Meningen PZC Maandag 28 januari 2008 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Onderwijsvernieuwing Hoera, eindelijk oog voor de kwali teit en de inhoud van het onder wijs. Maar nu moeten er spijkers met koppen geslagen worden. La ten we beginnen met een goed doortimmerd meerjarenplan met een werkbare fasering. Een tweeja rige opleiding voor 4- en 5-jarigen, waarin zij de vaardigheden ont wikkelen om toegelaten te worden tot een zesjarige opleiding, waarin de cognitieve ontwikkeling op mi nimaal zes vakgebieden aan het eind van elke eenheid wordt afge- toetst. Wie de toets haalt, mag over; wie hem niet haalt, over doen. Na zes jaar een toelatings toets voor de vervolgopleiding, waarbij het resultaat de verdere studierichting bepaalt: vwo, vhbo of vmbo. Ook hier natuurlijk weer een fasering met leereenheden en toetsen met een centrale eindtoets op per opleiding landelijk gelijk ni veau. Nu nog een toelatingstoets voor de vervolgopleiding en dan hebben we een goed, spiksplinter nieuw bouwsel opgezet, waarmee we de 21ste eeuw aankunnen. Op dit plan rust geen copyright. L Jacobs Populierestraat 23, 's-Cravenpolder Hofstadgroep De Hofstadgroep is volgens het Haagse gerechtshof geen terroris tische organisatie, ondanks wat handgranaten her en der en wat onrust daaromheen. Gewoon een toffe vriendengroep die de wereld problemen wat explosiever bena deren dan de breezer consumeren de pubers uit de disco. En wat ma ken we ons druk om het vrienden groepje Al Qaida. Wat die deden was toch ook niet meer dan een uit de hand gelopen spelletje met vliegtuigjes in een paar torentjes. In dezelfde krant las ik trouwens dat de fans meer daden van het clubje verwachten. Ie moet je vrienden niet verwaarlozen an ders raak je ze zo weer kwijt. Wat wij gemiddelde Nederlanders mis sen, is het vermogen om te relative ren, en om dat te leren moet je het inlevingsvermogen van een speel se advocaat hebben. Sjaak Oosterling Adenauerstede 19, Goes Probiotica Normaliter vinden we het zo van zelfsprekend: indien medisch echt noodzakelijk, kunnen we gebruik maken van pharmaceutische hulp middelen. Waar wij - als leek - waarschijnlijk onvoldoende bij stil staan is het feit, dat hieraan altijd jarenlange research is voorafge gaan, voordat officiële erkenning en inschrijving in het register door de bevoegde instanties is verkre gen. Dat er jaarlijks proeven wor den gedaan op dieren staat schijn baar ver van ons bed, het artikel betreffende het onderzoekdebacle in Utrecht was een eye-opener. Dat men in één der laatste stadia daadwerkelijk op menselijke proef personen de resultaten wil meten, is een onvermijdelijke stap in dit hele traject. Gezonde proefperso nen danwel concrete patiënten zul len inderdaad worden voorgelicht over alle pro's en contra's, van overheidswege zijn er procedures als vangnetten, om alle risico's zo veel mogelijk te elimineren. We moeten ons met z'n allen wel realiseren, dat research, hoe zorg vuldig uitgevoerd ook, risico's met zich meebrengt. Het stoppen van pharmaceutische handelingen zou een extreme verhoging van morbi diteit en mortaliteit impliceren, dus moeten we deze, hoe tragisch ze ook zijn voor betrokkenen, po pulair gezegd 'op de koop toe ne men'. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje der baantje zoekt, hoeft dat ook geen 17000 euro te kosten; dat krij gen andere werkzoekende ook niet. En als je dan een ander baan tje heb gevonden, pak dan ook geen wachtgeld meer aan. S. Koole Winkelmanstraat 19, Vlissingen Wachtgeld 1 Wachtgeld 2 Tractoren Het aantal berichten waarin land- bouwtractoren negatief in het nieuws komen, is op z'n zachtst ge zegd opvallend. 'Tractoren teiste ren Biezelinge', PZC, 23-01. Uiter aard valt het niet goed te praten als tractoren met te hoge snelheid gevaarlijke situaties veroorzaken. Echter, men mag niet vergeten dat de wegen (plaatselijk) smaller zijn gemaakt door verkeersremmende maatregelen. Dat er vervolgens minder ruimte overblijft voor o.a. fietsers is inherent aan dergelijke aanpassingen. Onverantwoord ver keersgedrag moet worden voorko men, daarom vraag ik als tractorbe stuurder of de collega's hun snel heid willen aanpassen en meer re kening willen houden met mede weggebruikers. Dit verzoek geldt tevens voor alle andere weggebrui kers. Het volledig verbannen van tractoren uit de bebouwde kom zal onmogelijk zijn. Diverse door gaande routes lopen nu eenmaal dwars door de bebouwing. Uit een eerder gepubliceerde stelling in de PZC bleek dat driekwart van de mensen tractoren willen weren. Hopelijk beseffen diezelfde men sen, wanneer zij massaal gebruik maken van sluiproutes door de polder, hoeveel overlast en gevaar lijke situaties zij daar veroorzaken! J. de Roo Hoekseweg 3, Kapelle De politiek vindt dat wij langer moeten doorwerken,vervroegd stoppen kost te veel.Wij moeten inleveren en allerlei belastingen worden verhoogd. Politici leven blijkbaar in een andere wereld, geen sollicitatieplicht, dik wacht geld opstrijken ook al stap je zelf vervroegd op,daarnaast ook nog raadsvergoeding incasseren. More le plicht tot solliciteren is bij de ex-wethouders onbekend; uitzon dering mevr. Seijbel die gebruik maakt van begeleiding naar nieuw werk. In een gemeente die grote te korten heeft, gaat men onverdro ten door met zakken vullen. Te kort? Verhoog de belastingen! Voor politici gelden andere wetten dan voor anderen, hoe zou het toch komen dat de geloofwaardig heid van dergelijke opportunisten helemaal is verdwenen? P.L.Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen. Wilders 1 In de PZC van 25-01 schrijft de heer Coban over Wilders. Hij stelt dat de immigrant zich als gast zou moeten gedragen. Het kenmerk van een gast is dat hij ook weer vertrekt. Nu uit de context van het verhaal blijkt dat de gast een immigrant is, gelden er andere re gels. De nieuwkomer dient zich te schikken naar de cultuur van het vestigingsland. Daarbij dient hij te bedenken dat er in het land van zijn vestigingskeuze vrijheid van meningsuiting bestaat. Daarbij hoeft niemand het met de ingeno men stellingen eens te zijn, maar mag ook niemand om die stellin gen worden vermoord, ook niet als het gaat over een boek dat ie mand heilig vindt. Iemand opleg gen iets heilig te vinden, heeft niets met vrijheid te maken. Het wordt dan ook met terreur afge dwongen en derhalve hebben vele personen bewaking nodig. Dat is pas ontwrichtend. A. Hannewijk Baashuisweg 15, Kamperland Wat las ik in de PZC van 25-01: een record aan wachtgeld in Vlis singen. Het is toch te zot voor woorden dat een stelletje slechte wethouders een enorm bedrag aan geld krijgt, nadat ze de stad in de schulden hebben gedreven. Ook krijgen ze nog een afscheidsre ceptie. Leuk een gratis borrel van de inwoners van Vlissingen, want zelf betalen hoeft niet. Ik snap niet dat deze mensen hun zakken wil len vullen met geld van de ge meente, ik zou me rot schamen als ik er zo'n puinhoop van had ge maakt. Je kunt ook de eer aan je zelf houden en afzien van wacht geld en een ander baantje zoeken waar je wel geschikt voor bent, en het geld gebruiken voor Vlissin gen, bijv. voor betere verlichting en fietspaden. En als je dan een an Wilders 2 Bij deze wil ik reageren op het arti kel van de heer Coban in de PZC, 25-01. Een aantal stellingen die de heer Coban stelt over de heer Wil ders kan ik goed begrijpen. Maar wat Coban vergeet is dat Wilders terecht in de Kamer zit. Bij de Tweede Kamerverkiezingen 2006 heeft hij 579.490 stemmen gekre gen. Dat is gelijk aan 9 zetels. Ja wel, beste mensen, Wilders zit in de kamer omdat hij dat verdient. Een flink deel van onze bevolking is het met hem eens. Daarom vind ik, dat we de Partij van de Vrijheid zeker niet mogen negeren. De PW negeren zou ongepast zijn. Als we voor onze gasten gastvrij moeten zijn, moeten we dat zeker zijn voor onze eigen mensen. Ik keur echt niet alles goed wat Wil ders zegt, maar ik vind wel dat we naar hem moeten luisteren. Sim pelweg omdat hij een deel van het volk vertegenwoordigt. Marielja de Geus Prinsenhove 158, Middelburg Diekstra René Diekstra concludeert dat godsdienst gezond is omdat een Opperwezen geïnteresseerd is in de gelovige. Toevoeging: de regie van mijn denken en doen aan God overdragen, is expliciet geen verantwoordelijkheid afschuiven. God heeft de mens denkvermogen gegeven en hij draagt dus verant woordelijkheid voor zijn keuzes. Het dilemma van een denkend mens is de constatering dat het doorgronden van de hoeveelheid en complexe informatie om dit te kunnen, niet mogelijk is. Je wordt gedwongen de informatie te 'gelo ven'. Kiezen is dus gokken. Groter wordt het besef nagenoeg niets te weten als je bewust bent van het functioneren van de natuur inclu sief je eigen lichaam. Ie beseft dat er alleen vragen zijn... Verwonderd sta je 's morgens op en zie je de zon consistent in het oosten opko men. Dit leidt tot de keuze met ontzag de regie aan God over te dragen. Constateren dat dit een goede keuze is, is rustgevend en dus gezond. Tauviek van der Muil Esdoornstraat 18 's-Gravenpolder. Ziekenhuis Is het nu werkelijk zo moeilijk om objectief de meest efficiënte loca tief) te bepalen voor een zieken huis? Dat hoeft toch helemaal niet op basis van uitspraken (wensen?) van artsen en/of ziekenhuisdirec tie. Een ziekenhuis heeft klanten die zowel opgenomen worden als die alleen voor controle of anders zins komen. Van al die mensen is hun adres bekend. Haal deze gege vens van de afgelopen tien jaar door een computermodel waar mee op basis van de klantpostcode het 'zwaartepunt' bepaald wordt. Alternatief: wanneer je afstanden van klantpostcode tot gekozen zie kenhuislocatief) laat bepalen, kun je nog met meerdere ziekenhuislo caties spelen. Je kunt dan ook zien of die locatief) per jaar gewijzigd zouden zijn. Met behulp van de mografische gegevens zou je aan voorspellingen kunnen doen. Ric van Wulfften Palthe Amnestylaan 6, Middelburg Israël In 'Lezers schrijven' (PZC, 23-01) geeft mevrouw van der Hart blijkt van een eenzijdige blik. In 2005 gaf Israël toe aan de internationale druk en de eisen van de Palestij- nen en ontruimde de Gazastrook. In de hoop dat daardoor vrede dichterbij zou komen. Het tegen deel gebeurde, onder het bewind van Harnas regent het raketten. Om Harnas tot stoppen te dwin gen onderneemt Israël gerichte ac ties in de hoop dat de Palestijnse bevolking Harnas tot matiging zal dwingen. Israël kan weinig anders doen. Hamas is uit op vernietiging van Israël. Hierbij misbruiken zij de eigen bevolking. Per hoofd van de bevolking ontvingen de Pales- tijnen meer internationale (lees: westerse) steun dan welke andere misdeelde groep ooit ontvangen heeft. Wat is hiermee gedaan? In ieder geval niet de levensomstan digheden verbeterd. Wel van Israë eisen dat het deze stelt boven de bescherming van de eigen bevol king, getuigt van kortzichtigheid. P. Dielemai Aalscholver 15, Terneuzer Politie Agenten eisen meer loon. Vind ik ook begrijpelijk. Maar dat het ge joel en de overlast juist in Middel burg plaatsvindt, marcherend van uit het Middelburgse politiebu reau, vind ik behoorlijk hypocriet. Deze zelfde agenten, die er niet voor terugdeinsden om jonge, ook demonstrerende kinderen, in el kaar te slaan, staan nu op de markt te roepen. En burgemeester- Schouwenaar, die werkeloos toe keek bij de eerdere mishandelin gen, heeft nu begrip voor deze zelfde agenten. Mag ik het even niet begrijpen? E.Rij'n-Leijs Weststraat 19 Kapelle Boeren Een reactie op PZC 23-01 en 24-01. Voorbije nazomer kwam ik bij toe val terecht in een buurtschap nabi het dorp, waar mijn vader in oor logstijd vermagerde en waar hij de kindertjes kennis en deugd pro beerde bij te brengen. Ik fietste door een kathedraal, waarvan de muren uit twee rijen zware beu kenbomen bestonden en door de dakbedekking van bladeren, gefil terd zonlicht naar beneden viel. Ik voelde mij helemaal thuis. Ik dacht: 'Het zal je maar gebeuren dat Natuurmonumenten hier ook alles open en groen gaat maken, dat al deze pracht omgezaagd wordt. Je raakt toch behalve je thuis ook je dierbare herinnering kwijt.' Daar dacht ik ook aan Zee land, mijn tweede thuis, waar op grote schaal weilanden en akker landen worden verbuldozerd en blank gezet. Zeeland, waarin in een eeuw tijd toch al zoveel veran derde. Op de fiets wist ik ook mijn ouders in mijn nabijheid, zij die hier op hongertochten bedelden om wat rogge, een stukje kaas of wat eieren. Ik zag mijn moeders stralende lach als zij wat had be machtigd bij de boeren, die op be vel van de Duitse bezetter hun grasland tot akkerland hadden ge scheurd. Ik hoor haar weer zeg gen: 'Een boer, nooit wegdoen!' Herman Bijl Caustraat 64, Zierikze

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11