PZC 'CDA zet ons op verkeerde been' SCHOUWEN-DUiVELAND 42 en 43 29 35 Proef Thoolse drop-outs faalt Aangenaam Aanleg nieuwe vissteigers begonnen van^rikzéese5 Voorbode lente Modeontwerpster terug naar Zeeuwse roots Zaterdag 26 januari 2008 Provinciale Staten stemmen in met aanleg getijdennatuur Tip? redzzee@pzc.nl Voorstel voor stoppen subsidie muziekschool krijgt veel kritiek. door Melita Lanting zierikzee - Het CDA-voorstel om de subsidie aan de muziekschool te stoppen krijgt veel kritiek en lijkt daardoor weinig kans van sla gen te hebben. „Ze baseren zich op verkeerde cijfers", zegt W. Smit, directeur van de Muziek school Oosterschelde. „We hebben veel meer leerlingen dan het CDA zegt." Smit zegt dat hij het jammer vindt dat de fractie niet eerst is komen praten met de muziekschool. „Het CDA probeert ons op het ver keerde been te zetten", zegt D. Meulblok van de WD. „Dat is slordig en een slechte beurt voor de heer De Danschut- ter (indiener van het voorstel, red.). Wij willen er in ieder geval niet over praten." N. de Danschutter (CDA) heeft een brief gestuurd aan de raadsle den waarin de fractie vraagt om een fundamentele discussie over de subsidie aan de muziekschool. De fractie wil de subsidie stopzet ten omdat de muziekschool te duur is (260.000 euro op jaarbasis) en gitaarlessen of trompetlessen kunnen net zo goed door particu liere docenten gegeven worden. Het Algemeen Muzikaal Vormend onderwijs en de muzieklessen aan de muzikanten van muziekvereni gingen blijven als het aan het CDA ligt buiten schot. De eilandbrede samenwerking van muziekverenigingen heeft inmid- De CDA-fractie wil de subsidie aan de muziekschool stoppen. De partij krijgt inmiddels veel kri tiek te horen vanuit de muziek wereld. dels een brief aan de raad gestuurd waaruit blijkt dat de verenigingen tegen het voorstel zijn. „De oplos sing die het CDA geeft voor het muziekonderwijs is onvoldoende. Je krijgt op deze manier veel te veel versnippering in het muziek onderwijs en de muziekschool is voor iedereen. Ik vind dit voorstel helemaal niet zo CDA-achtig", zegt voorzitter C. de long van het eilandelijk contactorgaan muziek verenigingen. Ondanks de kritiek weet De Dan schutter niet van wijken. „Ik ga ze ker proberen om de anderen te overtuigen en te attenderen op de efficiency die hiermee bereikt kan worden. Of ik het zal halen weet ik niet. Alert! heeft laten weten te gen te zijn en informeel heb ik van PvdA-wethouder Renden ge hoord dat hij tegen is en dus zal de PvdA-fractie ook wel tegen zijn. Van de rest heb ik niets gehoord." De Danschutter krijgt in ieder ge val nog een uitnodiging van de muziekschool. „Dan kunnen we hem uitleggen hoe het allemaal zit want zo'n stel- lingname heeft consequenties en het zou kunnen betekenen dat de Zeeuwse Muziekschool als instel ling in gevaar komt." door Maartje Huijben THOLEN - De proef om werkloze Thoolse jongeren aan een baan te helpen, is hopeloos mislukt. De jongeren hebben het zelf laten af weten. „Of ze hadden geen zin. Of geen vervoer. Het was altijd wel wat", zegt initiatiefnemer Rien van Beek uit Sint-Annaland. „Het was voor deze groep jongeren een uitgelezen kans om weer arbeids- perspectief te krijgen. Maar blijk baar hangen ze liever op straat rond." Van Beek begon in 2006 op Tholen namens de landelijke vere niging van praktijkopleiders in de techniek (Pacct) deze pilot. Het streven was nobel. Enerzijds kon den jongeren zonder afgeronde op leiding in de sector metaal, tech niek en installatietechniek werker varing op doen. Anderzijds had het bedrijfsleven een oplossing voor moeilijk invulbare vacatures. Het was de bedoeling om in eerste instantie vijftien jongeren te bege leiden. Drie maanden lang zouden ze stage lopen die op termijn zou moeten leiden tot een vaste aan stelling. „Aan de bedrijven lag het niet. Die waren enthousiast, ze bo den massaal stageplaatsen aan. Maar de belangstelling bij jonge ren was echt minimaal." Tip? redactie@pzc.nl Het Terneuzens CDA-raadslid ging voor aanvang van de raads vergadering alle aanwezigen af voor een welgemeende groet. Bij de perstafel aangekomen, pro beerde hij de aandacht te trekken van de verslaggeefster van de lo kale omroep. Die zat nog diep in haar tas te snuffelen, op zoek naar wat ontbrekende appara tuur. „Nou kent ze me niet meer, hoor!", trachtte hij met een grap je alsnog in haar vizier te ko men. Met succes. „Ah, meneer Calon, hoe is het met u?", vroeg ze. Het CDA-raadslid stond perplex, maar herpakte zich snel. „Aange naam, mijn naam is jaap Schee- Ie." Schouwen-Duiveland wil sportvissers naar eiland lokken. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland is begonnen met de aanleg van tien nieuwe visstei gers op het eiland. De gemeente hoopt door de aanleg van deze - ook voor ouderen en mindervali- den geschikte - voorzieningen meer sportvissers naar het eiland te lokken. Met de aanleg van de vissteigers loopt de gemeente voor uit op het nog te ontwikkelen ge meentelijk watersportactieplan. Sportvissen mag zich verheugen in grote populariteit. Zeker 500.000 mensen beoefenen de sport en zij maken regelmatig sa men met familie een 'vistrip' De vissteigers moeten Schouwen-Dui veland voor hen aantrekkelijk te maken. Daarnaast vormen de vis steigers een ideale plek om te ge nieten van de natuur. De steigers worden zo gebouwd dat het ook voor kinderen en rolstoelgebrui kers veilig is. De steigers zullen be staan uit een op palen in het water gebouwd omheind platform. Er ko men steigers in het Krekengebied bij Ouwerkerk, de Vroonpias in Renesse, de Schelphoekkreek bij Serooskerke, het Kaaskenswater bij Zierikzee en de visvijver in Oos- terland. Het is de bedoeling dat al le tien vissteigers voor eind maart gereed zijn. Aan het gemeentelijk watersportactieplan wordt nog nij ver gewerkt. Wanneer dit beleids plan gepresenteerd wordt, is nog niet bekend. ZIERIKZEE - Een 46-jarige Zierikzee- se is gistermiddag op de Appel markt in haar woonplaats bestolen van portemonnee met bankpas. De diefstal had tussen 15.00 en 15.10 uur plaats toen ze in een win kel een rieten mand met haar por temonnee erin naast haar op de grond had gezet. Toen ze wilde be talen, merkte ze dat de portemon nee met daarin haar bankpas weg was. Dezelfde middag is met de ge stolen bankpas al honderden eu ro's van haar rekening afgehaald. BURGH-HAAMSTEDE - Op een gemeenteperceeltje in Burgh-Haamstede is de lente begonnen. Ver scholen tussen Bewaerschole, kinderopvang Me neer de Koekepeer en de Beatrixweide groeien op het veldje duizenden sneeuwklokjes. Het ein de van de winter kondigt zich aan waar het kli maat het mildst is: dicht bij de zee. Mogelijk heeft de klimaatverandering er ook mee te ma ken. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51