Zeeland Isoleren, Stadsraad houdt vast aan afslag Meer industrie in Sasse Ghellinkpolder Hummels Informatieavond Westdorpe - Passluis Kramp in de kaken op zilveren Buutreednersfestival in Hulst Sluitingstijden Axel nageleefd tegen de kou I 20 A> Inbraak kerk X X Z PZC Zaterdag 26 januari 2008 |33 \W Restanten wintercollectie 50% korting Witte Paardstraat 6 Goes Lange Geere 7 Middelburg HULST - Tonpraters bezorgen het publiek dit weekeinde tijdens het 25e Hulster Buutreedners festival kramp in de kaken van het lachen. Naar de slogan van Den Dullaert 'volop in beweging' drijven de buutreedners de spot met alles en ie dereen, onder het motto dat ook zij een bijdrage leveren aan de broodnodige beweging onder het publiek. De grote zaal van Den Dullaert is ook tij dens de voorstellingen van vandaag en morgen stijf uitverkocht. De grappenmakers klommen gis teravond voor het eerst in de ton. foto Camile Schelstraete axel - De Axelse horecaonderne mers houden zich volgens team chef van politie in Axel Paul de Groene meer dan behoorlijk aan de nieuwe sluitingstijden. Op een enkeling na, gaan de ondernemers prima met de nieuwe, opgelegde tijden om. Axelse inwoners vroe gen zich in de vergadering van de stadsraad af wie er eigenlijk toe ziet op de handhaving van de tij den en of ondernemers zich er ook daadwerkelijk aan houden. „Dat doen wij inmiddels al een aantal maanden. Vanaf 30 novem ber bekeuren we ook als dingen niet in orde blijken te zijn", aldus De Groene. Sinds de nieuwe tij den van 04.00 uur op weekdagen en 05.00 in de weekeinden van kracht zijn, heeft één bedrijf een bekeuring ontvangen. De Groene: „En dat was afgelopen weekend. Dus dan klopt het dat u mensen hebt gezien die later dan vijf uur de zaak verlieten." Gasprijzen omhoog, rolluiken omlaag! pofc x /u"£oI s vp Bescherm uw auto met garagedeur of carport Lekker warme en zonrijke serre Aluminium of kunststof in alle kleuren en modellen. Bel of kom langs voor een vrijblijvende offerte. Al meer dan 80 jaar ervaring en marktleider in Zeeuws-Vlaanderen N O E N S www.noens.nl Meekrapweg 26, Axel T: (0115) 56 22 38 door Conny van Cremberghe axel - Voor de stadsraad van Axel is het schrappen van de afslag Axel van de Tractaatweg onbespreek baar. Volgens voorzitter Pierre Eijs- ackers heeft de provincie in een 'af schuwelijke gedachte geopperd'. Eijsackers: „Axel is een plaats met een zekere allure die recht heeft op een goede aansluiting op de Tractaatweg. Schrap je die, dan kun je om Axel net zo goed een muur zetten." Volgens de voorzit ter wordt de verdubbeling van de Tractaatweg gezien als een verbete ring van de wegeninfrastructuur. Die dubbele Tractaatweg moet evenwel een afslag Axel behouden. Mocht er wel een afslag aan de Tractaatweg blijven, dan kan die ook wel eens gaan dienen als de toegangsweg tot een coffeeshop. De kans bestaat dat die bij Axelse Sassing komt te liggen. Terneuzen bepaalt binnenkort de locatie. Eijs ackers: „Binnen de raad hebben we nog niet over de mogelijke loca tie gesproken, maar wij zitten niet te wachten op een coffeeshop op de Axelse Sassing." axel - In een kerk aan de Kerk- dreef in Axel is tussen donderdaga vond 22.30 uur en vrijdagochtend 08.30 uur ingebroken. Een raam en deuren werden vernield. Uit de kerk is een zogenaamde kanselbijbel weggenomen. door Conny van Cremberghe sas van cent - - De gemeente Ter- neuzen wil meer ruimte voor in dustriële activiteiten in de Ghel linkpolder bij Sas van Gent schep pen. Momenteel worden de plano logische voorbereidingen getroffen om dit mogelijk te maken. De ge meente en het havenschap Zee land Seaports hebben overigens de plannen voor de aanleg van een dokhaven en nieuwe wegen noor delijk van de Cargill-vestiging la ten varen. Dergelijke voorzienin gen zouden te veel geld kosten. In eerste instantie wilde Terneuzen zestig hectare in de polder voor in dustrie reserveren. Wethouder Frank van Hulle (ruimtelijke orde ning) zet voorlopig in op een klei ner gebied. Een en ander wordt ingegeven door de onzekerheid over de bouw van een nieuwe bio-ethanol- fabriek van Nedalco in Sas van Gent. Nedalco heeft de investe ringsbeslissing voor deze fabriek tot april opgeschort. Volgens direc teur Ger Beemer van Nedalco mag daaruit niet worden geconclu deerd dat de bouw helemaal niet doorgaat. „De planologische voor bereidingen gaan gewoon door", aldus Beemer. Namens Provincie Zeeland nodigt Dienst Landelijk Gebied u uit voor de informatieavond over het natuurontwikkelings project Westdorpe - Passluis. Deze informatieavond wordt gehouden op woensdag 30 januari om 19.30 uur in de Baeckermat te Westdorpe. Tijdens deze informatieavond willen wij het natuurontwikke lingsplan Westdorpe - Passluis nader aan u toelichten en u de gelegenheid geven vragen te stellen met betrekking tot het plan. Opdrachtgever Provincie Zeeland Opdrachtnemer/uitvoerder dienst landelijk gebied voor ontwikkeling en beheer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45