eeland Onderzoek naar N57 eind maart klaar Bouwbedrijf vervangt koper TOP verliest, maar Blaas en Ria winnen Popmuziekquiz is een week verplaatst Auto raakt van de weg: gewonde en schade Ontmoetingsochtend leugens en waarheid Mannen mishandelen twee tieners in Goes Excursie rond nieuw bezoekerscentrum Waarde van gestolen kanselbijbel onbekend 1 4 I Maandag 28 januari 2008 PZC Blaas en Ria de Ridder feliciteren elkaar met hun koninklijke onderschei ding. foto Lex de Meester Arnemuids echtpaar is benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau door Maurits Sep arnemuiden - De wedstrijd verlie zen en toch winnen. Blaas en Ria de Ridder uit Arnemuiden zijn za terdag na de nederlaag van hun korfbalvereniging TOP in Arne muiden tegen de Middelburgers van Swift (8-15) koninklijk onder scheiden. „Blaas kijkt een beetje somber. Hij had natuurlijk liever een andere dag uitgezocht", signaleerde burge meester Koos Schouwenaar met een na de wedstrijd. Maar het was allemaal al geregeld. Onder de toe schouwers in sporthal De Blikken bevonden zich ook familieleden en vrienden. Dat had Blaas al aan het denken gezet. „Ik zag tijdens de wedstrijd steeds meer bekende gezichten. Ik dacht: 'Dat is geen zuivere koffie.' Maar het is schitte rend hier samen te staan. Dit geeft een heel goed gevoel." Het echtpaar De Ridder - „Beter bekend als Blaas en Ria", preciseer de Schouwenaar - is benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau. Een bijzonder echtpaar, oordeelde Schouwenaar. „Getrouwd met el kaar en met TOP en het korfbal. Dat maakt jullie uniek." Gymnastiek was het niet voor Ria, memoreerde de burgemeester het begin van haar sportcarrière. Korf bal wel. „25 jaar in het eerste, nu in het tweede. Ie hebt bij TOP alle functies bekleed en bent ook nog voor het district actief." Als speelster is ze zelfs iets succes voller dan Blaas, moest Schouwe naar toch even kwijt. Maar dat heeft haar man dan weer gecom penseerd als scheidsrechter en coach. Blaas zorgt bij TOP ook voor de materialen, de velden, de sporthal en ook hij is actief voor het district. Blaas en Ria doen echter nog veel meer buiten het korfbal. Voor de Stichting Oudheidkundig Mu seum Arnemuiden, de oranjevere niging en de protestantse kerk bij voorbeeld. „Je bent bovendien moeder van vier dochters én echt genote van Blaas en da's ook niet zo'n eenvoudige functie", grapte Schouwenaar, die Blaas goed kent omdat die bij de gemeente werkt en daar in de ondernemingsraad zit. „En bij de brand in de kerst nacht in Arnemuiden heb ik niet tevergeefs een beroep op jou en TOP gedaan om 's nachts brieven rond te brengen", dankte Schouwe naar hem. „Samen met Ria sta je altijd voor iedereen klaar." Zo hoort het ook, reageerde Blaas mede namens Ria. „Alles wat we doen, voelt als een plicht. Mensen moeten elkaar helpen. Dat is het cement van de samenleving. En we doen het ook heel graag." 'Mensen moeten elkaar helpen. Dat is het cement van de samen leving', vinden Blaas en Ria de Ridder. Zaterdag kregen zij een onderscheiding van de koningin. Ministerie snapt dat een aansluiting bij Serooskerke fraaier is. door Maurits Sep serooskerke - Op het ministerie van Verkeer wordt onderkend dat het fraaier is om de nieuwe N57 niet haaks op de oude weg aan te sluiten achter Sint Laurens, maar een geleidelijker aansluiting te ma ken bij de sportvelden van Seroos kerke. Dat zegt Eric Mostert, pro jectsecretaris N57 bij Rijkswater staat Zeeland. Minister Eurlings van Verkeer heeft twee miljoen euro gegeven voor de aansluiting van de nieuwe weg op de oude. Dat bedrag is ge baseerd op de kosten voor een stuk weg vanaf de gemeentegrens van Middelburg in een haak om kwekerij Blommendale heen. „Maar het is fraaier en logischer om de weg door te trekken naar de Gapingsedreef bij de voetbalvel den van Serooskerke", verwoordt Mostert de mening van het project bureau N57. „De beleidsfadeling van het minsiterie is op bezoek ge weest om ter plekke te kijken en onderkent dat ook wel." Mostert sluit niet uit dat dit begrip leidt tot meer geld van het ministe rie, bovenop die twee miljoen. Hij dirft daarop echter voorschot te ne men en wil het ministerie ook niet onder druk zetten. Hij bena drukt dat voor die twee miljoen euro ook een weg van de grens van Middelburg tot aan de Gaping sedreef is aan te leggen. Het projectbureau N57 heeft in middels het bureau DHV in de arm genomen om te onderzoeken welke aansluiting de beste is en hoe het resterende stuk oude N57 Bij de Wattels Weg tussen Serooskerke en Gapinge wordt gegraven. Niet voor de nieuwe N57, maar voor archeologisch on derzoek. van Serooskerke naar Vrouwenpol der veiliger gemaakt kan worden. Mostert verwacht de resultaten van het onderzoek eind maart. „Dan kunnen we met de lokale be stuurders over de uitkomsten pra ten. Het probleem is complex, dus we zoeken de maatregel met het beste rendement." Ook worden 'terugvalopties' bestu deerd, zoals aansluiting van de weg rond Middelburg op de Roose- veltlaan in Middelburg. „Helaas moeten we dat wel doen. Overi gens blijft Rijkswaterstaat Zeeland werken aan een volledige route tot en met Vrouwenpolder." Op de plek waar de nieuwe N57 bij Serooskerke kan aansluiten, wordt momenteel gegraven. Niet voor de weg zelf, maar voor ar cheologisch onderzoek. Onderzoe kers zijn bij de Wattels Weg bezig om de historie van het gebied in kaart te brengen. Eerder hebben ze dat gedaan ten noorden van de molen van Serooskerke. middelburg - De maandelijkse Popmuziekquiz in De Drukkerij in Middelburg is verschoven. De quiz vindt altijd op de laatste donder dag van de maand plaats, maar is nu niet op donderdag 3ijanuari maar op donderdag 7 februari. Het aanvangstijdstip is wel hetzelfde als gebruikelijk: 19.30 uur. Het the ma van de quiz is nu alcohol. Op de laatste donderdag van februari, de 28e, vindt weer een quiz plaats. middelburg - Bij een ongeluk in Middelburg viel gisteren een ge wonde. Op de Walcherseweg slip te een man (19) uit de gemeente Veere om 00.20 uur in een bocht en raakte in de berm. Bij het terug sturen belandde hij in de berm aan de overkant en taakte twee bo men. Een inzittende (20) uit de ge meente Veere liep een hoofdwond op, de auto was zwaar beschadigd. middelburg - Leugens waarin vrouwen geloven en de waarheid die hen vrijmaakt. Dat is het the ma van de ontmoetingsochtend die morgen plaatsvindt in de Ont- moetingskerk in de Oosterschelde- straat in Middelburg. Diny Adema vertelt over haar er varingen in Kenia, Honduras en Turkije, waar ze met haar gezin heeft gewoond. De aanvang is 9.15 uur. goes - De politie heeft twee man nen van 32 en 26 jaar uit Heinkens- zand aangehouden nadat ze in een woning op de Vlasmarkt in Goes twee tieners hadden mishandeld. De mannen drongen de woning van een 17-jarige binnen, mishan delden hem en vernielden de boel. Ook een 19-jarige werd slachtoffer, maakte de politie gisteravond be kend. neeltje jans - Ter gelegenheid van het nieuwe bezoekerscentrum van Nationaal Park Oosterschelde op Neelq'e Jans houdt het Zeeuws Landschap zaterdag 2 en 9 februari extra excursies. Dat gebeurt in sa menwerking met Nationaal Park Oosterschelde. De deelnemers kun nen kennismaken met de binnen- expositie, het doe-pad en de getij- denpoelen. De excursies beginnen op beide zaterdagen om 14.00 uur. axel - De inbraak in de Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt in Axel heeft veel indruk gemaakt op de gelovigen. Dat zegt scriba me vrouw C. van den Broecke. Ze heeft geen idee wat de waarde is van de gestolen kanselbijbel. „We weten alleen dat er geen platen in de bijbel stonden en die bijbels zijn wel kostbaar. In elk geval is er nu een lege plek op de kansel." Door nieuwe APV is aanpak drugshandel in woningen ook mogelijk. door Mieke van der Jagt kapelle - De gemeenteraad van Kapelle gaat de Algemene Plaatse lijke Verordening (APV) op enkele punten wijzigen. De belangrijkste wijziging heeft te maken met de Opiumwet. Kapelle wil voortaan ook kunnen optreden tegen de verkoop van verdovende middelen vanuit woonhuizen en andere niet voor het publiek toegankelijke lokalen. Tot nu toe kon de gemeente alleen optreden tegen dealers die in ca fés, verenigingsgebouwen, scholen en in de openbare ruimte hun ver boden waar verkochten. Overal in Nederland is gebleken dat het regu leren van softdrugs via een coffeeshop-beleid de handel in drugs niet kan tegenhouden. De Vereniging Nederlandse Gemeen ten, die voortdurend nadenkt over de APV's, heeft de wijzigingen dan ook als model rondgestuurd. Kapelle volgt in het algemeen de VNG. Hetzelfde geldt voor een an dere wijziging, die het gat moet stoppen dat het verdwijnen van de Wet Openluchtrecreatie laat val len. In die wet was geregeld dat je buiten kampeerterreinen niet mocht kamperen. Nu de wet ver vallen is, zou het mogelijk zijn overal je caravan of tent neer te zet ten. Om dat te voorkomen zet Ka pelle het verbod in de APV. Koperdieven zorgen voor duizenden euro's schade op bouwplaats. door Dewi Gigengack middelburg - Dure materialen als koper zijn diefstalgevoelig. De Be tuwelijn lijdt eronder, maar ook bouwterreinen waar 's nachts nie mand te bekennen is, hebben er last van. Terwijl koper steeds minder ge bruikt wordt door ondernemers, weten dieven de koperen onderde len die nog in huizen zitten, wel goed te vinden. Een rondje op de bouwplaatsen in de Middelburgse nieuwbouwwijk Mortiere leert dat bouwbedrijven hier zo goed als het kan rekening mee houden. Bouwbedrijf Imotec had pas nog te maken met de diefstal van kope ren buizen uit vier woningen in aanbouw in de Mortiere. Waar de buizen zaten en hoe de dieven de buit hebben bemachtigd, zien uit voerders Jack van Hoeve en Wim de Rijke liever niet in de krant, want 'dat is een uitnodiging voor meer diefstallen'. Maar dat de ko perrovers precies wisten waar ze mee bezig waren, staat vast. Het was van de buitenkant niet te zien waar de buizen zaten, en ze zijn er niet met grof geweld uitgetrokken, maar 'heel netjes gedemonteerd'. De diefstal kost Imotec 500 euro per buis. Daar komen de kosten van de ombouw bij. Ook loopt het bouwproces twee weken vertra ging op. Totale schade: 4000 euro. Om kosten te besparen en omdat koper zo populair is onder inbre kers, wordt koper waar kan, ver vangen door kunststof Ook de Walcherse Bouw Unie doet dit. Kan dit niet, dan wordt het materi aal pas op het laatste moment ge- 'Bewaking is onbetaalbaar. Of we moeten hier op toerbeurt gaan slapen' plaatst, vlak voor de afwerking van een huis. Dat geeft dieven min der tijd om in te breken. Extra beveiliging is volgens de uit voerders van Imotec niet te beta len. „Wat voor maatregelen kan je nou nemen? Bewegingssensoren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 14