Sport PZC Willeboordse heeft weer een superdag 26 en 27 25 31 Debutant Landzaat baalt van remise in Kuip Sjarapova en Djokovic koningin en koning van Australian Open Maandag 28 januari 2008 Zeeuwse hoofdklassers Hoek en Kloetinge komen niet tot scoren Tip? sport@pzc.nl Middelburgse judoka wint in Sofia en mag zeker naar Peking. door Roeland van Vliet COES/SOFIA - De druk is eraf voor Elisabeth Willeboordse. De uit Middelburg afkomstige judoka heeft zaterdag in Sofia haar no minatie voor de Olympische Spe len verzilverd en kan zich daar door in relatieve rust voorbereiden op het toernooi in Peking. „Dit was wéér een superdag", zei ze na haar zege. Willeboordse bleek zaterdag - net als in bijna heel 2007 - overslaan- baar in de klasse -63. In de Bulgaar se hoofdstad won ze al haar vijfde wereldbekertoernooi op rij, een welhaast unieke prestatie. „Ik heb in het afgelopen jaar geleerd om nog tactischer en technischer te ju doën dan ik al deed. Dat kwam er in Sofia opnieuw uit." De 29-jarige nummer drie van het afgelopen WK versloeg in haar eer ste drie partijen Arina Alexandro- va (Rus), Roberta Piano (Ita) en Marie-Helene Chisholm (Can). Willeboordse: „Van Chisholm had ik op het WK van 2005 verloren. Dit keer hield ik me zó goed aan mijn eigen opdracht om goed judo te laten zien, dat ze er totaal niet aan te pas kwam." In de halve finale tegen Alvarez (Spanje) en de finale tegen Zolnir (Slovenië) kon de Zeeuwse onbe vangen de mat op gaan, omdat ze op dat moment al zeker was van olympische kwalificatie. Mede daardoor won ze beide partijen eenvoudig. „Ik denk niet dat ik eer- Elisabeth Willeboordse eindigt in Sofia bij de beste vijf en toont vormbehoud voor de Olympische Spelen. Daarop kan ze zich in rela tieve rust voorbereiden. der zo makkelijk van Zolnir heb ge wonnen", zei ze ietwat verbluft Willeboordse zal in de komende week met bondscoach Van Unen haar programma uitstippelen voor de rest van het jaar. Ze wil haar wedstrijdritme graag behouden, maar laat zich liefst niet al te vaak aan de concurrentie zien. „Want overal word je gefilmd, zodat de anderen zich in Peking op je kun nen instellen. Maar eigenlijk ben ik daar ook weer niet zo heel hui verig voor. Ik weet dat ik, zelfs als ze me goed denken te kennen, nog verrassend genoeg uit de hoek kan komen." 25 winstpartijen op rij Elisabeth Willeboordse heeft in het wereldbekercircuit al 25 overwinningen op rij geboekt. In het Deense Vejen, op 28 april 2007, begon ze in de eer ste ronde met winst op de Bel gische Aerts. De (voorlopige) laatste in de reeks is de Slo veense Zolnir. Zolnir kwam ze liefst drie keer tegen: in de halve finale van Moskou en de finales van Lissa bon en Sofia. ROTTERDAM - Ook na enig aandringen weigerde Denny Land zaat (midden) gisteren in De Kuip van een geslaagd debuut te spreken. De aanwinst van Feyenoord sloeg na de boeiende wedstrijd tegen FC Groningen (1-1) beleefd doch gedecideerd de meeste complimenten af. „Ik had liever gewonnen", verzuchtte de 31-jarige middenvel der. Feyenoord-trainer Bert van Marwijk deelde na afloop een groot compliment uit aan Landzaat. „Hij heeft zich hier heel snel aangepast. Je moet er toch maar even staan na anderhalve training. Er werd bovendien veel van hem verwacht. Hij heeft het gewoon goed gedaan. Met een beetje mazzel had hij in de slotfase met die omhaal zelfs met een een wereldgoal gemaakt." pagina 29: Feyenoord niet tot winst. foto Ed Oudenaarden/ANP Bakx beslist topper met heerlijke dribbel ANTWERPEN - Istvan Bakx speelde zaterdagavond een beslissende rol tijdens het duel tussen FC Ant werp en zijn KV Kortrijk. De aanvaller uit Vlissingen zorgde tien minuten voor tijd na een heer lijke dribbel voor de winnende treffer: 1-2. Antwerp was kort daar voor nog op gelijke hoogte geko men. Met de zege in het topduel verstevigde Kortrijk de koppositie in Tweede Klasse. Diskwalificatie Rinus van de Ven in Goes GOES - Nog voordat de finale SX2 Dutch Open International in Goes moest worden verreden, was Ri nus van de Ven al naar huis. De motorcrosser uit West-Souburg liep zaterdag tegen diskwalificatie op nadat hij op de vuist was ge gaan met de Fransman Germain Vincenot. Dit gebeurde na afloop van de tijdtraining. Vincenot zou Van de Ven hebben gehinderd. pagina 39: Vroege anticlimax Ook Edith Bosch zeker van Peking SOFIA - Judoka Edith Bosch heeft zich gisteren verzekerd van deelna me aan de Olympische Spelen van Peking. Ze eindigde in de Bulgaarse hoofd stad Sofia bij wereldbekerwedstrij den op de tweede plaats in dec klasse tot 70 kilo en toonde daar mee het gewenste vormbehoud. De strijd om het goud liet ze van wege een lichte liesblessure aan zich voorbijgaan. Almeria vergroot zorgen Koeman VALENCIA - Ronald Koeman kan de neergang van Valencia vooralsnog niet stoppen. De Spaanse voetbalclub wist giste ren voor de negende achtereenvol gende keer niet te winnen in de competitie. Almeria was met 0-1 te sterk. Oranje-international Hedwiges Maduro startte in de basis bij Va lencia, dat is afgezakt naar de elfde plaats. Olympisch startbewijs taekwondoka Bekkers ISTANBUL - Taekwondoka Dennis Bekkers heeft voor Nederland een olympisch startbewijs veroverd. Hij eindigde in het kwalificatietoer nooi in Istanbul als derde, waar mee hij aan de kwalificatie-eis vol deed. Het ticket voor Peking is niet op naam, maar Bekkers (27) is wel de voornaamste kanshebber. Bek kers is de enige Nederlander die een ticket bemachtigde. Bij de vori ge Spelen waren dat er twee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27