dan postuum met de pet rond Kapelle lost daim op met gesloten beurzen Z. voor buitenschoolse opvang Bpzc Maandag 28 januari 2008 15 i i i Geleden planschade gecompenseerd met ruil van grond. door Mieke van der Jagt kapelle - Het college van burge meester en wethouders van Kapel le wil een planschadeclaim afwen den door een grondruil toe te pas sen. Het vraagt de raad daarmee in te stemmen. Intra Vastgoed BV, dat een bedrijf heeft aan de Nijverheidsweg, zag de uitbreidingsmogelijkheden op het industrieterrein Smokkelhoek in rook opgaan toen de gemeente gedwongen was een groenstrook aan te leggen. Hij zag daardoor de grond die hij in eigendom had fiks in waarde dalen en taxeerde het verschil op 120.422 euro. Het is ge bruikelijk dat planschadeclaims worden onderzocht door een onaf hankelijke commissie, maar de ge meente zag ook wel dat de eige naar, C. van Liere, benadeeld was. Een poging om de zaak in der min ne te schikken, resulteerde in het voorstel dat dinsdag 5 februari in de raad behandeld wordt. Een stuk grond dat twee jaar terug in handen van de gemeente kwam door een transactie met Greenery, kan Van Liere goed gebruiken voor de ontsluiting van zijn be drijf aan de Nijverheidsweg. Dan moet er wel een stuk sloot bij, dat nu nog in eigendom is van water schap Zeeuwse Eilanden. Het wa terschap gaat akkoord op voor waarde dat de gemeente voor alter natieve waterberging zorgt. Dat kan door een achterliggende sloot te verbreden. Van Liere neemt daarvoor alle kosten voor zijn reke ning. Met hem is ook afgesproken dat hij een reclamemast zal dulden op het stuk grond dat de bestem ming bedrijfsdoeleinden krijgt. Kapelle realiseert zich dat aanbouw een desinvestering kan zijn. door Mieke van der Jagt kapelle - Op het gevaar af dat in Kapelle op termijn toch een nieu we brede school kan worden ge bouwd, wil de gemeente bij open bare basisschool De Moolhoek een aparte ruimte voor buitenschoolse opvang bouwen. De raad buigt zich dinsdag 5 februari over dat plan. Enkele jaren geleden was Kapelle nog van plan aan de Vroonlandse- weg een groot centrum voor alle soorten kinderopvang te laten bou wen door Kinderopvang De Beve- landen. Dat plan ging toen, vooral om financiële redenen, niet door. Nu de gemeente van rijkswege ge dwongen is om buitenschoolse op vang te bieden, komt er druk op het voornemen om een deel van de buitenschoolse opvang in de Moolhoek onder te brengen. Enke le jaren geleden had De Moolhoek nog ruimte over, maar inmiddels zit de school goed vol. Er moet dus ruimte worden bijgebouwd. Als het aan het college ligt, ge beurt dat grenzend aan de speel zaal. Het moet een ruimte worden van 26 vierkante meter. De kinde ren kunnen gebruik maken van de speelzaal, de hal en de toiletten. De school kan de nieuwe ruimte tijdens schooltijden gebruiken en ook de peuterspeelzaal, die eraan grenst, kan er wellicht zijn voor deel mee doen. Het plan dat door Facetscholen ge maakt is, gaat 46.000 euro kosten, een bedrag dat de gemeente in 25 jaar wil afschrijven, omdat De Moolhoek zelf ook al behoorlijk oud is. Het zou kunnen dat het een desinvestering blijkt, omdat in Kapelle hard wordt nagedacht over een brede school. Het college ziet dat in, maar staat op het stand punt dat het niet anders kan. Automobilist tegen een boom in Oudelande oudelande - Op de Dierikweg bij Oudelande is zaterdag een 42-jari- ge automobilist uit Borsele ge wond geraakt toen hij tegen een boom reed. De brandweer moest hem uit het wrak bevrijden. Om dat het vermoeden bestond dat hij te diep in het glas had gekeken, werd hem in het ziekenhuis een bloedproef afgenomen. Zij bestel bus was helemaal vernield. Lampionnenoptochten voor jarige koningin goes - Koningin Beatrix wordt donderdag zeventig jaar en dat vie ren de Oranjeverenigingen in We- meldinge, Kloetinge, Schore, Krui- ningen en Rilland met een lam pionoptocht. Voor de kinderen die geen eigen lampion hebben, zijn er lampions te koop aan het begin van de avond. In alle dorpen be gint de rondgangen tussen 18.30 uur en 19.00 uur. De optochten du ren ongeveer een uur. I Gewonde bij botsing op Goese Ringbaan goes - Bij een aanrijding op de kruising van de Ringbaan bij de molen in Goes, is zaterdagavond een 20-jarige inwoner van Borsele gewond geraakt. Hij zat in de auto bij een 21-jarige, die een van rechts komende bedrijfsauto van een I 33-jarige man uit Heenvliet geen j voorrang gaf Beide auto's raakten zwaar beschadigd. De bestuurders en andere inzittenden kwamen - met de schrik vrij. Politie pakt jongens op voor mishandeling kapelle - De politie heeft twee jongens van dertien en veertien jaar uit de gemeente Kapelle aange houden omdat ze, samen met een stuk of tien anderen, afgelopen donderdag fietsers op weg naar school hadden geschopt en gesla gen. De politie is nog bezig met het onderzoek en verwacht dat er zeker nog meerdere aanhoudingen volgen. VV Kapelle houdt jaarlijkse bazaar kapelle - Voetbalvereniging Kapel le houdt zaterdag de jaarlijkse ba zaar in De Vroone in Kapelle. De leden hebben tal van prijzen losge kregen bij de middenstand om de bezoekers tot tal van spelletjes te verleiden. De opbrengst kan de club goed gebruiken, want komen de week wordt ook de eerste paal voor een nieuwe accommodatie ge slagen. Hoe meer geld er is, hoe mooier die wordt. Aanvang 13.30 uur. Koorconcert in kerk Wolphaartsdijk wolphaartsdijk - De koren Vox Humana uit Rilland, het Kleinood uit Aagtekerke en Jubilate uit Arne- muiden zingen zaterdag in de kerk van de protestantse gemeente in Wolphaartsdijk. Het publiek mag uit volle borst meezingen. De orga niserende Ring van Zangverenigin gen van de gereformeerde gemeen ten vraagt geen entree maar collec teert voor Dovenzorg. Aanvang 19.30 uur. De enige kleindochter van Jan Vergouw, Anne, mag de cheque met de opbrengst van de uitvaartcollecte van opa aan Piet de Haas overhandigen. Opa heeft haar voor zijn overlijden nog uitgelegd hoezeer de 'arme kindertjes' hulp van haar en anderen nodig hebben. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79