Clinge speelt verrassend gelijk HVV'24 delft onderspit tegen Terneuzense Boys 2 verrast met overwinning Terneuzen verliest 32 Maandag 28 januari 2008 pzc Z Hoek 2 niet verder dan gelijkspel tegen Sliedrecht 2. terneuzen - De reserves van Ter neuzense Boys mochten zaterdag voor het eerst in maanden nog eens een zege begroeten. Op eigen veld won de ploeg van trainer Jaap Pijpelink met 2-0 van Rijsoord 2, de nummer vijf van de ranglijst. Op basis van de tweede helft was de zege verdiend. De bezoekers hadden voor rust wel meer balbe zit, maar konden aanvallend wei nig gevaar stichten. Na de rust werd Terneuzense Boys sterker. Na een half uur spelen opende Tim Louwiesse uit een strafschop de score en zeven minu ten voor tijd kopte dezelfde speler de eindstand naar 2-0. Terneuzen se Boys 2 komt door de zege op ne gen punten, evenveel als directe concurrent Heerjansdam 2. In dezelfde klasse moest Hoek 2 Sliedrecht 2 een gelijkspel toe staan. Het was voor de eerste keer dit seizoen dat de ploeg van trai ner Piet de Vries een dergelijk re sultaat behaalde. Uit bij midden moter Sliedrecht 2 bleven de Zeeuws-Vlamingen steken op 1-1. Onverdiend was dat niet, omdat Sliedrecht voor en Hoek na de rust het beste van het spel had. Tijn Tielemans opende voor Hoek 2 na een uur spelen de score. Twee minuten voor tijd, kort nadat Peter Hamelink dé kans op 0-2 had laten liggen, kwamen de Zuid-Hollanders weer op gelijke hoogte: 1-1. GOES - In de derde klasse van het zondagvoetbal verloor Terneuzen tegen de verhouding in met 1-3 van NOAD. Een klasse lager walste Steen met 7-2 over hekkensluiter NVS heen. DERDE KLASSE NOAD-Terneuzen 3-1 (0-1). Renee van den Berg 0-1, Anouk Smulders 1-1 (straf schop), Frida Geerts 2-1, Frida Geerts 3-1. De eerste helft was evenwichtig. Na rust had Terneuzen een over wicht en kreeg het de beste en de meeste kansen. De ploeg van trai ner Peter Hallegraeff nam nog wel de leiding, maar daarna brak ge brek aan scherpte in de afwerking de Terneuzense vrouwen op. VIERDE KLASSE Steen-NVS 7-2 (4-0). Roos de Wulf 1-0, Karin Schopman 2-0, keepster Jolanda de Vos 3-0, Flanneke Francke 4-0, Saskia Blommaert 5-0, Evelien Brocantes 5-1, Saskia Blommaert 6-1, Saskia Blommaert 7-1, Addy Brouwer 7-2. Binnen vijf minuten stond Steen met 2-0 voor. Daarna was de thuis ploeg steeds op de helft van NVS te vinden. Een paar foutjes in de verdediging zorgden ervoor dat NVS uit twee counters kon tegens- coren. Bij het eerste NSV-doelpunt was het al 5-0 voor Steen. Steen sleept in extra tijd nog een punt in de wacht tegen Goes. terneuzen - Clinge zorgde in de de derde klasse van het zondag voetbal voor een verrassing. Waar het enkele maanden geleden op ei gen veld met 1-4 fors onderuitging tegen Dosko, pakte het in Bergen op Zoom nu knap een punt. Steen sleepte een punt uit het vuur door met 3-3 gelijk te spelen tegen Goes. Vlissingen verspeelde de koppositie door een 2-1-nederlaag tegen Roosendaal. Zierikzee profi teerde van deze uitslag door met 3-1 van BSC te winnen. Zeelandia Middelburg en Walcheren speel den allebei gelijk. Dosko-Clinge 1-1. Dosko had een veldoverwicht. De Brabantse ploeg kreeg ook de nodige kansen, maar kwam moeizaam tot scoren. Clinge nam op slag van rust zelfs verrassend een i-o-voorsprong toen Thomas Leegwater één van de schaarse mogelijkheden van Clinge benutte. In de tweede helft bleef Dosko aandringen. Het moest tot vijf minuten voor het einde wachten tot het uit een straf schop (Michael Mehmet) op gelij ke hoogte kon komen. Steen-Goes 3-3. De bezoekers ver zuimden de wedstrijd voor de rust te beslissen. Vooral in het eerste half uur waren de Bevelanders heer en meester. Niels Paardeko- per zorgde voor de 0-1-ruststand. De tweede goal bleef echter uit, waarna Goes Steen de gelegenheid gaf om terug in de wedstrijd te ko men. De thuisploeg kwam na de rust zelfs op voorsprong door doel punten van Eddy van den Bosch en Peter de Bot. In de tachtigste minuut werd het 2-2 door Gert ]an Tierie. Goes leek de overwin ning te pakken toen het in de 87e minuut 2-3 werd via - wederom - Gert Jan Tierie. Eddy van den Bosch zorgde vijf minuten in bles suretijd met zijn tweede doelpunt van de middag dat Steen toch nog een punt in eigen huis hield. Vlissingen-Roosendaal 1-2. Vlis singen kwam snel op voorsprong. Peter de Jong schoot in de vijftien de minuut een strafschop binnen. De thuisploeg domineerde totdat Joey van der Zweep in de twintig ste minuut na een opstootje de ro de kaart kreeg. In de tweede helft scoorde Davy van Geersdaele de 2-0, maar dit doelpunt werd we gens buitenspel afgekeurd. De scheidsrechter zag echter een Roosendaal-speler op de doellijn over het hoofd, waardoor deze be slissing onjuist was. Met nog een kwartier te gaan kwamen de be zoekers via Tom van de Bont langs zij. In de slotfase incasseerde Vlis singen een tweede tegentreffer. Martin Zacharias profiteerde van een fout achterin. Clinge pakt een punt tegen Dos- ko. De Brabanders scoren in de slotfase van de wedstrijd. Steen houdt op de valreep een punt over aan het duel met Goes. Walcheren-MOC'17 1-1. Na een uur kwam MOC op voorsprong via Marvin Bedaf Walcheren be gon hierop meer aan te dringen. In de zeventigste minuut kwam de beloning. Bij de tweede paal werkte Sjoerd Reijnhoudt een vrije trap binnen. i Zeelandia Middelburg-Meto 1-1. Fons van Schayk zette in de 60e minuut de bezoekers met een mooi afstandschot op voorsprong. Na de rode kaart van Jordy van de Bossche ontstond een leuke slotfa se met kansen over en weer. Een kwartier voor tijd maakte Jerfey Booy gelijk. Zierikzee-BSC 3-1. Zierikzee nam de de koppositie weer over van Vlissingen. De zege kwam niet overtuigend tot stand. Rutger Koo- man opende in de 47e minuut de score. In de slotfase werd het 3-0 via Mathijs Hage en een eigen doel punt van Michael Yap 3-0. Diezelf de speler herstelde in de laatste mi nuut zijn fout en bepaalde de eind stand op 3-1. Aanvaller Jari Vyaene van HVV'24 (geel shirt) zoekt een opening in de verdediging van RCS. Rechts van hem staat Sander Schutte van RCS. foto Camile Schelstraete.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60