en Ellen Dre- ijer legden 19 jaar geleden de basis voor het bedrijf met de oprichting van een particulier orthopedago gisch opvoedkundig bureau in Goes. Inmiddels is dat bedrijf uit gegroeid tot het Bureau Toegepas te Wetenschappen met 20 vestigin gen in Nederland; het hoofdkan toor staat in Burgh-Haamstede. In totaal werken er 65 mensen. Behal ve voor particulieren, werkt bouwd van 30.000 euro. Ik ben ge woon misleid." Nu voelt hij zich niet alleen bedrogen door Dexia, maar ook door de Consumenten bond. De bond en de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) waren nauw betrokken bij het opstellen van de Duisenberg-regeling waar Van Dortmond en ruim 150.000 andere benadeelden zich bij aan sloten. Dat leek gunstig, omdat de schuld van die gedupeerden gro tendeels wordt kwijtgescholden door Dexia. Sinds dit weekeinde is het waar schijnlijk dat Dexia meer moet te rugbetalen aan gedupeerden die niet aan de schikking meededen. In een advies aan de Hoge Raad stelt de advocaat-generaal dat gedu- BTSW ook voor onderwijsinstel lingen, bedrijven en topsporters (mentale begeleiding). Jaap Stout jesdijk is directeur van de vestigin gen in Goes, Sint-Maartensdijk, Middelharnis en Barendrecht. Axel wordt binnenkort daaraan toege voegd. BTSW kent volgens Stoutjesdijk geen wachtlijsten. „Binnen twee peerden hun volledige inleg terug moeten krijgen als hun partner niet had getekend. Beide partners moeten volgens het advies teke nen omdat sprake is van een vorm van huurkoop, zeg maar kopen op afbetaling. Zoals Van Dortmont zijn er velen, zegt loost Papeveld van Leasepro ces, dat namens 22.000 gedupeer den tegen Dexia procedeert. Hij verwacht overspoeld te worden met telefoontjes van slachtoffers die aan de Duisenberg-regeling Tienduizenden slachtoffers van de aandelenieaseaffaire bij Dexia lopen waarschijnlijk veel geld mis, doordat zij instemden met de Duisenberg-schikking. weken na aanmelding is er een in take-gesprek." Een behandeling duurt in principe maximaal drie maanden. BTSW is een oplei dingsinstituut voor Neuro linguïs tisch programmeren (NLP). „Onze ervaringen hebben niet al leen te maken met onszelf, maar ook met de mensen en de wereld om ons heen. Als je jezelf niet be- vastzitten. Hij stuurt hen door naar de Consumentenbond. „De ze mensen hangen, daar kunnen we niks meer voor doen." Lease proces heeft forse kritiek op de Duisenberg-regeling. Papeveld „Het is een heel slecht en eenzij dig advies geweest." En waar hij zich vooral aan ergert: „Deze rege ling is mede opgesteld en aangera den door gerespecteerde namen. Veel twijfelaars hebben voor de schikking gekozen, omdat de Con sumentenbond en de VEB er ach ter stonden." De Consumentenbond stelt dat de bond de regeling nooit heeft aange raden. En de VEB benadrukt dat het een goede en eerlijke regeling was. grijpt, kun je niet veranderen. We maken gebruik van de verbinding tussen lichaam en geest om gedrag te veranderen. Tijdens de gesprek ken moet je niet het gevoel heb ben dat je op de eerste rij van een bioscoop naar je eigen film zit te kijken. Wat wij proberen te berei ken is dat mensen de regisseur worden van hun film." Vastgoedbedrijven in trek bij grote belegger VOORBURG - Institutionele beleg gers zoals pensioenfondsen beleg gen relatief steeds minder in kanto ren of winkels. In plaats daarvan kopen ze zich vaker in bij gespecia liseerde vastgoedbedrijven. Dat blijkt uit een gisteren gepubliceerd onderzoek van het Centraal Bu reau voor de Statistiek. Uit de cijfers blijkt dat de grote be leggers eind 2006 dik 124 miljard euro hadden uitstaan in vastgoed. Bijna de helft van deze portefeuil le betrof aandelen in vastgoedbe drijven. Meer betalingen op internet met iDeal AMSTERDAM - Consumenten die iets kopen op het internet betalen steeds vaker met iDeal. Vorig jaar werden er met deze be taalmethode bijna 15 miljoen trans acties gedaan, tegen 4,4 miljoen in 2006. Dat meldde betaalmiddelen exploitant Currence gisteren. Volgens Currence is iDeal nu het meest gebruikte online betaalmid del. „Het gebruik heeft in vergelij king met creditcards een vlucht ge nomen", aldus Currence. De ver wachting is dat dit jaar nog meer consumenten via iDeal betalen. McDonald's boekt meer winst OAK BROOK - McDonald's, 's we relds grootste fastfoodketen, is in het vierde kwartaal van 2007 uitge komen op een nettowinst van 1,27 miljard dollar vergeleken met 1,24 miljard dollar in dezelfde periode een jaar eerder. Het bedrijf zegt op timistisch te zijn voor 2008. De omzet steeg met 6 procent tot 5,7 miljard dollar, zo maakte de Amerikaanse hamburgerketen gis teren bekend. De wereldwijde ver koop ging in de afgelopen drie maanden met 6,7 procent om hoog. KLM stuurt jumbo's voor beurt naar Azië SCHIPHOL - KLM besteedt het groot onderhoud aan Boeing 747-toestellen uit, waarschijnlijk aan een bedrijf in het Verre Oos ten. De onderhoudsafdeling van KLM gaat zich richten op de nieu we generatie toestellen, componen ten en vliegtuigmotoren. KLM en fiisiepartner Air France hebben ge zamenlijk veertig 747's, maar de oudere toestellen worden mede vanwege het hoge brandstofver bruik versneld vervangen. Vanwe ge de hoge uurlonen wordt het te duur om vliegtuigen een grote beurt te geven op Schiphol. Heineken investeert in Oezbekistan AMSTERDAM - Heineken is een sa menwerking gestart met de Ka- zachstaanse brouwer Efes om te in vesteren in Oezbekistan. Daar naast gaan ze samenwerken in Ka- zachstan en Servië. Dit hebben de brouwers gisteren bekendgemaakt zonder financiële details te geven. Samen gaan Heineken en Efes een aantal brouwerijen overnemen in Oezbekistan. In dit land groeit de bierconsumptie met meer dan tien procent per jaar. Heineken krijgt een aandeel van 40 procent in het samenwerkingsverband. Home Mijn Bedrijf Mijn Netwerk Services deOndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland. U vindt er bijvoorbeeld gratis handige tips, praktische artikelen, checklists, modelbrieven, modelcontracten en andere antwoorden op vragen met betrekking tot personeel, financiën, bedrijfsvoering, ICT, juridische zaken en meer. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. Gericht op succes Jaap Stoutjesdijk: „Ervaringen hebben ook te maken met de mensen en de wereld om ons heen." foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15