Zeeland Eenvoud en kwaliteit gaan samen bij Tastoe Met KRAS door boek online of bel 0900 - 9697 4 f tfeoottdetiH# ]>e om PZC Zaterdag 26 januari 2008 3 7 dagschotel kan variëren van nasi, spaghet ti met paddenstoelen tot een vlees- of visgerecht. Deze woensdagavond begin ik met zuur koolsoep. Van zuurkoolschotels in het al gemeen ben ik mijn levenlang al een fan. Als benjamin van de familie mocht ik vaak kiezen wat ik wilde eten en van zuurkool kreeg ik nooit genoeg. Maar soep van zuurkool heb ik nog niet eerder geproefd. De winterse zuurkoolsoep is lekker, net zacht-zuur genoeg. Ik daag kok Jeannette Minnema uit om het recept te verklap pen. „Door suiker en room toe te voegen wordt de soep minder hard. Maar is dat alles wat je ermee gedaan hebt?" „Dat is het geheim van de kok", zegt ze beslist. De soep eet als een maaltijdsoep, die completer wordt met de donker bruine boterhammen en roomboter. Mijn tafel- genote kiest voor de salade geitenkaas (a la carte 9,50 euro). Ik proef mee en ge niet van de combinatie van de hartige geitenkaas en mierzoete honing. Als Maud Idema de schotels brengt, klinkt op de achtergrond het karakeristie- ke stemgeluid van Amy Winehouse. De stoere muziek past in deze omgeving, net als de massieve werkbank waaraan we zitten. De dagschotel bestaat uit een kipfilet ge vuld met mozarella, frites, een frisse sala de en knapperige boontjes. Ik probeer de quiche, die met uitzondering van het deeg zelfgemaakt is. De vulling van groente, ei en kaas is sap pig en smaakvol. Een goede quiche, zoals Prijs-kwaliteit: Bediening aan tafel: Entourage: *1/2 Horen, zien en ruiken: Je voelt je wel kom bij de gastvrouwen/koks Maud Idema en Jeannette Minnema. Je kunt er iedereen tegenkomen. Van de buurman, de winkelier tijdens de koopavond, tot een theaterbezoeker, die nog voor de voorstelling goed ge geten wil hebben. Conclusie: Juist uit de eenvoud blijkt de kwaliteit. Het doet denken aan een soort grootmoeders keukenkwalitei ten, die we hadden gehoopt te vinden bij Tastoe. Reageren op www.pzc.nl/smaakvan onvoldoende goed matig uitstekend voldoende Restaurant Tastoe in Middelburg foto Ruben Oreel deze, heeft een romige, gele en hier en daar lichtbruine korst. „We zouden alles zelf willen maken, dus ook het brood en de frites. Maar dat vraagt te veel tijd. Er zijn grenzen", zegt Jeannette. We begrijpen het. Voor 8,50 euro voor een dagschotel moet je niet het onderste uit de kan verlangen. Waar krijg je een driegangenmenu voor deze zachte prijs en goede kwaliteit? Want ook het perentaartje met slagroom tot slot is lekker. Achter de gerechten die eenvoudig aandoen, schuilt vakman schap. Lunchroom, brasserie Tastoe Sint Janstraat ga, Middelburg. Telefoon: 0118-641821. Rol- stoelvriendelijk. Zondag, maandag en dins dag gesloten. Binnenkort alleen op zondag en dinsdag. Pinnen kan niet. Voor ig.30 uur bestelling doorgeven aan de keuken, donder dagavond mag het iets later. nuttigen voor minder dan 17,50 euro. De keuze is groot in Middelburg. Edith ging naar brasserie/lunchroom Tastoe in de Middelburgse Sint Jan straat. TNvee vriendinnen wezen ons op vier res taurants in Middelburg, die in aanmer king kunnen komen voor onze opdracht om goed, eerlijk en goedkoop te eten. We kiezen voor Tastoe. Een restaurantje dat nog niet zo lang open is en dat uit de loop ligt. Maar Tastoe moet weer wel een omweg waard zijn. Kortom: een eet gelegenheid die je desnoods meerdere ke ren per week kan bezoeken. Bij Tastoe is de prijs geen barrière. De menukaart is met drie hoofdgerechten aan de kleine kant. Ach, dat maakt de keuze gemakkelijker. Het driegangenme nu kost 16 euro, een tweegangenmenu 12,00 euro en een daghap 8,50 euro. De In de Smaak van Edith en Ray mond proberen de PZC-redacteu- ren Edith Ramakers en Raymond de Frel na de dure december maand een volwaardige maaltijd te £ur°Pa 2008 Zeer compleet aanbod! vanaf 1 Vlieg-, bus- en autovakanties tegen de allerlaagste Ook dit zomerseizoen presenteert KRAS u een brochure boordevol leuke vakantie-ideeën in Europa! In deze brochure vindt u vele rondreizen, fly-drives en stedenspecials die u de mooiste plekjes van Europa laten zien. Van een zonva kantie aan de Spaanse Costa del Sol tot aan een fietsvakantie door Duitsland en van de cultuur steden van Italië tot aan de natuurpracht van de Noorse fjorden. Maar ook Afrika en het Midden- Oosten wordt niet overgeslagen. Zo kunt u kiezen voor een rondreis door Egypte, Marokko of Israël! Vraag onze gratis brochure aan of kijk voor het complete aanbod op www.kras.nl 4 dgn Bruisend BERLIJN v.a.€179 8 dgn Hoogtepunten ZUID-ITALIË v.a.€599 Voor meer informatie, zie www.kras.nl/28042 Voor meer informatie, zie www.kras.nl/28035 a 5 dgn Het LIMBURGSE Heuvelland v.a.€279 8 dgn TOSCANE, UMBRIË ROME v.a.€599 Voor meer informatie, zie www.kras.nl/35129 Voor meer informatie, zie www.kras.nl/35019 5 dgn Vlaanderen Belgische kust v.a.€ 299 8 dgn KRETA Compleet v.a.€649 Voor meer informatie, zie www.kras.nl/35130 Voor meer informatie, zie www.kras.nl/35075 6 dgn LOIRE en omgeving v.a. €329 15 dgn Highlights van MAROKKO v.a.€879 Voor meer informatie, zie www.kras.nl/35140 Voor meer informatie, zie www.kras.nl/74727 10 dgn ITALIAANSE Bloemenriviera v.a. 498 15 dgn ANDALUSIË MAROKKO v.a. 949 Voor meer informatie, zie www.kras.nl/35002 Voor meer informatie, zie www.kras.nl/74726 waarom zou je verder zoeken De nieuwe zomerbrochure is uit!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39