zijn een beetje Hollands 35 wonen Krf 4 wonen@wegener.nl 024-3650509 PZC Zaterdag 26 januari 2008 redactie.wonen@wegener.nl 024-3650509 Kruimeldieven krijgen nieuw uiterlijk en absorberen vocht Het uiterlijk van handstofzuigers, of tewel kruimeldieven, is aan verande ring onderhevig. In plaats van dege lijk ogende apparaten zonder enige opsmuk, zoals ze tot dusver altijd waren, zijn het tegenwoordig steeds vaker speels vormgegeven hulpmid delen. Neem bijvoorbeeld de Jovis van Hoover. Dat is een stofzuiger die wel iets wegheeft van een wal vis. Het praktische aan de nieuwe kruimeldieven is dat een aantal van de vier modellen ook vocht kan op zuigen. Nadat de zuiger eenmaal is opgeladen, gaat deze een kwartier mee. De Jovis is te koop vanaf 49,95 euro. Informatie: www.hoover.nl foto CPD De snelzuiger: een mix van steelzuiger en kruimeldief Even snel tussen neus en lippen door de stofzuiger door de woonka mer halen: dat komt volgens Elec- trolux vaker voor dan dat we de wo ning eens een keer uitgebreid schoon maken. De produ cent van huishou delijke apparatuur bedacht daarom een stofzuiger die speciaal voor der gelijke klusjes is bedoeld. De draad loze Ergorapido, vooral opvallend vanwege zijn de vormgeving, is een combinatie van steelstofzuiger en een kruimeldief. Het lichte apparaat verscheen in 2004 voor het eerst op de markt. Volgens Electrolux is de tweede ge neratie zuigers niet alleen speelser van vormgeving, maar ook krachti ger. De verschillende modellen zijn te koop vanaf ongeveer 115 euro. foto CPD Noordweg 471 te Middelburg Bod gevraagd! Woning van de week www.kuubmakelaars.nl zijn producten waarbij nog nét iets meer aandacht is besteed aan het design, de materialen enzo voort. Uit allerlei ideeën die ik had aangeleverd, kozen ze deze. Zelf dacht ik: Zo, jullie durven! Het was een enorme investering. Nu weten we dat de stoel goed ver koopt, maar dat weet je van tevo ren natuurlijk nooit zeker." Foto naast boven: De grappige pin guïn-drinkbeker Mumsa. Foto naast midden: Kinderdraai stoel Lömsk, in de vorm van een ei. Foto naast onder. Kleurrijke knof- lookpers Charm, ook een ontwerp van Monika Mulder. foto's CPD Het liefst tekent ze tijdloze ont werpen, producten die lang in de collectie blijven. „Ik hou van duur zaamheid. Ik word ook zelden ge vraagd voor seizoenscollecties, dat past niet bij mij. Ook de country- lijn is niet mijn ding. Scandina visch en modern, dat staat dichter bij mij." Inspiratie haalt ze uit mode-illus traties, fotokunst of andere kunst vormen. „Het is leuk juist te kij ken naar dingen die niet letterlijk met wonen te maken hebben." Ook bestudeert ze mensen en hun dagelijkse bezigheden en haalt daar ideeën uit. „Ik pak graag situaties aan die problemen opleveren. Zo stoorde ik mij bij voorbeeld aan dekdoppen die de aansluiting van een lamp in het plafond afdekken. Die dingen han gen altijd halverwege het snoer." Voor haar lamp 'Melo die' ont wierp Mulder daarom Dekkop, die qua vorm bij de lamp past en door een slim klemmechanisme niet naar beneden kan glijden. Nog steeds gaat het overgrote deel van haar tijd naar opdrachten voor Ikea. Maar nu ze haar eigen bedrijf heeft, neemt ze ook ander werk aan. Zo is ze bezig voor een nieuw Nederlands bedrijf dat zit- meubilair gaat produceren. „Een heel grote opdracht, ik ben er al enkele maanden voor aan het tekenen geweest. Erg leuk om weer iets to taal nieuws te doen." Ooit wil ze wellicht zelf nog eens gaan produceren. „Dat vergt een flinke investering en bovendien moet je dan enorm veel tijd besteden aan allerlei andere zaken dan ontwerpen. Aan mijn ideeën zal het in ieder geval niet liggen. Die zijn er in overvloed. Ik be denk elke dag wel weer iets nieuws." IW Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Foto boven: Kleed Bettan Linje. Foto onder Als 7-jarige maakte Mul der al kleifiguren, die doen denken aan de kleurige kinderspaarpotten die ze voor Ikea ontwierp, foto's CPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 111