Wijk met 57 woningen in Heikant 'Visie stadsraad prikkelt' leiai Stadsraad wil viering 800 jaar Axel in 2013 Publiek Nieuwvliet in ban van nostalgie Foto 14 Maandag 28 januari 2008 PZC Ontwerp van nieuw bestemmingsplan komt in de inspraak. door Harold de Puysseleijr 'hulst - Het nieuwe bestemmings plan voor Heikant voorziet in de bouw van nieuwe woningen in het gebied van de Magdalena- straat, Polenlaan, Julianastraat en Kerkdreef Alles bij elkaar is daar ruimte voor 57 nieuwe woningen. Dat blijkt uit het ontwerp van het bestemmingsplan dat gereed is om de inspraak in te gaan. Op het voormalige Sagroterrein aan de Po lenlaan is ruimte voor twaalf hui zen, en in het gebied tussen dat terrein en de Julianastraat mogen nog eens tien woningen worden gebouwd. Volgens de makers van het bestemmingsplanontwerp is het middengebied van Heikant de meest logische optie om te voor zien in de toekomstige woningbe hoefte in het dorp. Dat gebied om vat globaal de omgeving van de El- lestraat, Roterij, Vlasbloem, Schoolstraat, Schooldreef, Polen laan, Pastoor Doensstraat, Mar grietstraat, Wildelandenstraat, Wil- delandenplein en Kerkdreef De globale opzet voor de nieuwe Nieuwbouw in Heikant concen treert zich volgens het nieuwe bestemmingsplan in het centrum van het dorp. Daar is ruimte voor 57 nieuwe woningen. wijk voorziet in de aanleg van een nieuw autoluw dreefje - via het Sa groterrein - tussen de Julianastraat en de Magdalenastraat. De Kerk dreef wordt in zuidelijke richting voortgezet. Ook de Schooldreef wordt volgens die planopzet ver lengd naar een pleintje dat ook in de buurt van het Sagroterrein komt te liggen. Dit centrale plein tje wordt op zijn beurt noord waarts via een woonstraat verbon den met de Julianastraat. De overi ge bouwmogelijkheden in het dorp blijven beperkt. Vuistregel daarbij is dat de gemeente mee werkt aan de herstructurering van grootschalige bedrijfslocaties in het gebied dat zich uitstrekt van de Vyainlaan via de Julianastraat naar de Emmabaan. Op het beleid dat nu vastligt in het ontwerpplan wordt voor twee locaties een uit zondering gemaakt. De gemeente werkt allereerst mee aan de bouw van een vrijstaande woning tussen de huizen aan de Julianastraat 117 en 121. Ten tweede mogen er op grote percelen omgeven door veel groen twee vrijstaande woningen worden gebouwd aan de oostzijde van de Heidestraat. Bezwaar ma ken tegen het ontwerp bestem mingsplan is mogelijk tot en met 5 maart bij de gemeenteraad van Hulst. Meer informatie over het plan is donderdag 31 januari in te winnen tijdens een inloopavond. Die is van 18.30 uur tot 21 uur in dorpshuis 't Heike. Toekomstvisie: uitstraling identiteit is ook zaak van inwoners. axel - Niet alleen de overheid maar vooral ook de ruim achtdui zend inwoners van Axel moeten uitstralen dat deze plaats in 2013 achthonderd jaar stadsrechten heeft. Die opmerking maakt de Stads raad Axel in de toekomstvisie die ze voor Axel heeft gemaakt. Hoe wel de meningen daar over ver deeld zijn, kreeg Axel volgens oude documenten in 1213 stads rechten van Karei de Vijfde. Ande re bronnen noemen 1183, maar de gemeente is altijd uitgegaan van 1213. Dat was in 1963 aanleiding voor een groot feest in het kader van het 750-jarig bestaan. Volgens de stadsraad moeten de idealen zo als die in de toekomstvisie ver woord zijn nu verwezenlijkt wor den. Alleen op die manier is het mogelijk om achthonderd jaar stad in Axel over vijf jaar op een waardige manier te gedenken. Axel komt overigens nog eerder als plaats voor op de wereldkaart. Ge schreven bronnen melden in 991 een plaatsje Axla. Het was weer zover in dat Vlissing- se gezin. Bing (6) en Moira (4) wei gerden te eten en het eind van het liedje was dat het tweetal, van de keukentafel weggestuurd door ma ma, blèrend in de woonkamer op de bank zat. Een schreeuw om aan dacht van twee piepjonge stervelin gen. Op zéker moment nam het snikken wat in hevigheid af en ma- Tip? redactie@pzc.nl ma hoorde voetstapjes naderen. Bing, beteuterd en strijdbaar tege lijk, liep op haar af met in zijn han den een ingelijste foto waarop hij, zijn zusje en ouders in een omstren geling lachend de lens inkijken. Hij gaf haar de foto en om de impact van het eetdrama nog wat aan te zetten bitste hij: „Alsjeblieft. Denk daar maar eens over na!" Dorpshuis twee keer volledig uitverkocht tijdens Bonte Avonden. door Wilma Valk nieuwvliet - 'Op naar de volgende 25 jaar!', stond er op het program ma van de Bonte Avond van 2008 in Nieuwvliet, en gezien de animo van de Sintepierenaren zal dit ze ker lukken. Twee avonden, vrijdag en zater dag, zat de zaal van De Heerlijck- heijt overvol. Het programma voor de pauze stond vooral in het teken van nostalgie. Successen uit de laatste vijfentwintig jaar wer den door de kinderen van de Jo- han Willen Friso-school opge voerd. Vooral de kleinsten oogst ten met 'De boer die maar niet wakker wilde worden' groot suc ces. De reclameblokken riepen her inneringen op: Oh ja, dat was toen! En tussen de katten uit het verhaal Minoes zat een echte Sia mese kat, of waren het er twee...? De spelers van het stuk 'De blau we Jan' hadden hard moeten leren op hun teksten: „Het is toch lang geleden, 1984, en we zijn ouder ge worden en leren minder makke lijk", aldus Frans Hamelink. Over deze avonden zal lang gepraat wor den. Oók over de vele prijzen uit de verloting. Sjaak Michielsen kocht zelf ook een fiks aantal ei gen loten. Maar: „Geen prijs!" Automobiliste schrikt na landing in sloot sas van cent - Een 38-jarige auto mobiliste uit de gemeente Sluis is afgelopen zaterdag met de schrik vrijgekomen. Ze belandde na een stuurcorrectie op de provinciale weg nabij Sas van Gent met haar voertuig in de sloot. Het water stond in haar auto tot net onder de stoelen. Het voertuig is door medewerkers van een takel- bedrijf uit de sloot gevist. Jonge bestuurder bij Popmuziekquiz is alcoholcontrole betrapt een week verplaatst zaamslac - Een 21-jarige automo bilist uit de gemeente Terneuzen heeft niet lang plezier gehad van zijn rijbewijs. Bij een alcoholcontrole op de Molenstraat in Zaamslag werd hij zaterdag rond 03.30 uur betrapt op rijden onder invloed. De uitslag van de blaastest gaf de politie aan leiding zijn rijbewijs in te vorde- middelburc - De maandelijkse Popmuziekquiz in De Drukkerij in Middelburg is verschoven. De quiz vindt altijd op de laatste donder dag van de maand plaats, maar is nu niet op donderdag 31 januari maar op donderdag 7 februari. Het aanvangstijdstip wijzigt niet: 19.30 uur. Het thema van de quiz is nu alcohol. De volgende quiz is don derdag 28 februari. Wethouder Van Schaik is optimistisch over kansen voor Axel. door Gino van den Broecke axel - Wethouder Co van Schaik kreeg van Stadsraadvoorzitter Pier re Eijsackers zaterdagmiddag het eerste exemplaar van de Toekomst visie op Axel. In de voormalige raadszaal van het Axelse stadhuis waren tal van wethouders, raadsle den en belangstellenden aanwezig bij de presentatie. Voorzitter Eijsackers had samen met mederaadsleden Kees de Pooter en Joke Rutten-Bresser zo'n vier maanden op de visie 'ge broed' om het vervolgens in kern punten en leesbaar in een boek werkje samen te vatten. De Stads- Raad pleit ervoor om de huidige faciliteiten en tal van voorzienin gen te behouden en zelfs uit te breiden. Ook plaatste Eijsackers kanttekeningen bij de verkrotting van het Pand Antheunis, de ver dwijning van de C1000 en Zomer- lust én de voorgenomen sluiting van de afslag bij de Tractaatweg. Van Schaik temperde het pessimis me en zag vooral kansen voor de kern Axel. „Deze visie is voor het gemeentebestuur een prikkel om kritisch naar de kern te kijken. Er ligt geld op de plank voor Axel om zaken op te knappen en aan te pakken zoals de Noordstraat en tal van andere plaatsen. Er is ruimte voor nieuwbouw, voor Antheunis zijn we zoekende naar een geschik te invulling en het plan voor de lo catie Zomerlust is een kans voor Axel. Al met al ziet de toekomst van Axel er goed uit. Wel moeten we mét elkaar de handen ineen slaan om die afslag bij de Tractaat weg te behouden. En dat gaat ons lukken ook. Daar moeten we sa men aan werken", zei Van Schaik. Leden van de stadsraad en wethouder Jaap Bos (I) bekijken de toekomstvi sie. foto Wim Kooyman De schooljeugd voert Minoes uit op de Bonte Avond in Nieuwvliet. Links een Siamese tweeling, foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54