laten zich zien in Zeelandhallen Van Gaal boekt alleen succes bij Truus V Koploper RKC Waalwijk verstevigt de leiding s PZC Zaterdag 26 januari 2008 49 Frank Clausing in amateurfinale GOES - Tennisser Frank Clausing uit Wemeldinge en zijn dubbel- partner Mireille Binck hebben gis teren de finale bereikt van de Au stralian open voor amateurs. Het toernooi, de KIA Amateur Open Mixed Doubles Champions 2008 genaamd, wordt in Melbour ne gelijktijdig met de Australian Open voor professionals en junio ren gehouden. Clausing en Bink bevinden zich in goed gezelschap. Vorig jaar werd het toernooi gewonnen door hun landgenoten Selma Andrade en Stefan Weeda. te d Er? Par 30 Ho. tel. Alkmaarders verliezen bij Willem II voor derde keer binnen een week. TILBURG - AZ blijft vooralsnog niets bespaard. De ploeg van de ge plaagde trainer Louis van Gaal lijkt het winnen totaal verleerd. Ook laagvlieger Willem II was gistera vond te sterk voor de gewezen top- ploeg, die in Tilburg tegen de der de nederlaag binnen een week aan liep: 3-0. In het spel van AZ viel weinig lijn te ontdekken. Het toeval speelde een grote rol bij de bezoekers, die vormgever Simon Cziommer met een pijnlijke rug na een half uur zagen uitvallen. Julian Jenner was zijn vervanger. Willem II voetbal de met meer overtuiging, tempo en aanvalsdrang. In de 37e minuut - JL. -- jp K d V;. J'M m Louis van Gaal baalt na de nederlaag bij Willem II. foto Robert Vos/ANP kwam de thuisploeg verdiend op voorsprong. Mohamed Messoudi strafte slecht verdedigingswerk bij AZ af na een goede voorbereiding bij verdediger Frank van der Struijk. AZ was alleen via Moussa Dembélé sporadisch gevaarlijk. In de tweede helft ontwikkelde AZ, met spits Ari voor de niet top- fitte middenvelder Demy de Zeeuw, een groot offensief Zoals al in het gehele seizoen liet de twij felende brigade van Van Gaal ech ter legio kansen liggen (lenner, Dembélé, Ari). Na een blunder van doelman Boy Waterman be sliste Saïd Boutahar het duel: 2-0. In de slotfase benutte Frank van der Struijk nog een strafschop na een overtreding van Barry Opdam (3-0). De boze AZ-routinier moest ook nog van het veld. Het enige succesje boekte Van Gaal in de afgelopen rampweek fei telijk bij zijn vriendin Truus, die volmondig ja' zei op zijn langver wachte huwelijksaanzoek. Nu spits Afonso Alves nog. De beoog de 'Verlosser' hangt nog steeds er gens tussen SC Heerenveen, AZ en Middlesbrough in. Achtervolger FC Zwolle laat punten liggen tegen Omniworld: 1-1. RIJSWIJK - Koploper RKC Waal wijk heeft de voorsprong op ach tervolger FC Zwolle vergroot. De Brabanders wonnen gistera vond afgetekend bij streekgenoot RBC Roosendaal: 0-4. Zwolle ver speelde voor eigen publiek punten tegen FC Omniworld (1-1), waar door de achterstand van de num mer twee van Jupiler League op liep naar zes punten. MW kwam op gelijke hoogte met Zwolle door met 3-2 te winnen van FC Dord recht. RKC startte voortvarend in Roosendaal. Martijn Reuser bracht de koploper van de Jupiler League al na vier minuten op voorsprong. Direct na de rust verdubbelde Luwano Garcia de marge. Nog voor het uur verstreken was stond het 3-0 door Benjamin de Ceulaer. Tim Peters bepaalde de eindstand op 4-0. Zwolle keek na een kwartiertje on verwacht tegen een achterstand aan. Paul Mulders maakte toen zijn negende treffer van het sei zoen voor Omniworld. In de extra speeltijd van de eerste helft teken de Anton longsma voor de gelijk maker. Verder kwamen de Zwolle naren niet. Helmond Sport rolde FC Eindhoven, de club van trainer Gerald Vanenburg, tussen de 25e en 45e minuut op met vier tref fers. Vanenburg was eerder trainer in Helmond, waar hij gedwongen moest vertrekken. Zijn ploeg scoor de in de tweede helft nog tegen, maar Helmond Sport begon goed aan de strijd om de vijfde periode- titel. Schouwse Boys maakt een pas op de plaats ETTEN-LEUR - De futsallers van Schouwse Boys moesten in hun strijd om een plaats bij de eerste drie een pas op de plaats maken. In Etten-Leur werd met 10-4 verlo ren van FC Etten-Leur. Halverwe ge het duel keek de ploeg van Theo Verkaart tegen een 5-0-ach- terstand aan. Na de hervatting werd het nog wel 5-2 maar daarna liep de thuisclub toch weer verder weg. Uiteindelijk stokte de produc tie bij 10-4. Martijn van Grunsven scoorde tweemaal, Thomas Vos en Ingmar Quist elk eenmaal. Selectiedag voor talenten bij JVOZ GOES - De leugd Voetbal Oplei ding Zeeland (JVOZ) houdt woens dag 20 februari een selectiedag in Kortgene. Het is bedoeld voor spelers die ge boren zijn in de periode tussen 1990 en 1997. De selectiedag begint om 14.00 uur. JVOZ komt dit seizoen met D2, Di, C2, Ci en Bi uit in de competi tie. In de jaargang 2008/2009 wil men ook met een Ai-team begin nen. Nadere informatie kan via de site www.jvoz.nl worden verkregen. Darter Ted Hankey in Oost-Souburg GOES - Ted Hankey, voormalig win naar van de Embassy, komt maan dag naar Oost-Souburg. Hij is op uitnodiging van Pieter Ot- ten aanwezig bij een trainingstoer- nooi in sporthal De Belt. Inschrij ven voor het evenement kan tot 19.30 uur. Vanaf 20.00 uur begint Hankey met het gooien van legs tegen ie dereen die het leuk vindt om te gen hem te darten. Pieter Otten heeft de dartslegende uitgenodigd om de sport te promo ten. Van der Klooster in halve finales ASPEN - De Vlissingse zitskiër Kees-Jan van der Klooster heeft zich gisteren op de Winter X ga mes in het Amerikaanse Aspen ge plaatst voor de halve finales van het onderdeel Mono Skier X. De Zeeuw, die voor de tweede keer aan de Olympische Spelen voor extreme sporten meedoet, overleefde de voorrondes eenvou dig. Al in de eerste run eindigde hij bij de beste vier, waardoor hij de tweede run niet meer hoefde af te wachten. De halve finales staai vandaag op het programma. Joeri van Liere in actie tijdens de series van de super-regioklasse. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61