Zeeland je trouw zolang het nog kan Herdenkingsconcert Sociaal-cultureel werk gezamenlijke koren blijft bij De Lichtboei in de Nieuwe Kerk PZC Maandag 28 januari 2008 1 5 Jan van den Hoek (links) en Siem de Feiter zitten boordevol anekdotes en herinneringen over zestig jaar betrokkenheid bij muziekvereniging Luctor et Emergo in Renesse. foto Dirk-Jan Gjeltema door AIï Pankow zierikzee - Zeeland zingt voor Is raël houdt vrijdagavond een con cert in de Nieuwe Kerk in Zierik zee. Het programma staat dit keer in het teken van de herdenking van de watersnoodramp in 1953. Predikant J. Gunst uit Nieuwer- kerk opent de bijeenkomst. Het concert begint om 19.30 uur. Aan deze herdenkingsavond wer ken mee: het Christelijk Gemengd Eilandenkoor uit Zierikzee en het Jongerenkoor Matthanja uit Goes. Beide koren staan onder leiding van dirigent Peter Wildeman. Verder treedt het Mannenkoor Elim uit 's Gravenpolder onder lei ding van dirigent Jan van Zweden op. Duo Friends (Gerlinda van den.Berg op panfluit en Corrie Wielink op viool) en Joost van Bel- zen op het orgel begeleiden de ko ren. De organisatie is in handen van de commissie Zeeland zingt voor Is raël. Dit is een samenwerkingsver band van de deelnemende koren. Zij verzorgen elk jaar meerdere zangavonden met wisselende the ma's ten bate van het Deputaat- schap Israël van de gereformeerde gemeenten. De uitvoering vrijdagavond is de tweede in een serie van vier. De volgende concerten staan gepland voor woensdag 30 april, een Oran jezangavond in Goes en op zater dag 21 juni, een zomerzangavond in Middelburg. Herdenkingsconcert gezamenlijke u koren, vrijdag 1 februari, Zierikzee, Nieuwe Kerk, 19.30 uur. door AIï Pankow zierikzee - „De overdracht van de peuterspeelzalen Kwibus en Harle kijn aan het Welzijnshuis Schou- wen-Duiveland is geen voorbode voor de teloorgang van het verdere sociaal-cultureel werk van De Lichtboei in Zierikzee", zegt Erna de Koster. Zij is regiomanager voor Zeeland van het Centrum voor Wonen, Zorg en Welzijn van het Leger des Heils. Het is in deze regio een historisch gegroeide situatie dat het Leger des Heils al meer dan een halve eeuw inspeelt op behoeften bin nen de samenleving op sociaal-cul tureel gebied. De twee peuterspeel zalen waren daar een sprekend voorbeeld van. Daarnaast biedt De Lichtboei een breed pakket aan cursussen, van schilderen tot com puterles en specifieke projecten als Wereldvrouwen en Space Station. Wat De Koster betreft, blijft dat ook zo. Wel verwacht ze dat bij de opzet van nieuwe activiteiten van uit het Leger des Heils zelf wat ge richter naar de belangen van een specifieke doelgroep wordt geke ken. „De nadruk komt daarbij meer te liggen op de sociaal zwak keren en op mensen met een ach terstand binnen de samenleving", zegt de regiomanager. Wat betreft de samenwerking met het Welzijnshuis geeft ze aan dat een fusie, volgens haar, aanvanke lijk nooit leuk is voor geen enkele betrokkene. „Inmiddels heb ik er echter alle vertrouwen in dat het peuterspeelzaalwerk binnen het Welzijnshuis goed geregeld is. Van daar dat we met vertrouwen Kwibus en Harlekijn hebben over gedragen. Wat betreft het verdere sociaal-cultureel werk ervaar ik geen enkele druk dat de Lichtboei ook dat uit handen zou moeten ge ven." Automobilist rijdt tegen een boom oudelande - Op de Dierikweg reed zaterdag rond 01.00 uur een 42-jarige automobilist uit de ge meente Borsele tegen een boom, waarna zijn bestelbus op de rech terzijkant tot stilstand kwam. De bestuurder raakte daarbij bekneld. De brandweer bevrijdde hem uit zijn auto. De man is met onbe kend letsel naar het ziekenhuis in Goes overgebracht. Fizi viert eerste lustrum met Fados zierikzee - Filmtheater FiZi in Zie rikzee opende vijfjaar geleden de deur van het eigen onderkomen in de schaduw van de Nobelpoort. Dit eerste lustrum wordt zaterdag 9 februari om 20.30 uur gevierd met film, muziek, een hapje en een drankje. FiZi vertoont de film Fados over de Portugese fado met de beste muzikanten van dit gen re. Aansluitend is er een optreden van gitarist Albert de Vos. Muziekleerlingen presenteren zich middelharnis - Leerlingen piano en viool en leden van het Ensem ble van de Muziekschool Goe- ree-Overflakkee presenteren zich vrijdagavond in het Diekhuis in Middelharnis. Het programma biedt werken van grote componis ten als Bach, Rameau, Mozart, Brahms en Bizet. Verder staan re pertoire van Abba en film- en mu- sicalmuziek op het programma. Het concert begint om 19.30 uur. Cultureel ontbijt in foyer van Diekhuus middelharnis - De Stichting Po dium Goeree-Overflakkee houdt zaterdagochtend een cultureel ont bijt in de foyer van het Diekhuus in Middelharnis. Gastheer Joop Til- busscher bevraagt dit keer Arwin Troost (popmuzikant), Rien Giel- bert (theatermaker) en Elly Bakker (blokfluitdocente en uitvoerend musicus). Aanmelden voor deelna me kan via 0187-482400. Studio Roodkapje weg uit Noordgouwe noordgouwe - Studio Roodkapje van het theaterduo Reint Laan en Cécilia Meinders stopt met ingang van maart met de vaste huur van de ruimtes in het dorpshuis Noordgouwe. Incidenteel hoopt Laan nog wel gebruik te maken van het dorpshuis voor het geven van theaterworkshops. De reeds geplande workshops improvisatie, fools en clownering zijn wegens een te gering aantal deelnemers ge annuleerd. Excursie rond nieuw bezoekerscentrum neeltje jans - Ter gelegenheid van het nieuwe bezoekerscentrum van Nationaal Park Oosterschelde op Neeltje Jans houdt het Zeeuws Landschap zaterdag 2 en 9 februari extra excursies. Dat gebeurt in sa menwerking met Nationaal Park Oosterschelde. De deelnemers kun nen kennismaken met de binnen- expositie, het doe-pad en de getij- denpoelen. De excursies beginnen op beide zaterdagen om 14.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67