Honderdjarige barst nog van ambitie poten dankzij satellieten ZZË2?-* Belastingaangifte? BPZC Zaterdag 26 januari 2008 31 Muziekvereniging Ons Genoegen uit Kapelle viert too-jarig jubileum. door Joeri Wisse KAPEUE - ]an van de Velde had de lachers op z'n hand, tien jaar gele den. Zijn muziekvereniging, Ons Genoegen uit Kapelle, bestond ne gentig jaar. „Over tien jaar spelen we in Vaandelafdeling met het har monieorkest", had hij gezegd. Het bekende spreekwoord is eind vorig jaar bewaarheid voor Van de Velde, die in dit geval als laatste lachte. Ons Genoegen drong afgelo pen november door tot het hoogst haalbare niveau voor een amateur vereniging. „Dat is iets om trots op te zijn. Met Sas van Gent zijn we de enige twee Zeeuwse verenigin gen in de eerste divisie." Een mooi cadeau voor de muziek vereniging die het hele jaar 2008 haar honderdjarig-jubileum viert. In het nog prille jaar heeft Ons Ge noegen al twee optredens achter de rug. Na de aanwezigheid op de gemeentelijke nieuwjaarsreceptie, gaf de harmonie afgelopen week end een Nieuwjaarsconcert in de dorpskerk. „Een heel bijzonder moment, omdat we voor het eerst de door Wim Laseroms voor ons gecomponeerde jubileummars ten gehore hebben gebracht", zegt voorzitter William Traas. Terugblikkend op honderd jaar Ons Genoegen valt vooral de om vorming van fanfare naar harmo nie-orkest op. Dat proces, ingezet in 1993, ging bepaald niet zonder slag of stoot. „Maar het is een gou den greep gebleken", zegt Traas. Doordat er nu ook op houten in strumenten kon worden gespeeld, waren veel meer vooral jonge men sen te porren voor een lidmaat schap. „In een paar weken tijd had den we er vijftig leden bij", weet Van de Velde zich te herinneren. Mede dankzij die beslissing is Ons Genoegen uitgegroeid tot de groot ste muziekvereniging van Zeeland, luist door die omvang, is het moge lijk om in verschillende groepen te oefenen, wat weer ten goede komt aan de kwaliteit, stelt Traas. Niet zonder trots: „Enkele leden van ons zijn op het conservatorium te recht gekomen." Een andere belangrijke stap in de recente geschiedenis is de verhui zing naar het huidige onderko men, de voormalige Groene 'De tennishal in Kapelle is net zo groot als een kwart van Ahoy' School aan de Biezelingseweg. „Dankzij dit gebouw zijn we nu de vereniging die we zijn. Voor heen gebruikten we één avond per week De Vroone. Dit gebouw wordt dagelijks gebruikt om te re peteren", weet Traas. En het is alweer bijna te klein. „De meeste honderdjarigen hebben niet meer zoveel te wensen, maar een extra lokaal zou meer dan wel kom zijn." Het hoogtepunt van het jubileum jaar is het concert op 31 mei in de tennishal van Kapelle. „Dat is wat betreft oppervlakte al gauw een kwart Ahoy", zegt Piet Duinkerke van de jubileumcommissie. „Tij dens het concert laten we ons van twee kanten zien; voor de pauze spelen we bekende klassieke wer ken en daarna spelen we populai re, moderne stukken." Jubileumjaar Muziekvereniging Ons Genoegen Op 22 april 2008 is het precies 100 jaar geleden dat er in Kapelle een mu ziekvereniging werd opgericht. Vandaag de dag telt Ons Genoegen ruim 200 leden. Voor de jongeren in de vereniging, de gemiddelde leeftijd is 18 jaar, wor den regelmatig reizen naar het buitenland georganiseerd. Om het jubileum te vieren, is er een speciaal programma samengesteld. Dit is te zien op de site van de vereniging: www.ogkapelle.nl Het hoogtepunt voor Ons Genoegen in het jubileumjaar is het concert op 31 mei in de tennishal van Kapelle. foto Willem Mieras in teken 55 watersnood fentwintigduizend euro betaalt. Dat is voor kleinere bedrijven niet altijd haalbaar. Jan Kodde uit Vlis- singen verbouwt op zijn vijftig hec tare grond bieten, aardappelen, tar we, bloemkool en uien. „Bij het spuiten moet ik nu iedere keer die stokjes uitzetten en alles opmeten. GPS zou me dan een hoop tijd en werk besparen in een toch al druk ke periode, maar ik denk dat het voor mij nog te duur is." Akkerbouwer en fruitteler Kees Rijk bekijkt de nieuwste GPS-apparatuur voor in de tractor. foto Willem Mieras GOES - In zorgcentrum Ter Valcke Goes is maandagavond een bijeen komst over Alzheimer. In het res taurant van het tehuis kunnen mensen terecht met ervaringen en vragen over dementie. Onder bege leiding van een deskundige wordt er door bezoekers en gastsprekers gepraat over de verschillende as pecten van Alzheimer. De informa tieavond begint om 19.30 uur en duurt tot 21.30 uur. Goes betaalt mee aan feest Oud-Sabbinge OUD-SABBINCE - Goes stelt vierdui zend euro beschikbaar voor het dorpsfeest Oud-Sabbinge 800 jaar. Een flink deel van de 228 inwo ners viert zaterdag 16 februari in dorpshuis De Griffioen in Wolp- haartsdijk het achtste eeuwfeest van 't Ouweland, zoals dorp en omgeving in de volksmond heten. De organisatie hoopt dat iedereen in middeleeuwse kledij komt. YERSEKE - De watersnood van 1953 wordt volgende week zaterdag in Yerseke herdacht met een zang avond. Twee mannenkoren treden op: Ethan uit Yerseke en leduthun uit Krabbendijke. De toegang is gratis. Er wordt gecollecteerd. De netto-opbrengst is bestemd voor de vereniging voor gehandicapten zorg Helpende Handen. De bijeen komst in de hervormde kerk van Yerseke begint om 19.30 uur. 'Glitter en glamour' op de carnavalsdisco 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - De jon- gerenwerkgroep van 's-Heer Hen drikskinderen houdt vrijdag een carnavalsdisco in het dorp. Dweil band te Zot uit Goes zorgt voor de muziek. Het thema van de avond is 'glitter en glamour'. Voor de best verklede kinderen en volwas senen zijn er prijzen te winnen. Het feest in het Heer Hendrikhuis begint om 19.00 uur. Van Daalen Advies Financieel 8c Fiscaal advies TELEFOON 01 13> 23 23 40 Concert in Kruiningen KRUININGEN - EMM Kruiningen en OKK Wemeldinge geven vrijdag vanaf 19.30 uur samen een concert in het dorpshuis van Kruiningen. BOECKI EZ Verras uw geliefde niet een heerlijk pers €39,9* pp 2 ixrx:f29.95 pp Extra pm.'€l" 50 'GRATIS bezorging in de gemeente Goe. Ons Genoegen tijdens het 25-jarig bestaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79