zwaar verlies Kl°etinge besint vandaag aan survival Blessures, ongerechtigde spelers en twijfelgevallen teisteren elftal Hoek Politie op stoep van huize Boonen PZC Zaterdag 26 januari 2008 51 Topfavoriet Australian Open kansloos ten onder tegen Djokovic. door Jeroen Mascini MELBOURNE - Het is een schok als iemand die beter dan wie ook kan tennissen, ongewoon veel fouten maakt en onzeker oogt. Roger Fe- derer bleek gisteren in de halve fi nale van de Australian Open een mens van vlees en bloed te zijn. In zijn slechtste wedstrijd sinds tij den verloor de topfavoriet van No- vak Djokovic: 7-5, 6-3,7-6 (5). Natuurlijk kan ook de beste tennis ser van allemaal een mindere dag hebben, maar Federer heeft zo'n reputatie opgebouwd dat hij ook zijn zwakkere wedstrijden win nend afsluit. Die enkele keer dat hij verliest is het meteen wereld nieuws. De finale in Melbourne gaat mor gen tussen Serviër Djokovic en de Franse verrassing Jo-Wilfried Tson- ga. Het betekent dat de Zwitser voor het eerst sinds Roland Garros 2005 de eindstrijd van een grands- lamtoemooi mist. Om nu te concluderen dat het ge daan is met de heerschappij van de 26-jarige gigant uit Oberwil is veel te veel van het goede. Maar er is de laatste twee weken wel iets veranderd in de houding van zijn tegenstanders. Dat begon met Jan- ko Tipsarevic, die in de derde ron de de Zwitser na vierenhalf uur (10-8 in de vijfde set) net niet op de knieën kreeg. „Je moet niet bang zijn voor Roger", zei de Ser viër. „Hij is te kloppen." Met diezelfde instelling trad Tipsa revic' landgenoot Djokovic de nummer één van de wereld giste ren tegemoet. Federer had na de partij tegen Tipsarevic gezegd dat hij had genoten, maar de lange vijf setter zal ook tot onrust in zijn hoofd hebben geleid. Zijn vierde ronde tegen Tomas Ber- dych won hij weliswaar in drie sets, maar opnieuw was hij kwets baar. En in de halve eindstrijd te gen de mondiale nummer drie ver ging het Federer nog veel minder. Djokovic verdient lof voor zijn agressieve aanpak en koele hou- UJ Novak Djokovic verslaat in de hal- ve finales van de Australian Open de nummer één van de we reld Roger Federer. De Zwitser speelt een matige partij. ding op de belangrijke momenten, maar zijn zege was toch vooral te danken aan het zwakke spel van zijn tegenstander. Federer was aan geschoten wild voor de Serviër. De Zwitser hield zich tijdens de persconferentie groot. „Ik ben wel een klein beetje teleurgesteld. Ik heb absoluut betere wedstrijden gespeeld, maar ik heb honderd pro cent gegeven. Die teleurstelling gaat weer over. Ik verheug me op de rest van het tennisjaar." Ongeloofwaardige teksten van een man die net zijn gevoeligste neder laag in jaren had geleden. Federer kwam meer in de buurt van de waarheid toen het over zijn 'eeuwi ge' druk ging. „Ik heb een monster gecreëerd. Ik moet altijd elk toer nooi winnen, dat is mijn eigen schuld. Mensen zeggen al dat ik slecht heb gespeeld als ik een set verlies. Het is niet makkelijk om el ke week weer die verwachtingen waar te maken." De twintigjarige Djokovic, nog zonder setverlies in Melbourne, verloor een klein half jaar geleden nog in drie sets van Federer in de US Open-finale. Of de Zwitser toen een andere speler was, wist hij niet. Zelf, zei Djokovic, is hij wel veranderd. „In New York was ik bang om een set te winnen van Roger, laat staan de wedstrijd. Die angst ben ik kwijt." Goed nieuws voor het tennis, be toogde de finalist, een dag nadat Tsonga de Spaanse nummer twee Rafael Nadal had overklast. Djoko vic: „De heerschappij van Roger en Raffa is ongelooflijk groot ge weest. Dat er nu andere spelers in de finale staan, is heel belangrijk. Elke sport heeft behoefte aan nieu we gezichten." Roger Federer Bevelandse ploeg speelt op eigen veld tegen concurrent Nunspeet. door Jan Dagevos GOES - Kloetinge is een ploeg met een missie. De Bevelandse forma tie moet na de winterstop aan de gradatie zien te ontkomen in de hoofdklasse B van het zaterdag voetbal. De survivalstrijd begint vandaag met een thuiswedstrijd tegen con current Nunspeet (15.00 uur). Daarna volgen nog elf wedstrij den, waarvan zes op eigen bodem. Kloetinge staat op de onderste plaats met slechts acht punten uit veertien duels. „We geloven er nog altijd in", zegt trainer Diederik Hiensch. „We mikken op de veilige elfde plaats. Mocht dat uiteindelijk niet lukken, richten we ons op de twaalfde plaats." Die plek geeft recht op een promo- tie-/degradatiewedstrijd. Topscorer Sam Ysebaert ziet duel met koploper aan zich voorbijgaan. door Rudy Boogert GOES - Willem Leushuis heeft een flinke puzzel op te lossen voor het duel met koploper Sparta Nijkerk. Hoewel... zo veel stukjes heeft de trainer van Hoek niet tot zijn be schikking. De herstart van de com petitie wordt vandaag getekend door een waslijst aan afwezigen en vraagtekens. Topschutter Sam Ysebaert (acht doelpunten) doet bijvoorbeeld niet mee. Hij kampt nog met een verrekking aan zijn hamstring, op gelopen in het oefenduel met Jong RBC. Verdediger Thomas Ragut heeft een kuitblessure en doet ook niet mee. Daarnaast zijn de twee nieuwelingen, Stijn Mahieu en Alan Grozdanic, nog niet speelge rechtigd. Aanvoerder Pieter de Munnik (teenblessure) en Björn Langeveld Hiensch heeft de winterstop be nut om de ploeg weer op de rails te krijgen. Er is veel gesproken en getraind. Daarnaast werden er twee oefenwedstrijden gespeeld. Tijdens het trainingskamp in Sche- veningen sprak de technische staf uitgebreid met de spelers en kon iedereen zijn zegje doen over el kaar, de speelwijze en de toe komst. „Als we ons doel willen ver wezenlijken, zullen we eenduidig en ongestoord moeten werken", vindt Hiensch. „Iedereen heeft zijn verantwoordelijkheid daarin. Het individuele belang is onderge schikt aan het teambelang." Het heeft ertoe geleid dat de teu gels zijn aangehaald. „Na afloop van de competitie moet iedereen het gevoel hebben dat er alles aan is gedaan." Hiensch wil de komende periode in elk geval niet geconfronteerd worden met spelers die zich bezig houden met andere clubs. Verder hamert hij op de discipline in het veld. „Ik wil geen onnodige gele (ziek) hebben de hele week niet ge traind en zijn twijfelachtig. Het zelfde geldt voor Maarten van Ros- evelt, die gisteravond terugkeerde van een stage bij de Sloveense club Rudar Velenje. De tweede-elftal- spelers Sander de Haas en Mark Doens zitten op de bank. „Hoewel we gehandicapt zijn, heb ik er ver trouwen in", zegt Leushuis. In de winterstop heeft Leushuis geëxperimenteerd met zijn elftal en dat was leerzaam, vond hij. „We hebben tot nu toe aanvallend gespeeld, maar we creëerden nau welijks kansen. We misten daar voor de creativiteit. Daarom gaan we nu gegroepeerder voetballen." Met andere woorden: Hoek gaat op de counter spelen. En het dicht zichzelf kansen toe bij de voorlopig ongenaakbare kop loper Sparta Nijkerk. „De druk ligt bij Sparta Nijkerk, maar dat is die ploeg niet gewend. Hoe langer de eerste goal uitblijft, hoe groter de druk wordt. Zeker als er 1500 man langs de lijn staat. Ik ben be- Zeven duels op rij verloren Kloetinge heeft zijn laatste ze ven duels in competitiever band verloren. Dat is de clubs langste serie in elf seizoenen op het hoogste amateurniveau. In die zeven wedstrijden heeft Kloetinge één keer gescoord. Joffrey Geldof zorgde voor die goal in blessuretijd tegen IJssel- meervogels. De laatste zege dateert van 13 oktober vorig jaar, toen de club bij Nivo Sparta won: 1-2. Vorig seizoen won Kloetinge op eigen veld met 2-0 van Nunspeet. Corné Schilperoort maakte beide doelpunten. en rode kaarten. Verder zal ie mand die eens op de bank komt, zich in zijn lot moeten schikken." Daarnaast rust een taboe op zaal voetballen. „Iedereen heeft zich aan de regels geconformeerd", stelt de trainer. Kloetinge moet het vandaag in de thuiswedstrijd tegen Nunspeet stel len zonder Jaap Esser. De midden velder zit nog een schorsing uit. Voor het overige is Kloetinge com pleet. nieuwd hoe ze daarmee omgaan." Vorig seizoen won Hoek op het kunstgras in Nijkerk met 2-4. „Ik heb geen probleem met kunst gras", zegt Leushuis, „maar het kunstgras in Nijkerk is het slecht ste in de hoofdklasse. Het ligt er, geloof ik, al acht jaar en het was dus één van de eerste soorten. Het is van minimale kwaliteit." Speciale serie Leushuis Hoek heeft onder trainer Wil lem Leushuis zeven wedstrij den gespeeld. Die hebben een speciale serie opgeleverd. In elk van die duels heeft Hoek één keer gescoord. Niet meer en niet minder. Vier van die goals zijn gemaakt door Sam Ysebaert, twee door Ferry Alfons en één door Gideon Imagbudu. Vier keer scoorde de tegenpar tij overigens twee keer. Belgische veldrijder noemt naam toprenner na positieve test. BRUSSEL - De Belgische politie heeft woensdag een bezoekje ge bracht aan het ouderlijk huis van wielrenner Tom Boonen in Retie. Dat gebeurde zonder huiszoekings bevel, meldde procureur Mare Ru bens van het parket van Hasselt gisteren naar aanleiding van publi caties in de Belgische media. Volgens de Gazet van Antwerpen waren bij de huiszoeking, waarbij de wielrenner zelf niet aanwezig was, geen verdachte spullen aange troffen. Rubens verklaarde dat het bezoek aan de familie Boonen slechts ten doel had antwoord te krijgen op enkele vragen. Die heb ben te maken met het onderzoek naar veldrijder Tom Vannoppen in verband met cocaïnegebruik. Vannoppen zou tijdens een ver hoor hebben verklaard dat Boo nen handelde in de drug. Rubens: „Er zijn ten aanzien van Boonen helemaal geen aanwijzin gen dat hij iets met de zaak te ma- 'Ik heb na mijn ontslag een feestje gevierd en heb toen domme dingen gedaan' ken heeft. Maar het onderzoek is nog niet afgerond. Als Vannoppen en Boonen terugkeren uit het bui tenland gaan we ze confonteren met hun verklaringen. Ik betreur de publicaties." Vannoppen gaf in het Italiaanse Treviso toe dat hij positiefis getest op cocaïne, maar hij ontkent dat hij de naam van Boonen heeft ge noemd. „Ik heb positief getest, maar Tom Boonen heeft daar niks mee te maken. Dat is weer een spelletje om het wielrennen in slecht daglicht te brengen. We trai nen vaak samen en gaan soms een pint drinken. Maar van dealen in cocaïne is geen sprake", zei de veldrijder tegenover de camera van de Belgische omroep VRT. Vannoppen is in Italië als toe schouwer bij de wereldkampioen schappen veldrijden. Hij won in 2002 zilver bij de WK. „Het parket van Beringen heeft mij vorige week woensdag over die positieve test ondervraagd. In mijn verhoor kwamen dertig renners ter sprake, natuurlijk ging het ook over Boo nen. Ik heb een verklaring afge legd en dacht dat de zaak voorbij was. Maar nu komen plots zaken naar buiten die niet waar zijn." Vannoppen testte positief twee da gen na zijn ontslag bij de ploeg Sunweb. „Ik heb na mijn ontslag een feestje gevierd en heb toen domme dingen gedaan." Tom Boonen zou volgens oud-collega Vannoppen in cocaïne handelen. foto Olivier Weiken/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75