Goes beleeft vroege anticlimax c—e Talent en wilskracht zijn essentieel voor succes PZC Maandag 28 januari 2008 39 m m 0ta a Winst marathon voor BREDA - De schaatsers Annemarie Pasveer (Amemuiden) en Patrick Goverse (Kapelle) hebben de zes de marathon van het acht regiona le wedstrijden tellende circuit ge wonnen. Knap was ook het optre den van Niels Mesu, de junior uit Middelburg, die bij de senioren als tweede eindigde achter Goverse. Bij de masters eindigden Flip Sa- lomé (Breskens) en Adriaan Pro voost (Domburg) respectievelijk als derde en vierde. Lavrijssen zesde bij Vlaams kampioenschap CENT - Birgit Lavrijssen uit Kapelle is zesde geworden in het omnium tijdens de kampioenschappen van Vlaanderen. De 17-jarige junior van ZRTC Theo Middelkamp ein digde als elfde in de tijdrit over 500 meter. In de puntenkoers werd ze vierde. In de afsluitende achtervolging over 2000 meter klokte zij de vijfde tijd. Paul Mechielsen wint bokaal der topjudoka's LOKEREN - Bij de bokaal der topju doka's in het Belgische Lokeren is Paul Mechielsen (sc Delta) uit Ter- neuzen kampioen geworden. Hij scoorde in de halve finale al vroeg een koka en bouwde zijn voor sprong uit met een yugo-score. In de finale had Mechielsen de titel binnen een minuut bemachtigd. Mechielsen versloeg voor het eerst voormalig Zeeuws kampioen Rob Kroonen. Drie Zeeuwse junioren naar NK judo CILZE - Judoka Nikki van Meel (Ju do Goes) heeft zich gekwalificeerd voor de Nederlandse kampioen schappen judo voor junioren. Van Meel bereikte de finale in de klas se tot 70 kilo via twee winstpar tijen. Ze werd uiteindelijk tweede. Clubgenoot Bas Louwman uit Kloetinge en Boy de Punder (Judo Ruy van Schaik) dwongen even eens met een tweede plaats de kwalificatie voor de eindstrijd af Jonge turnsters presteren goed tijdens regiokampioenschap. door Valeska Nastaly ZIERIKZEE - Sandra van de Ven en Rebecca Yuen waren zaterdag de beste turnsters. Bij de regiokam pioenschappen in Zierikzee wer den de meiden van Turnschool Zeeland één en twee op het hoog ste niveau van de wedstrijd, de ere divisie. De concurrentie was vanwege bles sures uitgeschakeld, maar toch was het vlak voor de officiële uitslag nog spannend wie van de twee turnsters de titel mocht dragen. Door een rekenfout stond de elfja rige Yuen korte tijd op de eerste plaats. „Sandra was vandaag veel beter, ik had een echte pechdag!" zei Yuen verontwaardigd. De turn ster uit Kortgene had sinds woens dag hoge koorts, maar ze wilde het kampioenschap niet aan haar neus voorbij laten gaan. De koorts had effect op haar prestaties: „Ik ben wel zeven keer gevallen. Nor maal val ik bijna nooit, vooral niet op de vloer." Bij het laatste onderdeel, de vloer, gingen de deelneemsters in de ere divisie bijna allemaal na de over slag schroef op de billen. Ook Van de Ven ging onderuit: „Bij het in- trainen lukte het me ook om niet te blijven staan." De Vlissingse was desondanks tevreden met 'Sandra was vandaag veel beter, ik had een echte pechdag!' haar titel: „Wat thuis op de trainin gen lukte, ging hier ook goed." Een ander Zeeuws turntalent dat goed presteerde, was Lisa Padmos. Het was het eerste kampioenschap voor de achtjarige en meteen goed voor de titeL Een apart gevoel voor Jutta Padmos, moeder en hoofdtrainster van Lisa. „Ik zit hier met twee petten op. Dat maakt me extra trots. De andere meisjes uit mijn team hebben ook goed gepresteerd." Ze verwees hier bij naar Fleur Verwest en Ninah Hubregtse die eerste en derde wer den bij de tweede divisie pupil 1. Wat er nodig is om een goede turnster te worden, weet trainer Koos Hamels, van Turnschool Zee land. „Er zijn drie elementen die zorgen voor succes: talent, accom modatie en de trainer. Maar met dat alleen kom je er niet", meent Hamels. „Je hebt in deze sport te maken met jonge kinderen. Die moeten gehaald en gebracht wor den. De ouders moeten er dus ach ter staan. Dat is de meest bepalen de factor." Zowel trainer Padmos als trainer Hamels betreurt de be perkte trainingsmogelijkheden in Zeeland. Daardoor zijn doorzet tingsvermogen en wilskracht es sentieel voor de meisjes. Padmos noemt haar dochter Marika van twaalf als voorbeeld. Zij gaat een paar keer in de week direct vanuit school naar Bergen op Zoom om te trainen en komt pas om half tien 's avonds weer thuis. Padmos: „Als je zo hard werkt voor een kampioenschap is het zuur als het direct op het eerste toestel al mis gaat." Rebecca Yuen in actie tijdens het kampioenschap. foto Dirk-jan Gjeltema Mark Boot rijdt in Goes naar de tiende plaats in de finale van de SX2 Dutch Open International. foto WiHem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41