Zeeland Negen vandalen opgepakt Verdachte heeft hulp nodig Hummels Inbraken in Kattendijke Landhuizen in natuurgebied De Pluimpot Herdenking toch op 4 mei KATTENDIJKE - De politie stelt een onderzoek in naar een reeks inbra ken die vrijdagochtend vroeg plaatsvonden op een kampeerter rein aan de Oude Zeedijk in Kat tendijke. Rond 03.10 uur kreeg de politie de melding van inbraken. De beheerder van het kampeerter rein was wakker geworden van la waai. Hij ontdekte dat tien cara vans en schuurtjes waren openge broken. Bij een caravan trof de be heerder een tv aan die klaar stond om meegenomen te worden. Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. raab IrarrM karen er www.raabkarcher.nl Restanten wintercollectie 50% korting Witte Paardstraat 6 Goes Lange Geere 7 Middelburg HAAR VAN BOVEN Zfü VAN BENEDEN PZC Zaterdag 26 januari 2008 33 Burgemeester Veere wil financiële schade verhalen op daders. door Emile Caion DOMBURG - Dankzij tips van inwo ners heeft de politie tot nu toe ne gen verdachten aangehouden die in de nacht van oud en nieuw ver nielingen hebben aangericht in ver scheidene kernen van de gemeen te Veere. In alle gevallen gaat het om jonge mannen die in deze dor pen wonen. Een deel van hen heeft bekend, een ander deel wordt nog verhoord. De zoektocht naar andere vanda len wordt nog verder opgevoerd, onder meer door het verspreiden van nog meer brieven onder de in woners met daarin de oproep om namen te noemen van mensen die verantwoordelijk zijn voor de vernielingen. Burgemeester Rob van der Zwaag stelt keihard dat de schuldigen ge pakt moeten worden. En ze zullen elk financieel aangesproken wor den op hun gedrag, zo verzekert hij. „We verhalen alle schade." Daarnaast kunnen ze rekenen op boetes die flink kunnen oplopen, weet hij. Als voorbeeld noemt de burgemeester de boetes die justitie kan geven aan de jongeren die in Grijpskerke en Aagtekerke auto banden in de fik hebben gestoken. Het gaat om zo'n duizend euro per persoon. „Want we spreken hier wel over een ernstig milieude lict." Een van de mensen die volgens hem echt opgespoord moet wor den is diegene die de bewuste nacht met een zogenaamd car- bid-geweer tal van armaturen van lantaarnpalen in Biggekerke heeft vernield. De schutter heeft volgens de burgemeester niet alleen voor grote schade aan gemeentelijk ei gendom gezorgd. „Hij was ook nog eens zeer levensgevaarlijk be zig." Een dezer dagen krijgen Big- Gemeente probeert via een brief aan de bevolking de identiteit van een schutter uit Biggekerke te achterhalen. Deze man verniel de armaturen van lantaarnpalen. gekerkenaren een brief van de bur gemeester met het verzoek de schutter aan te geven. Dat kan vol gens hem desnoods anoniem. De afgelopen weken hebben de burgemeester en de politie tal van tips ontvangen. Daaruit trekt Van der Zwaag de conclusie dat veel in woners het niet meer pikken dat de gemeenschap op kosten wordt gejaagd door een klein aantal rad draaiers. „De volgende keer kun nen zij het slachtoffer zijn." Uit de inventarisatie tot nu toe blijkt dat er voor zo'n twintigdui zend euro schade is veroorzaakt. Daarnaast is ook de nodige schade aangericht waarvan Van der Zwaag de financiële gevolgen niet kent. Rechtbank schorst voorarrest Middelburger. MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank besloot gisteren dat een achttienjarige inwoner van Middel burg vandaag Torentijd mag verla ten. Het voorarrest van deze oud-inwoner van Goes is ge schorst zodat hij zo snel als moge lijk medische hulp kan krijgen. De jongeman stond donderdag te recht voor de Meervoudige Kamer van de rechtbank, omdat hij zijn vriendin en zijn Goese moeder zou hebben mishandeld. Raads man A. Bals vroeg de rechtbank om niet de gebruikelijke veertien dagen te wachten met het nemen van een beslissing maar hem zo snel als mogelijk te schorsen uit zijn detentie omdat de jongeman dringend hulp nodig heeft. Offi cier van justitie J. Zondervan ver zette zich tegen die schorsing om dat de jongeman, na een eerdere schorsing, toch gewelddadig was geworden tegen zijn moeder. Vol gens de advocaat kwam dat omdat de Middelburger toen geen adequa te hulp kreeg. Die hulp is nu wel verzekerd, zo vertelde donderdag een medewerker van de reclasse ring tegen de rechtbank. SINT-MAARTENSDIJK - Het is even wennen: mid den in natuurgebied De Pluimpot bij Sint-Maar tensdijk staat opeens een kolossaal landhuis. In de toekomst moeten er nog vier panden bijko men, die waarschijnlijk nog groter zijn. „Wij heb ben gewacht op het omgevingsplan", zegt Iny Schot, die er ook een lap grond heeft. „Volgens dit nieuwe plan mogen de landhuizen nog groter worden." Schot en haar man willen een landhuis met daarin drie aparte woningen bouwen. In één ervan gaan ze zelf wonen. Als de andere twee zijn verkocht, begint de bouw. foto Willem Mieras SCHERPENISSE - Het dagelijks be stuur van Tholen willen een ver zoek van de gereformeerde ge meente in Scherpenisse, om de Dodenherdenking een dag vroeger te houden, niet inwilligen. De kerk gemeente wil de herdenking liever niet op zondag. Het college is van mening dat de Nationale Doden herdenking overal op 4 mei gehou den dient te worden. De badkamer de Ontspanningsruimte in uw huis. Bij heerlijk ont spannen in uw badkamer hoort sfeer om er te kunnen genieten van uw welverdiende rust. Natuurlijke materialen weerspiegelen rust. Ze vormen de basis van authentieke Sfeer. Ze brengen balans in uw badkamerinterieur zonder afbreuk te doen aan comfort. Laat u vrijblijvend adviseren in onze inspirerende showroom. Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81