uitgekookt RCS Robur tegen Breskens eindigt in korfbalcijfers Terneuzen al weer koploper af na verlies tegen concurrent RKDVC ië Zpzc Maandag 28 januari 2008 33 Alwin van Ham drie keer trefzeker voor ploeg uit Oost-Souburg. door Peter van Kouteren HULST - Koploper RCS maakte in Hulst zijn faam als sterk spelende ploeg in uitwedstrijden meer dan waar. De Souburgers verzuimden voor rust ruim afstand te nemen van HW'24, overleefden na de hervatting een stormloop op eigen doel en counterden in de slotfase naar een afgetekende overwin ning: 0-3. Alwin van Ham werd aan Walcher- se kant man van de wedstrijd. Hij tekende voor alle treffers. De mid denvelder sprak van een belangrij ke overwinning. „Ik heb geen mo ment gedacht dat we het niet zou den redden", zei hij. „Maar we doen hier natuurlijk wel goede za ken." Aanvoerder Youssef Afkir bekende wel in zijn rats te hebben gezeten. „De eerste helft was voor ons", vond hij. „Het is belangrijk dat je sterk begint. Je moet laten zien waarvoor je komt. Als we met een 3-0 voorsprong gaan rusten, heb ben ze niks te zeggen. Maar we kwamen na rust wel heel veel on der druk te staan", gaf hij toe. „Ge lukkig hebben we van voor heel sterke jongens." Trainer Michel Leonhart van HW'24 vond dat zijn ploeg met beide benen op de grond was ge zet. „Voetballend kunnen we mee, maar in totaliteit komen we nog net iets tekort voor de top. Zij lig gen langer op de grond, vragen slim om kaarten. Zo ver zijn wij nog niet. Voor rust kwam RCS ver diend op 1-0, omdat wij veel te slap begonnen en te veel ruimte weggaven. Daar hebben ze te wei nig uit gepeurd. Maar na rust was er maar één ploeg die voetbalde. Dat waren wij. Het was eenrich tingsverkeer. We zaten in de twee- HW'24 redt het niet tegen RCS. Na een 0-1-achterstand levert een Hulster offensief in de twee de helft niks op. RCS loopt ver volgens uit naar 0-3. de helft op de bank allemaal te wachten op de gelijkmaker." Die kwam er niet, omdat de thuis ploeg van achteruit te veel met de bal bleef lopen. Dat postbodevoet bal leidde wel tot een veldover- wicht, maar tot te weinig uitge speelde kansen. En als er een mo gelijkheid ontstond, hield doel man Arvid Pieterse RCS overeind. Zo keerde de keeper een kwartier voor tijd eerst een inzet van Job In- gels en verwerkte hij in de re bound een poging van Jari Vyaene tot hoekschop. De goalie pareerde bovendien een lob van Vyaene, net na de 0-2 van RCS. De koploper wankelde na rust, bleef overeind en speelde zich in de slotfase in veilige haven. Nadat eerdere uitvallen door keeper Sier- sema onschadelijk waren gemaakt, moest de sluitpost van HW'24 na twee messcherpe counters naar het net. De slim spelende Dennis de Nooijer had een belangrijk aan deel in beide treffers. De spits, die in de tweede helft inzakte en een degelijk aanspeelpunt vormde, be hield bij uitvallen over rechts het overzicht en stelde Alwin van Ham in staat om de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. De middenvelder verdubbelde vier mi nuten voor tijd de marge en strooi de in de laatste minuut van de offi ciële speeltijd nog meer zout in de Hulster wonden. HVV'24-RCS HW'24-RCS 0-3 (0-1). 27. Alwin van Ham 0-186. Al win van Ham 0-2, 90. Afwin van Ham 0-3. Scheidsrechter: A. Hesselmans (Esbeek). Gele kaart: Rudiey St. jago (RCS), Dim de Waal, Kieran O'Shea (beiden HW'24). »- Aantal toeschouwers: 250. Eerder deze competitie eindig de het duel RCS-HW'24 in 2-1. Voor de Oost-Souburgers scoorden toen Hoessein Bou- zambou en Yordi Nijland. Kieran O'Shea maakte de te gentreffer namens HW'24. Terneuzen B1 onderuit tegen Wieldrecht B1 terneuzen - Terneuzen Bi liet in de strijd om de eerste plaats be langrijke punten liggen in de thuis wedstrijd tegen degradatiekandi daat Wieldrecht Bi. Na een 1-0-ruststand werd het 1-2. Terneuzen had voor de rust een groot veldoverwicht maar verzuim de definitief afstand van de tegen stander te nemen. Ondanks een hele serie kansen scoorde alleen Nick Claassen uit een strafschop. Weer een punt voor A-junioren HW'24 hulst - Na de 0-2-zege van vorige week op koploper Vlissingen Al haalde HW'24 Al opnieuw een punt. Tegen Halsteren Ai werd het 1-1. Voor de rust hadden de bezoe kers het beste van het spel en was het aan doelman Dies van Gorsel te danken dat Halsteren niet meer dan één keer scoorde. In de tweede helft waren de rollen omgekeerd.Via Robbert van Drie- sche werd het 1-1. Matige verdediging en zwakke afwerking aan de basis van nederlaag. door Eddy van der Hooft drunen - Terneuzen is er niet in geslaagd om zich in de tweede klasse van het zondagvoetbal aan de kop van de ranglijst te handha ven. De Zeeuws-Vlamingen verlo ren in Drunen de uitwedstrijd te gen concurrent RKDVC met 3-1, nadat zij halverwege het duel al te gen een 2-1-achterstand aankeken. Helemaal in overeenstemming met het spelbeeld was de eind stand volgens technisch manager Fons Baart niet, want Terneuzen had minstens tachtig procent van de tijd balbezit. Een matige verde diging en een zwakke afwerking la gen aan de basis van de nederlaag Terneuzen A1 nog steviger in subtop terneuzen - De A-junioren van Terneuzen nestelden zich nog ste viger in de sub-top door een regel matige o-2-overwinning op Papen- drecht uit. Na de hervatting was Terneuzen zoveel sterker dat het van 0-0 te recht 0-2 werd. Michal Nicolajczik opende halverwege de tweede helft de score en daarna was het Jo ris Geelhoedt die de eindstand op 0-2 bepaalde. Terneuzen D1 krijgt een punt te weinig terneuzen - Terneuzen Dl was za terdag lange tijd de gelijke van PSV D2, maar verloor toch met 1-2. Het verschil zat hem vooral in de afwerking. Waar Terneuzen mo gelijkheden onbenut liet, scoorde PSV zowat één op één. Na een o-i-ruststand bracht Rail- lison Cristina beide ploegen op ge lijke hoogte. Acht minuten voor tijd kwam PSV voor de tweede keer (definitief) op voorsprong. „Achterin grepen we niet altijd even alert in en zowel Jonathan Constancia als Sinan Coban kwam twee keer vrij voor doel." RKDVC kwam na negen minuten op voorsprong, toen Dennis Won- dergem zich aan Joris Hendriks vergreep en Hendriks de toegeken de strafschop vervolgens benutte. Terneuzen kwam één minuut la ter op gelijke hoogte door Fabian Wilson, die met een lage schuiver in de volle ren doel trof Nadat Dennis Wondergem in de vijftiende minuut een strafschop onbenut had gelaten na een over treding op Jonathan Constancia, te- Terneuzen kan ondanks veel meer balbezit niet winnen van naaste concurrent RKDVC. De ploeg is daardoor geen medekop loper meer. Zeperd voor A-junioren Terneuzense Boys roosendaal - Terneuzense Boys Ai verkeert ook na de winterstop nog in zwaar weer. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser hield aan de uitwedstrijd tegen Roosendaal Ai, de nummer twee van de ranglijst, weinig goede ge voelens over. Halverwege de wed strijd was het al 4-0, daarna werd het 7-0. Pas in de slotfase van de wedstrijd kon Terneuzense Boys een aantal kansen afdwingen. Joost Hulshoff nieuwe trainer van WHS sint annaland - Joost Hulshoff is het komende voetbalseizoen hoofdtrainer van WHS. In Sint An- naland volgt hij de huidige inte rim-trainer Theo Moerland op. Moerland volgde eerder dit sei zoen Kees Stoutjesdijk op, die op stapte als trainer van WHS en vol gend seizoen werkzaam is bij Smerdiek. Hulshoff (43) traint mo menteel zondagvijfdeklasser TPO uit Moerdijk. kende het dreigende onheil zich al enigszins af. In de 22e minuut werd Terneuzen opnieuw op ach terstand gezet. Roel Alberti greep in een duel met Joris Hendriks on voldoende in. Hendriks schoot op nieuw raak. De achterstand verplichtte de Zeeuws-Vlamingen daarna tot een offensief Tot doelpunten leidde dat niet. In de 70e minuut werd het nog 3-1 toen Dennis Wonder gem zich op een vrije trap van Jo ris Hendriks verkeek en de bal zo maar het doel inzeilde. RKDVC-Terneuzen 3-1 (2-1) 9. Joris Hen driks 1-0, 10. Fabian Wilson 1-1, 23. Joris Hendriks 2-1, 70. Joris Hendriks 3-1. Scheidsrechter: C. Tempelaar (Dordrecht) Gele kaart: Dennis Wondergem, Jonathan Constancia, Niels Burm (allen Terneuzen), Ronald van Driel en Paul Wolters (RKD VC) Aantal toeschouwers: 150. Aanvaller Tim Bogaart van Biervliet passeert Pieter Warrens van Koewacht. Het duel zou eindigen in 0-0. foto Wim Kooyman Aardenburg profiteert van gelijkspel naaste concurrent. goes - Het duel tussen Robur en Breskens in de vierde klasse A van het zondagvoetbal eindigde met korfbalcijfers: 7-7. Een kwartier voor rijd was de eindstand reeds bereikt. Robur kwam drie keer op voorsprong, maar moest de West-Zeeuws-Vlamingen toch een gelijkspel toestaan. Koploper Aar denburg profiteerde van dit gelijk spel door met 2-0 van Hontenisse te winen. Axel was met 3-1 te sterk voor Hulsterloo, terwijl Biervliet en Koewacht het op 0-0 hielden. RIA W won ruim (5-1) van Kwa- dendamme. Patrijzen hield de pun ten in eigen huis door met 2-1 te winnen van Luctor'88. Robur-Breskens 7-7 (5-4). Een wedstrijd waarin bijna iedere aan val een doelpunt opleverde. Het publiek was de grote winnaar en verveelde zich geen moment. Rick Hopmans 1-0, Dennis Weijers 2-0, Johnny de Jaeger 2-1, Ralf Beije 3-1 (straf schop), Johnny de Jaeger 3-2 (straf schop), Erik de Rechter 3-3, Dennis We ijers 4-3, Elmar Lauret 4-4, Roy Harkens 5-4 en 6-4, Erik de Rechter 6-5, Elmar Lauret 6-6, Erik de Rechter 6-7, Dennis Weijers 7-7. Aardenburg-Hontenisse 2-0 (2-0). Door de slechte grasmat was vlot combinatievoetbal niet moge lijk. Aardenburg had wel de mees te inhoud. Vooral na rust kreeg die Uniek aantal van veertien doelpunten levert toch een gelijkspel op ploeg kansen om de voorsprong een ruimer aanzicht te geven. Niek van Sprundel 1-0, Martin van Vooren 2-0. Axel-Hulsterloo 3-1 (0-0). Een wedstrijd van twee aan elkaar ge waagde ploegen. Het verschil zat in de afwerking. Axel sprong zorg vuldiger met de kansen om dan Hulsterloo. Sander Stokhof 1-0, Daan van Damme 1-1, Ivo Verstraeten 2-1, Kevin Schot 3-1. Biervliet-Koewacht 0-0. Voor rust was de strijd evenwichtig. In de tweede helft was Koewacht wat sterker en gevaarlijker. Tien minu ten voor tijd moest Jan van Bakel van Biervliet met zijn tweede gele kaart vertrekken. Die voordeelsi tuatie kon Koewacht echter niet uitbuiten. RIA W.-Kwadendamme 5-0 (1-0). RIA W. startte sterk en nam al na 37 seconden de leiding. Daar na was de thuisploeg wel iets beter dan de bezoekers, maar overtui gend was het niet. Na rust was RIA W. nadrukkelijk de baas en liep uit naar een riante cijfers. Aan de basis van doelpunten stonden acties van Gert-Jan Vael, Dennis van Leeuwen en Darryl Radwid- jan. Arno Verlinde 1-0 en 2-0, Gert-Jan Vael 3-0 (fraaie lob), Darryl Radwidjan 4-0, Hu- bert van den Hemel 5-0. Patrijzen-Luctor'88 2-1 (1-1). Pa trijzen begon goed. Daarna kwam Luctor'88 beter in de wedstrijd. In de tweede helft was Patrijzen weer iets beter, vooral nadat Pieter van den Dries van Luctor'88 met twee keer geel moest vertrekken. Edwin Capelle 1-0, Juriaan Hoondert 1-1, Ferry Bordui 2-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61