Zeeland maakt ouderen tot eregasten Prijzen voor regiopoëten VERLOREN 2 GEHOORAPPARATEN Musical Ruth Heeft u ze gevonden? Tel. 0111-415311 of 06- 512 744 62 pzc Zaterdag 26 januari 2008 3 1 Amateurdichters in het zonnetje bij bibliotheek De Stolpe in Zierikzee. door Ali Pankow zierikzee - De Nationale Gedich tendag in bibliotheek De Stolpe in Zierikzee staat donderdag in het te ken van uiting van waardering voor amateurdichters, jong en oud, op Schouwen-Duiveland. Zo worden om 11.40 uur de prijs winnaars bekendgemaakt in de ge- dichten- en posterwedstrijd voor brugklasscholieren van Pontes Scholengroep Pieter Zeeman in Zierikzee. De leerlingen hebben in de lessen Nederlands hun eigen ge dicht gecreëerd. Daarna zijn de re sultaten in de lessen beeldende vorming uitgewerkt op een groot formaat posters. De jury bestaan de uit wethouder Wijnand Ren den (Cultuur), beeldend kunstena res Neeltje Meerman en Rolien Bakker (docente Nederlands) be oordelen het werk en letten vooral ook op de samenhang tussen tekst en het ontwerp van de poster. In de categorieën vmbo en havo/vwo worden elk drie prijzen toegekend. De tweede prijsuitreiking aanslui tend in De Stolpe betreft de ge dichtenwedstrijd, die filmtheater Fizi in Zierikzee voor thuisdich- In bibliotheek De Stolpe worden tijdens de Nationale Gedichten dag de prijswinnaars bekendge maakt van de wedstrijden voor brugklassers en van filmhuis Fizi. ters heeft uitgeschreven. De op dracht luidt: 'Schrijf een gedicht over je favoriete filmster, film, re gisseur, scène of over iets anders dat relatie heeft met film'. De inzendingen worden beoor deeld door professioneel dichter Thom Schrijer en door Frans Meu- lenberg, publicist én secretaris van het Zierikzeese filmtheater. Schrijer zal het juryrapport voorle zen en de winnaar de prijs over handigen. Enthousiaste poëten kunnen hun gedichten nog tot woensdagmiddag 30 januari inzen den naar info@fizi.nl. Flet Schouws Dichterscollectief ver toeft donderdag tussen 12.00 en 13.00 uur in de koffiehoek bij de Flema in Zierikzee. De leden dra gen daar voor uit eigen werk. renesse - Stichting Jakob komt met een nieuwe Bijbelse musical. Dit keer is de keus gevallen op het verhaal rond Ruth. De opvoerin gen zijn op 29 februari, 1, 7 en 8 maart. De kaartverkoop begint vrij dag 1 februari bij Moerland Mode en World of Drinks in Renesse. Aandacht voor vorstin in De Blikvanger renesse - In verband met de ze ventigste verjaardag van koningin Beatrix donderdag heeft museum De Blikvanger in Renesse een klei ne expositie over de vorstin inge richt. De presentatie bestaat uit een grote collectie blikken met af beeldingen van leden van het ko ninklijk huis en verder uit oude kranten, knipsels en boeken. Bij de geboorte van een van de prin sessen werden ook vroeger al spe ciale blikken uitgegeven. De Blik vanger is geopend: di. van 10-12 uur en wo. van 14-17 uur. Definitief geen geld voor scholenproject zierikzee - De stichting 400 jaar Michiel de Ruyter krijgt definitief geen subsidie van de gemeente voor een scholierenproject. Tij dens het herdenkingsjaar voor de zeeheld is een onderwijsproject ge weest om kinderen de betekenis van Michiel de Ruyter bij te breng en. Een subsidie hiervoor werd door de gemeente afgewezen. Het project is desondanks doorgegaan en ook scholen van Schou wen-Duiveland hebben er aan meegedaan. Daarop heeft de stich ting een hernieuwd subsidiever zoek ingediend maar het college heeft ook dit verzoek afgewezen. Ook herdenking van de Ramp in Coedereede goedereede - Het eiland Goe- ree-Overflakkee werd zwaar getrof fen door de watersnoodramp van 55 jaar geleden. De slachtoffers in de gemeente Goedereede worden volgende week vrijdag herdacht in Stellen dam. Om 18.45 uur vertrekt bij De Rank aan de Bosschieterstraat een stoet voetgangers naar het monu ment. Na de herdenking, waarbij burgemeester Ger van de Velde spreekt, is om 20.00 uur een bij eenkomst in de Hervormde Kerk. In het gemeentehuis in Goederee de zijn gedurende de hele maand twee exposities over de Ramp. Reizende dichters op Goeree-Overflakkee middelharnis - Voorafgegaan door het orgeltje De Kleine Victo ria maken een aantal lokale dich ters donderdag 31 januari een toer- nee langs de veertien dorpskernen op Goeree-Overflakkee. Dat gebeurt in het kader van Natio nale Gedichtendag. De optredens van de dichters duren telkens een kwartier. Daarna is het inpakken en wegwezen naar de volgende lo catie. De poëten staan op schoolpleinen en in winkels, bibliotheken of ge meentehuizen. Het preciese reis schema van de dichters staat op www.cultuurpleingo.nl Pierre Kartner alias Vader Abraham host zelf ook mee in de polonaise tijdens de Goud voor oud-dag van Aemstie Alive. foto Dirk-Jan Gjeltema plm 2 cm groot, MERK Oticon, huidkleurig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53