Dood Soeharto maakt veel los Film over moord Sint Philipsland 26 en 27 Lars Boom vervult ultieme wens met wereldtitel HET WEER: Bewolkt :0> Schade moeilijk te verhalen op jonge vandaal Belg Caudron razendsnel naar zege wereldbeker Maandag 28 januari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 23 los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl Omstreden ex-president wordt vandaag begraven in Indonesië. jakarta - Indonesië rouwt zeven dagen om de gisteren op 86-jarige leeftijd overleden oud-president Soeharto. Hij stierf in het zieken huis in de hoofdstad Jakarta, waar hij drie weken geleden in kritieke toestand was opgenomen. Soeharto was van 1967 tot 1998 pre sident van Indonesië, nadat hij in 1965 door een tegencoup feitelijk al de macht had overgenomen. Hij wordt vandaag begraven in de stad Surakarta (Solo) op Midden-Java. De huidige president, Susilo Bam- bang Yudhoyono, en ministers zul len de plechtigheid bijwonen. Om dat de begrafenis van Soeharto al vandaag is, zal enkel de Nederland se ambassadeur in Indonesië daar bij namens de regering aanwezig kunnen zijn. Met het overlijden van Soeharto valt volgens het kabinet 'een be langrijke politieke figuur uit de ge schiedenis van het land weg'. Onder het bewind was er sprake van 'relatieve stabiliteit in het land', aldus minister Maxime Ver hagen (Buitenlandse Zaken) giste ren in een reactie op het overlij den van Soeharto. Verhagen wijst erop dat de Indone sische economie onder Soeharto een grote groei kende. De demo cratische wijze waarop na het te rugtreden van Soeharto een nieu we leider is gekozen, bewijst vol gens Verhagen dat Indonesië een democratisch land is 'waar de bur gers het laatste woord hebben'. Voormalig PvdA-Kamerlid John Li- lipaly uit Middelburg vindt de reac tie van Verhagen niet compleet. „Hij had ook wel kunnen zeggen dat het met de mensenrechten zacht gezegd niet zo best was ge steld onder Soeharto. Verhagen heeft het over relatieve stabiliteit, maar die is wel met harde hand PW Volgens het kabinet valt met het overlijden van oud-president Soe harto van Indonesië 'een belang rijke politieke figuur uit de ge schiedenis van het land weg'. van de militairen tot stand geko men en gepaard gegaan met veel tranen. Je mocht geen andere me ning hebben, het was een tiran nie." Dat er sprake was van economi sche groei is juist, erkent Lilipaly. „Maar die kwam ten goede aan een kleine groep. De corruptie is onder Soeharto gebleven en zijn fa milie stond aan het hoofd ervan." Grote groepen Nederlandse Moluk- kers zullen niet bij het overlijden van Soeharto stilstaan, zegt Lilipa ly. „Hij is niet erg vriendelijk ge weest voor de Molukse gemeen schap. Wij denken niet met res pect aan hem terug." pagina 9: Soeharto bracht welvaart en terreur TREVISO - Eerder dan hij had durven dromen ging gisteren de ultieme wens van Lars Boom in vervulling. De 22-jarige alleskunner op de fiets pakte in het Italiaanse Treviso de wereldtitel veldrijden bij de profs. Acht jaar na het laatste Nederlandse WK-succes (Richard Groenendaal) voltooide de Vlijmenaar als eerste renner sinds de Tsjech Radomir Simunek de trilogie door in Rotterdam - Kees Hin en Sandra van Beek hebben een documentai re gemaakt naar aanleiding van de gruwelijke moord op een 8o-jarige vrouw in Sint Philipsland, in de cember 2002. De film, De match ge heten, ging zaterdagavond in pre mière tijdens het Filmfestival Rot terdam. De documentaire richt zich op het grootschalige DNA-onderzoek dat enkele maanden na de moord in het dorp werd gehouden om, uit eindelijk met succes, de zaak op te lossen. Diverse mannen die aan dat onderzoek meewerkten, venel len in De match over de ingrijpen de invloed die de gebeurtenissen destijds op hen en het dorp heeft gehad. De documentaire is gemaakt in het kader van een serie van de Hu manistische Omroep. De match wordt waarschijnlijk in mei op te levisie uitgezonden. pagina 20: 'stel dat je het toch zelf bent geweest' Vrouw overleden na meerdere aanrijdingen KRUININGEN - De politie tast in het duister naar de gebeurtenissen die zaterdagavond hebben geleid tot de dood van een onbekende vrouw op de A58, ter hoogte van Kruiningen. De politie meldt dat de vrouw door meerdere auto's moet zijn aangereden. De rijbaan was geruime tijd afgesloten. Soeharto Judoka Willeboordse al zeker van Spelen sofia - Judoka Elisabeth Wille boordse heeft zich zaterdag als eer ste Zeeuwse sporter geplaatst voor de Olympische Spelen van Peking. In Sofia, waar het eerste wereldbe kertoernooi van het seizoen was, toonde de Middelburgse meteen vormbehoud. Willeboordse boekte in de Bulgaar se hoofdstad haar vijfde eindzege in het wereldbekercircuit op rij. Voor een ticket voor de Spelen was een plek bij de eerste vijf al ge noeg geweest. Voor de 29-jarige judoka worden het haar eerste Spelen. In 2004 liep ze kwalificatie net mis. pagina 25: weer een superdag (zie pag 5) Richard Krajicek kan de VVD er bovenop helpen reageer op www.pzc.nl Het alternatief vervoersplan van de NS is ruim voldoende 542% oneens aantal reacties: 289 58% alle categorieën de regenboogtrui te pakken. Ma rianne Vos legde bij de vrouwen beslag op de zil veren medaille. foto Rick Nederstigt/ANP pagina 30: Boom blijft overeind op WK J3BBÊÊÊÊÊÊM Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 11; Cultuur: 20; Agen da: 21; Weer: 22; Strips: 23; Sport: 25 t/m 43; Televisie: 46 en 47. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 ■ru 7116! 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1