Zeeland PZC De afsluiting van een periode Ride en wandelevenement vallen samen in Goes Gewonde bij ongeluk Fastfood bij Zep WALCHEREN 42 en 43 29 35 Aanhoudingen na inbraak ra Aangenaam b wm' Modeontwerpster terug naar Zeeuwse roots Zaterdag 26 januari 2008 Provinciale Staten stemmen in met aanleg getijdennatuur Tip? redwalch@pzc.nl Oud-wethouders genieten en netwerken tijdens hun afscheid. door Miriam van den Broek vlissincen - Het was aanschuiven gisteren, bij het afscheid van de drie Vlissingse collegeleden. De rij wachtenden voor de receptieal bums, stond tot aan de ingang van het gemeentehuis. Er waren burge meesters en wethouders van de buurgemeenten, evenals vertegen woordigers van bedrijven, vereni gingen en andere organisaties. De grote afwezigen waren de wethou ders Tineke Verhage en Ton Croné die volgende week in stilte hun functie neerleggen. Conny Seijbel en Ellie Walrave zei den tussen al het handen schud den door, blij te zijn met de recep tie. „Het is altijd zuur om afscheid te nemen", zei Seijbel. „Maar nu wordt een periode goed afgeslo ten. Ze maakte meteen van de gele genheid gebruik om de visitekaart jes uit te delen van haar gloednieu we bureau voor interim projectma nagement en advies. „Ik zag hier niet tegenop", vertelde Walrave. „Wel speelde er een ge voel van weemoed. Maar ik vind het nu echt heerlijk. De reacties zijn hartverwarmend. Ik kijk voor- 'Er speelde een gevoel van weemoed. Maar ik vind het nu echt heerlijk' al met een goed gevoel terug op de afgelopen periode. En nog steeds vind ik dat we als college een goed besluit hebben genomen. Of we dat ook op een goede manier heb ben gedaan, moet nog blijken uit het Integis-rapport." Peter Stok, coördinator burgerparticipatie bij de gemeente Vlissingen, kust Anneke van Dok gedag. Peter ter Meulen, ambulancemedewerker en voormalig opleider van de jeugdbrandweer, zwaait Ellie Walrave uit. middelburg - Een dertigjarige mo torrijder uit Oost-Souburg is gister middag zwaargewond geraakt bij een botsing in Middelburg. De mo torrijder werd rond half drie op de Torenweg aangereden door een graafmachine. De 2i-jarige uit de gemeente Vlis singen afkomstige bestuurder van de graafmachine reed over de To renweg richting Oost-Souburg. Toen de man linksaf een in- en uit rit van een baggerdepot in wilde rijden, verleende hij geen voor rang aan de hem op dezelfde weg tegemoetkomende motorrijder uit Oost-Souburg met de botsing als Het slachtoffer is met ernstig ge zichtsletsel en onbekende verwon dingen per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis in Vlis singen. Van daaruit is de Oost-Sou burger dezelfde middag in kritieke toestand overgebracht naar het zie kenhuis in Antwerpen. Wielertocht voor KWF en wandelsportdag in één weekeinde. door Frank Balkenende GOES - Goes beleeft de laatste twee dagen van augustus een sportief weekeinde. Zondag 31 augustus is namelijk het charitatieve wieler spektakel Ride for the Roses, zater dag 30 augustus strijken minstens 1200 wandelaars neer in Goes. Daar houdt KNBLO Wandelsport organisatie Nederland haar Zeeuw se jubileumfestijn. De landelijke bond bestaat honderd jaar en zet in elke provincie wandeltochten en acties op touw. Volgens secretaris Lien Crucq is het toeval dat beide evenementen samenvallen in het laatste weekein de van augustus. „Onze datum stond al een jaar vast. We hebben wel contact gezocht met de organi satie van Ride for the Roses. We proberen eikaars evenement te sti muleren. Misschien willen wande laars zondag wel een stuk fietsen en wellicht zijn er deelnemers aan Ride for the Roses die zaterdag een wandeltocht willen maken." Waar Ride for the Roses de Zee landhallen als uitvalsbasis heeft, slaat de wandelsportbond haar bi vak op het terrein van Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) op. Daar wordt gezorgd voor enig vertier: een streekproductenmarkt, een muziekkorps en rondleidingen door het spoorwegmuseum. Deelnemers kunnen kiezen uit 5, W* Ride for the Roses en de jubi- leumtochten van de KNBLO spe len zich in één weekeinde in Goes af. Beide organisaties kun nen er bij winnen, denken ze. Kentucky Fried Chicken kiest voor vestiging bij Middelburg. middelburg - Het nieuwe vrije- tijdspark Zep bij Middelburg krijgt een vestiging van Kentucky Fried Chicken (KFC). Het wordt het eer ste restaurant van deze fastfoodke ten in Zeeland. Projectontwikkelaar Pieter Palm van TCN is blij met de komst van KFC. Hij ziet deze vestiging als een mooie aanvulling op de ande re voorzieningen die daar in het voorjaar van 2009 worden ge opend. Het naar Middelburg halen van KFC was volgens hem niet een echt eenvoudige klus. Hij heeft de Nederlandse leiding van de keten moeten overtuigen van de kansen die het vrijetijdspark biedt. „Soms voel ik mij echt een ambassadeur die Zeeland voor het voetlicht moet brengen." middelburg - Twee zeventienjari ge jongens uit Middelburg zijn in de nacht van donderdag op vrijdag aangehouden wegens diefstal. De jongens hadden ingebroken in een winkel in de Segeersstraat in Mid delburg. Rond drie uur kwam bij de politie de melding binnen dat twee personen zich verdacht ge droegen. Even later werden op de Kousteensedijk de twee jongens aangehouden. Zij hadden spullen bij zich die afkomstig waren uit de winkel in de Segeersstraat. PART NERS ECHTE MAKELAAR 0 1 16-6I 66 I 7 10,15, 25 en ruim 42 kilometer, de marathon die ook een beetje be doeld is als training voor de Kust- wandelmarathon in oktober. Alle routes voeten door de Zak van Zuid-Beveland, waarbij onder meer de schaapskooi in Nisse als rustpunt fungeert. De wandelsportbond heeft aan haar verjaardag het thema 'rolstoel- vriendelijk' gekoppeld. Nog geen één procent van de wandelpaden in Nederland is geschikt voor rol stoelers. In Zeeland wil de bond dat veran deren met rolstoelvriendelijke 'om metjes' die in de buurt van zorg centra worden gemaakt: Ter Ree- de, Scheldehof en het Theo van Doesburgcentrum in Vlissingen, Simnia in Domburg en Cederhof in Kapelle. Het eerste ommetje wordt 3 september officieel in Ter Reede geopend. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Het Terneuzens CDA-raadslid ging voor aanvang van de raads vergadering alle aanwezigen af voor een welgemeende groet. Bij de perstafel aangekomen, pro beerde hij de aandacht te trekken van de verslaggeefster van de lo kale omroep. Die zat nog diep in haar tas te snuffelen, op zoek naar wat ontbrekende appara tuur. „Nou kent ze me niet meer, hoor!", trachtte hij met een grap je alsnog in haar vizier te ko men. Met succes. „Ah, meneer Calon, hoe is het met u?", vroeg ze. Het CDA-raadslid stond perplex, maar herpakte zich snel. „Aange naam, mijn naam is Jaap Schee- Ie." Jaap Ventevogel, oud-gedeputeerde en oud-raadslid voor het CDA in Vlissin gen, neemt afscheid van partijgenoot Conny Seijbel. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31