Eigenlijk zou iedereen Dertig maanden cel voor beroving Burgemeester De krant 5 weken voor 15 eu PZC 2 I Zaterdag 26 januari 2008 PZC MAIKEL HARTE Hier zit ik dan met al mijn sjaaltjes, T-shirts, petjes, spandoeken en draaiboek voor de verkiezingscampag ne van Lijst Kapitein Rooibos. Ik zag het helemaal zit ten om over een paar jaar via een referendum een gooi te doen naar het burgemeesterschap van Terneuzen, maar dat zal wel niet meer lukken. Minister Ter Horst wil namelijk stoppen met het burgemeestersreferendum omdat de opkomst te laag is. Die conclusie is wel erg snel gemaakt na volksraadplegingen in Utrecht en Eindhoven waarbij alleen maar viel te kiezen tus sen twee vooraf geselecteerde PvdA-kandidaten. Alsof je na een slechtbezochte o-o tussen PSV t en PSV 2 beslist om de he le eredivisie af te gelasten. Ie kan er om inhoudelijke redenen tegen zijn, maar het burgemeestersreferendum in zijn huidige vorm mag eigenlijk geen graad meter zijn om van het gekozen burgemeesterschap af te zien. Mijn jongensdroom ligt nu mooi aan diggelen. Al mijn pro pagandamateriaal ligt al in de kli- ko en ik had nog wel zulke mooie items. Zoals een welkomstpakket van bolussen, babbe laars en schone Zeeuwse meisjes voor nieuwe ondernemers van buiten Zeeland en aan de sloop van de oude muziek school aan de Terneuzense Leeuwenlaan zou ik mijn politieke lot koppelen. Het is toch een schande dat ze dit mooie markan te gebouwtje willen slopen om te vervangen door nieuw bouw, een prefab unit of zelfs noodlokalen. Ter Horst geeft als reden voor de lage opkomst het feit dat de kandidaten niet goed campagne kunnen voeren omdat ze de inwoners geen beleid kunnen beloven, zoals politieke partijen mogen. Als burgemeester zou ik de sloop dus toch niet tegen kunnen houden. Maar hoe dan wel? Het is weer bijna carna val, misschien moet ik me daar op richten. Zou een Prins Car naval tegenwoordig nog wel een potje kunnen breken? Mijn jongensdroom ligt nu mooi aan diggelen COLOFON HHIH Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Beveland-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Steenstraat 37, Hulst, Tel: 0114-371379 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: een medewerker spreken Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur e-mail: lezersservice@pzc.nl postadres: PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22.50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Wie goed om zich heen kijkt, kan ze overal zien. Aan gevels, op duintoppen en op verkeerstorens staan webcams die het openbare leven in de gaten houden. door Joeri Wisse Zou dat vliegtuigje op Midden-Zeeland straks nog opstijgen? Heeft het water aan de Vlissingse boulevard al het hoogste punt be reikt? En zou het druk zijn in het centrum van Middelburg? Pak 'm beet tien jaar geleden zou je voor een antwoord op deze vra gen de auto in moeten stappen om met eigen ogen te zien hoe de situatie ter plekke is. Anno 2008 hoeft dat niet meer. Een snelle in ventarisatie leert dat iemand met een computer en een internetver binding op tientallen plaatsen in de provincie anoniem kan gluren dankzij de webcam. De onbetwiste Zeeuwse nummer één op het gebied van webcam- sites is zeegat.nl van Peter van Druenen. Sinds eind 2004 heeft hij een camera gericht op de Vlis singse boulevard, het strand en ui teraard het zeegat. De site is dage lijks goed voor tienduizend 'unie ke pageviews'. „Het dagrecord staat op 280.000 bezoekers. Die haalden we een jaar geleden, tij dens de een zware storm." De po pulaire site GeenStijl.nl had daar een grote rol in, aangezien ze een link naar de Zeegat.nl op de voor pagina had geplaatst. Zo'n groot aantal bezoekers kon zeegat.nl nau welijks aan. „De beelden waren niet zo snel als normaal, maar we waren bereikbaar. En dat terwijl de rampensite van de overheid, cri- sis.nl, tijdens die storm totaal on bereikbaar was, met ongeveer evenveel bezoekers." Ondanks het hoge aantal bezoe kers, wordt Van Druenen niet rijk van Zeegat.nl. „De advertentie-in komsten zijn net genoeg om de huur van de server in Amsterdam te betalen. Die kost zo'n zevenhon derd euro per maand." Het liefst had hij een nog grotere server ge had, die nog meer data-verkeer kan verwerken. „Dan zouden we vier beelden per seconde kunnen laten zien, dat is bijna live-stream. nieuw beeld zien." Wegens vervan ging gaat de noordbrug eind fe bruari dertien weken dicht. Veel Terneuzenaren zullen dan voor vertrek weer op de site kijken. Op brugopenofdicht zijn vooral au to's en schepen te zien. Bij zee- gat.nl daarentegen wordt iedereen die ter hoogte van de Coosje Bus- kenstraat over de boulevard loopt, gefilmd. Met een speciale knop op de site is het in principe mogelijk om van elk beeld een kopietje te maken. Het beeld van 12.00 uur 's middags wordt sowieso bewaard door van Druenen, voor zijn calen darium. „Het fotograferen en fil men van mensen staat wel ter dis cussie. Eigenlijk zou je iedereen eerst om toestemming moeten vra gen. Maar dat doet de krant ook niet als ze op een drukke middag een foto maken in de Walstraat, simpelweg omdat het niet te doen 'Iemand die achter de boulevard woont, heeft zeegat.nl op zijn muur geprojecteerd zodat hij ook zeezicht heeft' Helaas wordt dat onbetaalbaar." Ook Jovan Dierikx stuitte bij de lancering van zijn webcamsite brugopenofdicht.nl op technische beperkingen van de server. De site toont beelden van de zuidbrug van de zeesluis in Terneuzen. „We hebben de site gelanceerd op het moment dat de noordburg van de zeesluis was gestremd vanwege een aanvaring met een autocarrier. De site werd massaal bekeken, dat kon de server niet aan. Daarom la ten wij om de vijf seconden een is. Toestemming vragen zou het einde van webcams als Zeegat.nl betekenen." Dat zou jammer zijn voor de vaste bezoekers van de site en voor die bewoner aan de achter kant van de boulevard. „Die heeft een projector aangeschaft, waar mee hij zeegat.nl op zijn muur kan laten zien. Zo heeft hij ook zeezicht." Ook de bovenburen van Van Druenen profiteren mee. „Die hebben kinderen in Nieuw-Zee- land. Als ze daarmee bellen, gaan ze buiten voor webcam staan." Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: D een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook' 0800 - 0231 231 (gratis) Woonplaats Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC g»t zotgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie Rechtbank hecht geen geloof aan alibi van 28-jarige Terneuzenaar. den haag - De rechtbank in Den Haag heeft een 28-jarige inwoner van Terneuzen veroordeeld tot een celstraf van dertig maanden wegens de beroving van een geld- loper. Het slachtoffer werkte bij een deur waarderskantoor in Leiden. Hij werd er op de zomer van 2006 op klaarlichte dag door de man uit Terneuzen en een vriend op straat overvallen. Tijdens de strafzitting twee weken geleden had de Terneuzenaar iede re betrokkenheid bij de beroving ontkend. Hij zei dat hij een waterdicht alibi had, want op de bewuste dag zou hij in Terneuzen zijn geweest. Vol gens de verdachte had hij toen vol op meegedraaid in een werkgele genheidsproject. Een projectleider had zijn verhaal bij de politie ook bevestigd. De rechtbank hechtte echter meer waarde aan een verklaring van een medewerkster van het deurwaar derskantoor in Leiden. Zij verklaar de dat zij de verdachte had getipt over het tijdstip dat de geldloper bankbiljetten ging storten bij de bank. De vrouw had een half jaar eerder ook al andere overvallers geholpen bij een overval. Ze is eerder tot drie jaar cel veroordeeld. De verdachte Terneuzenaar had de schijn ook tegen zich. In het verle den had hij zich eerder schuldig ge maakt aan geweldsdelicten. Peter van Druenen bij zijn camera, die opnames maakt van de Vlissingse kust. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2