Binnenland Afsteken vuurwerk beperkt opruiming 'Boulevard' coffeeshops blijft België beroeren Europese surprise voor verzamelaars kinderei HET MOTORRIJBEWIJS DIT VOORJAAR OP ZAK? KORTING 100,= Moeder en kind verongelukken Luchtsteun bij slag om Chora ging bijna fout Gratis bacteriedrankje vindt gretig aftrek met heel veel keus 4 Zaterdag 26 januari 2008 pzc Regels moeten agressie tegen hulpverleners en overlast indammen. den haag - Vuurwerk mag straks alleen nog op door de gemeente vastgestelde plekken worden afge stoken. Minister lacqueline Cra mer van Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ordening en Milieu wil ook het aantal uren beperken dat vuur werk mag worden afgestoken: van 22.00 tot 02.00 uur tijdens de jaar wisseling. Nu is dat nog vanaf ïo.oo uur. Met deze maatregelen wil de be windsvrouw de overlast van vuur werk rond de jaarwisseling tegen gaan. CDA en PvdA staan voorals- Internet: www.deverkeersopleidingen.nl Email: info@deverkeersopleidingen.nl START NU MET DE OPLEIDING! Complete opleiding incl. les en examens nu vanaf 930,= - Hoog slagingspercentage Full-time motorinstructeurs Eigen opleidingsterrein DÉ OPLEIDER VOOR HEEL ZEELAND! nog sceptisch tegenover dit plan. Beide partijen vragen zich af hoe zo'n afsteekverbod te handhaven is. „Het moet niet zo zijn dat wij in de Kamer leuke plannen vast stellen die naderhand niet uitvoer baar blijken te zijn", zegt Tweede Kamerlid Eddy Bilder van het CDA. Volgens hem kan zo'n verbod al leen werken als daar een grotere politie-inzet tegenover staat. Hij is dan ook blij dat de minister eerst laat onderzoeken hoe de politie zo'n verbod kan handhaven. Pas als dat duidelijk is, kan dit plan worden ingevoerd. Daarnaast pleit Bilder voor een hardere aanpak van mensen die openbare gebouwen in de brand druten - Bij een ongeval op de N322 bij Druten zijn gisteravond een vrouw en haar dochter om het leven gekomen. Een ander meisje uit hetzelfde gezin raakte zwaar gewond. Bij het ongeval op de Maas en Waalweg waren drie voertuigen betrokken. De auto met de moe der en haar twee dochters werd frontaal aangereden door een an dere bestuurder die om onbeken de reden met zijn auto op de ver keerde weghelft terecht was geko men. De bestuurder van deze auto is zwaargewond naar een zieken huis gebracht. Een inzittende van de derde auto, die achterop de au to van de moeder en haar doch ters reed, raakte lichtgewond. steken en agressief zijn tegen hulp verleners. Ook TWeede Kamerlid Attje Kui ken van de PvdA heeft grote twij fels of dit afsteekverbod gaat wer ken. Ze verwijst naar de gemeente Utrecht die enige jaren geleden zelf een grote vuurwerkshow ver zorgde. „Het werd een fiasco, nie mand kwam." Bovendien vraagt zij zich af of zo'n verbod op vuur werk op straat wel wenselijk is. „Het doel moet zijn diegenen die overlast veroorzaken tijdens de Minister Cramer wil het afsteken van vuurwerk met de jaarwisse ling alleen nog toestaan tussen tien uur 's avonds en twee uur 's nachts. den haag - Vlak voor de slag om het stadje Chora in Uruzgan, in juni vorig jaar, is het bijna misge gaan met de luchtsteun die de Ne derlandse troepen vooraf hadden geregeld met het ISAF-comman- do. Die trok de vliegtuigen een half uur voor aanvang van de operatie terug. Doordat de Nederlandse commandant Hans van Griensven op Kamp Holland snel ingreep, werd de luchtsteun onmiddellijk weer toegewezen. Dat heeft minis ter Eimert van Middelkoop (Defen sie) gisteren geschreven in ant woord op vragen van WD-Kamer- lid Arend-Jan Boekestijn. Inmiddels is afgesproken dat van tevoren afgesproken luchtsteun in principe niet op het laatste mo ment mag worden teruggetrokken. De afspraken over de luchtsteun zijn voldoende, schrijft Van Mid delkoop. jaarwisseling aan te pakken. Daar moeten maatregelen voor komen." Volgens Cramer wordt er ook ge werkt aan Europese normen voor vuurwerkartikelen. Die moeten zo streng worden dat het zware ge vaarlijke vuurwerk uit de hele EU wordt gebannen. Daarnaast wil zij via de Europese Commissie afspra ken maken met China over het voorkomen van illegale import. Met de Belgische autoriteiten wordt overlegd over beëindiging van de verkoop van spektakelvuur werk aan Nederlanders. De roep om maatregelen kwam na de laatste jaarwisseling toen voor elf miljoen euro werd vernield. Dinsdag debatteert de Kamer over het voorstel. lommel - Ze kunnen opgelucht ademhalen, de leden van de ïste Verrassingseieren Vereniging Ne derland, afgekort de iste-WN. Nieuwe Europese regels verbieden in de toekomst de productie van snoep waarbij kinderen eerst het snoepgoed moeten opeten om bij een speelgoedje te komen. Het ver- rassingsei, beter bekend als Kinder surprise valt daar, tot opluchting van de leden, net buiten. Het chocolade-ei, met daarin het plastic eitje met filmfiguurtjes, puzzels, smurfen en dieren wordt vooralsnog in Europa niet verbo den. De inhoud van de eieren is voor velen een gewild hebbedinge tje. Op internet worden er ontelba re aangeboden, er zijn ruilbeurzen en echte liefhebbers leggen zonder terughoudendheid vijftig euro neer voor een zeldzaam miniatuur figuurtje uit Lord of the Rings of voor een smurf of puzzeltje. Het ft- Zuiderburen fel tegen verhuizen Maastrichtse coffeeshops naar grens. BRDO - Voor België blijft de ver plaatsing van vijf Maastrichtse cof feeshops naar de grens met België 'niet aanvaardbaar'. De Belgische ministers van Justitie en van Bin nenlandse Zaken (Patrick Dewael en Jo Vandeurzen) hebben dat gis teren onderstreept in een gesprek met Ernst Hirsch Ballin en Guusje ter Horst. De Belgen houden daarmee vast aan hun al jaren durende verzet te gen de plannen van Maastricht. Ze vrezen grote overlast voor de ge meenten aan hun kant van de grens. De vier ministers spraken el kaar gisteren in de marge van een EU-bijeenkomst in Slovenië. Hirsch Ballin gaat in overleg met de Maastrichtse driehoek (burge meester, OM en politie) om drugstoerisme en overlast zo veel mogelijk tegen te gaan, aldus de woordvoerder van Hirsch Ballin. Ter Horst zei eerder niet van plan te zijn het besluit van de gemeen teraad van Maastricht om vijf cof feeshops te verplaatsen naar de grens met België, terug te draaien. „Wij houden de verplaatsing niet tegen, maar willen wel in overleg met de Belgen de overlast tegen gaan." Ter Horst zou in theorie het besluit van Maastricht tegen kun nen houden met een Koninklijk Besluit, maar dat gebeurt alleen als sprake is van een staatsbelang. Als het besluit rechtsgeldig is, veran dert ze er niets aan. Volgens haar kan een goede samenwerking tus sen Nederlandse en Belgische poli tie de grootste problemen wegne men. Maar België denkt daar an ders over en dreigt naar de rechter te stappen. Een eenzijdig Nederlands besluit zou in strijd zijn met het Schen- gen-akkoord. guurtje Tecna uit de kinderserie Winx Club doet op veilingsite eBay momenteel honderd euro. iste-WN-lid Peter Knubben heeft thuis in Lommel, net over de grens met België, zeker tiendui zend van die figuurtjes. Zijn favo riet zijn de poppetjes gemaakt naar evenbeeld van de personages uit de Lord of the Rings-boeken. Ook heeft hij veel krokodillen en dinosauriërs, oudere modellen, in zijn verzameling. De duurste die hij ooit kocht was een muziek- smurf, uit een serie eieren uit 1984. Hij betaalde er zestig euro voor. Over een mogelijk verbod op de ei eren maakte Knubben zich niet zo'n zorgen. Volgens hem zijn ech te verzamelaars vindingrijk. „In Amerika, waar ze wel verboden zijn, gaan mensen gewoon naar Canada. En Europa is niet de hele wereld." lange vorststraat - goes PETER VAN STRAATEN UTRECHT - Ondanks de problemen in het Utrechts Universitair Medisch Cen trum (UMC) rond de fataal verlopen proef met probiotica, gingen gisteren de gratis bacteriedrankjes met probiotica vlot over de toonbank op de Na tionale Gezondheidsbeurs. De beurs in de Jaarbeurs in Utrecht biedt infor matie, gratis gezondheidstests en check-ups, en de laatste trends en ont wikkelingen op het gebied van gezondheid. De beurs is ook vandaag (zater dag) en morgen nog te bezoeken. foto Erik van 't Woud/ANP IK VOEL- Mt Zo N/W AAAM,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4