Overheid moet oude fout repareren vervelend' tegen graffitispuiters Rechtbank schorst voorarrest ht Ifl lal IU Keuze valt op Digitale Man V INTERSPORT pzc Zaterdag 26 januari 2008 31 middelburg - Het driedimensiona le kunstwerk Digitale Man van Denz de Kroon uit 's-Heer Hen drikskinderen is door studenten van de Roosevelt Academy en cliënten van Emergis gekozen als het werk dat in de entree van hun gebouw aan de Koestraat in Mid delburg moet komen. Ze konden kiezen uit 22 werken van verschil lende kunstenaars. Het werk van De Kroon bestaat uit ruim vijfhon derd vierkante beschilderde pa neeltjes die samen het beeld van een rennende man verbeelden. Ie der paneeltje kan volgens De Kroon gezien worden als een sterk uitvergrote pixel. VANDAAG BIJ INTERSPORT ERIK LAATSTE SKIDAG Uitverkoop ski's, skischoenen en -kleding met kortingen tot 70% Gratis hoes of servicebeurt (t.w.v. 19.95) bij aankoop van een paar ski's. Gratis schoenentas bij aankoop van een paar skischoenen. Workshop: Hoe wax ik mijn ski's op vakantie. Gratis bindinguitverkoop Er is glühwein en chocolademelk ERIK Nihiisv Buig 22-28. MkldellKJ. lel. (0118) 61 17 41 Kijk voor de voorwaarden op www.intersporterik.nl De graffitispreuk 'God is rechter' is een van de weinige leuzen die niet is verwijderd uit de binnenstad van Middelburg tijdens de grote schoonmaakactie van afgelopen jaar. Deze leus is nog steeds te vinden op het witte gebouw, recht tegenover de rechtbank. foto Lex de Meester Camping De Witte Raaf en vliegveld Midden-Zeeland zijn beide slachtoffer van een historische fout, ge maakt door de overheid. Het is een strijd geworden tussen de camping en het vliegveld. Mag De Witte Raaf uitbreiden? Of is dat te ge vaarlijk omdat piloten over het nieuwe stuk camping komen bij het opstijgen en de meeste vliegon gevallen nu eenmaal gebeuren tij dens het opstijgen? Deze discussie woedt nu in Arne- muiden. Niet zozeer tussen de ei genaar van de camping en de direc teur van het vliegveld, maar tus sen de directeur van het vliegveld en de wethouder van Middelburg die de uitbreiding van De Witte Raaf mogelijk wil maken. En dus ANALYSE door Maurits Sep eigenlijk over de rug van de cam pinghouder. De vliegvelddirecteur is op het eer ste oog de boosdoener. Hij belem mert met zijn bezwaar de groei van een toeristisch bedrijf en ont neemt toeristen de kans op een aangenaam verblijf aan het Veerse Meer. Met het argument van veilig heid, terwijl hij er het gebrom van vliegtuigmotoren tegenover stelt. Bij nadere beschouwing blijkt de kwestie echter niet zo simpel. Na tuurlijk komt directeur Peter Gey- sen op voor de belangen van het vliegveld. Dat doet ook Piet Oomen voor zijn camping. Dat zij tegenover elkaar staan, is echter te rug te voeren op een fout die over heden tientallen jaren geleden al maakten: zij stonden toe dat het vliegveld werd aangelegd, terwijl ze ook het Veerse Meer toeristisch wilden ontwikkelen. Die onverenigbaarheid van func ties zo dicht bij elkaar, heeft veel problemen veroorzaakt. Tot nu toe bleef dat vooral beperkt tot klachten over lawaai als piloten zich weer eens niet aan de regels hielden en te laag vlogen, te dicht bij de camping kwamen of rondjes in de lucht draaiden. Dat pro bleem is door veelvuldig klagen door omwonenden en uiteindelijk goed reageren door het vliegveld vrijwel verleden tijd. Nu de uitbreiding van de camping nog. Het eerste plan van Oomen is dertien jaar oud. Steeds lag het vliegveld letterlijk en figuurlijk in de weg. Geysen heeft al vaker ge wezen op deze 'historische fout'. Die is gemaakt door de toenmalige gemeente Arnemuiden en de pro vincie Zeeland. In december herin nerde hij daar nog aan en presen teerde meteen de oplossing. Als de landingsbaan wordt gedraaid naar het zuidwesten, komen vliegtui gen niet meer over de camping. Het was verstandig om de discus sie deze wending te geven. Met de ingreep is zowel het vliegveld als de camping gediend én worden problemen voor de toekomst voor komen. Als ook de overheden - provincie en gemeente Middel burg als rechtsopvolger van Arne muiden - verstandig zijn, geven ze Geysen zijn zin en herstellen ze hun eigen fout. Dat de overheden en de camping ook de draaiing van de baan moe ten betalen, zoals Geysen eist, is geen vanzelfsprekendheid. Het vliegveld kan betalen voor het ei genbelang. Dat is met een goed ge sprek wel op te lossen. Jonge verdachte heeft dringend medische hulp nodig. middelburg - De Middelburgse rechtbank besloot gisteren dat een achttienjarige inwoner van Middel burg vandaag Torentijd mag verla ten. Het voorarrest van deze oud-inwoner van Goes is ge schorst zodat hij zo snel als moge lijk medische hulp kan krijgen. De jongeman stond donderdag te recht voor de meervoudige kamer van de rechtbank omdat hij zijn vriendin en zijn Goese moeder zou hebben mishandeld. Raads man A. Bals vroeg de rechtbank om niet de gebruikelijke veertien dagen te wachten met het nemen van een beslissing maar hem zo snel als mogelijk te schorsen uit zijn detentie omdat de jongeman dringend hulp nodig heeft. Offi cier van justitie J. Zondervan ver zette zich tegen die schorsing om dat de jongeman, na een eerdere schorsing, toch gewelddadig was geworden tegen zijn moeder. Vol gens de advocaat kwam dat omdat de Middelburger toen geen adequa te hulp kreeg. Die hulp is nu wel verzekerd, zo vertelde donderdag een medewerker van de reclasse ring tegen de rechtbank. k: -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33