Zeeland taal leuk vinden Politie zoekt getuigen van mishandeling Richten jullie ook andere huizen in? ROC-opleiding goederenvervoer PZC Maandag 28 januari 2008 3 De villa in Hulst is van binnen grondig aangepakt. De foto's tonen de oude situatie (links) en de huidige staat (rechts) van de hal, de badka mer en de woonkamer. Van de 'donkere, trieste uitstraling' is niets meer over. De wanden zijn geschilderd en de vloeren vernieuwd. foto's Te Kijk/Te Koop en Camile Schelstraete geven dat het ene kind in de klas verder is met taal en rekenen dan het andere, legt ze uit. Tussentijds wordt de voortgang gemeten met toetsen. De gegevens die uit het project komen, worden in Utrecht wetenschappelijk verwerkt. Dat zal uitmonden in een serie conclu sies aan het eind van het project. Uiteindelijk moeten de ervaringen die met het project worden opge daan, ingevoerd worden als struc turele voorziening in het onder wijs. Emmy de Kraker zou het mooi vin- 1^ Taal- en rekenonderwijs verdie- nen meer aandacht. Zeeland haakt daarop in met een project voor basisscholen om de reken en leesprestaties te verbeteren. den als zich in Zeeland vijf scho len aanmelden voor het project. Maar er zijn er meer welkom. Overigens is het geheel niet vrijblij vend voor de scholen, want ze moeten wel een bijdrage betalen om deel te kunnen nemen. De Kraker geeft aan dat taal- en re- kenachterstand geen Randstadpro bleem is. Zo is al geconstateerd dat autochtone kinderen op het Zeeuwse platteland te kampen hebben met een taalprobleem. En los van het project geeft het se minarium momenteel ook een re- kencursus aan studenten van de Hogeschool Zeeland die de Pabo hebben gevolgd. Dat is een cursus 'rekenspecialisten'. Daar is behoor lijk wat belangstelling voor, vertelt De Kraker. Dieven schoppen en slaan eigenaar scooter in Oost-Souburg. OOST-SOUBURC - De politie is op zoek naar mensen die hebben ge zien dat een 19-jarige jongen uit Oost-Souburg is mishandeld door drie jongens. Dat is vrijdagavond rond kwart over negen gebeurd op het Oranjeplein in Oost-Souburg. De daders zijn nog niet gepakt. De mishandeling volgde op de diefstal van de scooter van de 19-ja- rige Souburger. Hij had die in De Deckerestraat neergezet. Om kwart over negen ontdekte hij dat de scooter was gestolen. Op het Oranjeplein zag hij drie jongens lo pen. T\vee van hen hadden zijn scooter. De Souburger ging naar hen toe en pakte de scooter terug. Toen hij weg wilde lopen, ont stond volgens de politie een vecht partij. De drie jongens zouden de 19-jarige hebben geschopt en gesla gen. Zij gingen ervandoor toen de jongen langdurig op de claxon drukte. De politie heeft het drietal nog niet gevonden, maar beschikt wel over een signalement. Ze hebben alledrie een donkere huidskleur. Eén droeg een wit jack met een witte capuchon en daaronder ver moedelijk een witte pet. De twee anderen droegen zwarte jassen. door Jeffrey Kutterink Dat is gewaagd: die barokke spiegel met dat moderne rode badmeubel. Goed idee. Richten jullie ook andere wo ningen in?" Als hij belangstellenden rondleidt, komen steeds dezelfde vragen bo ven. Maar Wil van de Sanden is duidelijk. „We ontwerpen nog een aantal specifieke dingen voor dit huis, zoals een inloopkast. Dan houden we even rust." Een en al lof klinkt over de ambi ance in en om het huis. Niemand heeft het nog over een donkere, trieste, bedompte sfeer. Iedereen prijst de ruimte en de rustieke in richting. De bedoeling is om jaarlijkse drie tot vier van dit soort projecten aan te pakken. „In deze wijk zie je meer panden die met hetzelfde probleem te maken hebben. Maar voordat we een project aannemen, moeten we wel iets met een huis en een plek hebben." Al willen beiden tussendoor best eens advies geven, verklapt Wil. Die vraag zal zeker ook komen. Want zelfs de makelaars die hun tanden stuk beten op dit huis, ko men even langs. Om toch eens te kijken hoe die twee hebben ge daan wat ze zelf niet voor elkaar kregen. „Wat Iet u om ook een stapje extra te zetten bij de ver koop van een woning?", reageert Wil steevast. De kijkers zijn enthousiast. De één om de Bauhaus-lampen, de ander over de sculpturen van Luc Ing- hels. Van al die zaken zijn prijs lijsten en folders beschikbaar. „Zelfs van veranda's. Het huis is dan wel verkocht, maar mensen kunnen er ook ideeën op doen voor de inrichting. Dat is toch an ders dan bij een vloerenwinkel een lade met plankjes of tegels opentrekken." VLISSINGEN - Het ROC Zeeland be gint in augustus met een opleiding Chauffeur goederenvervoer. Dat gebeurt op nadrukkelijk verzoek van het bedrijfsleven. Bedrijven signaleren een grote vraag naar logistiek medewerkers en vrachtwagenchauffeurs. Het ROC leidt leerlingen in twee jaar tijd op tot (interjnationaal chauffeur. De opleiding is een be roepsbegeleidende leerweg (BBL). Dat wil zeggen dat de leerling één dag in de week naar school gaat en vier dagen op een vrachtwagen rijdt. Leerlingen die nog geen acht tien jaar zijn, moeten logistiek werk bij een transportbedrijf uit voeren. De opleiding wordt ver zorgd bij de afdeling logistiek van Maritiem Instituut De Ruyter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3