Sport Volleybalsters Forza gillen harder dan publiek en nemen de overwinning mee uit Meerkerk Goals Tierie net onvoldoende voor winst van Goes 34 Maandag 28 januari 2008 PZCS Mathijs Hage brengt Zierikzee op een 2-0-voorsprong tegen BSC. foto Dirk-Jan Gjeltema Ed de Looze rijdt persoonlijk record EINDHOVEN - Ed de Looze uit Zie rikzee reed tijdens de gewestelijke schaatskampioenschappen voor masters in Eindhoven een dik per soonlijk record op de 1500 meter. Met 2.10,52 bleef hij 3,5 seconde on der zijn beste tijd. Hij reed die tijd tegen Adriaan Provoost uit Dom burg die 2.11,44 klokte. Op de 500 meter reed Provoost 44,72, terwijl De Looze ten val kwam. WIK'57 stunt met 2-2 tegen vrouwen GJS DALEM - Onder leiding van uit blinkster Ellen Schreurs behaalde hekkensluiter WIK'57 een punt in de uitwedstrijd tegen het hoog ge klasseerde GJS. Voor rust bracht Bi- anca Kloet de Schouwse vrouwen op voorsprong uit een vrije trap. Jaimy van Beveren bouwde de marge in de tweede helft uit tot 0-2. Twee ongelukkige tegentref fers hielden WIK'57 uiteindelijk van de winst: 2-2. Ilse van Dijke bezorgt Zierikzee een punt ZIERIKZEE - De voetbalsters van Zie rikzee hebben in de derde klasse met 2-2 gelijkgespeeld tegen Nieuwdorp. Na een combinatie tussen Sanne Tamerus en Femke Akersdijk zorgde deze laatste voor 1-0. Een eigen doelpunt van Chris tel Beijer en nog een goal kwam Nieuwdorp zelfs op voorsprong. De tweede helft domineerde Zie rikzee, dat via Ilse van Dijke de ver diende gelijkmaker scoorde. Tiental van Vlissingen is niet opgewassen tegen Roosendaal. GOES - Gert-Jan Tierie leek giste ren de overwinning voor Goes bin nen te halen in de derde klasse van het zondagvoetbal. De Nieu- werkerker boog in de slotfase te gen Steen een 2-1-achterstand om in een 3-2-overwinning. In de vijf de minuut van de blessuretijd maakte Eddy van den Bosch als nog gelijk. Vlissingen verspeelde de kopposi tie aan Zierikzee door een 2-1-ne- derlaag tegen Roosendaal. De ploeg van Ruud Pennings kwam uit een strafschop van Peter de Jong op voorsprong. Toen Joey van der Zweep de rode kaart kreeg na een opstootje, ging Vlissingen op de counter gokken. In de twee de helft schoot Davy van Geersdae- le de 2-0 binnen, maar deze werd wegens buitenspel afgekeurd. In de slotfase ging het mis. Dosko-Clinge 1-1 (0-1). Thomas Leegwa ter 0-1, Michael Mehmet 1-1 (straf schop). Steen-Goes 3-3 (0-1). Niels Paardekoo- per 0-1, Eddy van den Bosch 1-1, Peter de Bot 2-1, Gert Jan Tierie 2-2, Gert Jan Tierie 2-3, Eddy van den Bosch 3-3. Vlissingen-Roosendaal 1-2 (1-0). Peter de Jong 1 -0 (strafschop), Tom van de Bont 1-1, Martin Zacharias 1-2. Walcheren-MOC'17 1-1 (0-0). Marvin Bedaf 0-1, Sjoerd Reijnhoudt 1-1. Zeelandia Middelburg-Meto 1-1 (0-0). Fons van Schayk 0-1, Jerfy Booy 1-1. Mannenploeg geeft koploper goed partij, maar verliest toch. door Peter van Kouteren GOES - De volleybalsters van Forza Schouwen-Duiveland handhaaf den zich door een 3-1-overwin- ning bij het eveneens hoog geklas seerde Meerkerk in de promotie klasse A op vijf punten van koplo per Volley Zuid. De mannen van de Schouwse fusieclub speelden met een uitgedunde ploeg meer dan verdienstelijk tegen koploper Udenhout, maar verloren met 4-0. De mannen van Mytilus en WS'92 deden goede zaken. My tilus won in de tweede divisie de uitwedstrijd tegen de reserves van Sliedrecht Sport met 3-1. WS'92 hield een klasse lager met een krappe selectie de winst tegen het hoog geklasseerde RVC/Libanon in eigen huis. De vrouwen van Morres/Hulst zagen in de regiodivi sie een sterke reeks doorbroken. Spirit was met 3-2 te sterk. Savok won in de promotieklasse B met 3-1 van WHV. Meerkerk-Forza Schouwen-Dui veland 1-3 (24-26, 26-24, 13-25, 23-25): Meerkerk had vooraf slechts een paar verliespunten minder dan de op de tweede plaats geklasseerde vrouwen van Forza. Beide teams deden in het veld ook weinig voor elkaar onder. De Zeeuwse equipe nam in vrij wel elke set het initiatief, bouwde een voorsprong op, maar maakte het zichzelf moeilijk omdat plotse ling te veel fouten werden ge maakt. Daardoor kon de thuis ploeg in drie van de vier sets lang aanklampen. Met veel enthousias me (aanvoerster Louise Vleugel: „Wij gilden harder dan hun pu bliek'") sloeg Forza zich door moeilijke fases heen. Meerkerk, dat over veel speelsters beschikte die op een hoger niveau hebben gespeeld, had geen vat op de Schouwse middenaanval. Vooral Angela Giljam was erg trefzeker. Dat gaf de Zeeuwen aan de buiten kanten meer lucht. In de eerste set keek Forza lang tegen een achter stand aan. Beide teams stonden in de slotfase op setpunt. Ook in de tweede en vierde set waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Uit eindelijk gaf een betere opslag en meer aanvalskracht de doorslag. Udenhout-Forza Schouwen-Dui veland 4-0 (25-17, 25-23, 25-14, 25-17): Het duel tussen koploper Udenhout en het op de laatste De volleybalsters van Forza Schouwen-Duiveland schudden concurrent Meerkerk af in een rechtstreeks duel. De mannen- ploeg redt het niet. plaats geklasseerde Forza was voor af al een duel van kat en muis. Toen vaststond dat de Zeeuwen zonder coach en met slechts zes spelers moesten afreizen, verbeter de het vooruitzicht niet. Hoewel het zoals ingecalculeerd 4-0 werd, bood Forza meer dan verdienste lijk partij. Yuri van der Sluis was blokkerend prima op dreef „We hebben alles gegeven", zei Bart Ket ting. „Dat we in de tweede set op 23-23 kwamen, hadden ze nooit verwacht." Valentijn Luijk: „We hadden niks te verliezen en kon den vrijuit spelen. Het liep ge woon lekker. Jammer dat we de tweede set niet hebben gewon nen." Forza kwam aan het slot van die set na een 17-13-achterstand op gelijke hoogte, maar moest toe staan dat de thuisploeg bekeken toch naar winst afwikkelde. In het restant van het duel liet Udenhout zich niet nog eens verrassen. IS®®»*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 74