Sport slechte derby Nipte overwinning voor Zaamslag in uitwedstrijd tegen VVC'68 Cadzand kraait weer eens victorie Zaamslag trekt tegen BKC aan langste eind Biljarttitels Andriessen en Claerhoudt pzc Maandag 28 januari 2008 35 Aanvoerder Kees Duitemeijer kopt koploper naar zege. door Jurgen Naeye axel - Zou AZW in staat zijn tot een stunt? Zou het de leider uit de tweede klasse E, Terneuzense Boys, in de problemen kunnen brengen? Na de 2-0-zege vorige week op Oostkapelle waren de ver wachtingen vooraf hoog gespan nen. Na afloop was de kater groot, ze ker voor de thuisclub die met 0-1 verloor, maar de grote verliezer was feitelijk het publiek. Wat de heren acteurs de aanhang van bei de ploegen voorschotelde, was im mers van een bedenkelijk niveau. Het vertoonde spel viel vies tegen. Het duel tussen AZW en Terneu zense Boys verdiende absoluut niet het predikaat van aantrekkelij ke derby. De kenmerken van een leuk streekduel - spanning, emotie en doelkansen - ontbraken. De be zoekers wonnen dus met 1-0, maar eigenlijk had geen van beide ploegen recht op een punt. Kees Duitemeijer, aanvoerder van Terneuzense Boys en maker van de enige treffer, gaf toe dat het een slechte wedstrijd was. „Bepaald niet hoogstaand. De trainingen, voorafgaand aan deze wedstrijd, waren veelbelovend, maar het kwam er vandaag niet uit. Er ging heel veel mis." De koploper creëerde in de eerste helft geen enkele kans. Veel aanval len kwamen niet verder dan het zestienmetergebied. De thuisploeg bakte er eveneens weinig van, waardoor de ruim driehonderd toeschouwers een gezapig potje voetbal werd voorgeschoteld; het niveau van de tweede klasse on- AZVV-Terneuzense Boys waardig. Terneuzense Boys kwam in de twaalfde minuut verrassend op voorsprong door een kopbal van Duitemeijer. Een inworp van Peter Doens werd verlengd door de lan ge Marco Faassen, waarna de cen trale verdediger de bal binnenknik- te. De thuisploeg, die kon terugkij ken op een goede oefenreeks tegen Axel, Steen en Hoek, bleek vervol gens aanvallend compleet machte loos. Trainer Eddy van der Hooft heeft zijn hoop gevestigd op de nieuwe aanwinst Jens Daniels, die vanaf 9 februari speelgerechtigd is. „Ik ver wacht veel van hem", vertelde de oefenmeester na afloop. Hij zal voor meer stootkracht moeten zor gen. Dat hebben we hard nodig." Van der Hooft beseft echter dat het heel zwaar wordt om zich in de tweede klasse te handhaven. 'Hij zal voor meer stootkracht moeten zorgen. Dat hebben we hard nodig' „Met nog drie thuisduels en zes uitwedstrijden voor de boeg, wacht ons een zwaar programma." Bij Terneuzense Boys was er nieuws van het trainersfront. Leen- dert Geelhoed is ook volgend jaar nog trainer van de eerste selectie van Terneuzenaren. Ondanks ge ruchten dat hij vanwege zijn werk mogelijkerwijs terug zou treden, verlengde Geelhoed zijn contract met de zaterdag-tweedeklasser met één jaar. De oefenmeester uit Kamperland is sinds december 2006 aan Terneuzense Boys ver bonden. Vorig seizoen degradeer de hij met zijn ploeg uit de eerste klasse. AZW-Terneuzense Boys 0-1 (0-1). 12. Kees Duitemeijer 0-1. Scheidsrechter: F. Kreté (Hendrik-ldo-Ambacht). Gele kaart: Kana da Rosa Bernardo, Romano van Overmeire, Emanuel Pauwels (AZW). Aantal toe schouwers: 325. De heenwedstrijd Terneuzense Boys-AZW eindigde voor de winterstop in 4-0. Bij de rust was het nog 0-0. Meteen na de thee sloegen de Terneuze naren keihard toe. In minder dan drie minuten scoorden zij drie keer. Hekkensluiter Kapelle boekt eerste zege van het seizoen. door Marco Puik goes - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal boekte Zaam slag een nipte 0-1-overwinning bij WC'68. Hekkensluiter Kapelle be haalde de eerste thuiszege van dit seizoen. Nieuwdorp werd met 2-1 verslagen. Amemuiden werd thuis door Serooskerke op de pijnbank gelegd: 0-2. Oostkapelle won met met 1-2 bij Bruse Boys. WC'68-Zaamslag 0-1: In het eer ste bedrijf kwamen de beste kan sen op naam van WC'68, maar de thuisclub slaagde er niet in om te scoren. Na rust kregen de Brabanders hier voor de rekening gepresenteerd toen Zaamslag toesloeg uit een counter. Niet voor het eerst dit sei zoen was Peter Dieleman de ma ker van de treffer: 0-1. Tien minuten voor tijd claimde WC'68 nog wel de gelijkmaker toen Bart Smit raak schoot, maar op advies van de grensrechter keur de de scheidsrechter het doelpunt af VVC'68-Zaamslag 0-1 (0-0). Peter Diele man 0-1. Kapelle-Nieuwdorp 2-1: In de eer ste helft deden beide ploegen wei nig voor elkaar onder. Na een half uur spelen opende Edwin van Damme de score namens de thuisclub. Vijf minuten voor de rust kwam Nieuwdorp langszij. Ka pelle kon de bal niet wegwerken en Niels Mulder schoot van dicht bij raak. Na de pauze leverden beide ploe gen veel strijd. In de vijftigste mi nuut ketste een inzet van Jeroen Weststrate via de binnenkant van de paal weer terug in het veld. Vijf minuten voor tijd viel de beslis sing toen Richard Bal op aangeven van Rob Oostrom de thuisclub naar een broodnodige overwin ning schoot. Kapelle-Nieuwdorp 2-1 (1-1). Edwin van Damme 1-0, Niels Mulder 1-1, Ri chard Bal 2-1. Arnemuiden-Serooskerke 0-2: Met een enorme strijdlust boekte Serooskerke een meer dan verdien de overwinning op Arnemuiden. Zaamslag blijft in het spoor van koploper Terneuzense Boys door een 1-0-zege op WC'68. Kapelle boekt de eerste seizoenszege, door 2-1-winst op Nieuwdorp. Kort voor rust bracht Willem Jan Schoe, met een van richting veran derd schot, de bezoekers aan de lei ding: 0-1. Ook na de hervatting, toen Arne muiden de wind in de rug had, kon de thuisploeg bitter weinig af dwingen. Keeper Roy den Dun nen blunderde al snel verschrikke lijk door André Brouwer de bal in de voeten te schuiven. Dit buitenkansje betekende de ge nadeklap voor Arnemuiden: 0-2. Verder dan twee kopballen van Marinus Baas en Jarco Siereveld kwam de thuisploeg niet meer. Arnemuiden-Serooskerke 0-2 (0-1). Wil lem Jan Schoe 0-1, André Brouwer 0-2. Bruse Boys-Oostkapelle: Vier mi nuten voor het einde van de offi ciële speeltijd had Bruse Boys de zege nog in handen, maar elf mi nuten later ging Oostkapelle hos send van het veld af. Tot afgrijzen van trainer Gerjo Prins wierp Bru se Boys door twee persoonlijke fouten het team van Huib Meer man alsnog de overwinning in de schoot: 1-2. Bruse Boys-Oostkapelle 1-2 (1-0). 31. Mats Wiilemse 1 -0, 86. Richard Louws 1-1, 90.+5 Maarten van Maidegem 1-2. Dinteloord-Zwaluwe 2-0 (1-0). Leon Hollemans 1-0, Leon Hollemans 2-0. Spui gaat in Kamperland onderuit bij Bevelanders. door Marco Puik goes - In de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal kwam Cad zand na lange tijd weer eens tot winst. Thuis won de ploeg van trai ner Ruud Cornelis met 4-1 van Wemeldinge. Spui beleefde een las tige middag bij Bevelanders en ver loor met 2-0. De twee koplopers hadden een productieve middag. DFS was op eigen veld met 5-1 te sterk voor Nieuwland. De Noor mannen, dat de tweede positie op de ranglijst bezet met evenveel ver liespunten, won met 1-4 van 's Heer Arendskerke. Wolfaartsdijk (5-1 winst op MZVC) profiteerde van de nederlaag van Arendskerke en klom naar de derde plaats. Cadzand-Wemeldinge 4-1: De thuisclub speelde goed voetbal en daar bleek Wemeldinge niet tegen bestand. Angelo Martlé zorgde na tien minuten voor 1-0 en in de veertigste minuut tilde Ronald Vanhijfte de stand naar 2-0. Op slag van rust bouwde Dominique Strijbosch de marge uit tot 3-0. Een tweede treffer van Angelo Martlé resulteerde in de tweede helft in 4-0. Pieter Bolle redde ver volgens nog de eer voor Wemel dinge. Cadzand-Wemeldinge 4-1 (3-0). Angelo Martlé 1-0, Ronald Vanhijfte 2-0, Domini que Strijbosch 3-0, Angelo Martlé 4-0, Pieter Bolle 4-1. Bevelanders-Spui 2-0: Al vroeg in de wedstrijd mocht Bevelanders voor de eerste maal juichen toen Frank van Halst een goede aanval bekroonde met een treffer. Ondanks diverse mogelijkheden voor de thuisclub werd de rust be reikt met een 1-0-stand. Acht minuten voor het einde van de wedstrijd werd het duel defini tief beslist. Uit een corner wist San- der van de Kreeke het net te vin den. Bevelanders-Spui 2-0 (1-0). Frank van Halst 1-0, Sander van de Kreeke 2-0. Korfballers van Luctor in Rotterdam onderuit bij Thor. terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse korfbalderby Zaamslag-BKC Bres- kens in de vierde klasse K leverde een 21-6-overwinning op voor Zaamslag. In de derde klasse N ver loor Luctor in Rotterdam met 14-13 van Thor. Zaamslag-BKC 21-6. Coach Mare Kolijn van BKC kon na afloop van deze derby, die alles miste wat een dergelijk duel doorgaans heeft (spanning, emotie), nog wel een glimlach op zijn gezicht toveren. Veel reden om te lachen is er bij de club uit Breskens echter nog niet. Na het vertrek van vijf basis spelers weet Kolijn dat hij met zijn sterk verjongde team aan een moeilijke missie is begonnen en tijd nodig heeft om daar een een heid van te smeden. In de tussen tijd loopt de ploeg wekelijks averij op. Ook in deze wedstrijd, die na een kwartier bij 5-0 voor Zaam slag al was beslist. Zonder Marty de Vilder begonnen, zag Kolijn in de eerste helft ook Sandra de Reu en Jeroen van Oeffelen nog met blessures naar de kant gaan. Voor de thuisploeg lag de weg naar een grote overwinning toen helemaal open. Met Erwin Verhelst, topsco rer Pjot Hamelink en aanvoerder Marco van Reeuwijk als afmakers stond het bij rust 9-1 (Maikel Verg ouwe benutte voor BKC een 'stip'). In de tweede helft voerde Zaamslag de score met de regel maat van de klok op naar 15-2 en - nadat BKC aanvallend toch wat had teruggedaan - naar 21-6 bij het eindsignaal. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 8, Mar co van Reeuwijk 7, Marjan Verhage 3, Er- win Verhelst 2, Marjolein Verpoorte 1. 's-heerenhoek - Het kampioen schap bandstoten vierde klasse is gewonnen door Gino Andriessen van De Kastanje. De titelstrijd kreeg met Andries sen en Rob Duitemeyer (derde) op het podium een Zeeuws-Vlaams tintje. Ondanks een voorsprong van vier punten voor Andriessen was het kam pioenschap niet van spanning ont bloot. In de slotronde vochten Henning en Andriessen een verbe ten strijd uit. Eerstgenoemde had aan een gelijkspel voldoende op basis van een beter moyenne. Zo ver hoefde het niet te komen, om dat hij met 36-40 aan het langste eind trok. Andriessen veroverde- een plaats in het regiokampioen schap in Tilburg. In Waalwijk werd Robin Claerhoudt van Rey- naert eerste in het regionaal kam pioenschap libre tweede klasse en verdiende een plaats op het N K Erwin Verhelst scoort voor Zaamslag. Sergej Zwaan van BKC is uitgespeeld, terwijl Kevin de Vilder nog niets in de gaten heeft. foto Wim Kooyman Scores BKC: Maikel Vergouwe 3, Mirte Faro, Kenny de Vilder en Sergej Zwaan 1 Thor-Luctor 14-13. Het duurde even voor de ploegen tot scoren kwamen. De thuisploeg vond als eerste de korf (2-0) en pas na 4-0 achter deed Luctor wat terug, 4-2. Kansen kreeg het Terneuzense team van coach Peter Durink ge noeg, maar de afwerking faalde waardoor er na rust een gat van vier doelpunten (8-4) weggewerkt diende te worden, In eerste instan tie lukte dat niet, pas na 11-6 be gon Luctor aan een sterke inhaalra ce die bij 11-11 werd afgesloten. Een beter Luctor viel aanvallend echter stil, waardoor Thor win nend afkon sluiten. Scores Luctor: Marjolein Durink 5, Davy Jonker 4, Michiel Roest 2, Evelien van den Dool en Pieter Kousemaker 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63