zwakbegaafd stel uit Graauw bij AH Oostburg Gemengde gevoelens bij vertrek De Ridder KvK wil ruimte winkels Zpzc Zaterdag 26 januari 2008 3 1 versproducten en docenten Joris Willaert, Tom Verstraeten en Levi Vandenbussche werden 's middags door supermarktmanager Dick van Es aan het werk gezet. „We hebben hard meegewerkt. De toet jes moesten er piekfijn bijstaan." Deze docentenstages, een project van de praktijkopleiding detailhan del, zijn bedoeld om de banden tussen het onderwijsinstituut en het bedrijfsleven verder aan te ha len. „Het is belangrijk dat docen ten zien en ervaren wat leerlingen op een werkplek in de praktijk te genkomen. Ook zien we hoe beroepen zich ontwikkelen. In de lessen spelen we daar op in", legde Kerckhaert het doel van de docentenstages uit. Ook de sfeer en de cultuur van een bedrijf is volgens Drie- sen-Michielsen voor docenten be langrijk om te weten. Supermarktmanager Van Es vindt het belang van de docentenstages groot. „Ik werk daarom graag mee. De leraren moeten weten welke druk er op een stagiaire zit. Samen werking tussen bedrijfsleven en onderwijs is van cruciaal belang." Het ROC en het bedrijfsleven wer ken overigens al drie jaar samen in het project Samenwerking Onder wijs en Bedrijfsleven (SOB). Dat geldt voor alle branches, van Hulst tot aan Cadzand. De medewerkers van het ROC werden gisteren ove rigens begeleid door de eigen sta giaires. Een bewuste keuze van Van Es. door René Hoonhorst terneuzen - Het personeel van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen toonde gemengde gevoelens toen Robert de Ridder (40) zijn vertrek naar de andere Terneuzense corpo ratie Clavis aankondigde. De adjunct-directeur en projectma nager vonden dat niet erg. „Het zegt mij dat ze vinden dat ik goed werk heb gedaan", concludeert hij. Zijn baas, directeur Cees Rein- houdt, onderschrijft die conclusie. Het is aan de ene kant 'jammer' dat De Ridder de organisatie ver laat. Aan de andere kant is Woon goed er van verzekerd dat de goe de verstandhouding tussen de twee corporaties niet zal worden aangetast, weet Reinhoudt. De nieuwe directeur wordt niet bij de collega en concurrent weggehaald om fusie tussen beide organisaties weer op gang te brengen. Na het mislukken van een samen smelting met Woongoed Middel burg zou Clavis nog eens naar ver dergaande regionale samenwer king kijken. Dat uitgangspunt is weer verlaten. Als De Ridder bij Clavis begint, ligt er net een onder nemingsplan waarmee de Terneu zense corporatie gezond de toe komst in denkt te kunnen. Hij stapt dan ook, na een half leven bij Woongoed en AWZV te heb ben gewerkt, 'met plezier in een nieuw avontuur'. Bestemmingsplan moet eenvoudig en duidelijk zijn, maar niet te strikt. door René Hoonhorst OOSTBURC - De gemeente Sluis moet nut en noodzaak van alle re gels in het nieuwe bestemmings plan Kom Oostburg nog eens te gen het licht houden. Verschillen in maximale bouw hoogtes voor hoofdgebouwen, erf- scheidingen en overkappingen moeten zoveel mogelijk worden voorkomen. Eén maximale bouw hoogte voor hoofdgebouwen en één voor andere vormen van be bouwing maakt het een stuk mak kelijker. Dat schrijft de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland in een reactie op het voorontwerp van het bestemmingsplan. Zo is het bijvoorbeeld prima dat de gemeente als uitgangspunt neemt dat winkels in het directe centrum van Oostburg niet groter mogen zijn dan tso vierkante me ter. Maar dat beginsel mag geen wet worden. „Als een zaak het he le winkelgebied versterkt, moet een groter oppervlak in de aan loopstraten mogelijk zijn", betoogt directeur Ruud van Renterghem van de Zeeuwse handelskamer. De Kamer waarschuwt ook dat de klanten van de Oostburgse winke liers wel op loopafstand moeten kunnen blijven parkeren. Mocht er nieuwe bebouwing komen op het parkeerterrein achter het ge meentehuis dan moet elders alter natieve stallingsruimte beschik baar komen. „De voorgenomen uitbreiding van de parkeergelegen heid aan de Baljuw Veltersweg moet nu al worden voorbereid", geeft de Kamer als voorbeeld. Woonwagencentrum niet achter containers terneuzen - Wethouder Frank van Hulle (Ruimtelijke Ordening) verwacht dat het woonwagencen trum Sas van Gent niet omzoomd hoeft te worden met een metersho ge muur van containers. Met die muur zou de leefgemeenschap ge vrijwaard worden van geluidsover last. Het centrum moet gesaneerd worden en dat zal op korte ter mijn ook gebeuren. De vervangen de standplaatsen voor de families die het kampement bewonen, wor den aangelegd in Westdorpe (vier) en Koewacht (vijf) op reeds be staande woonwagencentra. Zwarte overvalauto veroorzaakt schade koewacht - Een inmiddels ingere kende overvaller van de Plus-su- permarkt in Koewacht heeft dins dagochtend tijdens zijn vlucht met een gestolen zwarte auto flinke schade aangericht aan meerdere auto's. De politie zoekt getuigen van zijn gevaarlijke rijgedrag. Ook vermoedt de politie dat er nog meer mensen zijn die schade heb ben aan hun auto en dit nog niet hebben gemeld. Zij worden ver zocht zich alsnog te melden op het politiebureau in Terneuzen of via telefoonnummer 0900-8844. Leen Muylwijk en Nicole Mangnus tonen de foto van hun oudste dochter. André Declercq (r) heeft een actie voor het gezin opgezet. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43