Buitenland Onrust Libanon na aanslag De man van vijf miljard BenZeker nl De goedkoopste hypotheek van Nederland? Smokkelaars kinderen vast Brand in hotel-casino Las Vegas 10 Zaterdag 26 januari 2008 PZC boekarest - De Roemeense poli tie heeft 150 mensen gearresteerd die ervan worden verdacht vorig jaar ten minste 120 Roemeense kin deren Groot-Brittannië te hebben binnengesmokkeld. Daar aangeko men moesten de kinderen bede len en stelen. Dat maakte de Roe meense politie gisteren bekend. De meeste arrestanten waren fami lieleden van de kinderen. Ook heeft de politie hele bendes opge rold die arme Roemenen geld ga ven voor hun kinderen. De meeste kinderen waren tussen de twaalf en achttien jaar oud, maar sommi gen ook jonger dan tien. De ben des instrueerden de kinderen hoe ze konden zakkenrollen in de me tro of op drukke straten, zei de po litie. Top-terreuronderzoeker opgeblazen met autobom in Beiroet. beiroet - Een aanslag met een au tobom in een christelijke wijk in Beiroet heeft gisteren aan vier mensen het leven gekost. Onder de doden is een officier van de in lichtingendienst van de politie die onderzoek deed naar terroristische aanslagen in Libanon. Zeker 38 mensen raakten gewond. De aan slag voltrok zich in de christelijke wijk Hazmieh. De auto van de officier en tiental len andere auto's werden door de kracht van de explosie volledig ver woest. Landelijk politiechef Ashraf Rift zei dat de bij de aanslag omgeko men officier Wissam Eid 'zeer ge wichtige' dossiers behandelde, waaronder 'alle die te maken heb ben met de terroristische bomaan slagen' in Libanon. Ook de lijf wacht van Eid kwam om het le ven, zei Rifi. Eid was volgens minister Ahmed Fatfat van Sportzaken op weg naar huis na een vergadering op het kantoor van de VN-commissie die onderzoek doet naar de moord op ex-premier Rafik Hariri in februari 2005. Er waren al vaker pogingen ge daan om Eid te vermoorden: één keer bij zijn huis en een keer in de noordelijke stad Tripoli, zei minis ter Hassan Sabei van Binnenland se Zaken. Hij noemde Eid een van de belang rijkste officieren bij de inlichtin gendienst. „Ze (de daders, red.) proberen de ruggengraat van de Li banese staat te treffen." In Eids woonplaats Deir Ammar, ten noorden van Tripoli, gingen boze dorpsbewoners de straat op. Ze staken autobanden in brand en blokkeerden de snelweg langs de kust naar Syrië. De inlichtingendienst van de poli- Vier mensen verliezen het leven bij een aanslag, onder wie offi cier Wissam Eid. Hij onderzocht de aanslagen op onder anderen ex-premier Rafik Hariri. tie is nauw verbonden met de an- ti-Syrische meerderheid in de rege ring. Op 5 september 2006 raakte het plaatsvervangend hoofd van de inlichtingenafdeling gewond bij een aanslag in Rmeileh die aan vier mensen in zijn gevolg het le ven kostte. In Libanon hebben zich de laatste jaren meerdere bomaanslagen voorgedaan. Syrië is met veel van die aanslagen in verband gebracht, maar de regering in Damascus ont kent iedere betrokkenheid. Washington en de EU hebben het geweld in Beiroet gisteren veroor deeld. Beide stellen dat de aanslagen tot doel hebben de stabiliteit van Liba non onderuit te halen. las vegas - In het hotel-casino Monte Carlo in het Amerikaanse Las Vegas is gisteren een flinke brand uitgebroken. Om ongeveer 11.00 uur plaatselijke tijd werd de brandweer ingeschakeld. Er waren niet direct berichten over gewon den, maar het hotel is wel geëvacu eerd. De brand zou zich vanuit het middendeel van het hotel naar het dak hebben verspreid. De drukke straten om het drieduizend ka mers tellende Monte Carlo wer den afgezet. Franse superfraudeur zat laatste tijd niet zo lekker in zijn vel. door onze correspondent Olivier van Beemen parijs - Jéröme Kerviel (31) stond bekend als een teruggetrokken jon geman, die altijd netjes in driede lig pak op zijn werk verscheen. Hij gedroeg zich discreet, had op het eerste gezicht geen uitzonderlijk ta lent voor zijn werk en vertoonde de neiging tot hielenlikken bij zijn superieuren. Zo kwalificeren collega's op het hoofdkwartier van de Franse bank Société Générale de man die in zijn eentje zijn werkgever voor 4,9 miljard euro getild zou hebben. De veronderstelde meesterfrau- deur was de afgelopen twee dagen hét gespreksonderwerp in Frank rijk. Fransen rekenden er lustig op los wat je allemaal zou kunnen doen met het verdwenen geld: een half miljoen Renault 'IWingo's aan schaffen bijvoorbeeld, of twee vliegdekschepen. Ook zou je met het geld vijf keer de financiering rond kunnen krijgen voor het gro te noodplan voor de arme voorste den, dat eerder deze week werd ge presenteerd. Geruchten deden de ronde dat Kerviel gevlucht was of dat hij zelf moord zou hebben gepleegd, maar zijn advocate zei gisteren dat hij be- Jéróme Kerviel maakte de Société Générale vijf miljard lichter, foto epa schikbaar is voor onderzoek. Op zijn huisadres in de voorstad Neuil- ly-sur-Seine, vlakbij zijn werk in de kantorenbuurt La Défense, hing een briefje dat aanbellen of bij de deur posten zinloos is. Zijn appartement zou al een tijdje zijn onderverhuurd. Het mysterie rond Jéröme Kerviel blijft goeddeels intact. Bekend is dat hij uit Bretagne komt en dat hij financiële economie studeerde aan de universiteiten van Nantes en Lyon. In Lyon stond hij te boek als 'hardwerkend'. Maar, liet de universiteit in een persbericht weten 'als hij een ge nie blijkt te zijn, is dat langs ons heen gegaan'. Hij had een eigen pagina op de netwerksite Facebook. Daarop had hij elf vrienden, van wie er giste ren nog slechts één over was. Op de zoeksite van Google is zijn ster echter rijzende: gistermiddag had hij al 123.000 hits. Hij had niet het imago van de snel le beurshandelaar, die te koop loopt met pas verworven rijkdom men. Die rijkdommen vielen tot nog toe tegen: een jaarloon van onge veer een ton is in deze sector alles zins bescheiden te noemen. Zijn bonus over 2006 was 1500 euro, wat impliceert dat zijn resultaten matigjes waren. De veronderstelling is overigens nog steeds dat hij niet uit was op zelfverrijking. Collega's vertellen in de pers dat hij 'de laatste tijd niet zo lekker in zijn vel zat', zijn vriendin had hem de bons gegeven en zijn vader was niet lang geleden overleden. Kerviel wordt voortdurend vergele ken met Nick Leeson, de Britse bankier die met zijn fraude de Ba rings bank de afgrond in dreef Leeson mag met zijn 1,4 miljard dollar verlies in twee jaar tijd vre zen voortaan als een amateur te worden beschouwd. Als Kerviel schuldig blijkt, zou hij erin ge slaagd zijn in aanzienlijk kortere tijd vier keer meer geld te verduis teren dan zijn illustere voorganger. pagina 24: fraudeur speelde met tien tallen miljarden Twintig jaar cel voor moord op Munir jakarta - Het Hooggerechtshof in Indonesië heeft gisteren een ex-pi- loot twintig jaar gevangenisstraf opgelegd wegens de moord op de mensenrechtenactivist Munir Said Thalib. De toen 38-jarige Munir werd in september 2004 vergiftigd op een vlucht van Jakarta naar Am sterdam. De straf voor de ex-piloot valt zwaarder uit dan die lagere rechters eerder oplegden. Getuige tegen Charles Taylor bedreigd monrovia - De familie van een be langrijke getuige in het proces te gen de voormalige Liberiaanse lei der Charles Taylor is in Monrovia met de dood bedreigd. De broer van getuige Sherif zei dat mannen hun woning binnenstormden en de familie met de dood hebben be dreigd. Sherif getuigde in Den Haag over Taylors banden met strijders in Sierra Leone. Zuid-Afrika gebukt onder stroomuitval pretoria - De stroomvoorziening is zo onbetrouwbaar dat de groot ste mijnbouwbedrijven in Zuid-Afrika sluiten. Het risico dat mijnwerkers komen vast te zitten, is te groot. Zuid-Afrika is een van de grootste producenten van goud en platina, maar nu even niet. De minister van Openbare Bedrijven zei dat de stroomtoevoer de ko mende twee jaar precair blijft. Overleg regeringscrisis Italië gaat dagen duren rome - Overleg om een einde te maken aan de regeringscrisis in Ita lië gaat vijf dagen duren. Dat heeft de Italiaanse president Giorgio Na- politano gisteren bekendgemaakt. Napolitano zal 24 politieke kop stukken spreken. Zij zullen hem adviseren over wat te doen, nadat premier Prodi donderdag zijn ont slag had ingediend. Diens coalitie raakte zijn meerderheid kwijt. Doodrijder eist geld van nabestaanden madrid - De nabestaanden van een doodgereden Spaanse fietser dreigt aangeslagen te worden voor de schade die de zeventienjarige zoon bij de botsing heeft achterge laten. De zakenman wil twintigduizend euro om de reparatie aan zijn Audi A8 en om de huur van een vervan gend voertuig te betalen. Dat meld de de krant El Pais gisteren. BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 10