Stuntman met hakken over sloot Droom Richard de Bruin wordt bruut verstoord □2 Wereldbeker driebanden Speler van de dag Barry van Beers maakte gisteren een set in één beurt uit. foto Camile Schelstraete Naam: Daniel Sanchez Woonplaats: Malaga Leeftijd: 33 Beroep: biljarter Speelt vandaag in de eerste ronde van het hoofdtoernooi tegen Peter Ceulemans. Sanchez won in 2007 niet zo veel (alleen het wereldbeker toernooi van Seoel en het Spaans kampioenschap), maar had desondanks een goed jaar. „Ik ben tweede ge worden op het WK in Ecuador, op het Crystal Kelly-toernooi in Monaco en op het Sang Lee International in New York. Dan kun je niet zeggen dat het ver keerd ging." Een biljarter is geen robot, vindt Sanchez.. „Twee weken geleden speelde ik in Frankrijk bijvoorbeeld heel slecht. Maar afgelopen week ging het in Spanje weer heel goed. Ik werd voor de twaalfde keer natio naal kampioen en voor de elf de keer op rij. Voor mijn ge voel heb ik die vorm meegeno men naar Sluiskil." De Spanjaard doet voor de vier de keer mee in Zeeuws-Vlaan- deren. Hij noemt 'Sluiskil' één van de beter georganiseerde toernooien in de wereld. „De mensen zijn hier zo behulp zaam. Natuurlijk is het mooi om in steden als New York en Monaco te spelen, maar Sluis kil heeft ook z'n charme." Barry van Beers op basis van moyenne naar hoofdtoernooi. door Roeland van Vliet sluiskil - Wat een begin van de dag! De Brabantse driebander Bar ry van Beers, deelnemer aan de laatste kwalificatieronde in Sluis kil, maakte de eerste set in zijn eer ste partij in één beurt uit. „Dit is uniek voor mij", zei de 32-jarige in woner van Bladel, die bij eredivi- sionist Aartsbouw speelt. „En ik kan niet eens zeggen dat ik in top vorm verkeer." Van Beers, die uiteindelijk met 15-0 7-15 15-11 won, is de eerste bil jarter in het wereldbekerseizoen van 2008 die het kunststukje uit haalt. In 2007 kregen slechts zes mannen, onder wie Hulstenaar Jean Paul de Bruijn, het voor el kaar. „Ik weet wel dat ik korte sets kan spelen", zei de 'stuntman'. „Maar zo'n optreden verwacht je nooit. Want alles moet natuurlijk meezitten. Als je één bal net iets schever stoot, is je serie al afgelo pen." Maar dat gebeurde dus niet. Barry van Beers maakte de acquitstoot, ging door tot de vijf en kwam toen in een flow. Hij gaf Ruben Le- gazpi, zijn Spaanse tegenstander, letterlijk geen kans. „Als je dan bij het twaalfde en der tiende punt komt, begint het besef door te dringen dat je aan een bij zondere serie bezig bent. En na de veertiende carambole wordt het echt spannend. Hoe goed het ook gaat, die laatste bal is nooit makke lijk." In de competitie, waar de partijen tot vijftig punten gaan, maakte de Brabander al eens een serie van zestien. „Da's toch anders", meen de hij. „Dan ben je blij met elk punt en ga je door tot je klaar bent. De serie van vandaag vind ik specialer, omdat met elke extra ca rambole de spanning toeneemt." Ronny Brants: 'Ik ben een beetje een reuzendoder.' Ook Ronny Brants baarde gisteren opzien. De Belg, die maandag al begon in de zogenoemde pre-pre- pre-kwalificaties, versloeg zijn landgenoot én regerend Europees kampioen Eddy Merckx. Hoewel Merckx een beter gemid delde had (1,225 om 1,093), ging de nummer 124 van de deelnemers lijst er met de winst vandoor: 15-13 5-15 15-10. „Och, ik ben voor nie mand bang", zei hij nuchter. „Ik ben een beetje een reuzendoder. Ik heb jongens als Blomdahl, Saygi- ner en Jaspers ook wel eens versla gen." Hoewel de koerier uit Kortrijk met die eerste zege bijna automatisch naar het hoofdtoernooi zou moe ten doorstromen, gebeurde dat niet. Eddy Merckx won namelijk met 2-0 van de Oostenrijker Andreas Kronlachner, die vervol gens 's avonds Ronny Brants met 2-0 van de tafel veegde. „Die had in de afgelopen dagen nog niets la ten zien, maar nu speelde hij drie gemiddeld tegen mij", zei de Belg vol ongeloof „De afgelopen dagen moest ik mijn baas steeds bellen voor een extra vrije dag. Nu kan ik morgenochtend om vijf uur weer gewoon aan het werk." Barry van Beers mocht na zijn tweede partij wél blijven. Tegen de Oostenrijker Andreas Efler be gon hij de eerste set weer met een lange serie (acht caramboles deze keer), waarna hij toch in drie sets verloor: 15-8 14-15 9-15. Een match bal in de tweede set was niet aan de Brabander besteed. Op basis van zijn moyenne plaatste Van Beers zich uiteindelijk toch voor het hoofdtoernooi. Vandaag treft hij de Zuid-Koreaan Sung-Won Choi. Laatste Zeeuwse speler in kwalificatie strandt na hoopvolle start. door Joop van den Oudenhoven sluiskil - Richard de Bruin uit Middelburg, de laatste Zeeuw die in de kwalificatie overleefde, werd gisteren na een fraaie start met de neus op de feiten gedrukt. Ook voor hem zit het toernooi erop. Met een beroep op de befaamde uitspraak van Dr. Martin Luther King begon gisteren de kwalifica tieronde van het wereldbekertoer nooi in Sluiskil voor De Bruin. I have a dream. Hij was al twee rond jes verder gekomen dan verwacht bij zijn debuut in Sluiskil. Maar toen hij gisteren ook nog van start ging met een prachtige 2-1-over- winning op de meervoudig wereld kampioen biljart artistiek, lean Re- verchon uit Frankrijk, kon de droom zomaar werkelijkheid wor den. Het zelfvertrouwen van De Bruin zwol aan en dat was ook in de wandelgangen te merken. Hij straalde van oor tot oor en legde Het wereldbekertoernooi in Sluis kil eindigt voor Richard de Bruin in de laatste kwalificatieronde. De Belg Eddy Leppens velt het vonnis over de Middelburger. 1/16 finale Torbjörn Blomdahl Zwe Javier Palazon Spa 1/4 finale 1/2 finale aan iedereen die het wilde horen uit hoe goed het opeens ging na een seizoen vol kommer en kwel. „Even leek het mis te gaan", vertel de hij over zijn hapering in de tweede set. „Ik dacht nog: wat maakt het allemaal uit, ik moet morgen gewoon weer werken. Maar toen ik een 'konijn' kreeg en meteen kon doorgaan, heb ik de partij als in trance uitgespeeld. Mis schien dat die trance tegen Eddy Leppens wordt doorbroken, maar mijn toernooi kan niet meer ka pot." Dat laatste riep na afloop van zijn partij tegen de Belgische topper vragen op. Het werd een slachtpar tij die niet meer dan twaalf beur ten in beslag nam en waarin De Bruin geen schijn van kans maak te. Met 2-0 en een moyenne van 2.500 om 0.550 voor Leppens ver dween (voor even) de bravoure die De Bruin zo kenmerkt. „Hij moet slecht spelen en ik goed wil ik van hem kunnen winnen, maar niet andersom zoals nu het geval was. Ik heb te weinig beurten ge had om kans te maken. Het is over en uit", constateerde De Bruin na afloop. Hij hield zich groot; diep in zijn hart baalde hij behoorlijk. „I had a dream", mompelde hij, „maar die eindigt als zo veel dro men. Morgen gewoon weer aan het werk." PZC Felix Binicewicz foto Camile Schelst:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71