Sport Broers van Liere Belgen nu eens niet Nederlandse schaatsers razendsnel op modale ijsbaan van Hamar Middlesbrough hoopt nog op Alves wEnMJMBMmam 'Reünie' biljarters in Wissenker' 48 Zaterdag 26 januari 2008 PZC Jacques de Koning verbaast iedereen met 34,90 op 500 meter. door Johan Stobbe hamar - Hij kon het zelf nauwe lijks geloven, maar het scorebord in het Vikingskipet in het Noorse Hamar loog gistermiddag niet. Jac ques de Koning, winnaar B-groep in 34,90 seconden stond er. Goed voor de zesde tijd van de dag. Nog nooit was een Nederland se sprinter sneller op Europees ijs. Waar de krachtsexplosie vandaan kwam? De Koning had geen idee. „Niet normaal dit. Ik dacht: klopt dit wel?" Het klopte. „Het gaat goed, ik zit lekker in mijn vel, maar dit had ik nooit gedacht. Na mijn tijden bij het WK in Heeren veen (35,36 en 35,40) verwacht je niet om hier 34,9 te rijden." De Koning peuzelde ook nog eens 0,34 af van zijn eigen persoonlijke toptijd (35,24) af In zijn vorm zou De Koning het beste meteen op het vliegtuig naar Calgary kunnen stappen om aldaar gereden Neder lands record van Gerard van Velde (34,59) uit de boeken te schaatsen. De APPM-sprinter heeft echter an dere doelen. Ineens durft hij weer te denken aan het WK afstanden in Nagano. Maar de weg is nog lang. Zijn zege leverde weliswaar 25 wereldbekerpunten op, maar hij mag vandaag, volgende maand in Inzeil en bij de wereldbekerfina le in Heerenveen geen enkele steek meer laten vallen. „Ik kom dichterbij met deze tijd. In ieder geval mag ik in Inzeil in de De Nederlandse schaatsers zijn tijdens wereldbekerwedstrijden in Hamar goed op dreef. Jaques de Koning, Marianne Timmer en Ireen Wüst zijn razendsnel. A-groep starten. Dat is al gaaf" In de A-groep profiteerden ook Si mon Kuipers (achtste) en Jan Smeekens (elfde) van de snelle om standigheden. Met 35,00 en 35,06 zijn zij nu de tweede en derde snel ste Nederlander op een laagland- baan. Jeremy Wotherspoon won de afstand in een baanrecord, 34,55- Ook Marianne Timmer ging snel op de 500 meter. Haar 38,23 was goed voor brons en betekende haar snelste tijd ooit op een laag- landbaan. Bovendien mag ze zich sinds gisteren de snelste Neder landse ooit op laaggelegen ijs noe men. Ireen Wüst won de 1500 me ter. De tijd van de schaatsster van TVM was 1.54,65, een baanrecord. Ploeggenote Paulien van Deute- kom werd tweede in 1.5.6,84. Voor haar was het de eerste keer dat ze een medaille in het wereldbekercir cuit won. middlesbrough - Trainer Gareth Southgate gaat er nog steeds van uit dat hij na 1 februari, wanneer de transfermarkt sluit, over Afon- so Alves kan beschikken. Dat be weert hij op de internetsite van de Engelse club, waarop ook weer een foto van de spits is afgedrukt. „Het is een moeilijk verhaal", doelt de coach op de problemen tussen Alves, AZ en Heerenveen. „Maar hij heeft al een keer de moeite genomen om hier te ko men. Ik heb het gevoel dat het alle maal wel goed komt", aldus South gate, die overigens niet zegt of de Braziliaan in Engeland een werk vergunning krijgt. De leiding van Middlesbrough onderzoekt inmid dels of dat wel mogelijk is. Het is momenteel ook nog niet duidelijk of AZ zijn claim op Alves laat vallen. De spits had voor don derdag een arbitragezaak tegen de club uit Alkmaar aangespannen. Hij nam die beslissing omdat AZ bleef beweren dat het over de transferrechten van de Braziliaan beschikt. Deze zaak is echter aangehouden omdat beide partijen weer probe ren om tot elkaar te komen. Hee renveen, nog steeds eigenaar van Alves, kan pas onderhandelen met Middlesbrough wanneer AZ en de Braziliaanse spits overeenstem ming hebben bereikt. Gebeurt dat dit weekeinde niet, dan zal maan dag alsnog een arbitragezaak tus sen plaatsvinden. Haast is geboden want de transfermarkt sluit don derdag om 24.00 uur. Nederlands talent Lars Boom te kloppen man op WK veldrijden. door Ad Pertijs treviso - De rollen zijn omge draaid. Jarenlang kwam de Bel gische veldritploeg naar het WK als de absolute favoriet. De afgelo pen zeven jaar ging de titel naar een Belg. Vier jaar op rij vulden de Vlamingen zelfs het complete ere podium. Dit keer is het allemaal anders. 'Een Hollander', Lars Boom, komt nu met opgeheven hoofd naar het WK. De meeste Vlamingen weten niet goed hoe daar mee om te gaan. „Laat ons blij zijn dat er een keer iemand anders favoriet is", zegt Bart Wellens vanuit de grond van zijn hart. De tweevoudig wereld kampioen (2003 en 2004) heeft de laatste weken het zelfvertrouwen hervonden. Sven Nys tobt vooral met zichzelf „Lichamelijk heb ik geen klachten meer. Ik weet alleen niet hoe goed ik ben", zegt de man die momen teel alle veldritranglijsten aan voert. Hij zegt nog nooit met dit gevoel naar een WK te zijn getrok ken. „Steeds liet ik in de weken er voor zien dat ik de beste was." Plots was het op. „Alsof mijn batte rij nog maar voor tien procent ge vuld was." Nys wijdt het aan de week na het Belgische kampioen schap. „De twee crossen in Ote- gem en Surhuisterveen waren te Lars Boom is de grote favoriet op het WK veldrijden. veel, blijkt achteraf." Vooral de ver re reis naar Surhuisterveen hakte er onbedoeld in. „Maar ik kon daar moeilijk wegblijven." Nys komt immers altijd zijn afspra ken na. Hij is professioneel genoeg om in de winter vooral te oogsten. De Vlaming rijdt veel crossen voor heel veel geld. „Nooit zal ik het WK daar aan aanpassen." Voor het eerst gaat hij op het WK niet als favoriet van start. „Wie dat nu zijn? Lars Boom en Bart Wellens. De eerste afgaande op wat hij de Voor het eerst sinds vele jaren zijn de Belgen niet favoriet op het WK veldrijden. In het Italiaan se Treviso is de Nederlander Lars Boom de te kloppen man. afgelopen weken liet zien, de ande re omdat hij het zegt. Waarom weet ik trouwens niet. Hij is deze winter nog niet een keer domi nant geweest ten opzichte van Lars. Waarom dan nu wei?" Erwin Vervecken ziet het allemaal ontspannen aan. De titelverdedi ger is nooit dé topfavoriet geweest en pakte ondertussen wel drie we reldtitels. Vorig jaar redde hij het vaderland in Hooglede. Het zou nu weer kunnen gebeuren. Ook bij de vrouwen staan Neder landers op de favorietenlijst. Ma rianne Vos en Daphny van den Brand zijn grote kanshebbers. Ze krijgen cuncurrentie van de Duit se Kupfernagel en Maryline Salva- tat uit Frankrijk. Motorcrossers uit Kapelle bereiken eenvoudig de finales. door Bas Koel goes - Het liefst zouden Twan (24) en Joeri (21) van Liere hele da gen motorcrossen en wedstrijden rijden. Maar door de financiële las ten is dit onmogelijk. Toch zijn ze dit weekeinde aanwe zig op de zestiende editie van de Internationale Supercross in de Zeelandhallen in Goes. Twan: „Dit is voor ons de belangrijkste wed strijd van het jaar. Hier doe je het allemaal voor. Het is een soort thuiswedstrijd." De voorbereiding van de twee broers was alles behalve goed te noemen. Doordat deelname aan wedstrijden zo kostbaar is, reed het tweetal nog maar tien wedstrij den dit jaar. Joeri: „Doordat we maar weinig kunnen rijden, is on ze conditie een stuk minder dan die van andere jongens. Om goed mee te kunnen moeten we vooral technisch goed rijden." Naast het feit dat ze weinig wed strijden reden, waren er ook nog materiële problemen. Joeri reed dinsdag op de training de voor kant van zijn motor krom en T\van verloor zijn radiator. T\van: „Het scheelde weinig of we had den hier niet gestaan. Vanmorgen lag mijn motor nog uit elkaar." Broer Joeri knikt instemmend: „Ik De broers Twan (24) en Joeri (21) van Liere bereikten beide vrij eenvoudig de finale van de Super Regio Klasse. Twan won zijn rit, Joeri eindigde als derde. ben een dag bezig geweest om mijn machine aan de praat te krij gen. Ondanks alle tegenslagen stonden beide Van Lieres gistera vond in de goedgevulde Zeeland hallen aan de start van de series van de Super Regio Klasse. Twan reed een goede race en snelde ge makkelijk naar de eerste plaats. Broer Twan deed het rustiger aan, maar plaatste zich ook zonder al te veel moeite voor de finale, die pas laat verreden werd. De broers blikten alvast vooruit op de finalerace. Twan: „Als Joeri zijn koppie gebruikt, moet hij mij ver slaan. Maar bij motorcross weet jc het nooit. Ik wil me ieder geval aan het publiek laten zien, maar een podiumplek zou mooi zijn." Ondanks de positieve woorden van zijn broer, wilde loeri zich niet tot favoriet rekenen in de broe dersstrijd. „We willen natuurlij graag van elkaar winnen. Maai zo'n race blijft een momentopna me. Een plek bij de eerste drie is mogelijk." Door zich te plaatsen voor de finaleronde bewijzen de broers zichzelf een grote dienst. Twan: „Door hier te rijden kun nen we ons bewijzen voor het Zeeuwse publiek. Misschien raken er wel mensen geïinteresseerd om ons te sponsoren." Voor de broers is het ieder geval duidelijk. Ze willen zolang moge lijk blijven crossen. Joeri: „We rijden allebei al vanaf onze zesde jaar motor, dat laat je niet zomaar los. Zeker de wed strijd hier in Goes is geweldig. Er is zoveel publiek en de sfeer is fan tastisch. We zouden er graag vol gend jaar weer bij zijn om te laten zien wat we kunnen." SCHAKEN Wijk aan Zee. Corus-toernooi, groep A. Elfde ronde: Aronian (Arm)- Van Wely (Ned) 1-0, Ivantsjoek (Oek) - Adams (Eng) 1/2-1/2, Polgar (Hon) - Eljanov (Oek) 0-1, Topalov (Bul) - Mamedjarov (Aze) 1/2-1/2, Celfand (Isr) - Radjabov (Aze) 0-1, Leko (Hon) - Kramnik (Rus) 1/2-1/2, Carlsen (Den) - Anand (Ina) 0-1. Stand: 1Aronian 7, 2. Radjabov, Carlsen, Anand 6 1/2, 5. Kramnik, Adams, Ivan tsjoek 6, 8. Mamedjarov, Topalov, Leko 5 1/2,11. Polgar 4 1/2, 12. Eljanov, Van We ly 4, 14. Celfand 3 1/2. TENNIS Melbourne. Australian Open. Vrouwen, dubbel, finale: Alona Bondarenko/ Kateri- na Bondarenko (Oek)-Azarenka/ Peer (WRu/lsr/12) 2-6 6-1 6-4. Meisjes, halve finale: Rus (Ned/14)-Zhou Yi-Miao (Chn/11) 6-4 6-0. Gemengddubbel, hal ve finale: Mirza/Bhupathi (Ina)- Dechy/Ram (Fra/lsr/8) 6-4 6-2, Sun Tiantian/Zimonjic (Chn/Ser/5)-Yan Zi/Knowles (Chn/GBr/ 3) 4-6 7-5 10-6 (supertiebreak). Mannen, halve finale: Djokovic (Ser/3)-Federer (Zwi/1) 7-5 6-3 7-6 (5). VOETBAL Eerste divisie: Veendam-ADODenHaag 3-3, Haarlem-Emmen 1-2,Helmond Sp-Eindhoven 4-1, MW-Dordrecht 3-2 FC Zwolle-Omniworld 1-1, AGOW-Cam- buur L. 2-2, Fortuna S.-GA Eagles 2-2, RBC-RKC 0-4. RKC 25 14 9 2 51 60 - 31 FC Zwolle 25 12 9 4 45 47 - 2: MW 25 13 6 6 45 43 - 3 Volendam 24 11 9 4 42 56 - 31 Den Bosch 24 13 3 8 42 39 - 3' GA Eagles 25 13 1 11 40 44 - 4/ Helmond Sp 25 11 5 9 38 34 - 33 ADODenHaag 25 10 7 8 37 41 - 3' RBC 25 9 8 8 35 33 - 3"ï TOP Oss 24 8 8 8 32 37 - 44 Veendam 25 7 11 7 32 41 - 4 Emmen 25 8 8 9 32 37 - 4 Dordrecht 25 8 7 10 31 47 - 3 AG OVV 25 8 4 13 28 38 - - Stormv. 24 8 3 13 27 24 - Omniworld 25 5 10 10 25 39 Haarlem 25 5 9 11 24 30 Fortuna S. 25 6 6 13 24 2| Cambuur L. 25 6 6 13 24 Eindhoven 25 6 5 14 23 voor meer uitslagen zie www.pzc WISSENKERKE - De finales van het libretoemooi om de Grote Prijs Spuitpleisterspecialist Mathia lij ken vandaag op een reünie. In de A- en de B-groep zijn twee van de vier finalisten oude bekenden. In de A-groep lijkt het uit te draaien op een clash tussen titel verdediger Jaques Feijen uit Vlis- singen en tienvoudig winnaar Gil les Sturm uit Serooskerke. TVvee nieuwe gezichten mogen trachten de toppers uit de slotronde te hou den. Rinus Mulder uit neemt het in de kruisfij gen Feijen en Piet Donl singen tegen Sturm. In de B-groep speelt J winnaar Jan Willem Goes tegen voormalij, drie Remko Blok uit C; en Jan Vos uit Middel: Wim Brouwer uit Grijp De B-groep start om 12.30 A-groep om 14.00 uur. De t pectievelijk om 16.30 uur r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60