Sport Blote man verstoort Jumping O AutoTrack.nl PZC Maandag 28 januari 2008 41 Van Crunsven maakt indruk met nieuwe kür AMSTERDAM - Anky van Grunsven heeft zaterdagmiddag tijdens Jum ping Amsterdam de wereldbeker wedstrijd op haar naam gebracht. De Brabantse dressuuramazone liet in de RAI haar olympische kür zien met de ruin IPS Salinero en imponeerde. De jury wees haar unaniem aan als eerste en noteer de een score van 83,85 procent. Van Grunsven bleef de concurren tie ver voor. Imke Schellekens-Bar- tels was de beste van de rest. Haar proef met Hunter Douglas Sunrise kenden een paar foutjes en leverde daardoor 'slechts' 79,00 op. Miller sluit beroerde week af met winst CHAMONIX - De week was niet erg prettig verlopen, maar skiër Bode Miller sloot hem gisteren wel fraai af De Amerikaan won in Chamo- nix de wereldbekerwedstrijd op de supercombinatie (afdaling en sla lom). Miller was twee keer geblesseerd geraakt op de training. Zaterdag in de wereldbekerafdaling finishte hij teleurstellend als zevende. „Ik heb een grote blauwe plek op mijn lin kerheup, maar op de ski's bleek het vandaag niet slecht te gaan", zei de Amerikaan. Quick Step snelste in ploegentijdrit Qatar DOHA - De Belgische wielerploeg Quick Step heeft gisteren net als vorig jaar de ploegentijdrit in de Ronde van Qatar gewonnen. De formatie van de Belgische kop man Tom Boonen en de Nederlan der Steven de Jongh was op het parkoers van zes kilometer in Do ha twee seconden sneller dan de Amerikaanse ploeg Slipstream, met de Nederlanders Martijn Maaskant en Huub Duyn. Het Nederlandse Skil-Shimano ver raste met de derde plaats op vijf se conden van de winnaars. Recordzege Loeb in Rally van Monte Carlo MONTE CARLO - Viervoudig wereld kampioen Sebastien Loeb heeft gis teren voor de vijfde keer de fameu ze Rally van Monte Carlo gewon nen. De Fransman is de eerste au tocoureur die dat presteert. De Rally van Monte Carlo is ook de eerste wedstrijd die meetelt voor het wereldkampioenschap 2008. Loeb maakte met de zege meteen duidelijk dat hij een vijfde wereldtitel wil. De Fin Mikko Hirvonen werd tweede in de rally op ruim tweeën halve minuut achterstand. Hockeyers vierde in vijflandentoernooi POTCHEFSTROOM - De Nederlandse hockeyers hebben het vijflanden toernooi in Zuid-Afrika gisteren af gesloten met een nederlaag van 4-3 tegen Duitsland. Daardoor ein digde het team van bondscoach Roelant Oltmans op de vierde plek. Roderick Weusthofj Robert van der Horst en Laurence Docher- ty scoorden in Potchefstroom voor Oranje. Oranje speelde zaterdag ook al te gen de Duitsers. Toen werd het 2-2 en die uitslag bepaalde dat Neder land de finale misliep. Gerco Schroder wordt na roerige rit nog tweede in Amsterdam. AMSTERDAM - Gerco Schroder is doorgaans de koele kikker die van bondscoach Rob Ehrens het kar wei in een landenwedstrijd mag af maken. Gisteren, in de belangrijk ste rubriek van Jumping Amster dam, de wereldbekerkwalificatie, raakte de Twentse springruiter toch even danig van slag. Een blote- rik verstoorde zijn rit en concentra tie. Voor even. De jury schold hem na kort beraad zijn strafpunten kwijt, waarna Schroder alsnog de barrage haalde en daaruit als twee de tevoorschijn kwam, achter de verrassende Mikael Forsten. Deze Fin heeft domicilie gekozen in het Limburgse dorp Guttecoven, waar indertijd Henk Nooren zijn paardenimperium bestierde. Voor hem was het vroeg carnaval. „Dit is mijn eerste zege op dit niveau. Hier heb ik twintig jaar voor ge werkt en van gedroomd." Forsten moest met de ruin Isaac du Jonquet in de barrage al vroeg de ring in. Hij koos voor snelheid en hoopte maar dat alle palen zou den blijven liggen. Het verschil met Schroder was miniem (38,08 om 38,25), het verschil in beloning iets groter: 21.250 euro tegen 17 mil le. Dat de international uit Tubbergen zo ver kwam met Eurocommerce Monaco was opmerkelijk. Terwijl hij aanstuurde naar de derde hin dernis draafde de 'Vegan Streaker' de piste in om bezwaar te maken tegen dierproeven, dierenleed, het eten van vlees en wat al niet. Toen het ringpersoneel en te hulp ge schoten bewakers de man bij zijn boxershort hadden gepakt en aan de politie overdroegen, had Schro der al een 'balk aan de broek' op een oxer. „Ik hoorde het publiek wel joelen en zag uit een ooghoek mensen rondrennen, maar ik be greep niet wat er aan de hand was. Pas toen ik zag dat de klok stil stond, dacht ik 'dan stop ik ook maar'. Ja, ik was wel een beetje kwaad. De belangrijkste proef van het toernooi. Waar is dat nou voor nodig?" Schroder had in alle consternatie een fout gemaakt op de drie sprong, maar die werd hem na am pel beraad niet aangerekend. Hij mocht zijn parkoers vervolgen en kon zich bij de in totaal vijftien bar rageklanten voegen. „Dat was nog lastig genoeg, want ik moest op die oxer bij de boarding beginnen. Je moet maar afwachten hoe je paard reageert op zoiets. Dit maak je nooit mee." In de extra omloop kon de succes volste onder de drie broers Schrö- Een streaker loopt de bak in als international Gerco Schroder aan zijn rit bezig is. Even dreigt hij de barrage mis te lopen, maar de ju ry is coulant. der de knappe tijd van Forsten slechts benaderen, net niet verbete ren. „Op weg naar de laatste hin dernis besloot ik toch buitenom te gaan, vol speed. Dat kostte iets te veel tijd, maar dat is achteraf. Ge zien het voorgaande was het eind goed, al goed." Schroder voegde ook zeventien WB-punten toe aan zijn tot dusver schamele totaal. Hij probeert zich in Bordeaux en Vigo alsnog te kwa lificeren voor de finale eind april in Göteborg. „Maar dat was dit win terseizoen niet het eerste doel." In de algemene rangschikking staan Albert Zoer en Harrie Smol ders er beter voor. Beiden haalden de barrage en reden daarin om te winnen. Smolders was met Exquis Oliver Q. zelfs sneller dan Forsten, maar hoorde ook een balk in het zand ploffen. Hetzelfde overkwam Zoer met de befaamde ruin Okidoki. Hij schoof wel op naar de vijfde plaats in het WB-klassement. De betrouwbaarste check. AutoTrack Maak altijd een proefrit. Een auto kopen van een oud vrouwtje lijkt aantrekkelijk. Maar als zij nooit harder dan 80 heeft gereden, dan zal de auto niet graag meer 100 rijden. Maak daarom altijd een proefrit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43