Ellewoutsoord meer dan een luchtkasteel Docenten ROC lopen stage bij AH Oostburg Hummels Aanleg van tien vissteigers op Schouwen-Duiveland begonnen Auto rijdt door na aanrijding CSUJ, gewoon jouw school! I WPZC Zaterdag 26 januari 2008 33 Borsele wil verder met ontwikkeling van plan voor conferentieoord. door Harmen van der Werf ELLEWOUTSDIJK - Het einde van de wereld, dat lijkt Ellewoutsdijk wel, in het puntje van de Zak van Zuid-Beveland. luist dat dorp is de ideale plek voor een luxe conferen tieoord en hotel, volgens het Am sterdamse bureau NoBeach. „Van te voren had ik dit ook niet kun nen bedenken", geeft wethouder Marga Vermue van Borsele eerlijk toe, „maar daar heb je nou net zo'n bureau voor nodig, een bu reau dat is gespecialiseerd in de ontwikkeling van bijzondere toe ristische projecten." NoBeach is in Borsele verzeild ge raakt via de gemeentelijke 'huisar chitect' Rothuizen Van Doorn 't Hooft (RDH). Borsele wil meer aan toerisme gaan doen. Kleinscha lig, maar grootschalig genoeg om Exclusieve kinder- en tienermodo Restanten I wintercollectie 50% korting Witte Paardstraat 6 Goes Lange Geere 7 Middelburg VLISSINGEN - De politie Zeeland on derzoekt een aanrijding die gister middag rond 14.15 uur op de krui sing Duinpoortweg/Glacisstraat in Vlissingen plaatsvond. Een 65-jarige fietsster uit Vlissin gen kreeg daar geen voorrang van een onbekende automobilist die vanaf het parkeerterrein bij de Al- di naderde en linksaf, tegen de richting in, de Glacisstraat inreed. De fietsster botste tegen de auto en kwam ten val. De onbekende automobilist reed na de aanrijding door. De vrouw hield aan de botsing schaafwonden en een bult op haar hoofd over, liet de politie gistera vond weten. iets bij te dragen aan de leefbaar heid van kleine kernen. Zo kwam Bart Robberecht van NoBeach in Ellewoutsdijk terecht. Hij zag een stil dorp met een oud fort aan de Westerscheide dat wel een duwtje in de rug kan gebruiken. In over leg met RDH-architect Taco Tuin- hof groeide het plan voor een ex clusief conferentiecentrum in het fort en een luxe hotel in boeme- rangvorm in de Westerschelde: El lewoutsoord. Half december was de presentatie in de Borselse raad. De reacties wa ren verdeeld. 'Ongeloof, straalde van gezichten af, 'alsof zoiets in El lewoutsdijk zou kunnen'. Wethou der Vermue vertrouwt op het in zicht van de deskundigen. „Vol gens NoBeach bestaat er nergens PJI De gemeente Borsele wil met een exclusief toeristisch project kleine kernen een duwtje in de rug geven. De betreffende dorps raden reageren verdeeld. Project om te weten wat stagiaires op werkvloer meemaken. door Frank van Cooten OOSTBURC - Een aantal docenten en medewerkers van het ROC Westerschelde in Terneuzen on dervond gisteren aan den lijve hoe het is om als stagiaire in het be drijfsleven aan de slag te zijn. De vertrouwde werkomgeving werd voor een dag ingewisseld voor de werkvloer van Albert Heijn in Oostburg. Eric Kerckhaert, sectormanager economie, vulde toetjes bij, Isabel- le Driesen-Michielsen, coördinator afdeling handel, hield zich bezig met de kaas en de kant en klare versproducten en docenten Joris Willaert, Tom Verstraeten en Levi Vandenbussche werden 's middags door supermarktmanager Dick van Es aan het werk gezet. „We Docenten van ROC Westerschel- de in Terneuzen ondervonden aan den lijve hoe het is om als stagiaire in het bedrijfsleven aan de slag te zijn. in de Benelux zo'n exclusief confe rentieoord. Of het uiteindelijk wordt uitgevoerd zoals het is gepre senteerd, is iets anders." Borsele blijft de kar trekken. De be doeling is in februari in Ellewouts dijk het project voor te leggen aan de bewoners. Het plan kan de leef baarheid van Ellewoutsdijk zeker ten goede komen, denkt Vermue. Enkele panden in het dorp staan er slecht bij. Die kunnen - in aan vulling op Ellewoutsoord - wor den opgeknapt voor kleinschalige verblijfsrecreatie. Ellewoutsoord lijkt voor Ellewouts dijk een niet te missen kans. Joop Rooze, lid van de dorpsraad, ziet dat anders. Het plan past volgens hem niet in de weidse omgeving en heeft 'geen toegevoegde waar de'. De dorpsraad Hoedekenskerke is juist enthousiast. Arjan van Erk zou het project graag binnenhalen. „Al komt er dankzij dit plan maar één jong stel extra wonen in Hoe dekenskerke." hebben hard meegewerkt. De toet jes moesten er piekfijn bijstaan." Deze docentenstages, een project van de praktijkopleiding detailhan del, zijn bedoeld om de banden tussen het onderwijsinstituut en het bedrijfsleven verder aan te ha len. „Het is belangrijk dat docen ten zien en ervaren wat leerlingen op een werkplek in de praktijk te genkomen. Ook zien we hoe beroepen zich ontwikkelen. In de lessen spelen we daar op in", legde Kerckhaert het doel van de docentenstages uit. Ook de sfeer en de cultuur van een bedrijf is volgens Drie sen-Michielsen voor docenten be langrijk om te weten. Supermarktmanager Van Es vindt het belang van de docentenstages groot. „Ik werk daarom graag mee. De leraren moeten weten welke druk er op een stagiaire zit. Samen werking tussen bedrijfsleven en onderwijs is van cruciaal belang." Het ROC en het bedrijfsleven wer ken overigens al drie jaar samen in het project Samenwerking Onder wijs en Bedrijfsleven (SOB). Dat geldt voor alle branches, van Hulst tot aan Cadzand. Richttijden tegen te lange vergaderingen KRUININGEN - Niet zelden duren ze tot middernacht en soms zelfs nog langer, de opinieraadsvergaderin gen van de gemeente Reimers- waal. Begin deze maand ging het licht in de raadzaal pas om half twee uit. Dat was ook de grootste vergadertijgers toch iets te gortig. Daarom wordt op de agenda vanaf nu per onderwerp aangegeven hoe lang er over gediscussieerd wordt. „Door richttijden aan te ge ven, hopen we op een wat accepta belere eindtijd", zegt burgemees ter )an Huisman. Schouwen-Duiveland wil sportvissers naar het eiland lokken. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland is begonnen met de aanleg van tien vissteigers op het eiland. De gemeente hoopt door de aan leg van deze - ook voor ouderen en mindervaliden geschikte - voor zieningen meer sportvissers naar het eiland te lokken. Met de aan leg van de vissteigers loopt de ge meente vooruit op het nog te ont wikkelen gemeentelijk watersport actieplan. Sportvissen mag zich verheugen in grote populariteit. Zeker 500.000 mensen beoefenen de sport en zij maken regelmatig sa men met familie een 'vistrip'. De vissteigers moeten Schouwen-Dui veland voor hen aantrekkelijk ma ken. Daarnaast vormen de visstei gers een ideale plek om te genie ten van de natuur. De steigers wor den zo gebouwd dat het ook voor kinderen en rolstoelgebruikers vei lig is. De steigers gaan bestaan uit een op palen in het water ge bouwd omheind platform. Er komen steigers in het Krekenge- bied bij Ouwerkerk, de Vroonpias in Renesse, de Schelphoekkreek bij Serooskerke, het Kaaskenswa- ter bij Zierikzee en de visvijver in Oosterland. Het is de bedoeling dat de vissteigers voor eind maart gereed zijn. Aan het gemeentelijk watersportactieplan wordt nog nij ver gewerkt. Wanneer dit beleids plan gepresenteerd wordt, is nog niet bekend. Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. De badkamer de ontspanningsruimte in uw huis. Bij heerlijk ont spannen in uw badkamer hoort sfeer om er te kunnen genieten van uw welverdiende rust. Natuurlijke materialen weerspiegelen rust. Ze vormen de basis van authentieke sfeer. Ze brengen balans in uw badkamerinterieur zonder afbreuk te doen aan comfort. Laat u vrijblijvend adviseren in onze inspirerende showroom. Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. raab K karcher I www.raabkarcher.nl - CSUJ VMBO met instroom VMBOb en MAVO SirWinston Churchilllaan 8 4333 BC Middelburg Generaal Eisenhowerlaan 25 4333 BP Middelburg donderdag 14 februari 16.00- 20.30 uur CSUJ Van de Perre HAVO en VWO (Atheneum en Gymnasium) Elzenlaan 4 4334 BW Middelburg OP€N DflG donderdag 7 februari 15.30-20.30 uur *oe<??gt0U"( U>caV'eS' CSVJJVO' „„CSU! pcW' vte'v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35