De Bruijn rekent af met tegenpool \:1 W Jaspers sneuvelt bij wereldbeker Sluiskil Séaêéiï 2008 1 1 1 1 50 en 51 47 51 Djokovic laat Federer kansloos in halve finale Australian Open Zaterdag 26 januari 2008 Hoek kampt met waslijst afwezigen voor duel met koploper Tip? sport@pzc.nl In achtste finales van wereldbeker wacht nu de wereldkampioen. door Barry van der Hooft SLUISKIL - Jean Paul de Bruijn kan zijn borst natmaken. De Hulsten aar plaatste zich gistermiddag ten koste van John Tijssens (3-1) voor de achtste finales van de wereldbe ker driebanden in Sluiskil. Daarin staat hij vandaag tegenover de Ja panse wereldkampioen Ryuji Ume- da. „Er lopen hier twintig spelers rond die dit toernooi kunnen win nen", zei De Bruijn na zijn zege. „Umeda is er daar één van." Gezien het recente verleden hoeft hij niet bang te zijn voor de inwo ner van Tokyo. De Bruijn en Ume da troffen elkaar tot op heden twee keer en de stand is in even wicht. „In Hurghada heb ik hem verslagen", vertelde de Hulstenaar. „In Porto won Umeda. Ik zie hem ook niet als de wereldkampioen, maar gewoon als een heel goede speler." De Bruijn hoopt op een klein voor deel. „We spelen met een tijdklok. Voor Umeda is dat nieuw, terwijl wij er aan gewend zijn. Misschien kan dat helpen." Jean Paul de Bruijn bereikte de laatste zestien van het hoofdtoer nooi door af te rekenen met Tijs sens. Het duel was op voorhand al Jean Paul de Bruijn kijkt toe hoe Delta-directeur Boerma het toernooi opent. interessant omdat er twee totaal verschillende karakters aan het bil jart verschenen. Aan de ene kant De Bruijn, die leeft voor zijn sport en niet al te veel uitspattingen heeft. En aan de andere kant zijn tegenpool Tijssens, de Brabander met de Bourgondische inslag. Daar om baalde hij na de loting ook van het tijdstip waarop hij het te gen De Bruijn moest opnemen: t2.oo uur. U| Jean Paul de Bruijn plaatst zich voor de kwartfinales van het we- relbekertoernooi in Sluiskil. Hij verslaat John Tijssens. Nu treft hij wereldkampioen Umeda. Wereldbeker driebanden foto Wim Kooyman „Ik ben geen ochtendmens", be kende Tijssens na zijn verloren par tij. „Nu moest ik om twaalf uur spelen, dat betekent dus dat je al vanaf een uur of tien met die par tij en je kleding bezig bent. Laat mij maar gewoon in de avonduren spelen, dat doe ik het liefst. Een biertje erbij, een borreltje en tus sendoor lekker ouwehoeren. Ik ben in mijn element als ik de din gen kan doen die ik altijd doe." „En ik moet tijdens zo'n toernooi ook voor, tijdens en na het biljar ten kunnen genieten. Zodra dat niet meer het geval is, stop ik er mee." Met het woord voorbereiding heeft Tijssens ook niet zo veel. Zo was hij afgelopen woensdagavond tot in de kleine uurtjes in Sluiskil te vinden. Om vervolgens donder dag, na slechts een paar uurtjes slaap, fantastisch te spelen. De Brabander liet donderdag in de laatste kwalificatieronde weinig heel van zijn opponenten en hoop te bij de start van het hoofdtoer nooi op een vergelijkbaar scenario. Tegen De Bruijn, die donderdaga vond op tijd in zijn bed lag, was daar echter geen sprake van. De Bruijn trok de eerste twee sets met 15-5 en 15-9 naar zich toe. Tijs sens kwam sterk terug (15-4 in zes beurten), maar moest zich in de vierde set gewonnen geven. Mede dankzij een serie van negen trok De Bruijn met 15-2 aan het langste eind. „Ik miste twintig procent van mijn niveau", zei Tijssens. „lean Paul heeft ook geprofiteerd van de meevallers die hij kreeg." De Bruijn: „Dat klopt, ik had wat meer geluk. Maar op de beslissen de momenten was ik wél goed. Daar gaat het óók om." 1/16 finale 1/8 finale 1/4 finale 1/2 finale finale Blomdahl haalt opgelucht adem na marathonpartij. door Barry van der Hooft SLUISKIL - Nadat Torbjörn Blomda hl gistermiddag in Sluiskil op de rand van uitschakeling had geba lanceerd, sneuvelde enkele uren la ter alsnog een topfavoriet. Voor Dick Jaspers duurde de we reldbeker driebanden slechts één ronde, omdat hij zijn meerdere noest erkennen in Jeff Philipoom. ie Belg, wiens hoogzwangere duw gewoon op de tribune zat, ■k de enerverende partij in de ie set naar zich toe: 3-2. de uitschakeling van Jaspers het publiek in Het Meulengat ,eid van de winnaar van 2005 _io6. Even leek het erop dat beste driebander van 2007 |^hterdeur zou moeten ver- ■t Blomdahl trof in de jon- rard Javier Palazon een Achl sterke tegenstander, die 1 -_:n 2-o-voorsprong nam. vocht zich terug tot 2-2 Omn de beslissende vijfde eroep op zijn ervaring. RIJSWrrok hij de zege alsnog wijk tervo,Spers Kan na één rondje 'zn op het wereldbekertoer- vond sluiskil naar huis. De win- RBC m 2005 en 2006 verloor speelCfjeig philipoom met 3-2. naar zich toe: 3-2. Van de acht drie- banders die daarna aan de tafels verschenen, was Luis Aveiga de meest besproken speler. De Ecuadoriaan arriveerde giste rochtend te laat in Sluiskil, werd daarom in eerste instantie door de wereldbond UMB uitgesloten van deelname, maar kreeg hulp van zijn beoogde vervanger. De Griek George Sakkas, die als tweede beste verliezer automa tisch zou doorschuiven, gunde Aveiga zijn plek in het hoofdtoer nooi. „We zijn allemaal sportman nen", zei de Griek. „Daarom kan ik zijn plaats onmogelijk inne men." Aveiga kon ook nog een docu ment van de vliegtuigmaatschap pij Iberia overleggen, waaruit bleek dat hij geen schuld had aan zijn late aankomst in Nederland. De Zuid-Amerikaan verscheen me de daardoor alsnog aan het biljart, al gebeurde dat zonder al te veel succes. De Belg Peter de Backer, spelend voor Delta/Frans Bevers uit Goes, maakte korte metten met Aveiga: 3-0. Roland Forthomme, eveneens van Delta/Frans Bevers, wees de Peruaan Ramon Rodriguez terug. Vandaag worden om ri.30 uur de eerste achtste finales gespeeld. De Belg Edyy Leppens maakte in druk tegen Jean van Erp. Hij droog de de Brabander met duidelijke cij fers af: 15-6 15-11 15-5. Leppens treft nu Philipoom. Torbj. Blomdahl Zwe Javier Palazon Spa Torbiörn Blomdahl 3-2 Miguel Almaraz Mex ^guelAlmaraZ 3'° Takao Miyashata Jap zaterdag Ryuuji Umeda Jap Jeremy Bury F ra JP de Bruijn Ned John Tijssens Ned Peter de Backer Bel I Luis Avega Ecu R Forthomme Bel Ryuuji Umeda Jean Paul de Bruijn X* zondag Peter de Backer PZC Felix Binicewicz foto Camile Schelstrar ie:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59