Overheid moet oude fout repareren UITVF Sportief weekeinde in Goes Q\ Hummels i Geen gratis computer meer Studenten kiezen de Digitale Man pzc Zaterdag 26 januari 2008 33 Wielertocht voor KWF en wandelsportdag daags na elkaar. goes - Goes beleeft de laatste twee dagen van augustus een sportief weekeinde. Zondag 31 augustus is namelijk het charitatieve wieler spektakel Ride for the Roses, zater dag 30 augustus strijken minstens 1200 wandelaars neer in Goes. Daar houdt KNBLO Wandelsport organisatie Nederland haar Zeeuw se jubileumfestijn. De landelijke bond bestaat honderd jaar en zet in elke provincie wandeltochten en acties op touw. Waar Ride for the Roses de Zee landhallen als uitvalsbasis heeft, slaat de wandelsportbond haar bi vak op het terrein van Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) op. Deelne mers kunnen kiezen uit 5, 10, 15, 25 en ruim 42 kilometer, de mara thon die ook een beetje bedoeld is als training voor de Kustwandel- marathon in oktober. Alle routes voeren door de Zak van Zuid-Beve land, waarbij onder meer de schaapskooi in Nisse als rustpunt fungeert. kinder- en tienermode Restanten wintercollectie 50% korting Witte Paardstraat 6 Goes Lange Geere 7 Middelburg terneuzen - De leden van de Ter- neuzense gemeenteraad krijgen geen computer meer in bruikleen van de gemeente. In plaats daar van krijgen raadsleden voortaan een vergoeding voor het gebruik van een eigen computer met toebe horen. Tenminste, dat is het voor stel van burgemeester en wethou ders, dat volgende week donder dag in de raadsvergadering aan de orde komt. Voor het gebruik van een eigen computer, bijbehorende apparatuur en software krijgen de raadsleden 20 euro per maand. foto Willem Mieras Het vliegveld Midden-Zeeland bij Arnemuiden staat al zo'n dertien jaar uitbreiding van camping De Witte Raaf in de weg. Camping De Witte Raaf en vliegveld Midden-Zeeland zijn beide slachtoffer van een historische fout, ge maakt door de overheid. Het is een strijd geworden tussen de camping en het vliegveld. Mag De Witte Raaf uitbreiden? Of is dat te ge vaarlijk omdat piloten over het nieuwe stuk camping komen bij het opstijgen en de meeste vliegon gevallen nu eenmaal gebeuren tij dens het opstijgen? Deze discussie woedt nu in Arne muiden. Niet zozeer tussen de ei genaar van de camping en de direc teur van het vliegveld, maar tus sen de directeur van het vliegveld en de wethouder van Middelburg die de uitbreiding van De Witte Raaf mogelijk wil maken. En dus ANALYSE door Maurits Sep eigenlijk over de rug van de cam pinghouder. De vliegvelddirecteur is op het eer ste oog de boosdoener. Hij belem mert met zijn bezwaar de groei van een toeristisch bedrijf en ont neemt toeristen de kans op een aangenaam verblijf aan het Veerse Meer. Met het argument van veilig heid, terwijl hij er het gebrom van vliegtuigmotoren tegenover stelt. Bij nadere beschouwing blijkt de kwestie echter niet zo simpel. Na tuurlijk komt directeur Peter Gey- sen op voor de belangen van het vliegveld. Dat doet ook Piet Oomen voor zijn camping. Dat zij tegenover elkaar staan, is echter te rug te voeren op een fout die over heden tientallen jaren geleden al maakten: zij stonden toe dat het vliegveld werd aangelegd, terwijl ze ook het Veerse Meer toeristisch wilden ontwikkelen. Die onverenigbaarheid van func ties zo dicht bij elkaar, heeft veel problemen veroorzaakt. Tot nu toe bleef dat vooral beperkt tot klachten over lawaai als piloten zich weer eens niet aan de regels hielden en te laag vlogen, te dicht bij de camping kwamen of rondjes in de lucht draaiden. Dat pro bleem is door veelvuldig klagen door omwonenden en uiteindelijk goed reageren door het vliegveld vrijwel verleden tijd. Nu de uitbreiding van de camping nog. Het eerste plan van Oomen is dertien jaar oud. Steeds lag het vliegveld letterlijk en figuurlijk in de weg. Geysen heeft: al vaker ge wezen op deze 'historische fout'. Die is gemaakt door de toenmalige gemeente Arnemuiden en de pro vincie Zeeland. In december herin nerde hij daar nog aan en presen teerde meteen de oplossing. Als de landingsbaan wordt gedraaid naar het zuidwesten, komen vliegtui gen niet meer over de camping. Het was verstandig om de discus sie deze wending te geven. Met de ingreep is zowel het vliegveld als de camping gediend én worden problemen voor de toekomst voor komen. Als ook de overheden - provincie en gemeente Middel burg als rechtsopvolger van Arne muiden - verstandig zijn, geven ze Geysen zijn zin en herstellen ze hun eigen fout. Dat de overheden en de camping ook de draaiing van de baan moe ten betalen, zoals Geysen eist, is geen vanzelfsprekendheid. Het vliegveld kan betalen voor het ei genbelang. Dat is met een goed ge sprek wel op te lossen. HAAR VAN BOVEN J fS VAN BENEDEN Laatste week - middelburg - Het driedimensiona le kunstwerk Digitale Man van Denz de Kroon uit 's-Heer Hen drikskinderen is door studenten van de Roosevelt Academy en cliënten van Emergis gekozen als het werk dat in de entree van hun gebouw aan de Koestraat in Mid delburg moet komen. Het werk van De Kroon bestaat uit vijfhon derd beschilderde paneeltjes die sa men het beeld van een rennende man verbeelden. Ieder paneeltje is een sterk uitvergrote pixel. Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. De badkamer de ontspanningsruimte in uw huis. Bij heerlijk ont spannen in uw badkamer hoort sfeer om er te kunnen genieten van uw welverdiende rust. Natuurlijke materialen weerspiegelen rust. Ze vormen de basis van authentieke sfeer. Ze brengen balans in uw badkamerinterieur zonder afbreuk te doen aan comfort. Laat u vrijblijvend adviseren in onze inspirerende showroom. Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55