m^1~ y'n fipnpn Nuijens na zesde verlies op rij: 11 ICL 11 uci ici i ,De betere t«den komen terug, Bert de Ruijter krijgt herkansing Matthijs Heeres bezorgt Dreischor derde overwinning Spzc Maandag 28 januari 2008 35 Derdeklasser herovert koppositie door zege op BSC en verlies rivaal. door Marco Puik ZIERIKZEE - Zierikzee heeft de kop positie in de derde klasse A van het zondagvoetbal weer overgeno men van Vlissingen. Op eigen veld werd BSC met 3-1 verslagen. Daar mee profiteerde Zierikzee van de nederlaag van de Walcherse con current. Erg overtuigend kwam de zege echter niet tot stand. In de eerste helft wees namelijk nog weinig op een goede afloop van de wedstrijd. Het spel van Zie rikzee was bijzonder slordig. Dat vond ook trainer Marco Groene- veld: „We speelden zeer onzorgvul dig. Er was geen enkel overleg. We zochten steeds naar de moeilijke oplossing." De start van het duel was noch tans hoopgevend met een moge lijkheid voor Rutger Kooman, die de bal over het doel schoot. Hier na zakte de thuisclub weg. Een fou tieve terugspeelbal van Martij n van Grusven resulteerde in een goede mogelijkheid voor Michel Moultsidis, maar de Zierikzee-ver- dediger kon zijn fout nog net op tijd herstellen. Groeneveld zag het povere optre den van zijn ploeg 35 minuten aan en greep toen in door Perry Lukus in de ploeg te brengen voor Van Grunsven. Kort na de wissel kreeg BSC in de persoon van Mark Deij- kers een dot van een kans op de openingstreffer. Aan de overkant bracht keeper Luijks redding op een poging van Mathijs Hage. Groeneveld maakte zich in de rust behoorlijk boos en de woorden van de trainer hadden blijkbaar ef- Eerste eigen doelpunt sinds 2004 fect. In de 47e minuut kwam Zie rikzee op voorsprong. Wesley Quist legde de bal panklaar voor de voeten van Rutger Kooman: 1-0. De thuisclub liet vervolgens via Ingmar Quist (naast) en inval ler Patrick Roggeband (over) moge lijkheden op een tweede treffer lig gen. TNvintig minuten voor tijd moest Zierikzee met tien spelers verder na een tweede gele kaart voor Thomas Vos. Gek genoeg speelde Zierikzee uit gerekend met tien spelers de beste minuten van de wedstrijd. In de 74e minuut was het voor de twee de maal raak via Mathijs Hage: 2-0. Voor Hage betekende dit alweer zijn twaalfde seizoenstreffer. Twee minuten voor tijd liep Michael Yap een voorzet van Serge Berre- voets in eigen doel (3-0), waarna diezelfde Yap in blessuretijd ook nog in het goede doel scoorde: 3-1. 'We speelden zeer onzorgvuldig. Er was geen enkel overleg' Ondanks het heroveren van de koppositie denkt Groeneveld voor lopig nog niet aan de titel: „We kij ken alleen naar onszelf. Er komen drie lastige uitduels aan. Als we daarna nog steeds deze positie in nemen zijn we een serieuze titel kandidaat." Zierikzee-BSC 3-1 (0-0). 47. Rutger Koo man 1-0, 74. Mathijs Hage 2-0, 88. Mi chael Yap 3-0 (eigen doelpunt), 90. Mi chael Yap 3-1. Scheidsrechter: P. de Rover (Dordrecht). Rode kaart (2x geel): Thomas Vos (Zierikzee). Gele kaart: Ing mar Quist, Nick Kappetijn (beiden Zierik zee), Omar Boutasghount (BSC). Aantal toeschouwers: 125. Handballers Delta Sport kunnen ook tegen GHV reeks niet doorbreken. door Wim Kakebeeke COIRLE - Na de zesde nederlaag op rij zou je verwachten dat de kopjes gaan hangen. Bij de handballers van Meco/Delta Sport is dat aller minst het geval, zegt trainer Bert Nuijens. „Voor ons heeft dat geen impact." Gewoon de mouwen op stropen en er weer voor gaan. Zijn ploeg had zojuist met 25-16 verlo ren bij GHV. zei Nuijens. In deze fase van de competitie zijn de blauwhemden uit Zierikzee te licht voor de eerste klasse van de Brabantse competitie. Struikelblok is voornamelijk het gebrek aan rou tine en kracht. Ook wisselt de sa menstelling van het team nog al eens als gevolg van blessures. En daarnaast gaat ook het inpassen van de jeugd gewoon door. De verleiding om terug te denken aan de succesvolle november- maand van de competitie ligt op de loer. Nuijens is de laatste om dat te ontkennen. „Het was mooi. Maar sinds december missen we een schutter en dat heeft er aardig in gehakt", verklaarde de keuze- Biljarter uit Renesse krijgt van Jaspers en De Bruijn ballenset. door Joop van den Oudenhoven KORTCENE - Biljarter Bert de Rui ter van Onder Vrienden is in Kort- gene kampioen bandstoten vierde klasse van het district Delta Zuid-West geworden Hij versloeg in de eindstrijd Rinus Schouwe- naar van Scheldezicht. Johan van Eerten van organiserende vereni ging TOG werd derde. Bert de Ruiter veroverde in Café Jet zijn tweede succes dit seizoen. Eerder werd hij tweede in het dis trict in het libre vierde klasse en re- Topschutter Guust Sluijs heer van de Schouwse formatie. Het tijdelijke vertrek van Guido de Graaf heeft geleid tot vier verschui vingen binnen de groep. Zo werd onder meer Jimmie Niemans te ruggehaald van de linkerflank en De handballers van Delta Sport verliezen met 25-16 bij GHV. Het is de zesde nederlaag op rij voor het Schouwse gezelschap in de eerste klasse. gionaal kampioen. Daar werd hem echter de pas afgesneden voor deel name aan het NK. Deze titel biedt hem een mooie kans op revanche. Immers met zijn overwinning staat De Ruiter opnieuw in een re gionale eindstrijd en doemt weer een kans op te gaan voor een plaats op een NK. Dit keer kan nie mand hem tegenhouden, dus is het aan hemzelf zijn kans te grij pen. „Dat ik daar voor zal gaan zal iedereen duidelijk zijn", zei De Ruiter. „Maar het is natuurlijk niet iedere keer kermis." Zijn gramschap is al een beetje ver dwenen nu de bond hem bij mon de van Dick jaspers en jean Paul de Bruijn een set biljartballen acteert nu in de opbouwpositie aan de linkerzijde. Ook met de jeugdige Kenneth Mellaart werd ge schoven. Hij werd van de cirkel ge plukt om de lijnen in het centrum uit te zetten. Geen gok van Nuijens, maar bittere noodzaak. Mellaart went ondertussen aardig in de tweede lijn. Tegen GHV vlo gen er toch weer vijf binnen. Nie mans deed het aan de linkerkant rustiger aan met drie treffers. „Daar zullen we het mee moeten doen", zei Nuijens. „Je moet de jongens de tijd geven. Vanaf die posities moet je lef durven tonen. Dat moet groeien. Dat lukt niet van de een op andere dag." De toch al krappe selectie moest het op Brabantse bodem ook nog eens stellen zonder de routine van Rick Evertse (privé-omstandighe- den), Leon van de Zande (vakan tie) en Bob van Lint (achillespees blessure). Tot 7-5 kon Delta Sport het tempo van de thuisploeg aar dig bijbenen. Toen GHV het tem po opschroefde, werd de kloof gro ter en groter. Via 12-7 bij de pauze liep de marge uiteindelijk op tot negen treffers. Scores Delta Sport: Guust Sluijs en Ken neth Mellaart beiden 5, Jimmie Niemans 3, Stefan de Oude 2 en Hessel Haze 1. heeft geschonken als genoegdoe ning voor zijn gemiste NK. „Dat vond ik weer wel een aardig ge baar", zei de jongeman uit Renes se. Het vergoedt een klein beetje de pijn." De Ruiter sloot het kampioen schap in Kortgene ongeslagen af. Tot de finale gingen Rinus Schou- wenaar en De Ruiter in punten ge lijk op. Het moyenne van de Rui ter was iets beter, waardoor hij aan een gelijkspel genoeg zou heb ben in de onderlinge confrontatie. Het werd een zeer spannend ge vecht dat uiteindelijk met 37-40 door De Ruiter werd gewonnen. Daarmee haalde bovendien pro motie naar de derde klasse. Voor het eerst sinds bijna vier jaar kon Zierikzee gisteren weer 's een ei gen doelpunt van de tegenstander bijschrijven in competitieverband. Goes-speler Shannon Braafhart was in april 2004 de laatste die Zierikzee een doelpunt in de schoot wierp. Zierikzee speelt de komende weken drie uitwedstrijden op rij: achter eenvolgens tegen Clinge, Meto en Zeelandia Middelburg. Mathijs Hage maakte zijn twaalf seizoensgoal; voor de zevende keer was dat het tweede doelpunt van Zierikzee. Zonnemaire (rechts) kon gisteren op eigen veld niet stunten tegen Lewe- dorpse Boys. foto Dirk-Jan Gjeltema Renesse pakt een punt, verlies Zonnemaire en Ouwerkerk. door Klaas Verspoor goes - In de vijfde klasse B boekte Dreischor een 2-1-uitoverwinning bij FC Moerstraten. Na twee ach tereenvolgende zeges op Zonne maire betekende dit de derde over winning op rij. Renesse speelde met 1-1 gelijk bij WW'67 en Zon nemaire incasseerde zeven treffers tegen Lewedorpse Boys. Ouwer kerk verloor met 4-1 bij Rimboe. Zonnemaire-Lewedorpse Boys 0-7: Zonnemaire was evenals in de heenwedstrijd niet opgewassen te gen Lewedorpse Boys. Door goals van Rinus de Winter en Jasper Verdonk leidden de bezoekers bij rust met 0-2. Zonnemaire kon aan vallend nauwelijks iets uitrichten en Lewedorpse Boys liep na rust eenvoudig verder uit. Met nog drie goals werd Jasper Verdonk de gro te man bij de gasten. Tussen al zijn doelpuntengeweld door zorg de Jeffrey Jansen voor de 0-3 en Mboy Bobo voor de 0-6. FC Moerstraten-Dreischor 1-2: Voor rust werd een doelpunt van Dreischor wegens buitenspel afge keurd en daardoor stond het bij de rust 0-0. Vanaf de aftrap voor de tweede helft opende Bert-Jan Mul ders namens de thuisploeg de sco re. Daarna beperkt FC Moerstra ten zich tot het verdedigen van de voorsprong en hield daarbij lang stand. Pas in de slotfase boog Dreischor de achterstand nog om. Uit een vrije trap zorgde Frank van der Helm voor de gelijkmaker en daarna bezorgde Matthijs Hee res met zijn zesde competitietref fer Dreischor de drie punten. Rimboe-Ouwerkerk 4-1: Dion Koens opende de score en door een goal van Jeroen van Nispen leidde Rimboe na een helft voet ballen met 2-0. In de tweede helft kreeg de nummer twee van de ranglijst na een Ouwerkerkse over treding een strafschop die door Corné de Mooij benut werd. Met zijn tweede goal tilde Van Nispen de stand naar 4-0. Vlak voor tijd kreeg ook Ouwerkerk nog een strafschop en Carlo van der Maas maakte vanaf de stip geen fout. WW'67-Renesse 1-1: Renesse startte goed maar had de pech dat Frenk van Hengel al in de tweede minuut een grote kans onbenut liet en Vincent Goedegebure daar na op de paal schoot. In de elfde minuut kwam Renesse via Frenk van Hengel, nadat Goedegebure te rugkwam uit buitenspelpositie, toch op 0-1. De vreugde was ech ter van korte duur, want nog geen minuut later leidde een fout van Krispijn de Jonge tot de 1-1. Daar na was er sprake van een gelijk op gaande wedstrijd en was Vincent Goedegebure in de tweede helft, met nog een schot op de paal, het dichtst in de buurt van de winnen de goal. Odio-Hansweertse Boys 1-2 (1-2). Nigel Beenhakker 0-1. Michael van de Poel 1-1, Kevin Trotman 1-2. Vosmeer-Lepelstraatse Boys 3-4 (0-1). Freek van Loon 0-1, Freek van Loon 0-2, Chris Kouwen 1 -2, Martijn Petiet 1 -3, Jo hn Aernoutse 1 -4, Ruud Kouwen 2-4, Kees-Jan Verstraeten 3-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75