Sport late tegengoals Patrick Berrevoets scoort vier keer voor Brouw DFS en De Noormannen geven elkaar nog geen duimbreed toe SPZC Maandag 28 januari 2008 33 Oostkapelle bezorgt Bruse ploeg in slotfase een koude douche. door Klaas Verspoor BRUINISSE - Vier minuten voor het einde van de officiële speeltijd had Bruse Boys de zege nog in han den, maar elf minuten later ging Oostkapelle hossend van het veld af Door twee persoonlijke fouten wierp de Bruse ploeg het team van Huib Meerman alsnog de over winning in de schoot: 1-2. Bruse Boys verspeelde zo wellicht zijn kansen op de periodetitel, want zowel Oostkapelle als Zaam- slag, de nieuwe nummer één in de tweede periode, wipten over 'Bru' heen. Trainer Gerjo Prins was zie dend na afloop. „Ik ben écht heel boos. Dit is niet te geloven. Als je nu uit van Zaamslag verliest en daar de periode verspeeld, oké. Maar dit... Het is ook te triest voor woorden hoe Oostkapelle voetbal de. Zelfs met een 1-0-achterstand liepen ze alleen maar achteruit. Dat je van zo'n ploeg verliest." Bruse Boys verloor echter niet van Oostkapelle, maar van zichzelf In de 31e minuut werd het 1-0, nadat Ben Schot Stefan Coppoolse op snelheid aftroefde en voor het doel Mats Willemse bediende. Daarvoor en daarna had Prins' ploeg ruimer afstand moeten ne men, maar kansen voor Mats Wil lemse, Dimitri Hooftman en Mar co Ketting leverden niets op. Prins: „Wij hadden bij rust zeker op 2-0 of 3-0 moeten staan. Na rust hebben we niet echt meer ge voetbald." Ook in de tweede helft kreeg de thuisploeg nog de meeste kansen, maar ondanks pogingen van Schot, Hooftman en Gerard Vogel bleef de 2-0 uit. In een turbulente slotfase stak Bruse Boys Oostkapel le de helpende hand toe. Thomas Groeneveld leed onnodig balver- In de vijfde minuut van de blessu retijd bijt Bruse Boys alsnog in het stof tegen Oostkapelle (1-2). Een te korte terugspeelbal leidt de goal in. lies (Prins: „Hij draaide precies de verkeerde kant op.") en Richard Louws schoot de bal langs doel man Mark Giljam, de vervanger van de geblesseerde Rick Postema. Een minuut in de extra tijd kreeg Oostkapelle-speler Ruben Cop poolse na een overtreding op Hooftman de rode kaart. Vijf mi nuten in blessuretijd maakte Ralph van den Ouden zijn enige fout van de wedstrijd. Zijn te kor te terugspeelbal bood Maarten van Maldegem, die vlak daarvoor nog een enorme kans op de 1-2 onbe nut liet, de kans op de winnende treffer. En die benutte de lange aanvaller. Meerman stond er na afloop een beetje verbaasd bij: „Zolang het maar 1-0 staat, hoop je nog op een gelijkspel. Maar dit... Dit is ook een beetje de charme van voet bal." Bruse Boys-Oostkapelle 1-2 (1-0). 31. Mats Willemse 1-0, 86. Richard Louws 1-1, 90.+5 Maarten van Maldegem 1-2. Scheidsrechter: S.A.J. van Wijk (Nieuw Lekkerland). Rode kaart: 90+2. Ruben Co ppoolse (Oostkapelle). Gele kaart: Dimit ri Hooftman, Robin Meertens en Mats Willemse (allen Bruse Boys), Stefan Cop poolse en Maarten van Maldegem (beide Oostkapelle). Aantal toeschouwers: 135. Oostkapelle angstgegner Bruse Boys kon zaterdag voor de twaalfde keer op rij niet winnen van Oostkapelle. De laatste Bruse zege op de Walcherse ploeg dateert van 27 januari 1990. In Oostkapelle werd het toen 1 -3 door goals van Egbert van Unen, Peter Willemse en Harold van den Berge. Sindsdien verloor Bruse Boys zeven keer en werd het vijf keer gelijk. Het spectaculairste duel vond plaats in het seizoen 1994/1995. Bruse Boys boog toen een 4-0-achterstand om in een 4-4-gelijkspel. De nederlaag van zaterdag was het eerste thuisverlies voor Bruse Boys van dit seizoen. Voorsprong is niet besteed aan SSV'65 goes - SSV'65 hervatte de competi tie in de eerste klasse zaterdag met een 4-1-thuisnederlaag tegen Wil- helmina'26. De ploeg van de Bruse trainer Aad Andriessen nam een vroege voorsprong via Mohamed Bensadik, die na een kwartier ge blesseerd uitviel. Voor rust herstel de Wilhelmina'26 de averij en na rust breidde de ploeg de voor sprong verder uit. SSV'65 blijft op de laatste plaats. Robur en Breskens sluiten af op 7-7 goes - Robur en Breskens zorgden gisteren voor een korfbaluitslag in de vierde klasse A van het zondag voetbal. In Goes het werd het 7-7. Bij rust was het 5-4, de eindstand stond een kwartier voor tijd al op het scorebord. Bijna iedere aanval leverde een doelpunt op. Breskens leidde alleen bij 6-7. Dennis We- ijers scoorde drie keer voor Robur, Erik de Rechter deed dat voor Bres kens. Mevo hervat competitie met 4-1-overwinning bij hekkensluiter SVD. door Marco Puik goes - DFS gaat onverdroten ver der met winnen in de vierde klas se A van het zaterdagvoetbal. Door een 5-1-zege op Nieuwland behield de ploeg uit Burgh-Haam- stede de marge van zes punten met De Noormannen in stand. Die ploeg heeft wél twee duels minder gespeeld. Mevo won met 1-4 bij SVD DFS-Nieuwland 5-1: Het duel be gon een half uur later omdat de oorspronkelijk aangestelde scheids rechter door een vergissing niet kwam opdagen. Scheidsrechter Hoogerhuis werd bereid gevonden het duel te leiden. DFS gooide de Kriens houdt dubbel gevoel over aan 0-0 goes - GPC Vlissingen heeft zater dag verzuimd afstand te nemen van concurrent WGZ in de eerste klasse. In Zwijndrecht bleven bei de ploegen steken op o-o. GPC-trainer Edwin Kriens hield een dubbel gevoel over aan de wedstrijd. „Ik ben erg te spreken over het vertoonde spel, alleen de teleurstelling overheerst toch om dat we voor mijn gevoel twee pun ten te weinig hebben gekregen." Terneuzen verspeelt koppositie bij RKDVC goes - Terneuzen verloor gister middag met 3-1 bij RKDVC in de tweede klasse van het zondagvoet bal en verspeelde zo de (gedeelde) koppositie. „Ik denk dat we zeker tachtig procent van de tijd balbezit hebben gehad", zei technisch ma nager Fons Baart, die de afwezig trainer Ardian Lekaj verving. Fabi an Wilson scoorde voor Terneu zen, maar zijn ploegmaats faalden regelmatig in de afwerking. wedstrijd al in de eerste helft op slot. Vincent Bakker zorgde voor 1-0, waarna Anco van de Linde en Huib Nortier de ruststand op 3-0 bepaalden. Nadat Richard Padmos iets terug had gedaan deed voor Nieuwland, vond DFS nog twee maal het net. Lennart Padmos zorgde voor 4-1 en de 5-1 kwam op naam van Leon de Bruine. SVD-Mevo 1-4: SVD blijft voorals nog in de hoek zitten waar de klap pen vallen. Jeroen Volkeri bracht de bezoekers in de eerste helft aan de leiding. Na rust resulteerde een treffer van John den Herder in de gelijkmaker, maar vervolgens liep DFS wint met 5-1 in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal en behoudt de koppositie. Con current De Noormannen heeft echter evenveel verliespunten. Geelhoed langer bij Terneuzense Boys goes - Leendert Geelhoed is ook volgend jaar trainer van de eerste selectie van Terneuzense Boys. On danks geruchten dat Geelhoed van wege zijn werk mogelijkerwijs te rug zou treden verlengde hij vorig- re week zijn contract met de zater dag-tweedeklasser met één jaar. Joost Hulshoff trainer volgend sei zoen zaterdag-derdeklasser WHS. Hij is nu trainer van zondag-vijf- deklasser TPO uit Moerdijk. Alwin van Ham is de beul van HW'24 hulst - Alwin van Ham schoot RCS gisteren naar de overwinning in de derby bij HW'24. Hij ver zorgde de gehele productie in het met 3-0 gewonnen duel. De Sou- burgse club blijft daardoor aan de leiding in de tweede klasse van het zondagvoetbal, samen met RKDVC. „Ik heb geen moment ge dacht dat we het niet zouden red den", zei Van Ham. „Maar we doen hier natuurlijk goede zaken." Mevo alsnog uit naar een ruime overwinning. Gerbrand Verton zorgde voor 1-2 en 1-3 en Erwin Fonteine legde de eindstand vast. 's-Heer Arendskerke-De Noormannen 1-4 (0-3). Marco Huijbregtse 0-1, Peter van Alphen 0-2, Tom Hengst 0-3, Michiel Bouwman 1-3, Tom Hengst 1-4. Bevelanders-Spui 2-0 (1-0). Frank van Halst 1-0, Sander van de Kreeke 2-0. Cadzand-Wemeldinge 4-1 (3-0). Angelo Martlé 1-0, Ronald Vanhijfte 2-0, Domini que Strijbosch 3-0, Angelo Martlé 4-0, Pieter Bolle 4-1. Hoedekenskerke-Borssele 1-3 (0-3). Stefan Boonman 0-1, Toon van Liere 0-2, Stefan Boonman 0-3, Bernard Prevost 1-3. Wolfaartsdijk-MZVC 5-1 (2-0). Arnold van Gemerden 1-0, Harm Fluijt 2-0, Dirk-Jan Lukasse 3-0, Michiel Ridderhof 3-1, Dirk-Jan Lukasse 4-1, Jelle Lukasse 5-1. Wesley Goud legt aan voor de 2-1 van SKNWK tegen SPS en zijn zestiende seizoensdoelpunt. foto Dirk-Jan Gjeltema SKNWK wint opnieuw, WIK'57 speelt gelijk en ZSC'62 op herhaling. door Klaas Verspoor goes - In de vierde klasse B liep koploper SKNWK opnieuw ver der uit op de concurrentie die die naam niet mag hebben. Zelf klop ten de Nieuwerkerkers SPS met 3-1. WIK'57 en Yerseke speelden onderling gelijk, waardoor SKNWK nu vijftien punten voor sprong heeft en ook twee duels minder heeft gespeeld. Brouwers haven won in Kruiningen (1-5) en het duel van ZSC'62 werd afgelast. SKNWK-SPS 3-1: Maarten Pad mos zorgde vanaf de strafschop stip, na een overtreding op Wesley Goud, voor de 1-0-ruststand. In de 47e minuut leidde verkeerd uitver dedigen van Kees-Jan van Nieu- wenhuijze tot de gelijkmaker voor SPS toen Hilbert van Akkert profi teerde. Na een vloeiende SKNWK-aanval, waarbij Ronald van Vossen betrokken was, scoor de Wesley Goud zijn zestiende competitietreffer. Een individuele actie van Christian van Vossen bracht in de niet bijzonder hoog staande wedstrijd de definitieve beslissing: 3-1. Smerdiek-ZSC'62 afgelast. Arbi ter Schuitemaker uit Ridderkerk kwam, hoewel hij in de ochtend uren nog contact had met Smer- diek, niet opdagen. Omdat er ver volgens geen vervanger kon wor den gevonden, keerde ZSC'62 zon der te spelen huiswaarts. WIK'57-Yerseke 0-0: Een juiste uitslag in een wedstrijd die om schreven kan worden als een voet balgevecht. Voor rust kregen de be zoekers wat mogelijkheden, maar was WIK'57 via Rick Bevelander het dichtst bij een treffer. Zijn in zet werd echter van de doellijn ge haald. Na rust kreeg ook Maurice de Vlieger namens de thuisploeg nog een open kans Yerseke was voornamelijk van afstand gevaar lijk. Bij de bezoekers maakte Bart van Steveninck zijn rentree na bles sureleed. Kruiningen-Brouwershaven 1-5: Patrick Berrevoets werd de man van de wedstrijd, want de Brouw- se aanvaller maakte vier van de vijf goals. Berrevoets opende de score, maar daarna bracht Jacco van Beek Kruiningen op gelijke hoogte. Uit een vrije trap van Den nis van Grunsven kwamen de be zoekers nog voor rust op een 2-1-voorsprong. In de tweede helft eiste Berrevoets alle aandacht voor zich op. Met een zuivere hattrick tilde hij de stand naar 1-5. Halsteren-Stavenisse 5-1 (2-1). Erik Goossens 1-0, Sjoerd Bakx 2-0, John Klip- pel 2-1, Maurice Wils 3-1, Matthew Kra mer 4-1, Sjoerd Bakx 5-1. Voorgangers Berrevoets Patrick Berrevoets is de vij'fde speler van Brouwershaven die in de laatste twintig jaar mini maal vier keer in één duel scoort. Marcel van Grunsven, Peter van Mourik (scoorde zes keer), Peter de Haan (zelfs zeven keer) en Dick van Splunder (in 1998) gingen hem voor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73