m 2i reizen producten ^reisrrdrr.Nl Sportief fietsen in de winter Graadmeter reizen@wegener.nl 024-3650360 PZC Zaterdag 26 januari 2008 rjrf redactie.reizen@wegener.nl 024-3650360 Of we nog natuurijs krijgen, weet niemand zeker. Wel zijn de eerste fietsers al weer gesignaleerd met nieuwe spullen en lekker warm ingepakt. illustratie Saskia van der Linden Stoere helm Rijden met een fietshelm is wel zo veilig. Zeker als u off the road gaat. Wij vonden de Limar 909 wel een mooie. In Duitsland won de helm een prijs voor het agressieve de sign. Volgens de fabrikant ventileert de helm ook uitste kend dankzij de vele openin gen. Adviesprijs 149 euro. El www.allweathersports.nl Routes op het net Zin om te fietsen, maar geen idee waar. De website www.fietsen123.nl heeft 1.176 Nederlandse fietsroutes in haar bestand. Ze zijn eenvou dig van het net te halen. Stap 1: kiezen van de route, 2: prin ten en 3: fietsen! Tip van de webmaster: print de route zo laat mogelijk voor vertrek uit, want ze worden up to date ge houden. El www.fietsenl23.nl Hartslagmeter Fietsen is uitermate geschikt om conditie op te bouwen. Bijvoorbeeld door met een hartslagmeter te fietsen. Het is helemaal handig als de me ter in uw fietscomputer zit. Dit is het geval bij de SI 90 HR. De installatie is eenvou dig, want alles gebeurt draad loos. Zo blijft uw fiets ook zonder krasjes. Adviesprijs 75 euro. El www.hartslagmetershop.nl Wekelijks vragen we lezers om hun mening. Ditmaal vroegen we u, waar gaat u skiën en wat maakt het daar zo gezellig? Plus waar ergert u zich aan? Nederlander wil zeker van sneeuw zijn De Nederlander zoekt meer en meer de sneeuw zekere gebieden op. Ook al zijn dit jaar de condities perfect en ligt er meer dan genoeg, sneeuw. We zijn best bereid iets meer te betalen om er zeker van te zijn dat we kunnen skiën. „Ik moet er niet aan denken dat ik op een groene weide sta als ik wil skiën. Dus zoek ik de gebie den die hoog genoeg liggen of via een gletsjer sneeuwzeker zijn. Met name Oostenrijk springt er dan uit. Maar ik ben ook al een paar keer in Frankrijk geweest. In Cha- monix bijvoorbeeld kun je meest al perfect skiën," laat lezer Bert Geudeker ons via ReisRadar.nl we ten Door de toenemende interesse in sneeuwzekere gebieden stijgt ook de prijs. „Het is inderdaad wat duurder geworden. Ik heb bewust vroeg geboekt, omdat ik hoorde dat het in februari en maart extra druk is. Dat is een trend van de laatste jaren," voegt B. Dekker uit Arnhem toe. De drukte zorgt voor veel onge mak. De eerste berichten over on gelukken op de pistes hebben het nieuws al gehaald. Ook staan er fi les bij de liften. Iets waar J. van den Bergh zich druk over maakt. „Er zijn wel regels, maar steeds meer mensen dringen voor." Veel lezers gaven hun persoonlij ke ervaringen met de diverse ski gebieden weer. Naast goede sneeuw, blijkt ook de sfeer van groot belang. Zowel op de piste als 's avonds in het dorp. „De lunch is een vast ritueel waar we redelijk veel tijd voor uittrekken", zege Dina Bakker. Piet Keijzer: ,,'s Avonds wil je rus tig dineren en hooguit een enkele keer een kroeg bezoeken. Althans nu ik wat ouder ben. Toen ik nog jong was gng ik om vier uur al naar de kroeg. Nu vind ik het heerlijk om te genieten van een drankje bij het eten en om uitge breid te tafelen." Fietsendrager In de winter maak je het lie ver niet te veel onnodige kilo meters. Daarom is het handig om de fiets achterop de auto mee te nemen naar het par cours of route. De Thule Euro- way werd vorig jaar als beste koop beoordeeld door de Consumentenbond. De dra ger is geschikt voor alle typen fietsen. Adviesprijs 299,95 eu ro. El www.futurmshop.nl Het weer is slecht. Maar de eerste vakantie van het nieuwe jaar komt er aan. Wat gaat u doen in de voorjaarsvakantie? Wilt u ook uw mening geven, of heeft u nog tips voor ons? Ga naar www.reisradar.nl en doe mee met de Graadmeter! Of stuur direct uw reactie naar graadmeter@reisradar.nl Warm jack In de winter wil je wel een warm jack aan op de fiets. Wij zouden kiezen voor het jack Dakota All Active. Het liefst in het zwart. Was dat ook niet de voorkeurskleur van Michael Rasmussen voor zijn trainingsritjes? Het jack is winddicht, waterafstotend en heeft drie dicht ritsbare zakken, twee voor, een ach ter. Adviesprijs 132 euro. El www.cyclewear.nl Weg in het voorjaar Vorige week vroegen wij u: waar gaat u heen op winter sport? Oostenrijk is al jaren favoriet bij de Nederlander. De uitslag (T) Oostenrijk 49% (2) Frankrijk 13% (3) Tsjechië 9% Duitsland 7% (s) Italië 7% Zwitserland 4% Anders 11%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 105