Zeeland PZC Gemeente werkt aan urnenmuren Dijkwerk blijft niet onopgemerkt Eenvoud verrast tussen showgeweld bij Aemstie Alive SCHOUWEN-DUIVELAND 17 13 14 Beste pleiter uit Middelburg wsm Foto Goese brandweerman terug uit Afghanistan Bestuur en bedrijfsplan voor het Cultuurplein Maandag 28 januari 2008 Tip? redzzee@pzc.nl Bouw in Zierikzee en Haamstede begint nog dit jaar. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Begraafplaatsen op Schouwen-Duiveland beschikken nog steeds niet over voldoende ur nenmuren. Door het toenemend aantal crematies stijgt de vraag naar een specifieke plek voor het onderbrengen van urnen. Om in die behoefte te voldoen, worden in de loop van dit jaar twee urnen muren gebouwd. Eén komt er op de algemene be graafplaats in Zierikzee en de ande re verrijst op de dodenakker Vrede hof in Haamstede. Daar staat al een kleine urnenmuur, maar die is al bijna twee jaar helemaal vol. Met de uitbreiding van deze be graafplaats is er echter ruimte geko men voor een aanzienlijk grotere tweede muur. Die biedt plaats aan 147 urnen. De kosten ervan bedra gen 190.000 euro. Een deel van dat geld komt uit het potje voor uit breiding van Vredehof, die aan zienlijk goedkoper bleek dan was begroot. „Het duurt echter nog enkele maanden voordat we die urnen muur in Haamstede realiseren. Het ontwerp voor dat object moet nog worden vastgesteld", laat A. van den Dries van de gemeente weten. Volgens hem wordt er meer haast gemaakt met de bouw van een urnenmuur op de algeme ne begraafplaats in Zierikzee. „Daarvoor is inmiddels wel een ontwerp vastgesteld. Ik denk dat er in het tweede kwartaal kan wor den gebouwd en dat de muur daar voor de zomervakantie gereed is", aldus de ambtenaar. Hij verwacht dat de tweede urnen muur op Vredehof in Haamstede in het najaar gebouwd wordt. De gemeenteraad heeft er uit finan ciële overweging voor gekozen al leen in Zierikzee en Haamstede ur nenmuren te bouwen. Een kleine voorziening op elke begraafplaats zou veel duurder uitpakken. Op de overige begraafplaatsen kun- WT De gemeente hoopt dit jaar tege- moet te komen aan de toene mende vraag naar urnenmuren. Ze verrijzen op de begraafplaat sen in Zierikzee en Haamstede. nen derhalve alleen onder de grond urnen worden bijgezet. Vooral in Zierikzee is de ruimte op de algemene begraafplaats be perkt. Voor het bouwen van de ur nenmuur en voor het creëren van nieuwe grafruimte moesten oude grafvakken worden heringericht. Daarmee is er nog capaciteit voor ongeveer tweeënhalf jaar. „In de toekomst zal er wellicht wat sneller geruimd moeten worden. Daarvoor is een goed overwogen ruimingsplan in de maak, want daar kleven veel emoties aan", weet Van den Dries. BURCH-HAAMSTEOE - Ineens zit ze daar op dat grote podium: een jon ge vrouw zomaar in haar eentje met een dijk van een stem en slechts begeleid door een akoesti sche gitaar. Eline Baartse uit Haam stede ziet een grote wens in vervul ling gaan nu ze als de plaatselijke Anouk mag optreden bij Aemstie Alive III. De eenvoud van haar op treden verrast tussen het overwe gend bombastisch showgeweld za terdag in het tot festivalzaal ver bouwde sportcentrum Wester- schouwen. Eline Baartse brengt zelfs ontroering teweeg bij een deel van het publiek dankzij de kwaliteit en de echtheid van haar optreden. Natuurlijk beschikken Suzanne en Monique Klemann, of tewel het duo Loïs Lane, over meer podiumervaring, zo blijkt even later, maar kiezen zij met een Abba-medley juist niet voor 'eigen heid'. Voor de uitvoering van Dan cing queen krijgt het duo spontane medewerking van een blonde San dra uit de zaal, die duidelijk geniet van haar podiumperformance. Eer der al gaven The Alley Girls een spetterende travestieshow ten bes te, afgezien van wat missers bij de belichting. Ondanks de grote mas sa toeschouwers (meer dan vorig jaar) werd het een groots festijn met een onder ons-sfeertje. Het duo Loïs Lane tijdens Dancing Queen van Abba samen met Sandra uit het publiek. foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG - Edith van der Wal uit Middelburg heeft zaterdag de pleitwedstrijden voor jonge Zeeuwse advocaten gewonnen. Van der Wal werkt bij het Middel burgse advocatenkantoor Adriaan- se en Van der Weel. Alle deelne mers moesten een fictieve rechts zaak voorbereiden en een betoog houden. Zij werden beoordeeld door een jury, bestaande uit twee rechters en een advocaat. De jury lette op de juridische waarde van de pleidooien en op de presentatie van de jonge advocaten. Ook kre gen de deelnemers moeilijke vra gen voorgelegd om te beoordelen of ze goed en snel kunnen reage ren. Edith van der Wal komt later dit jaar uit op de zuidelijke pleit- wedstrijden in Breda. Even niet wandelen, fietsen en duiken langs zuidkust Schouwen. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het versterken van de dijk langs de zuidkust van Schou wen, tussen de Schelphoek en de Oost en Kisters- of Suzanna's In laag, kan overlast veroorzaken in de omgeving, stellen Rijkswater staat en het Waterschap Zeeuwse Eilanden. De dijkversterking staat gepland tussen februari en okto ber dit jaar De twee instanties laten weten dat het storten van steen geluidsover last met zich kan meebrengen en dat het gieten van asfalt stank kan veroorzaken. Ook rijden er vracht wagens af en aan en dat zorgt soms voor lawaai en stof Door het werk is er tijdelijk ook geen recrea tie (fietsen, wandelen en duiken) mogelijk. Mensen die gebruik maken van fietsknooppunten, -routes en de fietsboulevard worden omgeleid. Duikers kunnen op andere plaat sen langs de Oosterschelde terecht. De horecagelegenheden De Heren keet en De Schelphoek blijven tij dens de werkzaamheden wel open en bereikbaar. Ter hoogte van De Heerenkeet worden de fietsers ach terlangs via de N59 omgeleid. Het restaurant is echter vanaf de Pro- De versterking van de zuidkust van Schouwen maakt fietsen, wandelen en duiken daar tijdelijk onmogelijk. Strandje Schelphoek blijft het hele seizoen dicht. vinciale Weg via de Bogerdweg te bereiken. Een deel van de fietsbou levard wordt vanaf 1 juli weer opengesteld. Ook de strandjes bij de Kisters- of Suzanna's Inlaag gaan begin juli weer open. Het strandje bij de Schelphoek blijft het hele seizoen gesloten. Volgens Rijkswaterstaat en het waterschap worden de strandjes allemaal in oorspronkelijke staat hersteld. Voor de dijkversterking is veel ma teriaal nodig in de vorm van grond, betonblokken, asfalt en breuksteen. De materialen worden opgeslagen in tijdelijke depots. Bij de keuze van de transportroutes is rekening gehouden met de veilig heid en zijn de woonkernen zo veel mogelijk vermeden. ■Fïj Voor meer informatie over het dijk- werk: www.zeeweringen.nl. Tip? redactie@pzc.nl Het was weer zover in dat Vlis- singse gezin. Bing (6) en Moira (4) weigerden te eten en het eind van het liedje was dat het twee tal, van de keukentafel wegge stuurd door mama, blèrend in de woonkamer op de bank zat. Op zeker moment nam het snik ken wat in hevigheid af en ma ma hoorde voetstapjes naderen. Bing, beteuterd en strijdbaar te gelijk, liep op haar af met in zijn handen een ingelijste foto waar op hij, zijn zusje en ouders in een omstrengeling lachend de lens in kijken. Hij gaf haar de foto en om de impact van het eetdrama nog wat aan te zetten bitste hij: „Alsjeblieft. Denk daar maar eens over na!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65