Sport zichzelf een prachtig cadeau schrijft tennisgeschiedenis voor Servië Jean Paul de Bruijn druipt teleurgesteld af pzc Maandag 28 januari 2008 27 Hulstenaar mist kans om wereldkampioen Umeda te verslaan. door Barry van der Hooft sluiskil - Verliezen van de rege rend wereldkampioen is geen schande. Toch kon lean Paul de Bruijn zaterdag zijn nederlaag te gen Ryuuji Umeda maar moeilijk verkroppen. De Japanner won de achtste finale met 3-1, nadat De Bruijn in de tweede set twee fraaie kansen op een 2-o-voorsprong had laten lig gen. „Die tweede set mag ik niet verliezen", wist de Hulstenaar. „Het was het breekpunt in de wed strijd." Voor de plaatselijke favoriet eindig de het hoofdtoernooi om de we reldbeker in Sluiskil door zijn ver- liespartij al na twee partijen. Op vrijdag startte hij met een regelma tige zege op John Tijssens, maar een ronde verder stond De Bruijn tegenover een tegenstander van een heel ander formaat. Toch troefde hij Umeda in de eer ste set af (15-10), om vervolgens ook in het tweede bedrijf op voor sprong te komen. In zijn tiende beurt miste hij echter een setbal, waardoor de Japanner met een se rie van vier op gelijke hoogte kon komen. De Bruijn miste opnieuw, waarna Umeda het karwei wél af maakte (14-15). „Als ik er 2-0 van maak, komt de druk bij hem te liggen", zei De Bruijn. „Nu was het precies anders om. Een speler in topvorm maakt zo'n bal. Omdat ik het niet voor el kaar kreeg, werd ik toch wel wat nerveus. Het lukte me ook niet om weer rustig te worden." In de derde set kreeg de Zeeuws-Vlaming opnieuw twee goede kansen om de wedstrijd enigszins onder controle te krij gen. „Maar ik miste weer een goe de bal. Dan zie je dat het in het driebanden vaak op details aan komt." Met 11-15 en 6-15 plaatste Umeda zich voor de kwartfinales. Jean Paul de Bruijn droop teleurgesteld af „Ik zit niet in zak en as, want ik heb terecht verloren." En wat moet de rest van 2008 nu brengen voor de Nederlands kampioen driebanden? „Dat weet ik niet. Ik leef van dag tot dag en probeer iedere keer weer zo goed mogelijk te spelen. In ieder geval beter dan in de par tij tegen Umeda." André Greipel wint Tour Down Under Adelaide - Met zijn vierde ritzege in zeven dagen verzekerde de Duit se wielrenner André Greipel zich gisteren van de eindzege in de Tour Down Under. Hij klopte in Adelaide na 88 kilo meter in de massasprint zijn land genoot Robert Förster en Graeme Brown, de Australische sprinter van Rabobank. In het eindklasse ment had Greipel 15 seconden voorsprong op de Australiër Davis. Benauwde zege tafeltennissters Fürst heerlen - De tafeltennissters van TTV Fürst hebben zich in de halve finale van de Champions League op vechtlust langs titelverdediger Castelgoffredo gewerkt. De Limburgse ploeg zette in de heenwedstrijd een achterstand van 1-2 om in een overwinning: 3-2. Fürst dreigde het duel met 1-3 te verliezen. Li )iao vocht echter te rug tegen de Roemeense Steffj waarna Ni Xia Lian de slotpartij won. De return is 8 februari. Israëliërs winnen mannendubbel Melbourne - Twee Israëlische ten nissers hebben zaterdag verras send de titel veroverd in het dub belspel bij het Australian Open. Jonathan Elrich en Andy Ram wa ren in de finale te sterk voor de Wimbledonkampioenen Arnaud Clement en Michael Llodra uit Frankrijk. Het als achtste geplaats te tweetal zegevierde in twee sets: 7-5 7-6 (4)- Elrich en Ram stonden voor de eerste keer samen in de finale van een grandslamtoernooi. Arantxa Rus wint ook de finale Melbourne - De 17-jarige tennis ster Arantxa Rus heeft in Melbour ne een gedenkwaardige prestatie geleverd. Het talent uit Monster schreef het juniorentoernooi van het Australian Open op haar naam. De als veertiende geplaatste Nederlandse was in de finale met 6-3 en 6-4 te sterk voor de Australi sche Jessica Moore. Voor Rus, die in Melbourne alleen in de derde ronde een set verloor, was het haar eerste grote succes in haar nog prille loopbaan. ge set in Melbourne, maar in het vervolg van de partij wonnen de accuratesse en het balgevoel van de man uit Belgrado het van het opportunistische spel van de onge plaatste Fransman. Opnieuw een stunt zat er voor Tsonga niet in. Ook al speelde hij voor de vijfde keer in de Rod La- ver Arena, het stadion dat inmid dels zijn tweede huis leek gewor den, de Muhammad Ali-kopie haalde het fenomenale niveau waarmee hij Rafael Nadal had overklast niet. Te weinig toonde Tsonga tegen de completere Serviër zijn machtige forehand, zijn spectaculaire smash es en volleys. Het is wel te hopen dat de zoon van een Franse moe der en een Congolese vader, bei den net op tijd ingevlogen voor de finale, zijn huidige niveau vast houdt want een onorthodoxe spe ler als Tsonga is een aanwinst voor het tennis. Djokovic had zeven setpunten no dig om de derde set binnen te ha len en wankelde op 5-5 in de vier de. Tsonga kreeg een breekpunt en het publiek reageerde juist toen op het beruchte opslagritueel van zijn opponent. Djokovic laat de bal voor belangrij ke services een keer of twintig op en neer gaan en nu klonk er erger nis van de tribune. Tegen Federer kreeg de stuiterkoning een waar schuwing en prompt pakte hij de set. Dit keer putte hij er weer moti vatie uit. „Ik ben trots maar ook opgelucht dat het gelukt is", zei Djokovic. „Het moest eens gebeuren." Hij be kende dat hij nerveus was begon nen. „Dat kwam door de vreemde situatie dat ik favoriet was, dat ben ik niet gewend. Maar ik ben goed met de druk die heel groot was omgegaan." Hij voelde zich de verdiende win naar, ook omdat hij de grote Fede rer had verslagen, maar rekende zich allerminst rijk. „Eén toernooi verandert de ge schiedenis niet. Roger komt zeker terug. We weten allemaal hoe goed hij is." Tsonga, die de top twintig van de wereldranglijst bin nenkomt, had ondanks het verlies een grijns op zijn gezicht. „Ik weet niet of ik verdrietig moet zijn of blij, maar ik voel me geweldig." 5/mon s De winnaar van het wereldbekertoernooi Frédéric Caudron kijkt toe hoe de champagne ontkurkt wordt. Rechts Torbjörn Blomdahi, de winnaar van vorig jaar en nu de nummer drie. foto Wim Kooyman Novak Djokovic (rechts) en Jo-Wilfried Tsonga zijn na afloop dikke maatjes. foto Mark Baker/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29