Sport Aanval Ajax op Danny Koevermans beslist wedstrijden, maar blijft invaller Verbeek leeft voor zijn vak en is rijp voor een topclub 28 Maandag 28 januari 2008 PZC UmmmmUKMUMBh 1. Huntelaar (foto) 19 doelpunten, 2. N'Kufo 17, 3. Nelisse 13, 4. Makaay 12, 5. zes spelers met 11 doelpunten. Bakx beslist topper met heerlijke dribbel ANTWERPEN - Istvan Bakx speelde zaterdagavond een beslissende rol tijdens het duel tussen FC Ant werp en zijn KV Kortrijk. De aan valler uit Vlissingen zorgde tien minuten voor tijd na een heerlijke dribbel voor de winnende treffer: 1-2. Met de zege in het topduel ver stevigde Kortrijk de koppositie in de Tweede Klasse. Lionel Lord maakt gisteren tegen Oudenaarde (2-0) zijn eerste doel punt in het shirt van Eendracht Aalst. De Vlissinger kwam tijdens de winterstop over van KV Oos tende. Ook Lindgren gaat van Groningen naar Ajax ROTTERDAM - Rasmus Lindgren nam gisteren afscheid van FC Gro ningen. Na Luis Suarez en Bruno Silva is de Zweedse middenvelder de derde Groningen-speler die dit seizoen naar Ajax verkast. Vandaag moet hij in Amsterdam nog even een medische keuring ondergaan en dan is hij opnieuw Ajacied. Reageren wil Lindgren nog niet op zijn overstap naar de recordkampioen van Nederland. Het beursgenoteerde bedrijf Ajax wil zijn overgang vandaag zelf be kendmaken. Erik Nevland levert aanvoerdersband in ROTTERDAM - Erik Nevland heeft bij FC Groningen zijn aanvoerders band ingeleverd. De Noorse spits is teleurgesteld dat zijn transfer naar Fulham is afgeketst. De 30-ja- rige aanvaller speelde gisteren wel mee tegen Feyenoord in De Kuip. „Erik heeft die band heel beleefd, maar ook heel beslist ingeleverd", liet coach Ron Jans weten. Fulham bood afgelopen week 1,2 miljoen euro en later 1,5 miljoen euro voor Nevland. Dat vond FC Groningen echter te weinig. Daar op zag Fulham van de transfer af. Alves stuurt AZ alvast schadeclaim AMSTERDAM - Als AZ de arbitrage zaak tegen Afonso Alves verliest, krijgt de club waarschijnlijk een schadeclaim aan de broek. Het be drag daarvan kan in de miljoenen lopen, zegt Pim de Vos, advocaat van Alves. „Als wij deze zaak win nen, blijkt dat AZ ten onrechte heeft geroepen dat het een con tract had met Alves. Intussen heb ben ze wel al die tijd in de weg ge lopen bij mogelijke transfers." De Vos heeft de claim naar eigen zeggen vrijdag alvast verstuurd naar Eric Vilé, de advocaat van AZ. Klaas-Jan Huntelaar verliest doelpunt AMSTERDAM - Aanvaller Klaas-Jan Huntelaar is een doelpunt kwijt. De KNVB zegt dat de topschutter geen recht heeft op de treffer die hij op 27 december in de thuiswed strijd tegen FC Twente (2-2) zou hebben gemaakt. Volgens de voet balbond gaat het om een eigen doelpunt van Edson Braafheid. Roelof Luinge, arbiter bij het duel, beweert dat Braafheid de bal niet alleen van richting heeft veran derd. „Hij speelt de bal bewust", zegt de scheidsrechter. „Daarom is het een eigen doelpunt." Doelpuntenmaker Danny Koevermans viert zijn late en winnende goal met Danko Lazovic. foto Robert Vos/ANP Supersub ook tegen Excelsior goud waard voor PSV. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Was-ie boos of was-ie blij? Danny Koevermans liet het antwoord zaterdagavond liever in het midden en hield zijn mond. „Uit zelfbescherming. Ik wil nu geen open deuren intrap pen", zei de spits die weer eens moest invallen en in de laatste mi nuut PSV-Excelsior (2-1) besliste. Op weg naar het spelershome ju belde Koevermans luidkeels over het onwaarschijnlijke doelpunten- gemiddelde, dat hij inmiddels kan overleggen. Omgerekend naar de gespeelde minuten komt Koever mans uit op een moyenne dat dicht bij de anderhalve treffer per hele wedstrijd ligt. Zulke cijfers kon geen enkele spits van PSV ooit overleggen. Dillen, Van der Kuijlen, Kieft, Romario, Kezman of Van Nistelrooij - ze kwamen nog niet in de buurt. De trainer stelt Koevermans liever niet op. Hoe vaker de spits wed strijden beslist, hoe lastiger het is voor Sef Vergoossen om met argu menten te overtuigen. Toch is er veel te zeggen voor de keuze van de coach. Vergoossen streeft naar een optimale veldbezetting - dus met mensen op de flanken - om zo tot een goed positiespel te ko men. Uitgaande van die filosofie is er slechts ruimte voor één cen trumspits. Vergoossen koos bij zijn aantreden voor Danko Lazovic en ook dat was begrijpelijk. De eerste wedstrij den onder zijn leiding waren uit wedstrijden tegen Fortuna Sittard, Feyenoord en VW-Venlo en in grotere ruimtes komt Lazovic be ter tot zijn recht dan Koevermans, die vooral van waarde is als afma ker in een (vol) strafschopgebied. Lazovic deed het de afgelopen we ken vrij behoorlijk. Hij is niet de uitgesproken goalgetter, maar wel een spits die altijd aanspeelbaar probeert te zijn en met zijn loop werk verdedigingen uiteen kan rij ten. Daar profiteren andere aanval lers en middenvelders van. Ook Lazovic was zaterdag van gro te waarde. Hij had in beide doel punten - ook bij die van Balazs Dz- sudzsak - een belangrijk aandeel. Ploeg van Adrie Koster heeft grote moeite met aanvalsdrang Vitesse. door Dick Sintenie ARNHEM - Ajax wilde de aanval op koploper PSV deze week openen, maar de missie strandde gisteren al goeddeels in Arnhem. Vitesse bleek in het eigen stadion Gelred- ome een taaie tegenstander: 2-2. Dat betekent dat PSV woensdag met een voorsprong van vijf pun ten naar de Arena komt, een gat dat te groot is om in één wedstrijd ongedaan te maken. Vier dagen la ter volgt voor Ajax de confrontatie met Feyenoord, terwijl PSV die zondag op bezoek gaat bij AZ. Het belang van Ajax' komende wedstrijden woog zwaar voor trai ner Adrie Koster, zo zwaar dat hij gisteren zijn aanvoerder Edgar Da vids voortijdig - en bij een 2-2-stand - naar de kant haalde. Davids had al een gele kaart op zak en de middenvelder ontsnapte in de 69e minuut aan zijn tweede gele kaart, na een overtreding op lasar Takak. De 'losbandige' aanvalsdriften van Vitesse, een elftal dat drijft op duel kracht, niet op spelintelligentie, konden door Ajax met moeite wor den beteugeld. De eerste treffer viel al na acht minuten, toen Hun telaar op het middenveld werd af getroefd door Remco van der Schaaf en Mads Junker beter het oog had in de steekpass van zijn Kuffour moet Stam doen vergeten ARNHEM - Ajax heeft een opvolger gevonden voor [aap Stam. Het is de 31-jarige Samuel Kuffour. De Ghanees komt bij zijn huidige club AS Roma nauwelijks aan spe len toe. Kuffour werd door de Romeinse club vorig seizoen verhuurd aan Li- vorno. Kuffour, die elf seizoenen voor Bayern München voetbalde en met die club in 2001 de Cham pions League won, maakt sinds het WK 2006 geen deel meer uit van de Ghanese selectie. ploeggenoot dan verdediger Jan Vertonghen. De Belg mocht de kater na één helft al wegspoelen van zijn trai ner. Vertonghen werd vervangen door zijn landgenoot Thomas Ver- maelen. Er volgde een opleving die tien minuten duurde, een tijds spanne waarin Ajax prompt twee keer scoorde via Urby Emanuelson en Luis Suarez. „Maar in de fase daarna hebben we verzuimd te voetballen", vond Koster. „We wa ren onrustig aan de bal en als je je de spelers van Vitesse van het lijf wilt houden, moet je juist rustig blijven." Nog vóór Davids werd gewisseld had Harrie Gommans de gelijkma ker al achter doelman Maarten Ste kelenburg geschoten, na een door kopbal van Junker. De slotfase van het levendige duel werd door Vit esse-trainer Aad de Mos nader hand omschreven als een casino. „Ajax moest winnen om PSV te volgen, wij wilden winnen omdat we vinden dat we Ajax aan kun nen." De Mos wees zijn spelers vooral op het statische middenveld van Ajax, dat gisteren werd versterkt met de doorschuivende centrale verdediger John Heitinga. Heitinga groeide uit tot beste Ajacied, maar werd in de laatste linie node ge mist. Wellicht dat het aantrekken van Samuel Kuffour (AS Roma) de defensieve tekortkomingen van Ajax kan verhelpen. Toch hadden de Amsterdammers de winst gisteren voor het op rapen in Arnhem, want in de slot fase, die werd gekenmerkt door complete anarchie, waren de beste en de meeste kansen voor Ajax. Stiftballen van Klaas-Jan Huntel aar en Dennis Rommedahl wer den door respectievelijk Paul Ver- haegh en Civard Sprockel van de doellijn gehaald. Dat gebrek aan slagvaardigheid deed het gat met koploper PSV groeien tot vijf pun ten. Ajax verspeelt bij Vitesse op- nieuw punten in de jacht op kop loper PSV. In het Celredome wordt het 2-2. De marge met PSV bedraagt vijf punten. TOPTRAINER door Cérard de Nooijer k vraag me af wat het bestuur van Hee renveen bezielt. Ze willen komend sei zoen een andere trainer voor de groep, maar ik zou niet weten waarom. Gertjan Verbeek doet het hartstikke goed. Hij is een waardig opvolger van Foppe de Haan. Volgens mij heeft-ie zelfs nog beter gepres teerd dan Foppe. Heerenveen was al een subtopper en Verbeek heeft dat verder uitge bouwd. En dat met een spelersgroep die elk jaar weer sterk wisselt. Als je dit seizoen toch ziet welke spelers er allemaal weer doorkomen. Dat is geweldig. Hij is iemand die spelers beter kan maken. Verder speelt hij altijd aantrekkelijk voetbal en haalt hij geweldige resultaten. De laatste weken is Heerenveen helemaal in topvorm. Misschien spelen ze op dit moment wel het beste voetbal van Nederland. Nou, dat is voor een belangrijk deel de verdienste van Verbeek. Hij was misschien in zijn actieve loopbaan geen grootse voetballer, maar hij stond er wel altijd. Hij had een prima mentaliteit en was enorm populair bij de supporters. Dat kwam, omdat hij een gewone jongen was en zich ook zo gedroeg. In mijn periode bij Heerenveen heb ik hem van nabij meegemaakt. Hij trainde toen de beloften. Hij was een hardwerkende trainer. Iemand die altijd eerlijk en duidelijk was. Hij was ook iemand, die hard voor zichzelf én voor anderen kon zijn. Ie wist precies wat je aan hem had. Bovendien had hij heel goede oefenstof Ik trainde graag onder hem. Ik heb in mijn carrière heel wat trainers meegemaakt en als ik een top vijf zou moe ten maken, zou Gerjan Verbeek daar zeker in staan. Als trainer en mens is hij ook heel nuchter. Hij laat zich niet gek maken. De manier waarop hij met de kwestie-Alves is omge gaan, is wat dat betreft tekenend. Ik vond het geweldig hoe hij zaterdag na afloop van de wedstrijd tegen De Graafschap reageer de. Er werd hem naar Alves gevraagd, waar op hij met een stalen gezicht verklaarde dat hij die speler niet kende. Het gedrag van Alves is natuurlijk schanda lig. Hij heeft Heerenveen gewoon laten val len. Toch is Verbeek altijd rustig gebleven en heeft-ie op de juiste wijze teruggeslagen: met prestaties op het veld. Kijk, zo'n Alves moet beseffen dat je als voetballer nooit gro ter bent dan de club waar je speelt. Ik ben zeer benieuwd hoe het nu verder gaat met Verbeek. Ik weet wel dat zijn top niet bij Heerenveen ligt. Hij heeft nog meer in zijn mars. Tsja, Ajax heeft nog altijd geen trainer. Goh, dat zou wat zijn als Verbeek daar aan de slag zou gaan. Ajax is niet de makkelijkste club, maar het zou voor hem wel een enorme uitdaging zijn. Verbeek leeft voor zijn vak en is rijp voor een top club. Ach, wat zeggen namen tegenwoordig nog. Ronald Koeman is met veel poeha naar Va lencia vertrokken, maar kan al wedstrijden lang niet aan de verwachtingen voldoen. Ik bedoel maar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 30